Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   918 / 1119
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Már futtatom is. Mit csinál pontosan?
Szabad területek törlése?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2021
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
A meghajtó üres helyét teleírja nullákal hogy müködhessen a Garbage Collection. A fileokat nem bántja. (jelenleg a trim hiánya miatt a törölt fileok adata van még az üresnek látszó helyen)
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2021
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Értem. A cclener is tud hasonlót. Bár ott az adat visszanyerés megakadályozása volt a cél. De ha jól emlékszem ott is lehet 0 íratni.
(#) Epu2 hozzászólása Márc 12, 2021 /
 
Üdv! Kapok minden játék, mindegyik indításánál egy hibaüzenetet. Úgy rémlik W7 nél nem volt csak 10 nél. Tudjátok mi a bánat ez?
(#) villanyipi válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Ha menüben listázott játékokra kattintva kapod, egyszerűen nincsenek még letöltve, csupán reklám hogy megteheted a store-ban a letöltést, vagy vásárlást ha nem ingyenes.
(#) Epu2 válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Le van töltve. Több éve működnek. Most is, csak kétszer kell elindítani.
(#) Gombszem válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 15, 2021 / 1
 
Megkeresed azt a fájlt, ami indulna, és ms-gammgoverlay a kiterjesztése > jobbgomb: Tulajdonságok > Társítás > Módosítás > További alkalmazások > pipát bejelölni > a programot megkeresni, ami futtatja ezt a fájlt > OK
(#) Epu2 válasza Gombszem hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Köszi. Keresgéltem az tipped alapján. Nem volt megoldás, mert valami játék alkalmazás, amit egyébként soha nem használtam és a W10 "bővítése", hiányzik. De találtam megoldást.
Ezen az oldalon leírják a lehetőségeket. A 4. megoldás, vagyis a Registri módosítása, megoldotta a problémát.

Köszi a segítséget!
(#) FAZ1 válasza c27 hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Érdekes, mert én egy sima TV tunerkártyával a Siemens 691 videomagnómról simán tudtam mindenféle filmeket digitalizálni.
Sőt - a Sony kézi (VHS-C) videókamerám felvételeit szintén. Pedig a TV tunerkártyám nem egy agyonajnározott világmárka, hanem az a kimondottan nagyon-gagyi kategória.
(#) Udvari Zsombor válasza c27 hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
1. Videomagnót tuner kártyával RF kábellel összeköt.
2. Videomagnón valami könnyen felismerhető képet megjeleníteni.
3. Tuner kártyán manuális keresést kell végezni, a jelnek meg kell lennie. Általában talán 3-as vagy 4-es csatornán szoktak adni a videomagnók, de találkoztam már állíthatóval is, célszerű lehet menüben is ellenőrizni az RF kimenetet.
Tudom javasolni a Dscaler nevű teljesen típusfüggetlen TV programot: kíválóan működik, csupán a hang beállításokkal kellhet vacakolni, hogy a felvétel is hanggal együtt történjen.
(#) Udvari Zsombor válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Mit értesz azon, hogy "nagyon-gagyi kategória"? Nekem egy WinFast TV2000 XP Expert kártyám van, melynek egyetlen hátránya, hogy analóg 4 pines kábellel közvetlenül csatlakozik a hangkártyához, így a hang beállítása akár kissé macerás is lehet a tévéprogramban.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2021
(#) Skori válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Anyám számítógépében a mai napig van valami flyvideo98 - vagy hasonló nevű analóg tuneres tvkártya. Ingyen kaptam annak idején, mert utoljára win98-hoz adtak ki drájvert hozzá, és már sem w2000, sem XP alatt nem működött.
Aztán találtam egy olyan DScaler verziót amivel 64 bites win7 alatt is működik. A Digi kábeltévén pedig a mai napig van egy rakás analóg csatorna is, amivel szépen működik. Akár fel is lehetne venni vele a műsorokat.
Később kiderült, hogy Ubuntu linux alatt pár kattintással működésre lehet bírni, ugyanis a linux kernel támogatja a BT878-as chipkészletet, amire ez a kártya épül.
Tehát lehet, hogy ez elsősorban inkább szoftver kérdése manapság.
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Nincs azzal semmi macera, a DScalernek meg lehet mondani, hogy a hangkártya "melyik potiját" kell "tekernie", amikor hangerőt állítasz. Ha ezt egyszer beállítottad, onnantól jól működik. Hacsak nem más szoftverrel használod.
Annak idején kísérletképpen megpróbáltam VLC playeren elindítani a TV nézést, még analóg tunerrel - na AZ macerás volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Mikor csatornakeresésen kívül még semmit se állítottál a tévé programban, de hang már van, viszont a felvett fájlba nem kerül hang, akkor főhet az ember feje, hogy vajon mit hogyan kellene beállítani, hogy jó legyen... Na igen...
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Norma váltás?
(#) golem hozzászólása Márc 24, 2021 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Navon NX14 laptop azzal a hibával hogy nem kapcsol be.
Le vetem a hátúját le húztam az akksit töltő be a zöld led 3mp re felvillant és semmi tovább.
Most vissza van dugva az akksi is töltő is és a bekapcsoló gombot hiába nyomkodom semmi válasz.
(#) villanyipi válasza golem hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Szia!
A töltője kiadja a ráírt feszültséget? Esetleg 2 sorba kötött izzóval(autó 5-21w mindegy) megmarad a feszültség? Ha táp tuti jó akkor belül vagy megsült szegény pára vagy leesett és a panelon lehet bibi. Ezek után lehet tovább indulni.
(#) golem válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Az akksi elméletileg fel van töltve mert 5,21 Voltot mértem rajta.
(#) villanyipi válasza golem hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Ehhez már jó volna meglelni a szerviz leírást, mert a 3 villanás szerintem hiba kód lehet, másrészt ha esetleg van a hátán reset gombra utaló felirat, ezekhez egy tűvel tollal bármivel hozzá lehet férni és 3 mp-ig nyomva kell történjen valami.De lehet valami zárlat leterheli és azért letilt.Esetleg a kivehető perifériákat kellene átnézni, memóriák állapota szemre ilyesmi, előélet nélkül elég nehéz megtippelni a jó választ Ami fontosabb ezt a laptopos témában kellene tovább tárgyalni!
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2021
(#) golem válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
át megyek a laptopos témába mielőtt baj lesz.
(#) pipi válasza golem hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Gyakorlatilag meg nem hiszem hogy fel van töltve. Milyen akksi az, hogy a töltött állapot 5,21V?
Mi van ráírva?
(#) golem válasza pipi hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Én az akksi kivezetésén ennyit tudtam mérni de gyenge az elem a multimba. Az akksin 3,6 volt van rá írva 10000mAh
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 31, 2021 /
 
Üdv.

Ssd van a gépben de nem tudom hogy számít e a sebességben a kábel?
Maga a kábel nem beteg de nemrég láttam meg hogy van sata3 kábel is. Ami a gépben van nem tudom milyen. Csak annyit tudok hogy piros és kb 50cm hosszú
(#) antiktelefon válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Abszolút nem számít, amíg nem sérült addig semmi mérhető különbség nincs még egy méteresnél sem. Ha sokat rángatod, érdemes fém rögzítőset venni, de a legrégebbi is tud mindent.
(#) antikzsolt válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Köszi. Akkor lényegében csak reklám hogy sata3 kábel. 200/130(olvas/ír) MB/s hozza. Igaz hozzáteszem sata2 a csatlakozás a lapban.
(#) villanyipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Ha a lap sata2-es akkor meg tényleg teljesen mindegy a kábel
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 2, 2021 /
 
Üdv! Találtam egy programot a gépen, ami nem erre való, csak tudja. Felveszi azt ami a monitoron látható. de nem erre a célra lett telepítve. Nem találom. Amit feljegyeztem, F6 indítás, F7 szünet, F8 leállítás. Valamelyiketeknek erről beugrik mi lehet? Van még XnView és VLC.
(#) SzervízMacska válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Quicktime?
(#) Epu2 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Nem. A W10 sajátjain kívül csak az említett két progi van telepítve, aminek köze lehet hozzá. Persze a W10 varázslata is lehet. Példul a képernyő mentések az Ondrive-re is hol megy hol nem. A PC kikapcsolása is változik ha valami frissítés jön. Rendszerint átállít ezt azt.
(#) SzervízMacska válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Több tippem nincs, mert nem használok pc-t.
Következő: »»   918 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem