Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó 1-ről 3 fázisra
Lapozás: OK   25 / 26
(#) Peter65 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Igen, a háromfázisú motor meghajtáshoz való főáramkör megegyezik azzal, amit korábban linkelt Ballada. A vezérlése különböző; a háromfázisú motorhoz 120°-kal letolt feszültségeket alakítunk ki, egyfázisú motor esetében 90°-kal eltoltat, és ebben az esetben nincs szükség kondenzátorra sem.
Azt viszont tudnod kell, hogy az egyfázisú motor ilyen főáramkörrel történő hajtásakor a motor névleges üzemállapota nem érhető el, mivel a fő és segéd fázisra csak kb. 70%-nyi feszültséget lehet előállítani. Ha a tekercsek szétválaszthatók, 2db H híddal el lehet érni a névleges munkapontot. Vagy három félhíddal is, ha a DC feszültséget kb. 40%-kal megemeled.
(#) szikorapéter válasza Peter65 hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Köszönöm, egyszerűsége miatt használnék fel a próbához egy ilyen hidat.
Van IGBT és meghajtó ic is , de azt már végleges projecthez használnám fel, ahová nagyobb teljesítmény kell. Teszthez elég lesz a monolit tömb is egyszerűsége okán.
(#) dcsabi hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Sziasztok, A nem kis falat, nagy feszültségű elektronika eredménye felé vezető út...
Egy baráti észrevétel. anno heti szinten rendeltem itthoni "boltokból" zacskószám a mosfeteket IGBT-ket, stb...Aztán, amig nem egyszer megjött az eszem (?) rendeltem (K...l) 5-10$-ért. Ezeket a dolgokat anno meg is szellőztettem kb 2012--13 környéke. Első próbálkozásom ezután, sikeres volt.
Sőt egy kis usb-s szkóp is belefért a "játszás" árába onnét. A lényeg, a vezérlő logikát ha megérted, és azt csinálja amit vártál tőle, akkor rákapcsolható a végfok. Én a végfok, gyanánt egy Mitsubishi
PS21564 modult használtam. a vezérlő fontos eleme még a tiltás/engedélyezés vonal. Ha valami hibajelzés jön a végfok felől, azt pár ms-n belül le kell tiltani a meghajtást!!! Ha a neten fellelhető gyári adatlap szerinti megoldást megépíted, elsőre működnie kell, hajrá... aztán ha megízleled mi ez akkor tovább léphetsz... Anno én meghajtónak, az MC3phac-t (Motorola) használtam, ma már nem nagyon kapható... (Ha házat építenék,nem biztos hogy kis lapáttal kezdenék el sarat és homokot) gyűjtögetni...
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2021
(#) ftirius hozzászólása Jún 18, 2021 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha van egy 550W-os frekiváltóm, és mondjuk 800W-os motort szeretnék hajtani vele, akkor mi fog történni?
Simán csak kisebb teljesítménnyel hajtja, vagy túlterhelődik a frakiváltó?
Vagy valami egészen más, amire nem is gondolnék?
(#) kadarist válasza ftirius hozzászólására (») Jún 18, 2021 / 1
 
Szia!
Túlterhelődik és letilt.
(#) ftirius válasza kadarist hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Értem, köszönöm!
(#) Josi777 válasza ftirius hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Ez attól függ, hogy mennyire van megterhelve a motor. A legtöbb esetben túlméretezik, azaz nem csúcsra járatják, így esélyes, hogy működhet. A frekiváltó nem tud túlterhelődni, mivel a saját maximális áramánál nem fog nagyobbat leadni. Paraméterezéstől függ, hogy mikor tilt le, általában 125% teljesítmény és 10-30 sec után, szóval nem 101%-nál és nem azonnal.
(#) zaza99 hozzászólása Aug 25, 2021 /
 
Sziasztok!
Adott egy méz pörgető gép ami egy fázisról üzemel és három fázisú motor van rajta és egy OMRON 3G3EV inverter amivel lehet a fordulatszámot szabályozni. Sok üzemóra után most kezdte el azt csinálni hogy megy egy darabig és "ou" hibát ír. Ekkor ki van húzva és kis idő után megy tovább és megint jön a hiba.
Nem értem a hibakódod milyen túlfeszültségre hivatkozik.
Szerintetek mi lesz a gond?
(#) Peter65 válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Szia!
A hibaleírásból nem derül ki, de lehet, hogy ez a DC köri feszültség megemelkedésére utal. Lehet a mérőkör, tápegység hibája, hogy rosszul mér. Okozhat DC köri feszültség emelkedést, ha a motor földzárlatos, vagy ha a mechanika szorul. Mind a kettő esetben nem tud a motorba táplált villamos energia mechanikai energiává alakulni, és túlfeszültség formájában tér vissza. Ha lehetséges, hogy a motorról mechanikusan leválaszd a terhelést, vagy ideiglenesen egy másik motorra kösd a frekvenciaváltót segíthet a hiba behatárolásában.
(#) zaza99 válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Közben sikerült rátenni egy másik invertert azzal is ugyanez a hibajelenség. Megnézem azokat amiket írtál.
Köszönöm a segítséget!
(#) triker hozzászólása Nov 16, 2021 /
 
Sziasztok! A három fázisú fúrógépemet sikeresen átalakítottam kínai freki váltóval 1 fázisúra.
Jól is működik, de a ki-be kapcsoló gombot szeretném egy külső nyomógombbal helyettesíteni.
Hogyan lehetne bekötni? Van valakinek hasonló átalakítója?
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2021
(#) pipi válasza triker hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Szerintem a doku 1/4-ét csatoltad... keresd meg a K6-ot ez a start/stop...
Keresd meg az m1 m2-m3, d1, d2-t hogy lehet beállítani...
Egyébként én úgy programoztam az én (másfajta) frekiváltómat, hogy táp bekapcsolásra induljon... A fúrógép eredeti relés ki/be öntartója kapcsolja a frekiváltónak a tápot...
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Ha tipusa is lenne, akkor megkeresnénk magunknak...
De ez kicsit hasonlit.
(#) triker válasza pipi hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Igen, itt a többi része.
Most a K6-al kapcsolgatom be ki, de olajos kézzel nem akarom tönkre tenni.
A tápkapcsolónak meghagytam az eredeti 100 éves kényelmetlen forgó kapcsolót.
Egy kivezetett nyomógombbal szeretném be-ki kapcsolni.
(#) triker válasza Gafly hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Ugyan az, csak 750W a tipusa.
Ezt láttam én is, de nyomógombra gondoltam.
Egy forgásirány elég nekem. Végső soron az ábra szerint kapcsoló lesz, de az egyetlen nyomógombnak jobban örülnék.
(#) pipi válasza triker hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Nyomógombból is van "bennragadós"...
Vagy 2 nyomógomb+önntartásban relé
Egy nyomogombbal a ki-be ahhoz bonyolultabb cucc "kell"
Szerintem a legegyszerűbb hogy táp főkapcsra indul, esetleg még ezt a tápot meg átvezetni egy vészkapcsoló nyomókapcsolón...
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2021
(#) triker válasza pipi hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
A készülék elején lévő piros nyomógomb a be-ki kapcsolója.
Szétszedve néztem, hogy a panelról kihozzam vezetékkel, de mintha 4 lába lenne forrasztva a mikro nyomógombnak. Nem akarok bele kontárkodni.
Nyomógomb adott. Korábban az indító kondihoz vettem, de felesleges lett
(#) lelkes amatőr válasza triker hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Van 4 láb, de elég a 2 szál vezeték.
itt a kép
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2021
(#) triker válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Köszönöm, de legutoljára akarok csak beleforrasztani.
Az előzőekben mellékelt leírásban látható a hátulján 10 kivezetés.
D1, D2, M1, M2 pontokra van valami kapcsoló, de nem értem melyik lenne nekem esetleg jó??
(#) Gafly válasza triker hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Ha az enyém lenne, akkor magát a frekvenciaváltót eldugnám valahová, ahol nem is látszik (a főkapcsoló után).
A fordulatszám állitó potenciométert és egy massziv kivitelű (nem a terhelhetőség, hanem mivel úgysem mosol kezet amikor dolgozol miatt) kétállású kapcsolóval valami jó dobozban (vagy ha a gépen jól el lehet helyzeni) oldanám meg. A potenciométert is mellékes helyre rejteném, mert az nem kell állandóan tekergetni...
Bekötésre legalább fét tucat linket kaptál, nagyjából egybe csengenek...
(#) triker válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
"Bekötésre legalább fét tucat linket kaptál, nagyjából egybe csengenek..."
Csak még a nyomógombos változat hiányzik.
(#) Gafly válasza triker hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Hacsak nem fogadod meg pipi javaslatát, és keresel olyan gombot a boltban.
(#) triker válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Igen, egyenlőre a "bennragadós" gomb a legjobb megoldás.
A hátulján lévő sorkapocs D1, D2, M1, M2 pontjai még kérdés! Itt is van valami lehetőség!?
(#) pipi válasza triker hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Szerintem túlkomplikálod a kérdést. Szerszámgépen nem szoktak ilyen egy nyomós kapcsoló mókát alkalmazni. Én pl szeretem tudni mi történik ha megnyomok egy gombot, Vagy KI, vagy BE akarom kapcsolni... Vegyél ilyesmit: https://www.cvgshop.hu/asztali-furogep-barkacsgep-kapcsolo-15a-250v...-15457 olvasd el a leíráását... kösd a frekiváltó betápjára, a frekiváltót meg aut. indulásra kell programozni, és készen vagy, szabályos/szabványos is, ha más áll a géphez nem lepődik meg...
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Feb 5, 2022 /
 
Sziasztok, Frekvenciaváltót kezdtem tervezni, építeni, FSBB30CH60C felhasználásával. Ennek a vezérlését pedig Arduinoval, spwm meghajtással. Ehhez gyűjtögettek anyagokat, bármilyen ötletet szívesen veszek.
(#) Egri Frédi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 6, 2022 / 1
 
Olcsóbban megúszod, ha veszel egy használ, működőképeset.
Ha "szakmai kihívást" látsz benne, keresd meg Szikorapéter felhasználót. Ő is ilyesmiben töri a fejét és a bicskáját ...
(#) majkimester válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 6, 2022 / 1
 
Itt van a két modulos frekvenciaváltóm:
md750
md3000

Ezekből meríthetsz ötleteket, legalábbis ami az áramkört illeti. Én dsPIC-cel oldottam meg, mert ezekben van dedikált motorvezérlő PWM modul FAULT bemenettel és komplementer kimenettel.
Ez azért egyszerűsíti az áramkört. Persze biztosan megoldható Arduinoval is, nem tudom melyik fajtát nézted ki, de mindenképpen olyan kell, amiben van 3db független PWM csatorna ami lehetőleg tud szimmetrikus PWM-et is. A komplementer kimenetet és a hiba esetén a PWM csatornák tiltását megoldhatod a modul előtt logika IC-kkel is.
(#) Chipmunk1960 válasza majkimester hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Hali, Köszi az ötleteket. Az Arduinot a programozott vezérlésre gondoltam, / amit írtál chipet, valóban célszerűbb rá/ a kimenetre egy opto leválasztó, megy egy inverter kapu a Lo, és Hi jelek előállítására.
(#) Chipmunk1960 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Hello, Igen ez sok-mindennel így van már manapság, olcsó, és gyorsan eldobható! de egy 32A es, még nem annyira olcsó azért. Ráadásul a kínai, nem is minding tudja amit ráírnak...De inkább a tanulás/tapasztalat. 'Jó Papp holtig tanul"
(#) Remci hozzászólása Jan 16, 2023 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy ostoba kérdés,de én nem értek hozzá. Ha van egy 3 fázisú, mondjuk 1kW-os motorom, de nálam csak 1 fázis van és ha hozzá való frekiváltóról hajtom, akkor is tudja az 1kW-os teljesítményt, mintha csak símán 3 fázisra kötném?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
Következő: »»   25 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem