Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   202 / 250
(#) Pethical válasza bbb hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Idézet:
„Igen, ez a "magyarázat" azokra a csomagokra igaz, amik zsákolva valami S001210201210 akármi számmal érkeznek.”

Nekem van most S00 akármi számú küldeményem, két nyomkövetési száma van, ez az S00, plusz a posta adott neki egy UJxxxxCN számot amikor még Kínában volt, ezzel nyomon lehet követni itthon is. Ez nem tudom miért történt, eddig soha nem láttam, hogy kapott volna ilyen extrát a postától.
(#) pipi válasza Pethical hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Utóbbi időben gyakori, hogy az eredeti cimkére új cimkét ragasztanak, új követési számmal,
itthon csak úgy tudom beazonosítani(ha szükséges), ha az új cimkét felvakarom. Pl az Ali-n az új szám nem is látszik. A packageradar.com -on regisztáltam, innen jön rendszeresen email a csomagok állapotváltozásáról, és néha látom is hogy megváltozik a nyomkövetési szám (érdemes regisztrálni, szemetet/reklámot nem küldenek).
pl: már látom, hogy ez: S00000195057184 megváltozott erre:Additional tracking number UA083469987AE
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2021
(#) Pethical válasza pipi hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Alin én sem látom. Én a Parcels alkalmazást használom erre.
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Az S... számod a zsáknak a száma, amibe belerakták. Az UA... szám pedig az ISO szabványnak megfelelő követési szám, amit a posta nem ismer el követhető számnak.
A felülragasztást nekem azokkal a csomagokkal játszották el, amiket leraktak pickpack pontra (na az is megér egy külön misét, ha visszaolvasol néhány oldalt, arról is írtam már).
(#) Moderátor hozzászólása marone hozzászólására (») Márc 10, 2021
 
A téma fejlécében világosan le van írva, hogy a VÁM kérdésekkel kapcsolatos hozzászólásokat töröljük.
(#) majkimester válasza bbb hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Az LT492594900NL számot kiadja a posta nyomkövetés oldala, az idehaza is nyomkövetbe lett.

A UG769682585BE meg külföldi oldalak is csak annyit írnak, hogy megérkezett a célországba, de sehol nincs pontos hely információ (track17, packageradar), csak hamarosan kézbesítve lesz.

Nekem is volt UG-s csomagom, például: UG959401343BE vagy UG965876604BE. Mindkettőt megkaptam. Ezekre csak annyi nyomkövetés van a posta oldalán, hogy a nemzetközi kicserélőben járt. Tehát regisztrálta a posta, de utána mégsem követték tovább. Nálad ez is hiányzik, így könnyen lehet, hogy nem is érkezett meg Magyarországra, ezért a posta nem is látta.
(#) bbb válasza majkimester hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Nagyon kedves vagy, de most már hiába nézegeted ezeket a számokat, pár hónaposak. Az UG... számhoz is van végig nyomkövetési információm, de azt máshoz vitték ki:
2020.11.09 12:01 (GMT-7): Accepted by Last Mile Carrier
2020.11.05 12:09 (GMT-7): Arrived at destination country
2020.10.08 20:35 (GMT-7): Departed country of origin
2020.10.04 20:15 (GMT-7): Shipment accepted by airline
2020.10.04 07:57 (GMT-7): Shipment left country of origin warehouse
2020.10.04 01:13 (GMT-7): Shipment at country of origin warehouse
2020.10.04 01:13 (GMT-7): Shipment at country of origin distribution center

Ha pedig a posta tájékoztatóját elolvasod, amit beidéztem, akkor láthatod, hogy ezek a számok ugyan ISO szabványnak megfelelnek, de saját állításuk szerint nem követik. Ha véletlenül van nyomkövetési információ, akkor meg maguknak mondanak ellent...
(#) majkimester válasza bbb hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Az a baj, hogy a tracking amit beraktál, az is semmit mondó.
Nem látszanak a városok, honnan hova érkezett:

2020.11.05 12:09 (GMT-7): Arrived at destination country
2020.10.08 20:35 (GMT-7): Departed country of origin

Kínából megérkezett repülőn egy európai városba. Hová? Minden bizonnyal ez nem Budapest.
Majd 4 nappal később:

2020.11.09 12:01 (GMT-7): Accepted by Last Mile Carrier

Mit is jelent?
Az európai városból valaki elszállítja a célországba, majd átadja ma magyar postának aki kiviszi, közben átesik a VAM-on. A Last Mile Carrier a magyar posta lenne, de ebben az trackingben még lehet, hogy azt a szállítót jelenti, aki Magyarországig szállítja. És csak annyit jelent, hogy elfogadta a szállítást. Hol és ki?

És itt vége is van. Ebből nem látszik, hogy másnak vitték ki, inkább az, hogy nincs tovább nyomkövetve vagy elveszett szállítás közben.
(#) bbb válasza majkimester hozzászólására (») Márc 10, 2021 1 /
 
2020.11.09 12:01 (GMT-7): Accepted by Last Mile Carrier

Ez a postást jelenti minden nyomkövetésnél. Amikor ezt látod, akkor aznap ki szokták hozni. Hogy innen hova veszett el (ennél a számnál volt olyan nyomkövetésem is, ahol még a successful delivery is benne volt a listában), engem már nem érdekel.

A kedves magyar postát pedig nem kell védeni, nem érdemli meg a szervezet. A végeken lévő dolgozóikat sajnálom, ők tényleg szívnak, de a szervezet maga nem érdemli meg azt a fajta védelmet és magyarázkodást, amit most mutattál.
(#) nedudgi válasza bbb hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
A probléma ott van, hogy a Posta valamikor egy teljes egész volt, ahol a különöző, de hasonló struktúrájú ágazatok nyeresége, vesztesége kiegyenlítette egymást.
Aztán elkezdték leválasztani róla a zsírosabb falatokat, míg végül a maradék torzó egyre nehezebb helyzetbe került. Az életben sok ilyen van, de nem politizálok.
(#) majkimester válasza bbb hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Viszont akkor hiányzik néhány lépés a Accepted by Last Mile Carrier előtt is, ebből is látszik, hogy a legtöbb helyen még nem igazán kezelik gondosan. Nem akarom védeni a postát, de ott is emberek dolgoznak, van akik hanyagok, mások figyelmesek. A kézbesítésnél bár nálam nem szoktak elveszni a levelek, de azért előfordult már hogy a szomszéd levele nálunk landolt. Én átvittem, nálad meg lehet, hogy nem vitte át a szomszédod. De ez már nem fog kiderülni.
(#) Rober_4 hozzászólása Márc 22, 2021 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy 28 lábú Din-es tokozású 256kbites eepromra.
Ezt találtam:AT28C256

De ez a weboldal kb. lenyúlta az adataimat, és mire kosárba tettem volna a terméket, addigra kétszer annyi volt az ára, mint ami ki volt írva, ami nem egy jó ómen a rendelés előtt...
Ha valaki tud helyet, hogy honnan tudok ilyen eepromot beszerezni, ne kíméljen!
(#) bolond6 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 22, 2021 / 1
 
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Esetleg még itt találtam:
Bővebben: Link
(#) Rober_4 válasza bolond6 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Köszi próbálkozom.
Ez a ret.hu jónak néz ki első látásra, de majd kiderül...
(bocs nem gondoltam, hogy itthon kapok megfelelőt, a nagyobb elektronikai boltokban nincs, a Hestorében sem...)
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2021
(#) nedudgi válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Mi volt az az ár, amennyiért megvetted volna tőlük, mennyiért kínálták?
(#) Rober_4 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
2700Ft-tól indult, de miközben összeraktam a kosarat már 4800Ft volt + áfa, és szerintem mire megrendelem már 6ezer is lett volna+szállítás. Gondolom figyeli az algoritmus a kattintásszámot a termékre, és az alapján árazza be. Itt a ret.hu-n meg találtam toló kicsi potenciométert is, tehát lehet innen próbálok egy rendelést véghez vinni, aztán majd kiderül...
(#) pipi válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Én úgy láttam a linkeden hogy a TME raktáron 0db van...
(#) Rober_4 válasza pipi hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Hát szerintem ott teljesen fiktívek az adatok, reggel betettem 1db-ot a kosárba, valahogy csak sikerült
Most már csak azt bánom, hogy regisztráltam oda...
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2021
(#) pipi válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Nincs baj a TME-vel nem bombáz hirdetéssel, de beállíthatod a fiókodban mit szeretnél, már többször rendeltem (ami raktárkészleten volt).
De írhatsz is nekik, és kéred a fiókod törlését...
(#) Rober_4 válasza pipi hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Kértem. Szerintem törölték is...
(#) Doky586 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Idézet:
„betettem 1db-ot a kosárba”

Ne 1db-ot, hanem legalább 1000db-ot tegyél a kosárba. Úgy már jó lesz a darabár. Nagykernél így szokás vásárolni, vagy menj kisker boltba...
(#) Bakman válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Attól mert nincs raktáron, még a kosárba lehet rakni. Olyan alkatrésznél ami beszerzés alatt van (te is tudod ellenőrizni), nem is reklamál a rendszer, egyéb iránt az ügyféldzolgálat tud pontos tájékoztatást adni, magyar nyelven.
(#) Ge Lee válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Hogy lennének egy olyan webáruházban ahol naponta százak, ezrek vásárolnak fiktív adatok? Többször rendeltem onnét elég sok mindent, gond nélkül. A magyar eladókat inkább hagyjuk. Arra nem képesek hogy válaszoljanak egy email-re. Ha nem tudják a kérdésre a választ akkor írnák meg azt, de még azt se. Na az ilyen helyek azok ahol nem kell venni semmit...
Meg kiírják a termék mellé a típust, aztán mikor megkapod derül ki hogy nem is az, hanem teljesen más. Egy akkora forgalommal rendelkező cég mint a TME ilyen bakikat nem enged meg magának.
(#) Rober_4 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Hát már ne haragudj, nekem az egyik legamatőrebb webáruház magatartás,amikor másodszorra nézed meg a terméket felmegy az ára 1000Ft-al. Számomra ez borzasztóan visszataszító az első dolgom, hogy elállok a vásárlásról, teljesen függetlenül attól, hogy 0db-van vagy sem.
Ehhez képest a ma reggel feladott rendelésem a ret.hu (Szeged) már elvileg a futárnál van, és holnap megérkezik. És olcsóbbra is jött ki. Persze, lehet, hogy 2 teniszlabdát kapok helyette, de nem tűnik valószínűnek, mindenesetre holnapra kiderül...
Számomra a TME egy adatlopó, vírusos weboldal benyomást keltette, egy kicsit izgulok is, hogy személyes adatokat adtam meg....
(#) bolond6 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Először duplájára ment fel az ár, aztán 2100 forinttal (plusz ÁFA), mostanra meg már csak egy ezressel. A végén még ők fizetnek, hogy kivihessék neked. Egyébként van ott egy nettó/bruttó váltó legördülő lista, és egy raktárkészlet/beszállítási idő lekérdező. Most azt írja 2747/3489 Ft, és "A standard szállítási idő 7 hét. Az árut még nem rendeltük meg a beszállítónknál."
(#) Rober_4 válasza bolond6 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Ja lebuktam, győztél! Sok sikert a továbbiakban a TME-hez!
Mindenesetre a ret.hu-t köszönöm neked! És a kötekedés végül is elhanyagolható, ahhoz képest, hogy lesz végre EEpromom, de majd holnap kiderül. (7 héthez képest 1nap...)
Egyébként próbáltátok már, hogy kétszer háromszor rámentek egy olyan termékre, amit valószínűleg nem sokszor vásárolnak? De mindegy, én ezt most elengedtem. A segítséget viszont köszönöm!
(#) Ódenka válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 23, 2021 / 1
 
Nagyjából 10 éve vásárolok a TME-nél, egyik legkorrektebb netes áruház.
Legutóbb PIC procit kaptam náluk, olcsóbban, mint az "ős", PIC-ekkel foglalkozó cégnél, nem írom a nevet. Minden kereskedőnél lehetnek eltérések, a TME-nél fillérekért lenne smd nyomógomb, csak 4ezret kéne venni belőle, kisebb tétellel nem foglalkoznak. Másutt 110.-Ft fölött volt darabja, mert a megbontott csomag egység ott se annyi, mint 100 db-os csomag esetén.
Az előző cégnél 2293xxx számon tartanak nyilván, a LOMEX-nél 1000 alatti a sorszámom vevőként.
A RET-nél azóta vásárolok időnként, amióta Szegeden megtalálhatók.
Végül is, vagy szerencsém volt eddig, vagy csak korrekt cégekkel hozott össze a sors.
A magyar képviseletű angol céggel nem volt szerencsém, majdnem 5 ezer Ft-ommal lógnak, mert nem voltam hajlandó angolul kitölteni a refund kérelmemet. Olyan 3-5 éve volt...?
Utólag kiderült egy rendelés után, hogy 3-6 hónap múlva lesz olyan alkatrészük. Józan ésszel arra vetettem, írom, küldjék vissza a magyar Ft-omat a magyarul letárgyalt, rendelt áru ellenértékét, nem ilyen egyszerű. Végén annyi lett, hogy igen goromba levélre váltottam a 15. után kb.
Szóra se érdemes.
(#) Rober_4 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Köszönöm a választ. Lehet én pánikoltam be csak...
(#) bolond6 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Gondolatkísérlet. Van egy webáruházad, benne a raktáradban lévő termékekkel, és raktáradban nem fellelhető-, ritkán keresett termékekkel. Te melyik termék árát változtatgatnád: azét, amelyik az ingatlanodban foglalja a helyet, vagy azét, amit még meg sem rendeltél? És miért?
Következő: »»   202 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem