Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   120 / 126
(#) Bence989 hozzászólása Márc 13, 2021 /
 
Sziasztok!
Allen bradley PLC / encoder témával kapcsolatos kérdésem lenne.

Hol van egy encoder nulla pontja?

Egy PLC programban beállítom, hogy encoder érték 0,3 és encoder érték 0,5 között adjon egy kimenetet.

Akik jobban benne vannak---> (Logix 5000 programban van egy limit blokk. A-ra beírok 0,3at B-re pedig 0,5-öt, és azt akarom, ha ezen két érték között van az encoder, akkor adjon egy kimenetet a PLC-n)

Ez eddig rendben is van. Azonban az encoder, honnan tudja hol van a 0 pontja ahonnan számol körbe körbe. Erre használják a home érzékelőt?

Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Koleus válasza Bence989 hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Szia.

ha inkrementális enkóderről beszélünk, akkor ez modelfüggő, sok variáció egy témára, kimenetek száma és típusa tekintetében. Kimenet lehet TTL vagy HTL jelszinttel, tipusként open collector, push-pull, line driver, stb.
A kimeneti csatornák lehetnek:
* A és B
* A, B és Z = zéró
* A, /A, B, /B, Z,/Z

Ha inkrementális enkódert használnak pozicionálásra, akkor külső referenciapotot/nullát szokás használni, munkaterületen kívül elhelyezve. Ez egy fizikai kapcsoló / jel (induktiv adö, végállás kapcsoló, stb). Feszültségkieses, gép ki-bekapcsolás után nem ismert a pozíció, ezért újra kell pozicionálni - az alprogram elinditja a gépet a megfelelő irányba megfelelő sebességgel, még rá nem fut a referenciapontra. Ezután már "tudja" hol van és lehet dolgozni. Csak így lehet biztosítani a gép jó/pontos működését.
Az abszolút enkóder mindig az aktuális pozícíót mutatja, de az ára "kicsit" más...
(#) aky87 válasza Bence989 hozzászólására (») Márc 13, 2021 / 1
 
Szia, elsőnek leírhatnád az encoder-ed típusát, ez hogyan csatlakozik a PLC-hez (impulzus bemenet, Ethernet/IP...), ha az encoder-ed TTL/HTL és van Z kimenete (index), akkor lehet akár ez is, de akkor leírhatnád, hogy az encoder-t mechanikusan mi hajtja? (körasztal, lineár...) ezek függvényében lehet választ adni, hogy milyen referencia/home megoldást javasoljunk.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2021
(#) zsozsoX hozzászólása Márc 20, 2021 /
 
Sziasztok! Egy siemens s7-1200-al próbálok modbus RTU-val adatot olvasni egy adatrögzítőről. Az adatrögzítőről jön adat, mert ha számítógéppel olvasom akkor jó. A PLC teljesen más karakter sorozatot küld a holding registerek olvasásához. Ezzel a sorozattal működik 0A 03 00 54 00 15 05 6E, PLC meg ezt küldi BD 7E 59 FF D7 97 42 00.
(#) bundibacsi válasza zsozsoX hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Szia!
Valószínűleg a PC és a PLC is más sorrendben olvassa a bájtokat, gyakori a különbőző gyártótól származó eszközöknél.
(#) dcsabi válasza zsozsoX hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Akkor, nem fog jó lenni, meg kell írni kézi módszerrel az olvasási protokollt, ha van rá lehetőség, ha sehogyan sem tudod rábírni annak az adatsornak a kiküldésére..Most A ...a 7E lenne "Műveleti parancs"(?) ... A visszhang nem jelentkezik valahol? Esetleg sebesség passzol?
Parítás?...stb...Esetleg Modbus RTU, Modbus ASCII keveredés?...Amivel monitorozod a szolgát, olvasd (fogadd) azzal a PLC forgalmazását, de csak azt...Esetleg a Check jól van beállítva
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2021
(#) tamas125 hozzászólása Ápr 23, 2021 /
 
Sziasztok!

"Beleestem"egy gép javításába, nem PLC hiba volt, de a tulajnak szeretnénk kimenteni a programot, mert aki írta, és a gép utólagos elektromos módosításait tervezte-végezte, nem elérhető...
Egy Unitonics V430 HMI-ről lenne szó.

USB-n elérem az eszközt, verziószámot, pontos típust le tudom kérni a VisiLogic programmal
(melynek demo ideje épp lejárt ), viszont a program letöltéskor hibaüzenet ad,
valamilyen oprendszer frissítésre hivatkozva...

Banális lehet a hiba, amit elkövetek, szeretném megkérdezni, hogy mi lehet az....

Segítségeteket köszönöm előre is!

T.
(#) em válasza tamas125 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 / 1
 
A képen azt látom, hogy Download-ot próbálsz, ez azt jelenti, hogy a PC-ről töltöd fel a PLC-re. Ha a PLC-ről akarod leszedni, az az Upload.
(#) tamas125 válasza em hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
Köszönöm szépen a válaszod!
Ennek fényében megyünk tovább...
(#) siletto hozzászólása Máj 10, 2021 /
 
Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi!
Dolgoztam már PLC-vel, jó egy évig bűvöltem Schneider M241-es PLC-ket, szerintem egy jó középkezdő szinten.

Olyan kisebb(olcsóbb) PLC-t, okosrelét keresek, amivel egyszerűbb projekteket meg tudok valósítani ügyfeleknek is, otthon automatizálás, egyszerű szabályzások, légtechnika vezérlés, kis gépek korszerűsítése, stb. Az M241-nek több mint megfelelő lenne a tudása, de a Webes felülete elég fapados, és drága is nekem.Az M221-ben nincs webfelület, ha jól tudom.

A Siemens Logo8-ra gondoltam. Kell nekem rendes webszerver és szerkesztő hozzá, több task kezelése, legalább LD,IL,FBD nyelvek.

Szerintetek van a Logó-tól jobb, olcsóbb, könnyebben kezelhető széria?
(#) dB_Thunder válasza siletto hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Helló!

A webes részt nem értem teljesen, hogy ott milyen funkciókat szeretnél!
Egy 5let: nekem tetszett a tudása, ára, kivitele:

https://www.rockwellautomation.com/en-nz/products/hardware/allen-br...s.html

Okosrelé elég gyorsan el tud fogyni. De lehet hogy csak nekem nagyok az igényeim!!
(#) siletto válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Szia! Köszi a választ!

Arra gondolok, ami az M241-ben is volt WebVisu néven, hogy van beépített webszervere, amihez jár egy kis Paint szerű szerkesztő progi, beépített kis visszajelzőkkel, kezelő gombokkal, piktogramokkal, diagram ablakkal, Sávdiagrammal. Ezekre rá lehet húzni, rálinkelni egy változót vagy eseményt, és onnan lehet nyomon követni az értékeket, elindítani valamit egy nyomógombbal, hasonlóan egy HMI-hez, csak weblapon. A Schneiderben ez tökéletesen működött, bár nagyon limitált volt a szimbólumkészlet, amiből válogatni tudtál, nagyon retro feelingje volt, mint egy 98-as Windowsnak. SoMachine szoftverrel programoztunk.

Olyan feladatok jöttek elő mostanában mellékesben, amihez ezek jól jönnének, csak olcsóbb kivitelben. Világítás kezelés, légtechnika és fűtés összekapcsolása, tartály szint szabályozás, fejőgép vezérlés, kisebb gépek modernizálása max 10-20 inputtal, ilyesmik.

A Modiconnal van csak gyakorlatom, de szívesen elkezdeném tanulmányozni más gyártó termékét is. Olyasmit keresek, amibe ha befektetek 1 eszközt és pár hónap délutáni plusz tanulást, akkor utána az ilyen kis gépek, feladatok vezérléstechnikáját meg tudom valósítani jó funkcionalitással, lehetőség szerint kedvező áron.
Semmi nagy beruházás, csak amiket így egyelőre egyszemélyes vállalkozásban el tudok vállalni főállás mellett.
(#) derno válasza siletto hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Szia!

Rievtech esetleg? https://rievtech.hu/rievtech-plc
A webszerben nem vagyok biztos, de a legtöbbnek van saját kijelzője, amire akár egy egyszerű HMI-t "össze lehet dobni". Árban mindenképpen barátságosak, és van magyarországi képviselet is.
(#) GPeti1977 válasza siletto hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
"APB mini PLC család"
"A közkedvelt FAB és SR mini PLC családok gyártójától megjelent az APB mini PLC, mely már összetettebb vezérlési és szabályozási feladatok megvalósítására is alkalmas. Az APB mini PLC analóg(0-10V) bemeneteinek felbontása 10 bit, a gyors számláló bemenetek maximálisan 10kHz frekvenciájú jeleket képesek feldolgozni, a tranzisztoros kimenetű típusok gyors kimenettel is rendelkeznek, melyek kapcsolási frekvenciája akár 50kHz is lehet. A programozás funkciós blokkokkal történik, a megnövelt kapacitásnak köszönhetően 320 funkcióblokk alkalmazható egy programon belül. A programozás ingyenes programozói környezet segítségével történik, mely szimulációs lehetőséggel is rendelkezik, a beépített kijelző tartalmának kialakítására is használható. A Modbus RTU protokollnak köszönhetően összekapcsolhatóak más vezérlő rendszerekkel, valamint csatlakoztathatóak felügyeleti rendszerhez is.Összetettebb kijelzési feladatok megvalósításához használható hozzá az SH–300 univerzális kijelző is."
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2021
(#) dB_Thunder válasza siletto hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Egy időben én is kerestem ilyen webes (Scada, WinCC) megjelenítőt, van hozzá annyi program, lehetőség, hogy áttekinthetetlen !
Aztán olyan olcsón esett be touch-os színes HMI, hogy elengedtem a témát!
Egyik ismerősöm vett újonnan kb 40ezerért olyan kínai HMI-t, ami a legtöbb plc-t ismeri. Most meg nem mondom a gyártmányt!
HMI-hez nem kell webszerver, csak valami adatkapcsolat a két cucc között.

Az A-B ingyen adja a fejlesztőit ehhez a szériához. Illetve van költséghatékony HMI-je is.
(#) em válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Olyan folyamatokhoz hasznos a webszerver amit esetleg távolról is szeretnének felügyelni... Engem is érdekelne olcsó plc ami ezt tudja...
(#) dB_Thunder válasza em hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Közben én is okosodom..
Szóval beépített webszerver:
Ez elég nagy erőforrást (proci, ram, stb) igénylő feladat, gondolom az olcsóbb szériájú plc-ből ezért marad ki! De ahogy olvasgatom, azért minden cégnek van PC-n futó megoldása erre!
(#) Bagodi hozzászólása Máj 10, 2021 /
 
Wecon HMI. Emiatt veszek most egyet.Később beszámolhatok róla.
(#) siletto válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Allen Bradley hol kapható, vagy hol érdemes utánanézni?
Random sellerek vannak, de nem lenne rossz valami korrektül összeszedett (magyar?) árlista
(#) Johnycorp válasza siletto hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Szia.

Keresd meg a ControlTech-et.
Bővebben: Link
Van magyar képviselete is, közvetlen Allen-Bradley disztribútor.
Mi is velük állunk kapcsolatban, mint rendszer-integrátor.
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
(#) torkolypalinka válasza siletto hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Szia!
Beckhoff CX8190. Nem olcsóbb, de sztem jobb mint az M241, és hasonló a programozása (Codesys alap). Fele annyi a CX7000, de abban nem lesz webvisu asszem. Kinco HMI-t tervezek ehhez, de még ott van a polcon...
ü
J
(#) dB_Thunder válasza torkolypalinka hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Most néztem a Wecon HMI-kben van olyan amiben van web szerver!
Lehet olyan variáns, hogy olcsó plc, és a HMI adja a szerver hátteret...
(#) siletto válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Árat szabad tudni?

Nyilván, tudom, ezer féle dologtól függ, de csak nagyságrendileg.
50 ezer Ft egy alap CPU modul? 100? 150?
(#) kosanszkyt hozzászólása Máj 19, 2021 /
 
Sziasztok!

Uj vagyok meg itt.
Olyan kerdesem lenne, hogy hol tudok plc-t bearaztatni?
Lenne egy omron szettem, de a keresoben nem talaltam bearazos temat.

Koszonom.
(#) dB_Thunder válasza kosanszkyt hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Bővebben: Link
Bolti teljes áfás ár 2-20%-a kb. amit meg is adnak érte.

Egy digitális IO kártya 2000-15000Ft. Analóg 3-5szerese ennek. Procik, egyéb kártyák nagyon széles áron mennek. Vettem kompakt plc-t 800Ft-ért is.
De ide is felteheted a típusokat!
(#) siletto válasza kosanszkyt hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Szia!
Ha figyeled a hobbycnc fórum apróját, ott lehet tájékozódni.
Omron CP1L új széria vezérlő része olyan 20-max 40 között menni, de a régi vezérlők, hiába újkoran sokszázezres tétel, inkább olyan 10-20max bővítőkkel együtt, ami már kifutott széria.
(#) valve hozzászólása Aug 12, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy B&R CP60 PLC amelyre csatlakozik egy motorvezérlő, amire egy servo motor az enkóderével. Sajnos a motor inicializáláskor nem találja a referencia pozíciót. Remélem, hogy van itt a fórumon valaki, aki ért a fent említett PLC-hez. Arra kellene választ találnom, hogy netán valamilyen feltétel nem telejsül, vagy talán a programkártya sérült, esetleg az enkóder és motor felől lehet valami...

Bármilyen segítséget örömmel fogadok!

Előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza valve hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
E243 modulon a LED mit mutat?
(#) valve válasza Gafly hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Melyik LED?
Következő: »»   120 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem