Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1020 / 1149
(#) antiktelefon válasza Quadrachewski hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Azért okkal égett ki, vagy rossz tápot kapott, vagy zárlat van rajta, mérd még ki. A bekötés alapján labortápról tesztelheted is.
Én USB kábelt kötnék be, az eredeti táp úgyis trafós és nem túl bizalomgerjesztő ezeknél.
(#) Quadrachewski válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
A tápja egy 9V-os egyenirányított trafó volt, amiben minden össze van égve, nyilván ugyanaz a minőség. Az elkókat cserélem és mérek zárlatot is. Ha USB töltőt kötök be, akkor a Vin és Vout részeket össze kell kötni vagy a Vout részt hagyjam szabadon?
(#) antiktelefon válasza Quadrachewski hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Vin üres, Voutra kötöd, ha akarsz fölösleges terhelést, összekötheted a kettőt
Én sima egér usb kábelt tennék rá, a legtöbb mai tvn van usb port, és usbs töltő is mindig van kéznél.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2021
(#) Egri Frédi válasza Quadrachewski hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
A 7805 -nek középen van a GND. A 7905 -nél van a "szélén".
Vagy "házi szabvány" szerint készült valami lehet...
(#) nedudgi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Nézd meg az LM317, vagy a HT73xx bekötését.
(#) Quadrachewski hozzászólása Jún 2, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) Egri Frédi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Az LM317 feszstabilizátor, de nem a 78xx sorozatba való. A kettő nem igazán kompatibilis egymással.
Egyébként a kapcsolást nézegetve inkább tűnik LM317 -nek mint 7805 -nek - de ez magánvélemény. Az eredeti felvetés volt a 7805...
(#) majkimester válasza Quadrachewski hozzászólására (») Jún 2, 2021 / 1
 
A mellette lévő 560 és 185 ohm miatt ez nem 78L05 hanem inkább LM317L. A megadott ellenállásokkal pont 5V-ot ad.
(#) Quadrachewski válasza majkimester hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Akkor így módosulna a rajz?

pcb.jpg
    
(#) Egri Frédi válasza Quadrachewski hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Ez már közelebb áll az igazsághoz ...
(#) Egri Frédi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Bár nézd majd meg milyen gyártmányú LM317 -et sikerült venni, mert az ST Microelectronics és a Texas adatlapját nézegetve ott a Vin és a Vout meg van fordítva ... Viszont a National Semiconduktor -én ilyen a kiosztás.
(#) Quadrachewski válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Van itthon néhány darab, megnézem az adatlapjukat. Az a dióda mi lehet? A jelölése 185. , a mérés szerint még működőképes.
(#) antiktelefon válasza Quadrachewski hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Valóban lm317 megfelelő, de biztos nem az volt benne, valami annak megfelelő másolat volt. Jópár ilyen sargakazettásra raktam usb kábelt. Egyszerű, nem kell boltba menni es nem kell másik tápot keresni.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
(#) Egri Frédi válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Szerintem még egy 4.5V -os zsebtelep is elég 1 évig.
(#) Egri Frédi válasza Quadrachewski hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Annak egy 185Ω -os ellenállásnak kellene lennie ... Az és az 560Ω -os párja állítja be a 317 -et stab. 5V -ra.
(#) Quadrachewski hozzászólása Jún 2, 2021 /
 
Furcsa. Mindenesetre megpróbálom megjavítani a készüléket és ha sikerült, visszajelzek. Köszönöm mindenkinek.
(#) fratib hozzászólása Jún 2, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy barátom kért meg rá, hogy mondjam meg neki, milyen holmik vannak a képeken, amiket küldött. Mondván, hogy "vellanyos ember" vagyok, biztosan tudom.

Nos, nem.
Ezért kérem a segítségeteket. Amennyiben valaki tud valamilyen infoval szolgálni, egy "köszönöm" biztosan el fog hangzani.
Az első képen lévő eszközről azt mondanám, hogy valamiféle nyomáskapcsoló, de csak a gyártó és a skála alapján merek tippelni.
A második képen lévő dologról elképzelésem sincsen. Ezzel kapcsolatban eddig jutottam: Nivocontrol
Megmondom őszintén, hogy ilyen kérdéssel nem volt merszem felhívni a honlapon található Ments József Urat, így inkább Titeket zaklatlak.
(mondjuk végső esetben mindenképpen felhívom, már csak a szakmai kíváncsiság/kihívás miatt is)

A segítségeteket köszönöm előre is!
Üdv,
Tibi
(#) Sebi válasza fratib hozzászólására (») Jún 2, 2021 / 1
 
Az első képen ipari hűtőkamrákhoz használatos differenciál presszosztát, a másik kettőt személyesen nem ismerem, de nagyobb gázkazánhoz készülhetett egyszerű vezérlés. A belsejét látva talán többet lehet tudni...
(#) fratib válasza Sebi hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Nagyon köszönöm!

Ez már előrelépés.
(#) proli007 válasza fratib hozzászólására (») Jún 2, 2021 / 2
 
Hello! Első egy Danfoss differenciál nyomáskapcsoló, a másik egy magyar NIVOCONTROL cég szintmérője (pld. tartály). Az vagy kapacitív vagy ultrahangos.
(#) fratib válasza proli007 hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Köszönöm szépen!

Így már nem érzem magam annyira nyomorultul.

Húsz éve vagyok vellanyosmérnök és gyakorlom is, de ilyet még bizony nem láttam...

Köszönöm még egyszer!
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
(#) proli007 válasza fratib hozzászólására (») Jún 3, 2021 / 4
 
A Danfoss egy nagyon régi patinás kis dán cég volt, aki mechanikus precíz "műszerekkel" kezdte. Neve összefüggött és még ma is összefügg a megbízhatósággal és a tartóssággal. Aki ipari méretű hűtőgépekkel foglakozott anno, mind ismeri. Ha jól emlékszem Ők gyártották az elsők között a csavarkompresszorokat hűtőhöz a 60-as években. Ma már hatalmas konszern.
A Nivokontrol is kisebb magyar cég, aki ipari készülékeket gyártott. Fő profiljuk, a szintmérés és szabályozás-vezérlés volt anno, mint ahogy a választott névből is látható. Ma nem tudom hol tartanak, anno ultrahangos és radaros ipari szintmérés volt az ismert fő profiljuk. Leginkább agresszív biológiai környezetű gyógyszer és vegyszer mérésnél, ahol a keverőlapátokhoz kapcsolódó szinkronizált mérést is megoldották.
(#) Suba53 hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Sziasztok!
Néha kitermelek még használható alkatrészeket tönkrement tápokból.
Ezek is ilyen alkatrészek, de nem igazán tudom beazonosítani őket.
A bal oldali kb 3mm vastag kerámia tárcsa, mindkét oldala ugyanilyen, semmilyen jelzés nincs rajta.
A másik egy teljesítmény ellenállásnak tűnik, de azokon nincs hőmérsékletre utaló jelzés.
Valami hőkapcsoló, vagy hőkioldó lehet?
Köszönöm előre is a véleményeket.

alkatresz.jpg
    
(#) kistee válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
A jobb oldaliról leolvasható: 13 ohm, 3A, 145 Celsius fok.

A másik valami kondenzátornak néz ki, de nem tudom...
(#) Sebi válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Az első egy régebbi PTC, a bekapcsolási áram mérséklésére sorosan a graetz-el, a második egy olvadó szállal szerelt ellenállás.
(#) kadarist válasza Sebi hozzászólására (») Jún 4, 2021 / 2
 
Nem PTC, hanem NTC.
(#) Sebi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Igaz! Hiszen indításnál kell a nagyobb ellenállás.
(#) vtsoftware hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy harman/kardon AVR171S-ben van három darab a képen látható IC; IC1302-es pozíción.
Régi service manual-om van; 2015-ös, de a készülék 2017-es.

Sajna ez az IC melegszik, valamint a két kondi is.
Cserélném őket, de egyszerűen nem találok rá az IC valódi énjére.

Valaki tud valamit róla esetleg vagy egy adatlapot feltenni nekem?

Én ezt olvasom le róla:
IT7673M
1724-BGG
1AR490

Ami a 2015-ös adatlapban van, a pozíció szerint DB1230.
De ez egyáltalán nem ennek tűnik, s így cserélni sem tudom.

Előre is köszönöm, ha valaki szán rá némi időt!
(#) Régi motoros válasza vtsoftware hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Talán valami ilyesmi, de csak az első betű, és az utolsó négy szám stimmel... Nem garantálom.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2021
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Nem hinném, az ő icjének van egy nagy padje a hasán.
Valamilyen dcdc konverter lesz, mérni kell a kimeneti tekercenem ellenállást illetve feszültséget belapcsolva, hogy kiderüljön az ic haldoklik vagy csak valami beterheli a kimenetét.
De kérdés mennyire melegszik, ez üzemszerűen elég meleg lehet.
Alsó csatin 3. láb az +5V dcdc, szóval az vagy bemenet vagy kimenet, de lehet ellenőrizni azt is.
Esetleg a két ic keresztbecserélésével ki lehet zárni az ic hibáját de óvatosan, mert ha az ic rossz, a megfutó táp csúnyán kinyírhat dolgokat a másik tápon is.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
Következő: »»   1020 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem