Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   176 / 177
(#) HA5AWS hozzászólása Márc 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Régebben volt egy egy digites óra megoldás PARSIC-on. Nem találom sehol, bár lehet rosszul keresem.
3.4... verzióra volt és szeretném megépíteni. Ha valaki találkozott vele és feltenné vagy elküldené, megköszönném!
Köszönöm: Gábor
(#) kaqkk válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Tudod milyen pic és milyen kijelző volt rajta ? Ha igen újraírom neked de ne reménykedj hogy pontos is lesz , a parsic nem órának való ...
(#) dcsabi hozzászólása Márc 24, 2021 / 1
 
Régebben játszottam PIc 16Fxxx-hez órával. Aztán egy ajándék ASM betét lett az eredmény a fejlestőtől. (PCF RTC..8-PIN...I2C.) Ezt anno fel is tettem... nagyon régen volt, a topic elején van.. használható INC file) Vagy egy másik PIC felől egy quartz 1s impulzusok valamelyik bemenetre. ez tovább használható...Sok sikert.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Csináltam valamit 628 ra és 7 szegmenses kijelzőre próbáld ki ( beállító lábakat konfiguráld ahogy jónak látod én RA3-4 lábakra tenném 4 MHz-s külső kvarc kell rá )
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2021

ora1dig.PIC
    
(#) HA5AWS válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Köszönöm!
Megnézem szerintem hasznos lesz!
Üdv: Gábor
(#) kaqkk válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 24, 2021 / 1
 
Egy atomórát ne cserélj le erre de talán havonta 1-2 s pontosság talán reális lehet ...
Maximum annyit még változtatnék a kijelzésen hogy a kezdő és a befejező digit közé tennék egy szünetet hogy látsszon hol kezdődik a kiíratás ...
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2021
(#) HA5AWS válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm, tetszik a program, az időalap nem a saját órajele lesz külső 1Hz -ről kap pontos időzítést. A pragotron óra vezérlő amit csináltam az is külső órajelről jár, hálózati 50Hz. Meglepően pontos, évek óta csak a téli nyári átálláskor nyúlunk hozzá! PC órához nézve pár másodpercen belül van az eltérés hat hónap alatt! Áramkimaradás a nagy ellensége, de az kibírható.
Üdv! Gábor
(#) HA5AWS válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Köszönöm!
Perces kijelzésnél nincs nagy jelentősége ekkora eltérésnek, a hétköznapokban bőven elegendő!
Üdv: Gábor
(#) kaqkk válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Akkor az időzítést vedd ki és a számláló bemenetét konfiguráld mondjuk az RA4 bemenetre .
(#) HA5AWS válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Igen köszönöm, ezek már mennek.
(#) kaqkk válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 24, 2021 / 1
 
A kimeneteket aszerint állítsd (most invertált) hogy közös anódos vagy közös katódos kijelzőt használsz ebben már van egy másodperc szünet a végén .
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2021

ora1dig.2
    
(#) kaqkk válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Kérünk majd videót a működésről ...

ora1dig.PIC
    
(#) HA5AWS válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Köszönöm, mindenféleképp készül. Még egy másik projekt is halad, de lassan a végén van.
Üdv: Gábor
(#) kaqkk válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Itt egy másik változat ..

ora2.dig
    
(#) HA5AWS válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia!
Köszönöm ez a második megoldás még jobban tetszik! Elnézést, hogy későn válaszolok, de kicsit elverődtem a munkákban. Konyha festés
Egy másik problémával is szembesültem és nem találtam megoldást. 16f877 PWM részével vannak gondjaim. LED szalaghoz szerettem volna fényerő szabályzást. Főleg kis fényerővel használnám. A megoldás egyszerű, AD konverter bemenetére potméter, külön szűrve, bemeneten kondi. Kimenet PWM generátor meghajtás, órajel 100 milisec. Kimeneten egy 555 +FET meghajtás proli007 ajánlása szerint. A fő gondom az, hogy kis fényerőnél illetve nagyobb fényerőnél is de ott nem annyira zavaró, a program futásától függően a PWM 1-2 vagy három értéket lépked föl le. Ez fényerőben vibrálásként jelentkezik. A PWM kimeneten a kitöltésben szintén látszik a +- pár lépés változás. Lehet-e ezt valahogy stabilizálni, vagy a PARSIC korlátai itt jelentkeznek? Köszönöm segítségetek!
Üdv: Gábor
(#) Bakman válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Itt az ADC korlátai (pontatlanságai) jelentkeznek, nem tökéletesen stabil a mérés, az ugrál fel le. Használj hiszterézist, az segíteni szokott.
(#) Ferkógyerek válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia!
Az AD konverterrel vegyél több mintát és átlagolj, majd az átlag értékkel szabályozd a PWM-et.
(#) HA5AWS válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia!
Köszönöm. Ezt az A/D bemenetére, vagy a két modul közé érdemes betenni?
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Ok, köszi, akkor a bemeneten kell elintézni.
Üdv: Gábor
(#) Bakman válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 9, 2021 / 1
 
Ezt számolással kell megoldani. Az átlagolás sem lesz jó, tudom, próbáltam. Az is ugrál, csak nem olyan sűrűn. A hiszterézises megoldásnak van egy olyan hátránya, hogy nem lehet nullára levinni, illetve 100 %-ra felvinni a kapott értéket. 0 + x és maximum - x tartományban vátozhat a kapott érték, ahol x a hiszterézis mértéke.

Ha nem akarsz ilyennel vesződni, akkor két gombot használj. Az egyik növeli, a másik csökkenti a fényerőt. Ott nincs tévesztés.
(#) HA5AWS válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia!
Köszönöm kipróbáltam. Sajnos minimális a változás. Még próbálok pár dolgot.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia!
Köszönöm, a gombos megoldással csak az a baj, hogy le kell tárolni bár az se túl nagy feladat. Nem kell sűrűn változtatni a beállításokat.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Szia!
Több próba és teszt után a nyomógombos beállítás lett a nyerő. Köszönöm a segítséget.
Üdv: Gábor
(#) dcsabi hozzászólása Máj 25, 2021 / 1
 
Sziasztok, Belenézek néha a "szóváltásokba"... Meg kellene említeni az aktuális eset mellé, hogy éppen P3.xx vagy P4... a fejlesztő környezet... Ugyanis a P4 az már számol akár 32 biten is, ez sok apró kellemetlenséget áthidalhat. Vagy éppen más témakör...
(#) snapscan hozzászólása Júl 5, 2021 /
 
Frissítés 4.21.7.3.
External Object alatt végre épkézláb módon implementálható saját kódrészlet. Help ugyan nincs az asm felépítéséhez, de a mellékelt 4db example forrás szerencsére bőbeszédű. Szépen beépül a kreált forrásfájlba. Nyilván ehhez szimuláció nem tartozik.
A mentett fájl az előző verziókkal nem kompatibilis.
(#) sanyo08 hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Sziasztok!
Szeretném kérdezni,hogy hol találom meg az external objec
et?
(#) snapscan válasza sanyo08 hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Az Enhanced objektumok vége felé.

Capture.PNG
    
(#) dcsabi hozzászólása Aug 5, 2021 /
 
Sziasztok,
Kevésbe tartom magamat aktívnak újabban, emiatt egy kérdésem lenne.(P4) Egy frissítést töltöttem le a "közelmúltban". A futtatás utáni felugró szöveges információ, emlékeim szerint a 18B20 szenzorra utaló szenzációkat említett. Jól emlékszem,(?) A kérdésem értelmetlennek tűnhet, azonban a helyzet más.
Ugyanis a munka laptopomon W8.1 64, és 32 bites verziót használok két particióban. A 32 bit alatt mennek a régebb programjaim, így a P4 is, Ha benne vagyok 64 biten más melókban, nem igen ugrálok át 32-re, illetve kerülöm az újraindításokat.
Tehát, használt-e valaki a fentebb említett 18B20 kezelés lehetőségét? Eddig ugyanis elég nyakatekert módon sikerült csak nekem régebben, De ha ott a "polcon" tuti kézzelfogható módon, akkor miért ne! a "HW" része ott lapul a fiók mélyén (10-15db) kapszulázott kivitelben. Köszönöm...
(#) kontár hozzászólása Aug 18, 2021 /
 
Csináltam csak tanulmányozás céljából egy UART-hoz hasonló adat átvitelt (paritás ellenőrzés nélkül).
Működik ,csak egy probléma van .Az adat állításkor be kell állnia az értéknek.Tehát az állítás után a második 100 milisecundumos lefutás után áll be a reális érték.Ha valaki tudná ,hogy lehet finomítani rajta? Tudom,hogy ez a PIC-ben már "készen" van,de hátha erre is lenne megoldás.Köszönöm.

dsd.pic
    
(#) dcsabi válasza kontár hozzászólására (») Aug 20, 2021 / 1
 
Azért, szerintem, mert a helyes adatfolyam, adatformátum esélye "több 100x-os" az egyhez, ha Uart szabvány szerinti adatfolyam ütemben gondolkodunk, csináltam anno egy hasonló "játékot", amiben szintén ez a jelenség lépett fel. A HW regiszterek mendzser funkciói ezt megoldják. remélem nem fogalmaztam túl pongyolán. Vagy másold ki a 3.xx Paric eredeti megoldásából a ASM nézöke alapján. Vagy egy másik hasonló kész algoritmusokkal dolgozó fejlesztőből, (Oson pic simulator IDE, basic...stb... A megszakításokat, kérelmeket, visszalépéseket helyesen kezeld. Ez még lehet oka az elcsúszásnak. Egyébként csináltam pár éve egy 18B20 hőmérős hőkozpontot, kb 4-5 szolgával hasonlan trükközve... a jelenség hasonló lett. A Q értéke is esetleg befolyással van, kisebb a hiba, ha pl a sebesség többszörőse,.. és még sokan mások...
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2021
Következő: »»   176 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem