Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   231 / 259
(#) Wind-Storm válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Köszi, jó lenne ha ennek sem lenne komolyabb hibája ennél.
Viszont remélem van aki ismeri ezt a Whirlpoolt.
(#) Josi777 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Sajnos ez elég kevés info, hogy "állítólag nagyon hangosan kerepel". A kerepelés arra enged következtetni, mintha valami beleérne a lapátokba, pl. egy törött pohár szilánkja. Hogyha hangos, akkor mindenképpen ki kell szerelni és úgy megvizsgálni.
(#) pls válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 14, 2021 / 1
 
Szia!
Csináltam egy próbát, a Zanussi ZDF324 fűtéshibás gépet közvetlenül a bojler melegvízére kötöttem. Szépen mosogat, normálisan végigfut a program. Szárít is, ha nem is tökéletesen, de csak itt-ott egy vízcsepp. Valószínűleg ha feljebb állítom a bojlert, most 55 fokon áll, akkor a szárítás is teljesen ok lesz.
Azért írom le, hátha valakinek van hasonló problémája, és ez egy működőképes olcsóbb megoldás javíttatás helyett.

Üdv: pls
(#) még1MbR válasza pls hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Nekem már egy jó ideje meleg vízen van a mosogatógép... semmi gond nincs vele, kicsit takarékosabb is így, mert gázzal melegítve olcsóbb a melegvíz előállítása.
(#) mulderx hozzászólása Máj 14, 2021 /
 
Sziasztok,

Van egy whirlpool mosogatogepunk programinditas utan FA hibakoddal leall, mintha nem tudna vizet szívni. Merre érdemes a hibát keresni?
Szelepet tisztitottam ahol szívja be a vizet kis szűrő van előtte de ott nem volt vizkoves.
(#) mammouth válasza Josi777 hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
köszi a tippet! Egyelőre nem szereltem ki a gépet, csak az elolapi vezérlőt bontottam le. Szerencsére ott találtam a reléket is, amik forrasztásain a képeken látható koncentrikus repedések voltak. Ezeket melegített most újra, fluxszal és normális ónnal. Izopropillal átmostam az egész NYÁKot. Egyelőre működni látszik, de hihetetlen, hogy ezek a kis repedések okoznának ilyen gondot?
Ha pár héten belül újra jelentkezne a probléma, megírom. Ami még feltűnt hogy az ajtózár csatlakozója, illetve a programválasztóra “rámenő” rézérintkezők elég sötétek, ahol nem érintkezett velük a saru, mintha nagyon felmelegedtek volna korábban.
(#) palko0125 válasza mammouth hozzászólására (») Máj 15, 2021 / 1
 
Szia!
Én még javasolnám az első képen látható 1,5µF-os X2-es kondenzátor cseréjét is. Az a lelke a tápegységnek. Simán tud okozni hihetelen jelenségeket.
Ha már túl vagy rajta vagy javasolták már, akkor nem szóltam (nem olvastam vissza az előzményeket teljesen:/)
Üdv, Palkó.
(#) ixel hozzászólása Máj 24, 2021 /
 
Sziasztok,

Van egy telefunken mosogatógépem ami bekapcsolás után azonnal szivattyúzni kezd és kis idő múlva F1 hibakódot ír ki ami víztúlfolyást jelző riasztást jelent a gépkönyve szerint. Mi lehet a probléma szerintetek?
Köszi a segítséget előre is!
Ixel.
(#) zolika60 válasza ixel hozzászólására (») Máj 24, 2021 / 1
 
Valahol szivárog a víz és az alsó tálcában felgyűlve bekapcsolja a túlfolyás, vagy elárasztás jelzőt. Ez egy úszós kapcsoló a gép fenekén. Legegyszerűbben úgy tudsz meggyőződni erről, hogy kiveszed a gépet a helyéről, kissé oldalra billented ilyenkor a tálcából kifolyik a víz. Elindítasz egy programot és menni fog rendesen. Ez persze csak tüneti kezelés pár mosogatás után újra elromlik. Megjavítani úgy tudod, hogy leszerelt burkolatokkal működteted, megnézed hol csepeg és megszünteted a baját.
(#) Biro F. hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Üdvözlet.
Van egy Whirpool ADP750 típusú mosogatógép, amelyben a főkapcsoló elromlott. Próbáltam keresni hozzá alkatrészt, de sikertelenül. Segítséget kérnék, van valakinek használtan vagy tud beszerzési forrást. Minden lehetőséget elfogadom.
Előre is köszönöm.
(#) pipi válasza Biro F. hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Nem ismerem ezt a cuccot, csak ötlet, hogy gyorsban használható legyen: fixre kötni, és kapcsolós konnektorról üzemeltetni... persze ha spéci, csak rövid kontaktot ad, vagy valamivel egybe van építve akkor ez nem játszik
(#) Biro F. válasza pipi hozzászólására (») Máj 27, 2021 / 1
 
Üdv.
Köszönöm az ötletet, de már direktre van bekötve. A kapcsolós konnektorok után fogok nézni, ami kibírja a mosogatógép áramfelvételét.
(#) uniman válasza Biro F. hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
(#) Andrei1181 hozzászólása Jún 23, 2021 /
 
Üdv

Candy CDP 1L949 kicsi 9 tányéros háztartási gép.
2016-os vásárlás, 5 évig ​működött jól, de pár napja nem.

Pár napja azt vettük észre, hogy a program végén már a "zúgás" közben ment a sípolás, ami a program végét jelenteti. Majd 2 használat múlva koszosak maradtak az edények, befuccsolt.
P3-P4 led villogott, de mostmár az sem. P3-P4 villogásra hibakód nincs, P4-P5 lenne a fűtés elégtelensége.

Tünet: program indítás, beengedi a vizet, majd zúgás (fűt? nem tudom), kockát bedobja , majd zúgás a végtelenségig, a mosás nem indul el.
Resetkor leereszti a vizet, utána száraz a belseje. Ma hagytam neki időt, kb fél óra zúgás után kikapcsoltam. Gép mögött enyhe amperszag.
Szétszedtem, látszólag semmi probléma. Panel tiszta, nincs rajta égés. Fűtőbetét 29 Ohm (Ez 8A 1.9kW, kicsit sokallom, mert pici a betét). Resetkor a vizet leszívja, majd szabályszerűen kikapcsol.

Kérek segítséget, hogy merre induljak.
Előre is köszönöm.

mosgép.jpg
    
(#) Andrei1181 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Közben az jutott eszembe, amíg ezt a hozzászólást írtam, hogy a vízbeeresztést egy szelep végzi, a kieresztést pedig egy pici drain szivattyú. Lehet a főszivattyú állt meg?
(#) palko0125 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 23, 2021 / 1
 
Szia!
Én azt gondolom a leírtak alapján, hogy a főszivattyú nem indul el, azt pedig a rajta levő 3µF kondenzátor okozza.
Cseréld le a kondit, nagy eséllyel megoldódik a probléma.
Azért előtte kézzel próbáld megforgatni, hogy lazán forog e. Vagy a motor végén tudod a tengelyt megforgatni, vagy a tekercs mellett benyúlni óvatosan és megforgatni a forgórészt.
Üdv, Palkó.
(#) Andrei1181 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Köszönöm a tippet, tényleg a kondenzátor volt. Ismét működik a gép.

Amúgy mi ez az új módi, hogy nincs a kondin jelölve a polaritás? Sem a gyárin, sem az új kínain.
A boltos úgy írta rá nekem filccel, hogy melyik melyik.
Nehéz lenne 1 centivel hosszabb szöveget rálézerezni a gyárban?
(#) proli007 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 25, 2021 / 1
 
Hello! Csak az elektrolit kondinak van polaritása. A váltóáramra készültnek nincs, szerkezete is más. Mellesleg ez volt előbb..
(#) palko0125 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Ahogy proli007 írja: ez váltakozó feszültségre való kondenzátor, polaritás független, mindegy, hogy kötöd be. A boltos sem volt nagyon képben akkor
Örülök, hogy megoldódott
Üdv, Palkó.
(#) pipi válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 26, 2021 / 1
 
A boltos jól megoldotta, megelőzte a további kényes kérdéseket
(#) Andrei1181 válasza pipi hozzászólására (») Jún 26, 2021 / 1
 
Hehehe, ezen jót derültem
Köszi a felvilágosítást.

Mindenesetre a gépben a kondira menő piros és kék vezetékek nem erre engedtek következtetni.
(#) pipi válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 26, 2021 /
 
Ha az egy 230V-os szivattyú, akkor szerintem csak váltó villany van benne, a motorkondi is váltót kap, a vezeték színének nincs jelentősége, vagy színváltós a kábel, ami 50Hz-el váltogatja a kék/piros színt
Fotózd már be azt a kondit...
(#) nemo99 hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
Sziasztok,

Van egy Whirlpool ADG 9490 PC mosogatógépünk, aminek egészen máig semmi baja nem volt, semmi sem utalt közelgő problémára (nem szivárgott, nem volt fura hangja semminek, stb.)

Ma mosogatás közben feleségem kinyitotta (program elején, programot akart váltani), és véletlenül megnyomta az OFF gombot. Aztán persze az ON-t, de azóta "se kép se hang" semmi hibaüzenet semmi fény a kijelzőből. Kb mintha be se lenne dugva konnektorba (de a dugalj jó, próbáltam). Kinyitáskor egyébként még a szokásos kijelzés ment, az OFF után viszont már semmi, a zöld állapotjelző sem világít ha bekapcsoljuk.

Bármi ötlet, hogy mitől lehet? Elektronika? Pont befolyt a víz valahova ami tönkrevágta? Vagy az ON/OFF gomb ON állása nem működik? (bár érezni, ahogy átbillen a kapcsoló)
Esetleg valakinek tapasztalata, hogy lehet ezt a típust szétszedni?

Minden ötletet előre is köszönök!
(#) palko0125 válasza nemo99 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Szia!
Nagy eséllyel a tápegység halt meg az elektronikán. Keress egy LNK típusú IC-t. Azt- és a hozzá tartozó (22 - 47 Ohm) előtét ellenállást és induktivitást ( kb 470uH) cseréld!

Üdv!
Palkó.
(#) nemo99 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Köszi, a tippet!

Akkor először is megpróbálok valami robbantott ábrát szerezni, hogy merre is van az elektronika Feltételezem az alján lesz
(#) palko0125 válasza nemo99 hozzászólására (») Júl 13, 2021 / 1
 
Az ajtajában van az elektronika.
(#) nemo99 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Ez megkönnyebbülés este nekiállok szerintem, köszönöm!
(#) nemo99 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Sikerült kiszednem a panelt, de mielőtt butaságot csinálok, kérdeznék
A csatolt képen bekarikázott elemekről van szó? Jól azonosítottam a válaszod alapján?

Köszi!
(#) proli007 válasza nemo99 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Nyert!
(#) nemo99 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Köszi a megerősítést!
Következő: »»   231 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem