Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   193 / 210
(#) ktamas66 válasza yodee hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Csak a feliratokat kell átírni.
(#) yodee válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Nagyon szépen köszönöm, közben sikerült megrajzolnom ... Csatolom Én is, hátha valaki nem akar tökölni vele.

IRF740.LMK
    
(#) morgo válasza yodee hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Hogy megrajzoltad az erős túlzás. Talán átnevezted...
(#) yodee válasza morgo hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Köszönöm az építő jellegű hozzászólást. Többet ebben a topicban sem kérek semmit...
(#) Alkotó válasza yodee hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Ebben a programban annyira egyszerű alkatrészek definiálni, hogy egy ilyen bonyolultságút létrehozni sokkal kisebb erőfeszítés, mint elkérni mástól. Szerintem erre gondolt néhány másik fórumozó is. Kár ezt túlgondolni.
Nem elemezgettem a felvetésed, de megnéztem a makrókat. Rénézésre ezek nagyon közel esnek a D2PAK-hoz. Ha ebben nem tévedek, akkor azt biztosan találsz néhány helyen.
(#) yodee válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Igen, tudom mennyire egyszerű makrót készíteni. Viszont nem szerettem volna ezzel időt pazarolni mikor amúgy sem sok van erre a hobbimra. Sajnos egyre többször amikor segítségért érkezek ide akkor segítsegen kívül minden mást kapok. Mit kéne máshogy, miért nem, stb... Nagyon nem jó irányba halad a fórum. Neked köszönöm szépen a normális választ
(#) aroxol hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Sziasztok!

SP6-ban hogy tudnék kerek SMD-padot készíteni? Stencil koordinálás miatt szeretnék 1mm-es kört.
(#) Pali79 válasza aroxol hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Sima kör rajzolásával, a megfelelő vezetősáv vastagsággal, hogy ne legyen lyukas a közepe.
(#) ktamas66 válasza aroxol hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
1mm forrpont 0-ás furattal.
(#) aroxol hozzászólása Máj 5, 2021 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek.
(#) joci válasza aroxol hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Mielőtt leadod gyártásra, nézd meg a Gerber fájlt!
Én félkör alakú Pad-eket akartam szerkeszteni, szembefordítva átforrasztós jumper-nek, körcikk rajzolásával minden szép és jó, de a Gerberen nem jelent meg.Így maradt a téglalap alakú Pad.
(#) niedziela válasza joci hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Valami ilyent ?
(#) zamatőr válasza joci hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Esetleg ilyent?

Névtelen.png
    
(#) joci válasza niedziela hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Mindkettőtöké jó lenne, de a két félkör között nagyon kis távolság (0,3-0,5mm) szükséges ahhoz, hogy a forrasztó ón áthidalja.
Elfelejtettem mondani, hogy a SprintLayout 5.0-ás verziójában dolgoztam.
(#) niedziela válasza joci hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
A két PAD közötti távolság bármennyi lehet, jelen pillanatban a bemutató lényege a megvalósítást kívánta szemléltetni.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2021
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 5, 2021 /
 
Valakinek makrója Sprint Layout 5.0 vagy 6.0 -hoz amiben benne van a TO-247 FET ?
(#) zenebolond válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 5, 2021 / 1
 
Szia! Jó lesz?

TO-247.LMK
    
(#) pcmaster90 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Szuper!Köszi!
(#) Alkotó válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Miből gondoltad, hogy fekvő elrendezés kell a kérdezőnek?
Ettől fontosabb kérdés, hogy a várhatóan 1,4 mm-es lábak hogyan fognak elférni az 1 mm-es furatokban (javasolt furatméret 1,5 mm).
A lábak távolsága 5,45 mm az elvárás szerint. Ezzel szemben a makródon 5,08 mm. Ennyit persze hajlik a láb, de ha már elkészül egy makró, akkor lehetne a lábhelyzet akár pontos is.
(A körvonal méretpontosságát nem ellenőriztem, de ennyi hiba után már bizalmatlan lennék ezzel szemben is.)
(#) zenebolond válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Szia Alkotó!
Kérdésedre a válasz semmiből. Sajnos úgy látom itt is elkezdődött már a kekeckedés.Volt egy ilyen makróm, és kész feltettem hogy segítsek legalább a lábkiosztásban, vagy akármi. Vagy már az is baj, hogy segítünk egymásnak? Lehet e miatt tiltani engem, de ez az admint is fogja minősíteni. Egyeseknek lehet kritizálni, másoknak nem. Én is kértem segítséget, volt hogy kaptam, de az utóbbi időben szó szerint le lettem ba..., hogy mit képzelek én. Nagyon sajnálom, hogy ez az oldal is ide jutott.
(#) ktamas66 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Ezt a gyűjteményt a gyári oldalról töltöttem le, de most már nem találtam meg.

Diverses6.zip
    
(#) zenebolond válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Nekem ez a gyűjtemény van.

MAKROS.zip
    
(#) Alkotó válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 7, 2021 1 / 4
 
Félre érted a szándékom. Mivel nekem mindegy milyen makrót használsz te, vagy más, illetve minimális mértékben ismerem a témacímben lévő programot, ezért mertem megemlíteni a hiányosságokat.
Az SL-ben szinte éppen addig tart egy ilyen bonyolultságú makrót elkészíteni, mint írásban elkérni azt valakitől (és akkor még nem is említettem a válaszra várás idejét).
Annyira kézenfekvő a saját lerajzolás, hogy egyáltalán fel se kellene merüljön a makrókérés gondolata.
(#) niedziela hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Egy alap makró amivel el lehet kezdeni.
Ez átsegít a kezdeti nehézségeken.

basic.LMK
    
(#) zenebolond válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Egyszer ezt kaptam a pofámba. Én felraktam az általam szerkesztett dolgokat, hogy más lehetőleg ne nyűglődjön vele, de ez miatt nagyon felhúztam magam. Én úgyis át szoktam alakítgatni saját részre, tehát foglalkozok a dologgal. """""Proli007 írta: Alkotóval van egy egyességünk, hogy munka file-t nem adunk ki. Legyen másnak is egy kis dolga, ha változtatni szeretne valamin. Végül is a fórumnak (részemről) ez a célja.."""" De ezt lezártnak tekintem.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2021
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Idézet:
„Ettől fontosabb kérdés, hogy a várhatóan 1,4 mm-es lábak”

1.2mm
(#) niedziela hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Alakitás

TO-247.LMK
    
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Az 1,2 mm is benne van a mérethatárba, de illik a makrónak a maximumot is befogadni. Ez az érték 1,4 mm, így adódik az 1,5-ös furat. Csatoltam a vonatkozó részletet.
De nekem tényleg mindegy, már meg is bántam a jobbító szándékú észrevételt.

adatlap.png
    
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Találkoztam olyan adatlappal ezen a tokozáson ahol 0,99 - 1.4 között volt a tól-ig.
Szerencsére az életben azért nem igy van, hogy egyik nap hatos, másik nap nyolcas köracélt kalapálnak laposra

Ha mindenre felkészülten furatod a pad-et akkor meglepetés nem fog érni, maximum egy ón tócsában fog állni az alkatrész.
(#) kaqkk hozzászólása Jún 28, 2021 /
 
A sprint 6 tud olyat hogy kilistázza a terven lévő alkatrészeket ? Ha igen akkor hogyan kell kipréselni belőle?
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2021
Következő: »»   193 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem