Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   89 / 104
(#) GPeti1977 hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Szeretnék venni egy klímát az Em@ag-on, rendesen kiszállítják nem kérnek semmit? Illetve minden tartozék megvan hozzá?
(#) Macsek71 hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Ha már a teljesítményekről beszélgetünk, szeretnék kitisztítani egy gondolatot :

A klímák többsége fűteni is tud. Koncentráljunk most csak a fűtésre !

Van egy split klíma, adattábláján: fűtőteljesítmény 3 kW.
Ha a szobába hasonló teljesítménnyel thermoventilátor(oka)t ( elektromos fűtőbetéttel meleg levegőt fúvó eszköz) állítok be; hasonló hőmérséklet-változást fogok tapasztalni ?

Tudom a COP-tól függően a második esetben nagyobb elektromos fogyasztás várható
(#) StMiklos válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 1, 2021 / 1
 
Szevasz!

Nem tudom mit értesz minden tartozék alatt, de a szokásos: kül- beltéri_ távirányító-_kezelési utasítás.
Kb. ennyi.
Azért a nem kérnek semmit nem egészen igaz, ezt olvasd el:
https://www.emag.hu/info/klima-kormanyrendelet

Üdv: StMiklos
(#) GPeti1977 válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Az előre peremezett (6m) réz csőre gondoltam. Romániából fogok hozatni egyet ha összejön mert ott ugyanaz a modell több mint 20%-kal olcsóbb.
(#) StMiklos válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Szevasz!

Akkor (régen) adtak előre peremezett /hollandizott csövet is, amikor még a telepítés menete is le volt írva, rajzolva "így csináld" magad alapon. Telepítettem ilyen klímát (30 éve?), de nem voltam rest vákumolni, mert a leírás szerint anélkül is meg lehetett csinálni, de nem vitt rá a lélek.
Ez már nagyon a régmúlt, ma nem hiszem hogy létezik ilyen.

Üdv: StMiklos
(#) kaqkk válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Idézet:
„előre peremezett (6m) réz csőre gondoltam”
Igen az 2*3 méter volt , de már sok éve nem adják hozzá (szerencsére) mert vékony falú rossz minőségű cső volt szinte lehetetlen volt rendesen hajlítani és a meghúzáskor a hollanderben elrepedt a perem . Mostanában maximum hollandert adnak tartozékként , de nálam az is megy a rezesbe , mert 1: colos méret 2:rossz anyag (szétreped ha nem szereléskor akkor maximum fél év múlva) .
(#) GPeti1977 válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
15 éve tettem fel egy használt klímát a gáz vissza volt szíva a kültéribe, hűtőgép kompresszorral vákuumoltam le, azóta is működik a klíma, igaz sokat nem volt használva.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2021
(#) mark.budai válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Szia! Erről a hűtőgép kompresszoros vákuumozásról tudnál bővebben írni? Mennyi ideig kell rajt hagyni? Vagy érdemes lenne egy vákuum mérő órát is felszerelni? A hétvégén szeretnék egy bontott klímát felszerelni, megvan mindenem hozzá, a gáz is benn van a kültéri egységben, de ha nem muszáj, nem szeretnék klímásra várni.
(#) GPeti1977 válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 1, 2021 / 1
 
Akkr még nem volt mérőórám most vettem azt is, le van írva a neten sok minden a lényeg ha jól olvastam akkora vákuum kell hogy a víz felforrjon így biztosan nem marad benne víz. Meg lehetséges száraz nitrogénnel nyomáspróba is előtte. Állítólag már vannak olyan klímák amik vákuum alatt vannak és az összeszereléskor kapcsolódnak a csövek.
(#) StMiklos válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 1, 2021 / 1
 
Szevasz!

Vagy 15 évvel ezelőtt voltak (kaphatók) olyan csatlakozó párok, amelyet ezt biztosították.
Ezeket forrasztva a csővégre, csövek illetve bezárt terek (beltéri) vákumolva, a csatlakozás első fázisában az O gyűrük már tömítettek, hollandert tovább hajtva, ekkor jött az egyiken egy kúpos kereszt alakú penge amely átvágta (nyitotta) az ellendarab vékony záró (fedő lemezét), ekkor nyílt össze a két rendszerfél.
Nem hiszem hogy van ilyen mostanában, de mint látod, nincs új a nap alatt.

Nyomáspróba inkább utána, mert még fel tud venni a benne maradt vízből. A hűtős száraz nitrogén harmatpontja -40C.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2021
(#) attila1 hozzászólása Júl 2, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat! Írom,hogy miért kérdeztem laikusként...Van a fentebb említett DeLonghi mobil klíma,illetve kaptam egy Fisher FPR-121DE4-R 3.5KW mobil klímát. A Longhi (hűtés,párátlanítás)2év körüli vásárlás,a napokban bontottam ki,tehát eddig használva sem volt.A Fisher (hűtés,fűtés,párátlanítás)tegnap érkezett,vadiúj,2v.3 év garival.A Longhi ment 2 napot nálam próba képpen,aFishert még nem próbáltam,pont visszahült a levegő... De esztétikailag ég,és föld a kettő,ami számomra szintén fontos!Pláne,hogy benti gépek lennének,amit folyamatosan lát az ember. A DeLonghi-nak szép,mutatós kijelzője,gépháza van,míg a Fisher olyan,mintha félbehagyták volna a gép oldalsó burkolatait. Semmi takarás,csavarok,szürke oldallap.A kijelzője egyszerű,néhány led,illetve egy 2 digites led a hőfokra. Mit gondoltok a gépekről?
(#) Joe_001 válasza attila1 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Szia!
Bocsi de a mobil klímát elvihibásnak, azaz villanyóra pörgetőnek tartom. Ugyanabban a szobában hűteni, fűteni?
De, mindegy...
(#) habazutty válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Szia!

Kifejtenéd bővebben. Nekem sem a szívem csücske, de van létjogosultsága…
(#) Joe_001 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Ott van a válasz.
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Idézet:
„Ugyanabban a szobában hűteni, fűteni?”
Te láttál már közelről "beszerelt" mobilklímát ?
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2021
(#) exabit válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Rosszabb a hatásfoka mert a szoba lehűtött levegőjét szívja be de attól még a meleget azt kifelé nyomja egy csövön keresztül. Persze vannak kétcsöves mobilklímák is (kintről szív, kintre fúj) ott már "csak" a zaj a gond.
(#) attila1 válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Azt a csövet,amin kifújja a meleg levegőt,egy használaton kívüli kéménybe egyszerűen bele tudnám kötni,így ez a probléma megoldottnak mondható. Viszont nem tudok dönteni a kettő gép között...Sajnos külön kültéri egységes berendezés nálam jelenleg nem kivitelezhető.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2021
(#) habazutty válasza attila1 hozzászólására (») Júl 3, 2021 / 1
 
A Delonghi-t nem ismerem. Az is biztos egy kínai tucatgyártó terméke lehet. A Fisher az Gree gyártmány lehet. A régebbi verziójából nekünk is van. Mindkét hőcserélője aluminium, de nem microchannel.

Igazából bármelyiket választhatod, egyszerű szerkezetek…
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2021
(#) attila1 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Rendben,köszönöm a választ! Holnap még tesztelem a Fisher-t,de megkockáztatom a gari nélküli DeLonghi-t.
(#) pongiii válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Amelyiket én vettem, ahhoz most is adtak, tavaly is adtak, tavaly előtt is. 2x3 méter 0.6os falvastagságú csövet adnak, amit én sem rakok be, mert nagyon rossz vele dolgozni, bár a sajátom azzal van és nincs vele gond, csak hajlítani rossz. Én csak a hollandereket használom. Gyárilag előperemezett cső van, rajta a hollandikkal.
(#) GPeti1977 hozzászólása Júl 5, 2021 /
 
Ez a csatlakozó pontosan mire való?
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2021
(#) StMiklos válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Szevasz!

Ezzel a csatlakozóval a klíma szívóoldalára lehet csatlakozni, a benne lévő kinyomó nyitja a tűszelepet méréshez.
Hogy aztán ez R407C-re vagy R410/R32 való azt nem tudom, szemre R407C/R22.

Hogy mi van a "folytatásban", azt nem látom.

Üdv: StMiklos
(#) GPeti1977 válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
A vákuumoláshoz akkor nem ilyen csatlakozó kell?
(#) mugab hozzászólása Júl 6, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Érdeklődnék, hogy mobil klímánál van e valami egyszerű megfejtés, ha nem hűt eléggé, miközben a kívülről látható szűrők, hőcserélők tiszták?
(#) StMiklos válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Szevasz!

Lehet igen, lehet nem.
Azt se tudom, hogyan folytatódik!
Tömlőben, valamilyen menetben? Külsős? belsős?
A válasz itt lenne.. "Hogy mi van a "folytatásban", azt nem látom."

Üdv:StMiklos
(#) Dempsey hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy klímám amit barbár módon bontottak le és el lett vágva a gyári csöve és ezáltal a gyári hollanderek is hiányoznak. Szerintetek megmenthető még így?
(#) zoli200 válasza Dempsey hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Menthető persze
(#) teglascs válasza Dempsey hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
A gáz el lett engedve a levegőbe?
(#) Robi_1984 válasza Dempsey hozzászólására (») Júl 7, 2021 / 1
 
Persze ebböl az állapotból még menthető. Két féle modszer is van. Vagy beletoldotok keményforrasztással akkora csövet ami kiér a kültériig, vagy olyan csövéget kell készíteni aminek kúpos menetes vége van és azt összeforrasztani a meglévö csövekkel.Aki rutinos a lánggal való forrasztásba annak max fél óra. Utána ugyanolyan lesz mint bármelyik gyári véges. A forrasztás meg a burkolat alatt nem fog látszani. A hütöközeg potlása lesz az nagyobb falat anyagilag föleg ha R410A vagy R407C van benne.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2021
(#) Robi_1984 válasza teglascs hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Elnézve a barmolást szinte borítékolható. Aki ekkora agyzsugor hogy nem bontja a csavaros kötést annak tuti nem jut eszébe visszaszívni a komprival a gázt. Pedig idöbe alig több de cserébe sokkal jobban értékesíthető egy szép gyári állapotú bontott gép mint a szétbarmolt...
Következő: »»   89 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem