Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   52 / 72
(#) péter71 válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Szia! Itt a többi kép.
(#) Tomi111 válasza péter71 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Írok privátot!
(#) btamas81 válasza Sendi hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Tegyél bele több kávét. Olyan 7-10g körül.
(#) JZoli válasza btamas81 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Ha jól gondolom ez egy Vienna gép lenne. Ez nem is tud daráltból főzni, csak ha Te adagolod a darálóba. Ez nem üzemszerű használat. Szerintem is az lehet amit btamas81 írt, több kávé kellene bele.
(#) Sendi válasza JZoli hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Köszönöm, igen, úgy kell beletenni.
(#) JZoli válasza JZoli hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Bocsi! Rosszul címeztem!
(#) hzsiga hozzászólása Jún 19, 2021 /
 
Üdv. Javítok egy delonghi ecp 31.21 karos kávéfőzőt ami nem főzi le a kávét. A gép kb. 8éves. A szivattyút szét szedtem és a dugattyú és a ház között 1 mm-res hézag van, létezik, hogy gyárilag igy rakták össze? A szivattyúja 48w-os.
(#) Tylla1 hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Kérném a segítségeteket egy Turmix TX 170 CitiZ nm típusú kávéfőző hibájának megszüntetésében. A jelenség az, hogy bekapcsoláskor a szivattyú nem szívja fel a vizet. Darabokra szedtem, az összes cső tiszta, átjárható, vízkő miatti dugulás nincs. Olvasom a Nespresso oldalán, hogy nagy valószínűséggel levegős, csinálom, amit írnak, de semmi eredmény, illetve annyi, hogy többszöri indításra egy kicsi folyadékot felszív a kezdő szilikon csőben úgy 2-3 cm hosszan. Olyannak tűnik, hogy a szivattyú nem képes elég nagy szívóerőt kifejteni. Javítható ez a probléma, vagy csak a szivattyú cseréje jelenthet megoldást?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Tylla1 válasza Tylla1 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Közben szétszedtem a szivattyút...hát nem egy bonyolult szerkezet...egy műanyag "tubusban" mozog fel-le egy középen fúrt fém henger (fölötte/alatta rugó)...mi tud ezen elromlani, hogy nem szívja fel a vizet??
(#) kaqkk válasza Tylla1 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Talán a nyakában lévő golyó akadt fel ?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2021
(#) Hutty válasza Tylla1 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Ha jól emlékszem, a tekerccsel sorba kötött dióda zárlatos lesz ( a kiöntött részben van ). Így nem 25, hanem 50 Hz-cel rezeg, ami sok neki. Próbálj meg egy diódát ( 1N4007 ) sorba kötni a tekerccsel.

pumpa.jpg
    
(#) Tylla1 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 13, 2021 / 1
 
Nem golyó van a nyakában, hanem egy rugó ellentartású gumiszelep, mely a nyomó oldalon feszít ellen.
(#) Tylla1 válasza Hutty hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Köszi a választ...ez egy picit meghaladja a képességeimet, de megnézem...még nem bontottam szét az elektromos részt Egyébként van egy ugyanolyan kávéfőző is (jól működik) és annak a szivattyú hangja nem különbözik attól amit a problémás produkál.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2021
(#) Tylla1 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
A mai nap egyszer produkált olyat, hogy a szokásos 2-3 cm helyett, hirtelen felszívta vagy 10 cm-re, majd ott megállt a víz...olyan, mintha nem mindig tudna megfelelő szívóhatást kifejteni...talán kikopott a műanyag tubus, amiben mozog a fém dugattyú...pici kotyogás (nagyon minimális) tapasztalható.
(#) Joe_001 válasza Tylla1 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Szia!

A szelepek közül az egyik.
(#) Tylla1 válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Szia! Sajnos nem tegnap este sikerült szétbontanom a szivattyú nyaki részét is és ott két rugós szelepet találtam. A felső valóban be volt ragadva, nem lehetett átfújni rajta. Sikerült kiszabadítanom, összeraktam, simán átfújható immár, de nem javult a helyzet, továbbra sem szívja fel a vizet
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2021
(#) Tylla1 válasza Hutty hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Ha sikerül szereznem az általad írt jelzésű diódát, technikailag hogyan kell kivitelezni a tekerccsel való sorba kötést? A fekete vezetéknél/-be kellene beleilleszteni (forrasztani) a diódát? ha igen, az menni fog.
(#) Hutty válasza Tylla1 hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 1
 
Elsőnek: NAGYFESZÜLTSÉG ! ( bár kinek mi, de több mint amit az ember elvisel. )

Amit linkeltem pumpát, ott jelölték a diódát és az irányát is.

Vezeték elvág, dióda beforraszt, zsugorcső rámelegít, amit ráhúztál a vezetékre forrasztás elött.

A zsugorítást lehet egy próba után is csinálni, mert esetleg meg kell fordítanod a diódát.

Egy kicsit dilemmázok, mert a diódával lüktető egyen lesz, meg egyirányú mágnestér, de működnie kellene bármely irányban van a dióda.
(#) Tylla1 válasza Hutty hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Úgy néz ki, egy ismerősöm tud szerezni a szükséges diódából. Amiket leírtál a beszereléssel kapcsolatban, azokat meg tudom oldani. Sajnos ezen a szivattyún semmilyen jel nem mutatja, hogy melyik csatlakozó melyik funkciót jelenti.
Viszont laikusként volna egy kérdésem...ha a szivattyú adattábláján 220V, 50 Hz van megjelölve értékként, akkor miért kell a működéséhez 25 Hz, miért nem ezt az értéket szerepeltetik?
(#) Hutty válasza Tylla1 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Mert a dióda belül van. Tehát 50 Hz kell neki.
De ha ettől sem lesz jó...
(#) proli007 válasza Tylla1 hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 2
 
Hello! Bocs hogy beleszólok, csak azért, hogy ne maradjon a topikba egy rossz elnevezés..
A dióda nem felezi a frekvenciát, csak "elveszi" az egyik félperiódust. De ettől a frekvencia még 50Hz marad.
(#) Tylla1 válasza Hutty hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Értem, tehát a "bemenő" értékeket tüntették fel. Mondjuk azt nem tudom, hogy melyik vezetékbe kellene bekötni, jelölések híján, de próba szerencse ...a tulaj már egyébként is lemondott a kvfőzőjéről
(#) Tylla1 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Szia! Köszönöm a pontosítást, ismét tanultam valami új dolgot! Többek között ezért is jók az ilyen jellegű fórumok!
(#) Tylla1 válasza Hutty hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Találtam egy kapcsolási rajzot a kvfőzőről...ez alapján jól gondolom, hogy a fehér vezetékbe (a képen szürke/Line2) kell beilleszteni a diódát?
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2021
(#) damida hozzászólása Júl 17, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek..
Saeco Exprelia evo gépem van.Nemrég olyan hibával állt elő ,hogy bekapcsoláskor nem akar elöblíteni csak a stop megnyomása után hagyja abba a műveletet de nem csinálja meg.Utána gyönyörűen teszi a dolgát a kavéfőzéstől kezdve a kikakcsolás utáni elöblítésig...Nem tudom mi lehet a baja..Nagytakarítás(vízkőtlenítés megtörtént)..
Előre is köszönöm segítségeteket...
Győző
(#) Tailor56 hozzászólása Júl 28, 2021 /
 
Üdv.Adott egy Jura impressa scala kávégép,egyszerre villog a bekapcsológomb és a gőzölő ledje.Ezzel a hibával már javitották 30ezerért.Valakinek irták valahol hogy légteleniteni kell de nem tudom hogyan.
(#) btamas81 válasza Tailor56 hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Engedj ki meleg vizet a gőzcsövön. Ennyi a légtelenítés.
(#) Laci66 hozzászólása Aug 22, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy Hausmeister HM-6209 tipusú kávéfőzővel szenvedek. Köszönettel vennék egy kis segítséget!
Amit eddig ellenőriztem: fűtőszál 67 Ohm jó, hőbizti jó, bimetall jó, mikrokapcsoló főzés és gőzölés módban is jó. Van benne egy panel tele SMD alkatrészekkel egy felirat alapján "25 min" úgy gondolom
hogy egy 25 perces időkapcsoló lehet. Égett alkatrészt nem láttam rajta, sajnos "F" jelzésűt (fuse) sem.
A forrasztások jók. Szerintem ez a kütyü a hibás. Csak hát SMD... Még azt megteszem hogy a 12V- os relét kiveszem és stab tápról kipróbálom hogy kapcsol-e? Ha működik megáll a tudományom.
A NET-en egyébként találtam ilyen panelt Br. 1500-ért, de hiába klikkelgettem a "kosárba tesz" gombra,
nem sikerült megrendelnem. Pedig ha ennyiért újat kapnék nem kínlódnék vele. Egy kapcsolási rajz is jól jönne, de azt sem találok... Teszek fel pár képet. A segítséget előre is Köszönöm!
(#) kzozo válasza Laci66 hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Nem közölted hogy mi a hibajelenség. Talán nem fűt? Azért ez a panel nem olyan bonyolult, simán vissza lehet rajzolni a kapcsolási rajzot. Mérőműszered van? 230V beérkezik? A panelen az R1 jó? Ezekkel kezdeném...
(#) Laci66 válasza kzozo hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Szia!
Nem fűt. Az R1 szakadást mutat (a műszerem meg gyenge elemet jelez).
A színkódja: narancs, fehér, fekete, arany, fekete (39 Ohm ?)
Kerítek egy 9V-os elemet, aztán méregetek .
A varisztoron mekkora ellenállás ok?
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2021
Következő: »»   52 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem