Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   259 / 269
(#) sdrlab válasza mateatek hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Ha 200usec-ben vannak olyan éles váltások, akkor ott min a 10x-es frekvenciák vannak jelen! Ehhez kapásból 100MHz-es IC alatt nem nyúlnék hozzá sem...!
Itt valóban jobban jársz, ha 2 fokozatra választod szét, egy kis zajú, kis erősítésű előerősítőre, és egy esetlegesen nagyobbat erősítő, de kevésbé kis zajú második fokozatra... az elsőnek a NE5534(2) jó választás lehet, kicsi a zaja, de viszonylag gyors... A második lehet sima TL082(4), az kellően gyors, még ha nem is kicsi a zaja annyira..., itt az már nem fog számítani!
(#) mateatek válasza sdrlab hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
A kis erősítésű alatt mit kellene értenem?
Én úgy terveztem, hogy a vevő tekercset ráteszem egy 33x-os erősítésű differenciál erősítőre, majd azt egy 33x-os invertáló alap kapcsolással erősíteném tovább.
(#) sdrlab válasza mateatek hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Az első fokozatnak célszerűen legalább annyit kell erősítenie, amennyivel kisebb a saját zaja a második fokozaténál!
Ha azonos IC-kből építed fel, ennek nincs jelentősége, akkor teljesen jó lehet a 33x-os erősítés szétosztás...
(#) mateatek válasza sdrlab hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Köszi a segítséget. Rágyúrok.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Ilyen nagy erősítésnél esetleg a gerjedéssel is meg kell küzdeni.
(#) sdrlab válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Azért egy 1000x-es erősítés, néhány kHz-ig sávhatárolva nem egy ördöngösség! 1000x1000 na az mér érdekesebb téma
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 10, 2021 /
 
Sziasztok!
Megint én vagyok megépítettem ezt a fémkeresőt már régebben de nem ezzel a panellal, az működött tökéletesen. Ez a verzió most ezt csinálja ha rajta van a kereső tekercs ha nincs...?(videó)
A lay png verzió ez.
Előtte a pdf verziót építettem meg, az tökéletes volt.
Valaki valami tipp?
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2021
(#) alita válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 11, 2021 / 1
 
Szia!

Én pár évvel ezelőtt megépítettem,de nékem is gondot okozott.Ha jól emlékezem a
proci alatt lévő 2 db tranzisztorral kellet mókolnom.De hogyan már nem emlékezem rá.
Ha a kapcsolási rajzot megnézed és össze hasonlítod a beültetésivel ez elsőre
szembe tűnik,hogy a proci 14 lábán nincs a 3.3 K,közvetlen csatlakozik.
Próbáld ezt a két tranyót körbe járni,és rájössz,hogy ott nincs minden rendben.

Üdv!
(#) lajos1969 válasza alita hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Köszi megnézem!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Megnéztem jó rajz szerint...
(#) mex válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Nem lehet jó, mert valóban közvetlenül csatlakozik a pdf szerint a KP505 fet a proci 14-es lábára. az általad feltett , legyártott nyákon pedig 3.3k-val megy a 14. lábra, ráadásul a panelen C945 bipolárisnak van jelölve . Vagy módosított változat, vagy nemtudom.
(#) lajos1969 válasza mex hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
A 3,3k keresztül megy a 14-es lábra?
Közben felprogramoztam egy másik Atmega8-at, s elkezdett működni!
Az előző teljesen jónak mutatta magát, többször is programoztam!
Egyenlőre működik!
Köszönöm a segítséget!
Minden úgy van ajogy a png lay terven!
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2021
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Mükszik!
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Valahogyan nem akarnak beteljesedni az elvárásaim.
Sikerült frankó előerősítőt csinálni. A FET híd sem tűnik rossznak, nincsen egybenyitás és szép a jele is.
De zajos a gép és nem elég érzékeny. Csiporgás nélkül 40 cm a 20 forintosra, frekvencia függetlenül.
A szinuszos IB-nél a zajjal nagyon egyszerű megküzdeni, mert csak 1 frekin kell erősíteni. De itt széles-sávú a dolog. Nem tudom, hogy merre induljak.
Hiába tolom a tekercset akár 8-10 amperig, nem jobb, mint ha csak 2 amperig gerjesztem. Kell csinálni egy kisebb és egy nagyobb induktivitású fejet is, mert semmi viszonyításom sincsen. Tiszta réztemető. Jelenleg 12x0.28-as drótból van az adó tekercs 13 menettel. Az is lehet, hogy túl nagy az ellenállása?
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Olyan szépen hullámzik az alapjelem, hogy gyönyörű. nem tudom, hogy mi a prántya okozza. 5208 Hz az alapjel periódusa és ott hullámzik rajta valami, amit nem tudok leszedni róla. Szerintem nem a gépből, mert vándorol az alapjelen.
(#) sdrlab válasza mateatek hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Egy tanács, máskor ne az alapjel frekvenciáját add meg lehetőleg, hanem a vertikális eltérítés értékét!
Így ha jól számoltam vissza, kb 70kHz-en üzemelő valamit keress az áramkörödben...
(#) mateatek válasza sdrlab hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Igazad van és én is ezt szerettem volna megadni, de ekkor rájöttem, hogy a vízszintes eltérítésemet kalibrálni kell...
Semmi nem üzemel a gépben ilyen frekin.
(#) sdrlab válasza mateatek hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Azt viszont ne felejtsd el, ez itt-ott már egy gyenge rádióvevőnek kezd megfelelni, amihez egy egész jó induktív, keretantenna van kötve!
Ha a készüléken belül nincs is ilyen freki jelen, a környezetből még veheti azt....! )
(#) mateatek válasza sdrlab hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ez megehet.
A vevő tekercs 30 menet 0.28-as drótból, 23 cm átmérőn. Már ott tartok, hogy 300 ohmos ellenállással csillapítom.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Nézd meg a vevőt bekapcsolt adó nélkül. Ha a zavarjel amplítúdó modulált, akkor rádióvétel. Azzal, hogy nem szinusz, nincs sávszűrés, akármi lehet levegőből.
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ez jó ötlet volt és kézenfekvő.
Adójel nélkül is ott van a hullámzás.
(#) sdrlab válasza mateatek hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ha vételből származik, a vevőtekercs elforgatásával változnia kell az amplitúdójának, valahol kell lennie minimum pontnak is...
Az hogy modulált, vagy sem, mellékes, mert nem biztos hogy AM adó, amit fogsz..., ha egyáltalán adó jele ez, és nem pl valami kapcsolóüzemű táp zaja, ami sugároz a környezetedben...
Ha nem változik semmit se a jel erőssége, akkor viszont vezetett zavar lesz az....
(#) mateatek válasza sdrlab hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Erre a tekercs forgatásra ránézek majd.
Mikrokontroller nélkül is ott van a zavar, de rövidre zárt vevőbemenetnél már nincsen.
(#) eyess válasza mateatek hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Nekem hiányzik például az , hogy ha nincs a vevőtekercs rátéve a vevőerősítőre , akkor is jelen van e a zaj , vagy esetleg nincs.Ha jelen van , akkor nem a tekercsben keresendő a hiba.Én árnyékolási hibára gyanakodnék.
(#) mateatek válasza eyess hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Ha nincsen a tekercs a vevőerősítőre téve, akkor persze, hogy minden van rajta, mert nyitott bemenettel minden kósza szellőt erősít.
(#) eyess válasza mateatek hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Értem , akkor azt írod , hogy sok a tekercs ellenállása.Tegyél a tekercs helyett egy ugyan olyan értékű de valóban egy ellenállást , hogy akkor mit fog mutatni a zaj tényező.Kíváncsi lennék rá.Szerintem ugyan úgy meglesz a zaj figyeld meg .
(#) mateatek válasza eyess hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
A tekercs szedi össze. Tekercs nélkül nincsen.
(#) eyess válasza mateatek hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Szerintem össze szedi az ellenállással is .Miért már nézted egyébként ?
(#) mateatek válasza eyess hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Igen.
(#) eyess válasza mateatek hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Az adójel tiszta ?
Következő: »»   259 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem