Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Androidos okos telefonok
 
Témaindító: Igi13, idő: Feb 26, 2012
Lapozás: OK   45 / 58
(#) Massawa válasza macsi01 hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Igen!
(#) D Wye hozzászólása Aug 13, 2020 /
 
Üdv!

Adott egy Galaxy Note 5 Sprint DS 64 Limited Edition telefon, droid 7-es rendszerrel.
Nap közben a melóhelyen Bluetooth-on szól a muzsika. Namost. Mivel gyakran megyek ki szervizelni, így az én telefonom is összeköttetésben van a céges autó belső rendszerével. A baj az, hogy valahányszor elmegy az irodám előtt a céges kocsi, abban a pillanatban a telefonom áthangolódik oda, elhallgat a hangfalam és azután sem kapcsolódik automatikusan vissza, miután az adott jármű nincs a láthatáron.
A kérdésem az volna, hogy miért csinálja és mit lehet ellene tenni?
(#) Kovidivi válasza D Wye hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
A párosítást kell megszüntetni, ami lehet nem is olyan egyszerű.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 11, 2021 /
 
Adott egy Lenovo A2010 telefon, az aggasztó probléma pedig a tárhely.
Pontosabban, a készülék max ~8 GB vagy kevesebb belső tárhellyel rendelkezik, és hiába tiltom le a frissítéseket a Google Play-ben, ugyanúgy frissül minden app, ami az utolsó bájt tárhelyet is felemészti! Tulajdonképpen: Android rendszer + frissülő appok = nincs szabad hely.
Már ott tartok, hogy nem tudok mit törölni a készülékről, hogy helyet szabadítsak fel! Dolphin böngészővel használom a (már SIM kártya nélküli) eszközt, de így már az is problémákba ütközik, emiatt gyári visszaállítást pedig nem szeretnék csinálni.
Szerintetek mit lehetne tenni ebben az elég necces helyzetben??
(#) Macsek71 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Tegyél bele memóriakártyát, amit lehet telepíttess át rá.

AZ én öreg Phabletem* is így üzemel bő éve.

* 8" se nem telefon se nem tablet.
belső memóriája 4 Gb, mellette 16 Gb kártyával
(#) Balaa16 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Ez sajnos csak 7.0 android alatti verziókon működik. A 7.0 verziótól nem lehet SD kártyára telepíteni vagy arra áthelyezni alkalmazásokat. A Huawei P9 Lite telefonommal vagyok gondban, 7.0-ás android, 8GB belső tárhelyem van, és egyre kevesebb app fér el rajta. A frissítéseket pedig muszáj telepítenem, különben a google szolgáltatások nem működnének megfelelően egy idő után (tapasztalat). Csak a gyári visszaállítás maradt utolsó lehetőségnek, de attól tartok, hogy a szükséges frissítések telepítése után ugyanott tartanék, mint a visszaállítás előtt. Ezért úgy néz ki, hogy nemsokára kénytelen leszek új telefont venni. Szerintem Zsombornak sincsenek jobb kilátásai, ha 7.0 androidja van legalább.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Macsek71 hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
8 GB memóriája van a telefonnak. Az a probléma egyik része, hogy hiába tiltom le a frissítéseket a Google Play-ben, ugyanúgy frissül minden app. Lassan már az Android alap komponenseit gyomlálom ki cikis kínomban, annyira elfogy a maradék bájt hely is!
Sajnos Balaa16 jól írja, valóban nincsen kártyára áthelyezési lehetőség, tulajdonképpen meg vagyok lőve. Már nem ez a fő telefonom, kártya sincsen benne, kizárólag Dolphin böngészővel használnám YouTube elérésre, de így ez már nehézségekbe ütközik.
(#) Udvari Zsombor válasza Balaa16 hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Ugye Google fiók nélkül még ingyenes appok se telepíthetőek? Vagy valahogyan mégis igen? Pl. .apk telepítő fájlból? Azt szeretném elérni, hogy Dolphin böngésző legyen a készüléken, de ne frissíthessen semmi se, még a rendszer sem.
(#) Balaa16 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Azt nem tudom. Ha nem akarod, hogy frissítsen, akkor szerintem próbáld meg az alkalmazások közül kilőni és letiltani a Google Play Áruházat és a Google Play-szolgáltatásokat. Ezzel nekem sikerült elérnem, hogy ne frissítse egyik appot se. A rendszerfrissítésekre nem tudom, hogy ez hatással van-e.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2021
(#) morgo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Rootold a telefont, akkor sok alkalmazás áthelyezhető sd kártyára. Google fiók nélkül is telepíthetsz appokat. Rengeteg app áruház létezik, nem csak a Google playstore.
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 27, 2021 /
 
Sziasztok. Nekem inkább programozással kapcsolatos kérdésem volna, de bepróbálkozok itt.
Az érdekelne egy android *.apk fájlt windows rendszeren milyen módon lehet kicsomagolni, hogy a benne lévő képek, ikonok kicserélhetőek, szövegek szerkeszthetőek legyenek. Majd ez után visszacsomagolni, hogy így telepíthető legyen. Autós multimédiáról van szó, Android 8.1Go rendszerrel.

Ha simán átnevezem *.zip -re, akkor bele lehet turkálni, de nem tudom ez mennyire konzisztens.
Valamint szöveget nem igazán találok, vagy csak olyat ami nem magában van, csak valami mással együtt egy fájlba beágyazva.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2021
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 27, 2021 /
 
APK decompiler kulcsszóra keress rá és találsz majd pár szép leírást a folyamatról.
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Jún 27, 2021 /
 
Az APKtool jónak tűnik, kipróbálom. Csak paranssoros (miért ne).
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 18, 2021 /
 
Androidos telefonomra közdarabbal kötöttem rá külső mikrofont. A telefon nem ismeri fel a csatlakoztatást.
Mit kellene tennem, hogy végre működjön??
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Milyen telefon, milyen mikrofon, milyen közdarab?
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 18, 2021 / 3
 
Idézet:
„Androidos telefonomra közdarabbal kötöttem rá külső mikrofont. A telefon nem ismeri fel a csatlakoztatást.
Mit kellene tennem, hogy végre működjön??”


Kipróbáltam én is, tényleg nem működik.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Nem úgy. Egy olyan közdarabbal, ami egy 4 pólusú jack aljzatból csinál egy sztereo lengőaljzatot felhallgatónak és egy mono lengőaljzatot mikrofonnak. A mikrofonon mono jack dugóra kötött headsetről bontott mikrofon (pici electret kapszula).
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2021
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2021 / 1
 
Nálam se működik…
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
(#) zaza99 hozzászólása Szept 19, 2021 /
 
Sziasztok!
Tudom nem pont jó helyre írok, de talán tudtok segíteni.
Xomax xm-2dtsbn6220bt multimédiás autórádión szeretném behozni a boot menüt mert folyamatosan újraindul a logó betöltése után. Ha valaki firmware-ben is tudna segíteni azt is megköszönném.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Valamint a szabvány.
(#) Udvari Zsombor válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Az Android hangrögzítőjének kellene kírnia, hogy
Idézet:
„A felvétel külső mikroronnal történik majd.”
A zöld lengőaljzat a fejhallgatóé, piros meg a mikrofoné. Az én mikrofonomon mono jack dugó van.
(#) morgo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Én szoftveresen oldottam meg. Így át lehetett kapcsolni a belső mikrofon és a Jack aljzat között. Az app nevére már nem emlékszem, de a play áruházban biztosan találsz hasonlót.
(#) proba válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Tegyél rá hangszórót is. No meg a mikrofon milyensége sem mindegy. Gondolom headsettel működik, azt szétvágva is mennie kell. Ettől eltérő eszközökkel szigorúan csak elektronikai ismeretek birtokában jutsz eredményre. Pl jelszint tápfeszültség... ami már nem csak összekötöm kategória.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2021
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Nagyon cseszte csőröm, bár fél napom ráment
Ugye bekötés ott van, ipari szabvány ott van. Mi a fene kellene még?
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Értelmezze a szabványokat más , csak arra vagyok kíváncsi miért nem jó. Ha tudom piros a pirosra, zöld a zöldre, az általában elég. Próbáltam már sok mindent összerakni adatlapokból, de az elég fárasztó. Utólag már egyszerű, de a hozzá vezető út eléggé rögös ( számomra).
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Annyira nem agysebészet:
- Hegye egy, hegye kettő a két füles.
- Hegye három a test.
- Töve meg a mikrofon. Amit a gomb rövidrezár, igy az a felevesz/letesz.
Na ez a nagy Android szabvány.
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Ha nincs a telefon kimenetén terhelés, nem fog átkapcsolni a hangszóróról. Nekem is volt ilyen telóm, a mostaniba márnbe tudok dugni erősítőt minden probléma nélkül.
(#) M62-501 hozzászólása Szept 19, 2021 /
 
Sziasztok. Vibert valaki keni vágja? Androidos de régi, 4.4.2-es Huawei telefon, rajta a viber és a laptopon is Windows7 és a PC-re telepíthető viber verzió van rátelepítve a laptopra. Van egy új valaki akivel írogatok...a telefonon megjelennek az üzenetek, mindenkié, enyém is nála, az övé is nálam. Viszont a laptopon a viberben ugyanabban a beszélgetésben csak az énáltalam a laptopon beírt üzenetek jelennek meg, nála csak. Nálam a laptopon az ő válaszai nem láthatóak telefonon meg az énáltalam a laptopon írtak nem jelennek meg. Amikor online stb. meghogy hány perce volt aktív azt mindent mutat a laptopon a viber...csak az üzenetekkel nem oké. A többi beszélgetésben minden oké, mindenhol (telefonon és laptopon is) megjelenik mindenki üzenete. Valakinek volt valami ilyen hibája? Mi lehet a baj? Samsung Galaxy S40-ese van az illetőnek egyébként.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2021
(#) bbb válasza M62-501 hozzászólására (») Szept 19, 2021 / 1
 
Nekem a viber újratelepítése (a számítógépen) oldotta meg az ilyen problémát.
Következő: »»   45 / 58
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem