Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 66
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Nem sok olyan gyártót találsz ahol kapcsolási rajzból gyártanak , a legtöbb gyártó nyáktervből készült gerbert kér a gyártáshoz de sok helyen vállalnak alkatrész beültetést is . Hazai gyártóknál nem érdemes próbálkozni mert kb 10* es áron készül el egy nyák mintha kínában gyártatsz 10db ot ...JLCPCB
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2021
(#) Josi777 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2021 1 / 1
 
Nekem az a véleményem, hogy hazai gyártóval érdemes gyártatni és semmiképp nem kínai gyártóval.
(#) niedziela válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Kérlek indokold meg.
Nagyon kiváncsi lettem.
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 28, 2021 / 3
 
Ha van 15000 Ft-od egy nyákra akkor tökéletes a magyar gyártó , de ha mondjuk 5 dollárért szeretnél gyártatni 10 db nyákot akkor inkább javaslom a kínai gyártót aki tökéletes ipari minőségű nyákot készít furatgalvánnal forrmaszkkal és pozíciószitával ...
(#) Tasznka válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Szerintem eléggé rossz a véleményed,de te tudod.
Az utóbbi 2 hétről 1 kis tanulság. Sürgősen kellett 10 db panel,így itthon gyártattuk le,mit ne mondjak horror áron. 120k volt összesen,kintről kb.100db ketrül ennyibe,de most jön a lényeg: Amit itthon rendeltünk,hagyott kívánnivalót maga után.
1: Volt 1 zárlatos panel,és látszott,hogy amúgy sem tisztítják rendesen,mert eléggé maradékos volt.
2: Csak szelektív,vagy galván-ónozással lehetett rendelni,vagy csak simán natúr.Nincs tűziónozás,ami a legjobb lett volna.Ebből kifolyólag púposodott a lakk,a felirat meg csak simán lejött jó pár helyen.
Ami a leggázabb,hogy minden feláras itthon(védőlakk,feliratozás,stb.).
A kínaival eddig nem volt gond.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2021
(#) bbb válasza Tasznka hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Amit én láttam hazai gyártásból, az hasonló "minőség" volt. Itt ugyan nem volt rajta felirat és csak egy oldalas panel volt, viszont jó drágán. Ahogy a panelt kézbe fogtam, az volt az érzésem, hogy egy filctollal legalább olyan minőségű panelt sikerült volna rajzolnom
A kínaival viszont amint sikerül megértetni magad (ha véletlenül valami nem tetszene nekik elsőre, s finomítani kell), akkor profi munkát végez. Ha pedig gyorsan kell, akkor bizony a futárszolgálatot kell választani, s tényleg hamar meg fog érkezni.
(#) Tasznka válasza bbb hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
A 'kínai' ,csak akkor kérdez vissza,ha valami gond van.Az eddigi kb.200 rendelésemnél kétszer kérdeztek,de ott is nálam vont a gond,mert eltértem azoktól a paraméterektől,amit vállalni tudtak .Én mindig a repcsit válaszom rendeléskor,így hamar itt van,utána már csak a vámosokat kell cseszegetni,hogy iparkodjanak .
(#) nedudgi válasza niedziela hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Ha erre a kérdésre minden részletre kiterjedő választ írok, annyi fagyit kapok, hogy a nyár végéig elég lesz a családnak.
H nem megfelelő minőséget kapsz egy hazai gyártótól, akkor nyelvi problémák nélkül reklamálhatsz. Ha nem teszed, az egyéni szoc.probléma. Kína is addig tartja alacsonyan az árakat, amíg van konkurrencia.
(#) Josi777 válasza Tasznka hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Más véleményét nem minősítheted, egyet érthetsz vele vagy sem, de a vélemény nem lehet bírálat tárgya.
Amit pedig leírtál, abból azt a következtetést vontad le, hogy amit itthon gyártottak, az rossz, a kínai pedig jó. Ez a te tapasztalatod, de ebből általános következtetés nem lehet levonni. Ez lehet, hogy arra a munkára vagy arra a cégre vonatkozik, de nem zárja ki, hogy más jó minőségben dolgozzon és azt sem, hogy a kínai minden esetben jó. Ez pusztán csak a te tapasztalatod és a te döntésed, hogy hol gyártatsz.
(#) Josi777 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Elsősorban világgazdasági és emberjogi aggályok miatt nem ajánlom senkinek a kínai gyártást. A mellette való érvelés nagyon egyszerű, 1 mondatban meg lehet fogalmazni, míg az ellene szóló érvelés jóval hosszabb. Számomra elvi kérdés, hogy diktatúrát nem támogatok. Erre jön az "ellenérv", hogy de hát minden kínai, ami valójában csak demagógia. Miután egy olyan világban élünk, ami a kölcsönös egymás mellett élésen alapul, így nem kerülhetjük el mások másmilyen világnézetét, így akik nem ítélik el a kínai diktatúrát és üzletelnek velük, azokat nem lehet minden esetben elutasítani. Ezért én is kénytelen vagyok használni kínai terméket, de ha létezik alternatíva, akkor azt részesítem előnyben, még akkor is, ha ez számomra plusz anyagi ráfordítást igényel. Számomra ez az ára a világ jobbá tételének.
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 29, 2021 / 1
 
Hogyan lesz jobb a világ ha valamiért 100* annyit fizetsz mint amit valóban ér , és még rosszabb is a minősége ?
(#) niedziela válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 29, 2021 / 2
 
Nem akartam sem vitatkozni, sem megyözni, csak érdekelt a miértje. Köszi a választ.
(#) Moderátor hozzászólása Márc 29, 2021
 
A fórumon minden nemű politikai polemizálás szigorúan tilos, ezért kérjük, hogy ebbe az irányba ne menjen el a beszélgetés!
(#) Cavalier válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 30, 2021 / 3
 
Kintről 15ezerért kaptam 5 darab 110x250mm-es aranyozott nyákot marva, tökéletes lakkal, feliratokkal, 10 nap alatt.
Itthon ezért simán legombolnak 100ezret, örülök, ha valakinek ennyi belefér az elvei miatt, nekem nem.
(#) mazso1988 válasza pipi hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Köszi szépen
(#) Black7275 válasza Skori hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Szia
El tudnád mondani hogy kell megrajzolni a marás vonalát.
(#) niedziela válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Tudni kellene hozzá milyen programot használsz.
(#) Black7275 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Eagle
(#) niedziela válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Akkor a miling layeren 0 vastagságú vonallal kell a marni kivánt területet körülrajzolni.
Tehát az nem jó, ha a milling layeren a vonalnak 2mm szélességet állítasz és azzal húzol egy szakaszt !
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2021
(#) Black7275 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget.
Esetleg tudsz küldeni egy videót mert még nem vagyok ügyes a programban.
(#) niedziela válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Csak vonalak.

milling.avi
    
(#) Black7275 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 8, 2021
 
A rendelések nyomon követésével kapcsolatos beszélgetések áthelyezve ide.
(#) soskajoska válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Tudsz abban segíteni, hogy az EAGLE 7.5.0 - ból hogyan tudok JLCPCB -nek megfelelő gerbert kinyerni?
(#) Skori válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 / 3
 
Akkor itt van még egy tapasztalaton alapuló vélemény. Egy régebbi munkahelyemen 100-as nagyságrendben gyártattunk különféle paneleket, magyar gyártóval: Satronik (majd miután ők bezártak) TurboPlus. Mindkettő esetében voltak minőségi problémáink. (Pl. részlegesen hiányzó furatgalvánok, mérethibák!, marási problémák, zárlat a panelen egymástól távoli VIA-k között!) A Satronik általában újragyártotta a problémás darabokat. A TurboPlus nagyjából elhajtott a fenébe, a reklamációval, persze nem szó szerint de ez volt a lényege, kb. azzal, hogy rendeljük meg újra a hiányzó darabokat. Ekkor döntött úgy a főnök, hogy kipróbáljuk a kínai gyártást. Több kínai nyákrendelő oldalt is kipróbáltunk. A tapasztalatok pedig: nagyjából bármelyik kínai látványosan sokkal jobb minőségű paneleket gyártott, töredék áron. Valószínűleg rendes tesztelés is van a legtöbb kínai cégnél, ugyanis gyakorlatilag soha nem kaptunk hibás panelt. Az ár kiszámolása is korrektebb a kínai, esetében ugyanis a webfelületen azonnal látható a rendelésnél, hogy mennyibe fog kerülni. Az általános dolgokak nincs felára, nincs "apróbetűs rész". A többi magyar cégnél általában csak az árajánlat kérésig jutottunk, mert mire minden tételt összeadtak, a végösszeg 10x....100x!!! akkora lett mint a kínai gyártónál. Megértem, hogy itthon gyártatni drágább, még akár 2x....3x-os árat is érthetőnek tartanék, de ennél drágábban egyszerűen elfogadhatatlan, lehúzás, rablás. Ráadásul a minősége sem olyan. Elég csak egymás mellé tenni két panelt, látványos a különbség!
Összefoglalva: bár ez csak az én tapasztalatom és véleményem, de azért nekem úgy tűnik, hogy rajtam kívül elég sokan tapasztaltak hasonlót.
Remélem nem probléma hogy kiírtam a magyar cégek nevét, de ha mégis akkor kérem utólag "kicsillagozni".
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2021
(#) kaqkk válasza soskajoska hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Ha Pipi linkje alapján nem sikerül küldd el a tervet és megcsinálom a gerbert
(#) pipi válasza Skori hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Hasonló a tapasztalatom...
(#) soskajoska válasza pipi hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Köszi "Pipi". Megpróbálom összehozni.
(#) Monster02 válasza soskajoska hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Szia! Ez alapján probáltad ? Bővebben: Link
Következő: »»   40 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem