Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   62 / 81
(#) kistee válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 15, 2021 / 1
 
Egy Audio-Technica AT91 csodát tud tenni vele és nem is vészesen drága (kb. 10e Ft). Nem csúcskategória, de ha egyszer kipróbálod, utána a Hitachi és az Akai csak egy leereszkedő vállveregetést kaphat csak...
(#) doktor válasza kistee hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
A Hitachiban gyárilag AT hangszedő van, nem is rossz, ha jó állapotú.
/Tűcsere helyett viszont mindenképpen, érdemes hangszedőt cseréni, de ha anyagilag belefér, az új emelt kimenő feszültségű AT95 verziókra, ez nagyobb valószínűséggel jelent hangzásbeli előrelépést/
(#) Geri86 hozzászólása Ápr 20, 2021 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat.
(#) Tiller hozzászólása Máj 1, 2021 /
 
Kedves Kollégák!
Taya dp-510-es lemezjátszó beállításához nem találok adatokat.
Nevezetesen, hogy
1. Milyen távolságra kell igazítani a tűt a shell gyökerétől,
vagy másképpen mi legyen az overhang értéke,
vagy másképpen mi legyen a kar effektív hossza?
2. VTA lehetőség nincs a gépen, de alápakolással azt is lehetne állítani.
Mi lehetett az eredeti hangszedő magassága? (tűhegy és hangszedő felső lapja közötti távolság)
Az esetleges segítséget előre is köszönöm!
(#) kistee válasza Tiller hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
A gyári adatok szerint a kar effektív hossza 220mm, a túlnyúlás 15mm.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2021
(#) Tiller válasza kistee hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
Köszönöm!
(Honnan sikerült gyári adatokat találni? Én nem találtam. )
(#) GARFIELD13 válasza Tiller hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
Szia!
Pl a hFM tesztben:
HFM TAYA
(Taya fénykép utáni kép jobb oldalán az adatok között)
Üdv.
(#) weinmaker hozzászólása Máj 12, 2021 /
 
Sziasztok! Segítséget kérnék. Van egy Lenco L3807 direct drive-os lemezjátszóm ami szívat. Ingadozik a sebessége. Nem értem, hogy mi a franc van vele, vagy hogy mit lehetne tenni, hogy megjavuljon. Mert ha szíjas lenne, akkor érteném, hogy megnyúlt a szíj és lecserélem, de egy quartz vezérlésű cuccnál.... Van valakinek ötlete, vagy tudtok esetleg ajánlani valakit aki nem lerabol és ért hozzá, vagy dobjam a Tiszába?
(#) elektrorudi válasza weinmaker hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Lehet a sebesség állító potméter kontakt hibája is, vagy egy csatlakozó kontak hibája.
(#) weinmaker válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Köszi a választ! Ezek szerint szét kellene szednem. Lehet teszek egy kísérletet vel, mert megőrülök így. És persze nem mindig csinálja.
(#) Joe_001 válasza weinmaker hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Szia!
A poti ha szétszedhető akkor valószínűleg javítható. A füleket egyenesre hajtva (ha olyan) szét lehet szedi, Úgy kell kitakarítani. A kívülről befújogatás nem sokat ér. szétszedve befújod, fültisztítóval kitörlöd a csúszkát óvatosan elhúzod a kopásnyomról, összerakod kész.
(#) weinmaker válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Na szétszedtem, nem volt akkora kaland, de azt a panelt, ami a potit tartja nem tudtam leszedni, mert a poti "sapkája" nem jött le, feszegetni meg nem mertem. Én nem vagyok egy nagy szerelő alkat. A csatlakozókat megmozgattam, leesve nem volt semmi. Összeszereltem, és a potit csak kívülről tudom befújni. Arra teszek egy kísérletet, aztán nálam megáll a tudomány.
(#) Joe_001 válasza weinmaker hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Akár ki is hagyhatod. Kívülről nem tudsz olyan helyre fújni ahová kellene. Keress szerelőt. A potit ki kell venni a panelból. A kontakt hibát ki kellene mérni előtte.
(#) weinmaker válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Értem, köszi a segítséget! Akkor nem lesz más választás.
(#) weinmaker hozzászólása Máj 13, 2021 /
 
És biztos, hogy a poti a ludas, mert megcibáltam egy kicsit, és nem csinálta utána. Tényleg köszönöm az ötletet!
(#) elektrorudi válasza weinmaker hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Akár egy forrasztási hiba is lehet a poti lábainál. Tehát ki se kellene szedni a potit, csak átforrasztani(?).

Hasonlóan jártam a rádió-erősítőmmel: két évig szívtam vele, hogy az antenna csatlakozót mozgatva hol jó volt a vétel, hol nem. Aztán kiderült, nem is az antenna csatlakozó volt a ludas, hanem a tuner lábai nem jól voltak beforrasztva az alaplapba. Most, ugyan ennél a készüléknél, a fejhallgató csatlakozóval van ugyan ilyen problémám. Csak lusta vagyok megint szétszedni.
(#) Joe_001 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Akár.
(#) weinmaker válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Ezt könnyű szétszedni, de én biztos nem állok neki forrasztani. Egy ismerősömet meg fogom kérdezni, de aztán tényleg valaki hozzáértőhöz el kell vinnem, vagy eladom a francba.
(#) Remci hozzászólása Jún 21, 2021 /
 
Sziasztok!

Hozzá értő lemezjátszó szerelőktől kérdezném ( bár rajtam kívül szerintem mindenki az ), Hogy Tesla NZC 431 lemezjátszóban a VM2102 tipusú Pick Up-ot milyen más hangszedőre lehet cserélni? Ha van konkrét tipus, aminél nem kell semmit alakítani, az érdekelne. Előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Azt már nehezen/olcsón szinte sehogy.
Állásában is megromlik...
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Jún 21, 2021 / 1
 
Ez dinamikus. Nem a kerámia.
(#) GARFIELD13 válasza Remci hozzászólására (») Jún 21, 2021 / 1
 
Szia!
Talán ez a legolcsóbb lehetőség egy minőségi cserére:
AT-3600L hangszedő
(A korábbi linken csak a kép volt a teljes hangszedő, de a leírás szerint csak a tű volt az "áru", ennél egy ezressel olcsóbban, ezért cseréltem)
Azért a pontos beállításhoz pár dolog kellene még majd.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2021
(#) Remci válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Szia!
Köszi,megoldva.
(#) RockFonok hozzászólása Júl 6, 2021 /
 
Sziasztok!
Szerintetek mi lehet baja a lemezjátszómnak?
Pár hete még működött, áramtalanítottam utána mert nem használtam, Hétfői napon pár hete takarítottam le a hifit is, utána újra hálózatba dugtam és a tányér már el se indul hiába emelem fel a kart vagy állítok hogy automatikusan induljon el a tányér.
Nagybátyám se tudta levenni a lemezjátszó tányérát, de elindult lemezt is játszott le, de mikkor elment haza akkor újra nem mozdult meg, én is megmozgattam (ahogy a videóban is) és utána se mozdult meg de ha ki húztam a AUX kábelt akkor már ez a hang fogadott, (videóban) nagybátyámnál AUX kábel nélkül teszteltük akkor jó volt de mikkor el ment akkor vissza dugtam és nem volt jó.
Ha lenyomom a tányért és elkezdem forgatni elakad valamibe (de a másik lemezjátszómnál is) de néha érzem akkor ha lenyomom hogy mint a szíj hajtani akarná, de a tányért a meg lököm akkor már elég hosszan pörög magától pedig eddig nem.
https://www.youtube.com/watch?v=O4_UZQwFo_0
Nem tudom érdemes elvinnem javíttatni mert van egy másik lemezjátszóm is ami elindulásnál nyikorog egyet és azt mondták nincs hozzá alkatrész, és szerintem egyforma lemezjátszó lehet a mostani is, amikkor sikerült még lejátszania lemezt akkor 2x ugrott a zene, a másik lemezjátszó meg hiba mentessen lejátszotta.

A régi hifi Millenium MN 9644
Az 1 éves Auna 388-DAB+
(#) mnyugger válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Így elsőre, megnyúlt a szíj.
(#) elektrorudi válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Szia!
Látatlanban: elszakadt a szíj. Nem tartom valószínűnek, hogy nem lehet szétszedni. Lehet, hogy az egész készülék alját vagy hátulját le kell szedni ahhoz, hogy a tányérhoz is hozzá lehessen férni (ez egyébként fura lenne, de ki tudja?).
Igazából, nem tudom mit javasoljak, mert egy hivatásos szervíz biztos, hogy drágábban javítaná meg, mint az egész ára. Esetleg egy nyugdíjas kolléga, aki ráérő idejében ilyennel fogalkozik, vállalkozhat rá, hogy megnézi.
Viszont ahogy bántál vele, azt sem javaslom, hogy saját magad próbáld megjavítani. Bocs.
(#) RockFonok válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
A Millenium lemezjátszónak annyi a baja hogy elindulásnál nyikorog, de azt mondták szervizben nincs hozzá alkatrész, (hat honnapig náluk volt) pedig szerintem ugyan az lehet mint az Auná-ban akkor szerintem ahhoz sincs, csak az Electronic Star tudna alkatrészt hozzá az ő kijelölt szervizével kapcsolatban, szerintem.
(#) mnyugger válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Gondolom RockFonok -nek szántad.
(#) RockFonok válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
A Millenium lemezjátszónak annyi a baja hogy elindulásnál nyikorog, de azt mondták szervizben nincs hozzá alkatrész, (hat honnapig náluk volt) pedig szerintem ugyan az lehet mint az Auná-ban akkor szerintem ahhoz sincs, csak az Electronic Star tudna alkatrészt hozzá az ő kijelölt szervizével kapcsolatban, szerintem.

Szerinted a szíj nyúlt meg a Milleniumnál azért nyikoroghat egyet elindulásnál (nem mindig)?
Mert ha igen akkor az Auná-nál nagyobb gond van.
(#) elektrorudi válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Jaj, jaj, igen, persze. Bocs.
Következő: »»   62 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem