Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   211 / 252
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Csak azt kell tudnod, hogy melyik Posta/átvételi pont.
Egy kód kell hozzá, meg egy név (mert nem szeretik a kódot megjegyezni a kereséshez ).
(#) eyess válasza bbb hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
És ebben is pont ez a durva , hogy fizetünk azért , hogy mi menjünk el aztán a postára érte, hát ez az igazi kihasználás.
(#) mcc válasza bbb hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Elvileg a 25mm-nél magasabb csomagot nem hozzák ki.
De nekünk már volt, olyan, amikor a postás hölgy közölte, annyi a csomag, hogy nem fért el a kerékpárján található táskákba, úgyhogy menjünk be érte a postára. (Mondjuk nagyon nem haragudtam, mert aznap esett és az érintett táskákat én nyitva láttam a kerékpáron...)
(#) merlingerin válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Szia!

Akkor a nav honnan tudja adott egy doboz, amit feladnak hollandiában. Honnan tudja a nav, hogy azt egy kínai adta fel, és nem lett vámkezelve, vagy a Hörgen Jürgimürgi adta fel, és 3db kavics van bene 0 értékkel... Én ezt nem értem. Egyáltalán hogy lehet nem levámolt terméket EU-n belülről küldeni... Ez nekem magas
(#) nedudgi válasza merlingerin hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Gondolom, rá van/volt/lesz ragasztva egy ragacs, hogy nem teljesült valamilyen feltétel. Másképpen ki sem jöhet a vámraktárból.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2021 1 /
 
Még a mai napot megvárom hàtha dob be a postás értesítőt.
(#) Electronix válasza sany hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Erre azért figyelni kell, mert nekem például volt olyan, hogy nem postán csücsült, hanem egy közeli OMV benzinkútra kellett mennem érte, mert az valami csomagpont hálózat tagja volt. Eléggé meglepődtem, és nem volt korrekt, mert akart volna a fene oda kérni egy kis vackot a világ túlsó feléről, ahol sosem járok...
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Mármint nekem.
(#) sany válasza Electronix hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Nem dobott be értesítőt a postás. Holnap délelőtt bemegyek a helyi postára, legfeljebb üres kézzel jövök ki.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Postán volt a csomag.
(#) StMiklos hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Szevasztok!

Információnak. Tegnap befutott az utolsó 3 csomagom minden cifraság nélkül.
2 már itt volt vagy 2 hete, átesve a vámmegítélésen, még a múlt hóban, a 3. később érkezhetett.
Nekem céghez jönnek a csomagjaim, céges postai anyaggal együtt, naponta jön a postás.
2*2 dollár és 1* 4 dollár értéküek voltak.
Nem az esetleges fizetnivaló volt érdekes, hanem utálom az utánajárást, ami egyébként nem bonyolult.
Többször jött fizetős, processzor, mobiltelon (vagy 5 éve, mai napig kiváló, 8mag, 3GB, 64GB, qhd felbontás), kérték az utalási bizonylatot emailben, fizettem, hozták is.
Most nem sokat kerestek volna rajta, tán nem érte volna meg a munkát sem.

Üdv:StMiklos
(#) teglascs hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Kis összefoglaló: Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Én aliexpressről rendeltem most sok "kicsi" (3-25$) terméket, mindegyiknél külön leszámolta az áfát, és annyival többet fizettem (az áfa számítása a postaköltséget is figyelembe vette...). A csomagok osztrák címre jönnek, osztrák áfával. Más plusz költség nincs (kezelési költség, stb.) A szokásos drágulás nagyon zavaró, de nem lehet ellene mit tenni. Fél évvel ezelőtt mindenért kevesebbet fizettem, 5$ vs. 7$ az arány, plusz erre a 7$-ra még rájön az áfa is. A fizetésem emelkedése persze nem ilyen ütemű. Engem kifejezetten nagyon bosszant ez az egész, de nem lehet ellene mit tenni. Mint a fa vagy a vas árának az emelkedésével sem.
(#) sany hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Megjött az első VÁM-osról szóló SMS-em.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2021
(#) pipi válasza sany hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Hali! Mit írtak?
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Idézem:
Idézet:
„Nemzetközi küldeményét (csomagszám) vámkezeltük. Online díjfizetés, bővebb információk: posta.hu/szolgaltatasok/vam Hozzáférési kód: kód
Magyar Posta”


De nagyon lassú a posta oldala.
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Meg ezt is. Sikerült belépni
Fogalmam sincs, hogy az 59 Ft az honnan jött. ( A céljukat elérték. )

vam_ebay.jpg
    
(#) sany hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Kidühöngöm magam.
Nem elég, hogy megvámolják a csomagot, megváratják, ÁFÁ-t tesznek rá, a posta ráteszi a saját díját és még az online utalással is szórakozzon az ember. Fizetési jóváhagyás, sms kód, plusz banki költségek... Azért ez már sok szerintem.
(#) helektro válasza sany hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Használj Revolut-tot a fizetésre. Ott nincs semmi egyéb díj. Sajnos a magyar bankrendszer az állammal karöltve az emberek lehúzására szakosodott.
(#) sany válasza helektro hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Köszi, kipróbálom.
(#) eyess hozzászólása Júl 8, 2021 /
 
Ebben az egészben az a nem korrektség , hogy amíg nem született meg a törvény az addig rendelt küldeményekre milyen jogon tesz adót , és áfát??
Mert a törvény után rendelt küldeményekre kötelező ugyebár.De az azelőtt rendelt küldeményekre szerintem ez törvénytelen , és illegális haszonszerzés.
Nem mi tehetünk arról , hogy adott országból több hónapot kell várni egy egy küldeményre , de ezért azokra a küldeményeket is kivetni az adót ,amik a törvény előtt lettek rendelve ez szerintem jogellenes.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2021
(#) Bakman válasza eyess hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Így döntött a demkoratikusan megválasztott (hehe) EU bagázs. Van, amikor jóváírást állapítanak meg visszamenőleges hatállyal, az ellen nem láttam még ellenvetést. Másrészt eddig engedték a mutyizást, most bezárták a kiskaput. Ha így nézzük, örüljünk annak, hogy eddig jól jártunk és nem visszamenőlegesen, pl. két évnyi megrendelére húzzák rá a közterheket.
(#) bolond6 válasza eyess hozzászólására (») Júl 8, 2021 / 1
 
2019. januárja óta lehet tudni, mikortól hatályos a változás. Még meg is hosszabbították fél évvel. Nem elég? Nem vagyok járatos az ügyben, de szerintem az államot nem az érdekli, mikor rendelted az árut, hanem az, hogy mikor érkezett be az országba.
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 8, 2021 /
 
Aki aliexpressen vásárol, annál is így néz ki egy "számla"? Ha az ember a buy it now-ra kattint, már megjelenik a végösszeg. Vagy ha az ember Magyarországra postáztat, hozzájön a 399Ft is?
Végül beírtam egy Magyarországi címet, és ez az összeg lett kiszámolva: lásd melléklet. Akkor nincs a 399Ft extra, vagy azt még ezután kell fizetni a magyar cím esetén?
Szerk: az Áfát jól számolja, 27% vs. 20%.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2021
(#) gabilow hozzászólása Júl 8, 2021 /
 
Üdv! Csak érdekesség képpen ezt rendeltem 06.17.-én és tegnap kaptam meg az alábbi borítékban. Be volt dobva a postaládába. Mintha franciául ítrák volna de németországból jött, az alsó matricán meg kínai betűk, nem tudom..... de eddíg még nem kellett semmit ráfizetnem. Lehet, hogyha ettől a cégtől rendelünk, nem lesz plusz költségünk - mert ők már megoldották.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2021

DSC_0652.JPG
    
(#) nedudgi válasza gabilow hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Ne ábrándozzunk. A rendelet (ha jól emlékszem) úgy szól, hogy a július után beérkező küldeményekre vonatkozik. Azt nem tudjuk, hogy Németországban mikor, merre kódorgott.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2021
(#) mcc válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Ha kint megfizetted az ÁFÁ-t akkor elvileg a posta már nem csinál vele semmit. Bedobják hozzád, vagy értesítenek, ha a postán van és egyszerűen elhozod.
(#) pipi válasza mcc hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Dehogynem csinál, rámegy a vámkezelési díj mindenképp.
(#) eyess válasza bolond6 hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Ez nem egészen így van ám .Mindenhol a számlát veszik figyelembe .És az azon szereplő adatokat .Legyen az cím , vagy érték , vagy dátum.

Régen egyébként , de lehet még ma is lehetne bizonyos dolgokra használni , ezt úgy oldották meg , hogy posta galambokat használtak azzal küldtek üzeneteket stb.
(#) mcc válasza pipi hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Az IOSS-nek pont az lenne a lényege -tudomásom szerint-, hogy itthon már nincs vele tennivaló.
Következő: »»   211 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem