Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap,sütő bekötése, kábelek kiépítése
Lapozás: OK   6 / 8
(#) ferci válasza zaza99 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Szia!
Miért akarnál egy fázisú hálózatnál két fázisú, 400 voltos bekötést alkalmazni?
Ha a készülék alkalmas 230 voltra, kösd be az 1. szituáció szerint.
A "külön kört" a két rész kapcsolója biztosítja, a 32 A betápot meg nem hinném, hogy külön tudnád választani és sok értelme sincs.
"Fő automata" szempontjából meg úgyis az a kérdés, elbír-e egyszerre felső lapot(okat) és a sütő részt.
(#) gyuszo válasza zaza99 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
A mostani életedet felválthatja egy korlátok közötti. A főzés-sütés a takarítással, mosással, fűnyírással nem mehet egy időben a jelenlegi rendelkezésre álló teljesítménnyel. Ha újabb nagyobb teljesítményt helyezel üzembe, a rendelkezésre álló teljesítményt is bővíteni kell. Érdemes elgondolkozni a 3 fázis, 3x20A bekötésén.
(#) Joe_001 válasza zaza99 hozzászólására (») Máj 12, 2021 / 1
 
Szia! A Hollandoknál, Németeknél C16 4P ről hozzuk az 5x2,5-et . L1 N,L1 N + PE AZ egyik L1 az l1 rea N az az egyik N-re. A másik L1 az L2re a Nullája az N-re Ha megnézed a betétek egy fázisúak. Tehát az 32A-d oszthatod 2 felé C16 4p vel. A 4P előnye hogy leválasztóként is működik. Persze ahogy a kollégák említették hálózatfejlesztésben is gondolkodhatsz
(#) zaza99 válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Köszi! Én is így gondoltam csak kettő C16-os biztosítékkal. Így is szabályos lesz?
(#) Joe_001 válasza zaza99 hozzászólására (») Máj 13, 2021 / 1
 
Mi idekint(Holland, Német), a C16 4P-t használjuk. L1 N L1 N a sorrend. azért jobb mert ha gond van az egészet Le is választja a szereléshez. Ja, németesen, a színek az 5x2,5 höz: L1 barna a N az kék, A másik L1 a fekete L2-re, a Nullája az a szürke, szoktunk mindkét végére kék csövet húzni.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2021
(#) Joe_001 válasza zaza99 hozzászólására (») Máj 13, 2021 / 1
 
Szabályos idehaza.
Mi idekint(Holland, Német), a C16 4P-t használjuk. L1 N L1 N a sorrend. azért jobb mert ha gond van az egészet Le is választja a szereléshez.
(#) gyuszo válasza zaza99 hozzászólására (») Máj 15, 2021 / 1
 
Az adattábla szerint a sütő 2,0 kW, a grill 2,0 kW összesen 4,0 kW.
230 V x 16 A = 3,680 W.
Ebben az esetben még egy főzőlap teljesítménye sincs beleszámolva.
Itt nem csak a tűzhely kismegszakítói a kérdésesek, hanem a fő kismegszakító, ami 32 A-es és a fővezeték kötései mennyire bírják, amihez hozzá sem férsz, mert le vannak plombálva.
Az, hogy mi a szabályos és mire lesz elég, az teljesen más dolog. Majd hosszabb távon ráfogsz jönni.
Budapesten például a Káposztás megyeri lakótelepen, ahol nincs gáz bevezetve, minden lakásba a villanytűzhely miatt 3 fázis van bekötve. Ott több ezer lakásról van szó.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2021
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Mehet a grill és a sütő együtt?
Mert a főzőlap biztosan...
(#) Joe_001 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Szerintem tedd valamelyik 2 kW-osra, amelyiket ritkábban fogsz használni.
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Nem, ezért nem lesz jó a 16 A kismegszakító. Ezt magyarázom.
Az első válaszomban már javasoltam a 3 x 20A-es bővítést.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2021
(#) Joe_001 válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Szia!
Ökölszabály, kiloWattonként 5 A Tehát a lappal együtt nem használja akkor odafigyelve lehet elmegy. Mint ahogy a sziget 4kW-os napelem endszer is elég lehet is is lehet okos használattal. Persze a bővítés az igazi megoldás.
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Nekem olyan sütőm van, ami vagy süt (az választható csak alsó, vagy alsó felső együtt) vagy grillez. Tekerőgombbal választható a funkció, és igy fizikailag lehetetlen olyan kombinációt kiválasztani, amikor süt is, és grillez is...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2021
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Igen ez a reteszelt üzemmód. Létezik ilyen is.
(#) Kovács Tibor hozzászólása Nov 15, 2021 /
 
SZiasztok!
Indukciós főzőlapom van (WB S2560 NE) ami 1 vagy 2 fázisról is működtethető. 2 fázisra lesz bekötve a terhelés elosztása végett. Elég külön 1-1 kismegszakító vagy 2pólusú szükséges? Meghibásodhat ha csak az egyik fázis esik ki, vagy egyszerűen csak nem működnek azok a zónák?
(#) zaza99 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Ha 2 fázisra kötöd akkor az egyik fázis kiesésekor semmi sem fog menni. 2 pólusú biztosíték kell valamint leválasztókapcsoló a a készülék elé ami a nullát is szakítja ha az is be lesz kötve.
(#) Kovács Tibor válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Ezt úgy értsem hogy egy főkapcsoló ami leválasztja teljesen a tűzhelyet?
Miért kell leválasztókapcsoló?
Kipróbáltam, megy így is az egyik fázis esetén, 2db főző a 4db-ból.
Ha a másik esik ki akkor semmit nem csinál.
Ezek szerint a vezérlés kiesése esetén természetesen nem mutat életjelet, de ha a vezérlés oldal benn marad akkor csak a kieső részhez tartozó teljesítmény áramkör áll le.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2021
(#) zaza99 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
A leválasztó kapcsoló előírás. A védőföldelésen kívül mindent szakítania kell.
Egy kapcsolási rajz jó lenne, mert elbeszélünk egymás mellett.
(#) Joe_001 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Szia!
Olvass vissza. mit írtam! 16A 4P biztit használj! Ez leválasztás is. A fűtőbetétek egy fázisúak, (2x1,8kW), ezért kell a N is! A bizti bekötése L1-N, L2-N.
(Németben, Hollandban így csináljuk.)
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2021
(#) zaza99 válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Amit én kötöttem be az 1-3 fázisú. Tehát 2 fázisról /400V-ról/is üzemeltethető.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2021

tuzhely.PNG
    
(#) Joe_001 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Nullát kötöttél?
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Ja, 5x2,5-öt viszünk neki.
(#) zaza99 válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
1 Fázis volt a lakásban úgy hogy úgy kötötten ahogy írtad 4p biztosíték 2 fázis + 2 nulla.

Csak először is azt nem értettem hogy hogyan tud üzemelni 400V-ról. 3 körös a készülék:
- 2 főzőlap
- 2 főzőlap
- sütő
Elbírják a fűtőszálak a 400V-ot vagy sorba kötődik a 2 +2 főzőlap? /Kerámia lapos tűzhely./
(#) gyuszo válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 17, 2021 / 1
 
Szerintem két különböző dologról beszéltek. AZ L1 és L2 , az két külön fázis.
Nem egy fázis ketté osztva. A fűtőbetétek nem bírják el a 400 V-ot.
Be kell kötni a nullát is.
Három fázisra kötéskor tud menni az egész tűzhely egyszerre.
A tűzhely 4. és 5. pontja minden esetben a N.
A 6. pont az a védővezető, a PE.
Az 1. 2 és 3. a főzőlapok és a sütő áramkör L1, L2 és L3 pontjai.
(#) mraulajos válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Hali!
Bocsi, hogy bele kotyogok. Az ismeretségi körömbe történt, pár éve, hogy több fázisra lett bekötve egy indukciós főzőlap. Természetesen, be kellett kötni a nullát is, ami egy kicsit hitványúl sikerült. Az első bekapcsolásnál, a melegítő fokozatok folyamatos növelésénél, a nulla kötés nem bírta tovább. Szerencsére, csak a varisztor szállt el, ami megvédte a 60e Ft os áramkört, a 400V tól. Legalább is a ki érkező szerviz, ennyiért akarta kicserélni, így, a garancia tovább élt volna. El küldtük őket. Pár ezer Ft ból megjavítottuk.
(#) Joe_001 válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 17, 2021 / 1
 
Szia!
Természetesen lehet mind a kettő. L1 et oszthatod két 16 A-es részre, persze a betápnak tudnia kellene a32A-t. Lehet L1-re, és L2-re is kötni. A trükk a z Net is kel kötni, mert a betétek 1 fázisúak , kb 1800W-ésak, darabonként, és a Nullára dolgoznak. Ja így a 4P biztosító megoldja a leválasztást is.
(#) laca99 hozzászólása Nov 21, 2021 /
 
Adott egy Caso Pro 3500 ipari indukcios fozolap ami 3500 wattot tud papiron.
Megis mikor egy fogyasztasmerovel megmerem csak 2900 watt az amit ki tud preselni magabol maximum. Mindezt olyan 12-13 amperon (a keszulek 15 amperes). Erezni is hogy nem tud egy bizonyos mennyiseget addig felmelegiteni ameddig egy masik 3500-as fel tud.
Mi lehet a hiba?
1. a fali vezetek nem birja? - a falban 1.5-es vezetekek futnak amik 16 amperig jok kene legyenek
2. ennyit bir az eszkoz? - fura hogy akkor miert 3500-asnak hirdetik. Es ez nem vmi kinai bovli
3. deffektes a keszulek? - ebben remenykedek. Kerdeses mennyiert es ki tudna javitani?
4. *** ROSSZ a fogyasztas mero? Mas ismertebb teljesitmenyu eszkozoket kb rendesen bemeri. Egy Saphir EKM30 a cucc nem tudom ez mennyire jo/rossz...
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Josi777 válasza laca99 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Csak tippelgetek. Az edénytől is függ, hogy mekkora teljesítményt tud leadni, valamint esetleg a túl alacsony hálózati feszültségtől. Vannak típusok, melyek túl alacsony hálózati feszültségnél nem működnek és ezt hibajelzéssel mutatják is, de amelyikben nincs ilyen, annál előfordulhat. Aztán az is lehet, hogy a saját áramkorlátozása szabályozza le.
(#) szs válasza laca99 hozzászólására (») Nov 21, 2021 / 4
 
Ki tudok ugrani az ablakon
-attól, ha azzal kezdik: "adott egy...".
-attól, ha van két indukciós főzőlapos téma csak első látásra, de újat nyitunk
-attól, ha ismeretlenek az ékezetek.
-attól, ha közönséges a szóhasználat. (pl: szar)
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) ferci válasza laca99 hozzászólására (») Nov 22, 2021 / 1
 
Szia!

"....ameddig egy masik 3500-as fel tud.."
Azért nem ártana, hogy azt a másikat ugyanott is kipróbáld és ugyanazzal az edénnyel, stb., mint a "hibásat".
(#) gyuszo válasza laca99 hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Idézet:
„1. a fali vezetek nem birja? - a falban 1.5-es vezetekek futnak amik 16 amperig jok kene legyenek”

Akkor a legfontosabb hiba már meg is van.
Kössed be 2,5 mm2-es vezetékkel és lehetőleg fix bekötéssel.
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem