Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GAL programozása
 
Témaindító: dgyuri, idő: Nov 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) kameleon2 válasza padrenalin hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Szia! Olvasni és írni már sikerült egyet egy kínai programozómmal. Sajnos csak az adatokat tudtam ellenőrízni - a működőképességet - nem. Egyetlen bitet írtam át. Az megtörtént.
(#) padrenalin válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szia, tudnál segíteni egy GAL16V8D 15LP C225DD15 megnevezésű IC olvasásához és másolat készítéséhez keresek valakit budapesti helyszíni olvasással (ha nem olvasásvédett a darab).
(#) padrenalin válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Ezt a választ csak most látom... szóval tudsz esetleg segíteni?
(#) kameleon2 válasza padrenalin hozzászólására (») Márc 9, 2016 / 1
 
Szia! Meg tudom próbálni. Egyszer már sikerült. Ilyen olvasóm van. Helyileg Biatorbágyon vagyok.
(#) padrenalin válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Mikor és hogyan tudnád megpróbálni? Én Érden lakom, az IC Budapesten a Budaörsi úton van, és onnan elhozni sem lehet. Ha jó neked, akár el is viszlek oda alkalomadtán...
(#) kameleon2 válasza padrenalin hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Szia! Jövő héten szerdáig akár el is tudok ugrani, csak vinnem kell a notebookot és a programozót.
(#) padrenalin válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Kedden nekem jó lehet, de akkor a kérek majd elérhetőséget brudnyakzsolt@gmail.com a végleges egyeztetéshez! Köszi!
(#) gerry hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Tiszteletem!
Az alábbi kapcsolási rajzon szereplő GAL16V8-ba kellen a pirossal bekeretezett kódot megszerkeszteni fájlá. Programozni be tudom, csak fájlba kellene önteni a felsorolást. Valaki meg tudná ezt a csinálni nekem? Köszönöm!

sid.jpg
    
(#) Bagira07 hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy eldurrant GAL16V8D-25LPN ic-m. Az lenne a kérdés, hogy kiolvasható ez még valahogy, program kinyerés céljából? Illetve van még egy amin külsérelmi nyom nincs, de gyanúsan ez az alaplap hibája. Budapest környékén esetleg van aki foglalkozik ilynnel?
(#) Gery78 válasza Bagira07 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Hát, nem valószínű, hogy az eldurrant GAL-ból ki tudod olvasni az adatokat, max egy ugyanolyan készülékből kiemelve a GAL-t, le tudod másolni a programját
(#) Bagira07 válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Úgy néz ki sikerült másolni a programot. Legalábbis hibát nem írt ki. Viszont programozott ic-t beszerelve szétégette az egyik mágneskapcsolót. Lehet, hogy csak látszólag sikerült a program másolás?
(#) Hp41C válasza Bagira07 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Idézet a 1986 Lattice GAL data book 2-11 oldaláról:
Idézet:

Security cell
Row address 61 contains the security cell (1 bit). The security cell is provided on all GAL 16V8 devices as a deterrent to unauthorized copying of the array configuration pattern. Once programmed, the circuitry enabling the array access is disabled, preventing further programming or verification of the array (rows 0 - 31). The cell can be erased only in counjunction with the array during a bulk erase cycle, so the original configuration can never be examined once this cell is programmed.”
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2020
(#) gerry hozzászólása Máj 24, 2021 /
 
Üdvözlet!
GAL16V8B helyettesíthető GAL16V8 -al vagy GAL16V8D-vel? Sebesség nem számít!
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) jano36 hozzászólása Jún 6, 2021 / 1
 
Üdv mindenkinek!
A napokban kutakodtam a régi dokumentumaim között selejtezés céljából, s kezembe akadt a mellékelt leírás. Ebben, hellyel-közzel minden a topicban feltett kérdésre megtalálható a válasz.
Legnagyobb probléma a programozás. Részemről kizárólag 16V8-ast használok s sajnos csak párhuzamos porton keresztül tudom programozni. Van kettőfajta égetőm, hibátlanúl működnek is, de csak régi parallel portal rendelkező gépeken használható.
Viszont van egy Parallel USB portos átalakítóm, ehhez kellene egy szoftvert írni.
Ha valakinek van ötlete ezzel kapcsolatba ne kíméljen ossza meg velünk.
gerry véleményem szerint bármelyiket használhatod.
(#) bbatka válasza jano36 hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
"Van kettőfajta égetőm, hibátlanúl működnek is, de csak régi parallel portal rendelkező gépeken használható."

Ez így nem igaz. Jelenleg is kapható olyan alaplap amelyen van párhuzamos port. Most vettem egy ilyen alaplappal szerelt gépet. Az alaplap típusa:Gigabyte B460M D3H

Jelenleg is kaphatóak a PCI-Parallel, PCIe-Parallel átalakítók.

Az USB-Printerport átalakítók égetőkhőz nem használhatóak általában, csak szkenerhez, nyomtatóhoz

Az alaplaphoz még annyit, hogy a csatlakozó opcionális. Az alaplaphoz külön kell megvenni.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2021
(#) jano36 válasza bbatka hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Szia Attila!
Sajnálattal olvastam hozzászólásodat. Hozzászólásodból csak azt szűrtem le, hogy fogalmad nincs a GAL programozásáról még soha nem programoztál GAL-t.
Elkerülte figyelmedet rendelkezem parallel portos laptoppal használom is, egyetlen baja van, hogy a kezelő program csak régi gépeken fut esetemben Millenium.
Rendelkezem 3 féle Parallel portos laptoppal és egy asztali géppel is ezekhez viszont nem találsz szoftvert. Ebből következik, hogy a csodálatos parallel portos alaplapod GAL szempontjából kuka.
Viszont a sors keze összehozott bennünket ugyanis tegnap eszembe jutott a bbatka barátom s a mai nappal készültem egy eMail-t küldeni, hiszen Ő az én emberem.
Emlékezetem szerint rendelkezel egy 8 sugaras tárolós szkóppal, ha igen elképzelésem szerint elküldeném a Milleniumos gépemet, a hozzávaló égető hardwert és szoftvert s Te rögzítenéd a különböző művelteknél alkalmazott jelsorozatokat. Ami az USB nyomtató kábelt illeti áthuzalozással
USB_GAL kábel készithető.
Üdv. Janó
Várom válaszodat.
(#) Hp41C válasza jano36 hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Az a kérdés, hogy ki gyártotta a GAL16V8 -akat. Talán Lattice?
A Lattice gyártmányú
GAL16V8, GAL16V8A, GAL16V8B, GAL16V8C, GAL16V8D
GAL20V8, GAL20V8A, GAL20V8B, GAL20V8C, GAL20V8D
GAL22V10, GAL22V10B, GAL22V10C, GAL22V10D
típusokat kezeli a TL866II Plus programozó (USB).
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2021
(#) bbatka válasza jano36 hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Szia Janó!

Azt nem tudtam hogy laptoppal dolgozol. Azok tényleg problémások. A hozzászólásom nemcsak neked szólt. Inkább általános volt. A CPLD-FPGA fórumon többször felmerült a párhuzamos port probléma. És úgy látom sokan azért nem használják a párhuzamos portos égetőket, mert nem tudnak a PCI-Parallel , PCIe-Parallel átalakítokról. Az USB-Printerport átalakítók a mi céljainkra nem alkalmasak. Szerintem nem érdemes erre időt pazarolni. Ebben a témában nyomozgattam több napon keresztül fórumokon. Nem tudok róla hogy valakinek sikerült volna használatra bírni a printerhez készült átalakítót. A CNC gravírozó gépemhez ezért vettem sok évvel ezelőtt, sok pénzért egy UC100-as vezérlő kártyát.

"Ami az USB nyomtató kábelt illeti áthuzalozással USB_GAL kábel készithető."

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Ahogy én tudom a benne lévő integrált áramkör nem ad teljes értékű párhuzamos portot.

"Rendelkezem 3 féle Parallel portos laptoppal és egy asztali géppel is ezekhez viszont nem találsz szoftvert."

Ezt nem pontosan értem. Gondolom a GAL égető program az valami konzolos alkalmazás.
A munkahelyi gépemen DosBox-ból futtatok Windows10 alatt egy 1993-ban írt GWBasic fogaskerék tervező programot. Szimulált környezetben a konzolos alkalmazások futtathatóak. Bár azt nem tudom hogy a párhuzamos porthoz van-e elérésük.
Érdemesebb inkább valami régi, használt gépet keresned. Szerintem sokat még ingyen is szabadulnának a régi gépektől. Itt a Hobbielektronikán is van rá fórum téma.

"Emlékezetem szerint rendelkezel egy 8 sugaras tárolós szkóppal, ha igen elképzelésem szerint elküldeném a Milleniumos gépemet, a hozzávaló égető hardwert és szoftvert s Te rögzítenéd a különböző művelteknél alkalmazott jelsorozatokat. Ami az USB nyomtató kábelt illeti áthuzalozással USB_GAL kábel készithető."

Sajnos erre idő hiányában nem tudok vállalkozni. Tapasztalatból tudom, hogy ezek a visszafejtések nagyon sok időt elvesznek. 32 bites operációs rendszereknél a Portmon nevű programot tudod használni monitorozásra, bár én csak soros porthoz használtam. Tehát nincs szükség logikai analizátorra ! Egyébként én inkább mostanság a Hestore -ban olcsón kapható analizátort használom a szkóp helyett. Lásd.

Remélem tudtam segíteni.
üdv.Attila
(#) jano36 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Köszi a választ, de a hozzászólásom nem erről szól. Az általam használt programozó gond nélkül programozza bármely típust.
Ami a lényeg nem óhajtok méregdrága programozót vásárolni, viszont hobbistaként saját fejlesztésű készüléket akarok létrehozni.
Ennyi.
(#) jano36 válasza bbatka hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Köszi az ötletet.
Üdv.
(#) Hp41C válasza jano36 hozzászólására (») Jún 8, 2021 / 1
 
Egy Arduino UNO belefér? Afterburner
(#) jano36 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Sok-Sok-Sok köszönet!!!
2db. Arduino UNO R3 rendelkezésemre áll régóta használom AVR programozásához.
Amint említettem van hibátlanul működő parallel portos programozóm egyaránt alkalmas a GAL-ATF eszközökhöz. ATF programozásához 12V helyett 15V-os tápegység alkalmazandó. A szoftveremhez mellékletként adva van egy Condition.jed file. ATF programozásánál ezt a jed file-t kell először az ATF-be beírni, ezután gond nélkül programozható a TL866II Plus-al is.
Majd küldöm ezt a Jed fájlt.
Üdv.
(#) Papp Ferike hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Sziasztok!

Lenne egy PALCE610H-25PC típusú ic-m.
Milyen fajta égetővel lehetne programozni?
A beégetendo tartalom meg van.
Hátha valaki találkozott ezzel a típussal.
Köszi!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem