Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   90 / 104
(#) Dempsey válasza teglascs hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Nem elvileg benne van a kültéribe.
(#) mark.budai válasza Robi_1984 hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Nem az a baj, hogy elvágta, csak a hollandis kötés rossz oldalán!

Más.. tudtok valami beszerzési lehetőséget R410A töltetű klímához való légtelenítő csatlakozóra? Googleban keresve az első találatok többsége a Weh szorítópofás gyorscsatlakozót akarja rámsózni, de az árazása úgy néz ki, mintha aranyból készülne, én meg legjobb esetben is maximum 2-3 klíma felszerelését tervezem, mert nem szeretnék ezzel komolyabban foglalkozni.
(#) teglascs válasza Robi_1984 hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Valószínűleg drágább megoldás, de meg lehet oldani a csőtoldást Lokringgal is.
(#) Levyy válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Úgy érted -1 bar ? Félóra, majd újab félóra várakozás hogy nem esik e a mutató ?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2021
(#) Dempsey válasza Robi_1984 hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Milyen keményforrasz pálcát érdemes használni a forrasztáshoz?
(#) kaqkk válasza Dempsey hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Szilfox ..
(#) attila1 hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Sziasztok! Kérdezném,hogy a mobil klíma kivezető csövét beköthetem egy használaton kívüli kéménybe? Átmérő rendben van,kémény anno vissza lett bontva tetősík alá.
(#) kaqkk válasza attila1 hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Megpróbálhatod , de "szabad kiömlésre" van tervezve , nem biztos hogy a tökéletesen ki tudja fújni a meleg levegőt (de az is lehet hogy a kéményhatás segít )
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2021
(#) Gafly válasza attila1 hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Biztosan a padlásra akarod fújni?
(#) attila1 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Nem tudom máshová. Az ablakos megoldásnál gondoltam,csak jobb lehet...

Kaqkk,köszi a választ!!
(#) tubybb hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Üdv!
Van egy Hajdu HK 22 s légkondi amit le akarok szakszerűen szerelni. A panelja elromlott, a szerelő elvitte, és még nem került vissza.
A kérdés, az hogy a kültéri egységbe ha össze akarom gyűjteni a gázt, hogyan tudnám elindítani a kompresszort? Hol vannak és milyen színű vagy számú vezetékre kapcsoljak 230V-ot?
Erre a típusra a neten se képek se útmutatók nincsenek.
Köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza tubybb hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Elvileg a kültériben a bekötés műanyag takaróidomján van kapcsolásirajz , amin látni mit hová , ezt fotózd le és megmondjuk melyik csatlakozóra kell kötnöd a dugvillát , egyébként nem nagy pénzekért lehet rendelni kínából univerzális beltéri elektronikát amit pici alakítással be lehet tenni bármilyen klímába (természetesen távirányítót is adnak hozzá)
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2021
(#) aszim hozzászólása Júl 16, 2021 /
 
Üdv. Van egy DMR-20 GW-2 Dimarson légkondim. A napokban éjszakai vihar és többszöri rövid idejű feszültség kimaradás után próbáltam a szokás szerint bekapcsolni de nem sikerült. Sikerült megtalálnom a kézi iditó mikrokapcsolót azzal elindult, fűtésre is tudtam kapcsolni (nem hiányzott ). Távirányítóra nem mozdul ( elemcsere megvolt) Hálózatra kapcsoláskor egy pittyenés a terelőlapát csinál egy le fel mozgás és ennyi. Nem világít egyik led sem rajta. ( Emlékeim szerint a zöld szokott világítani). Ha a mikrokapcsolóval indítom a zöld világít. Valószínű a vezérlőpanel adta fel, de várom a segítséget arra is, hogy lehet kivarázsolni esetleg milyen tipik hibái lehetnek. Köszönöm a segítséget előre.
(#) pongiii válasza aszim hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Szia, a távirányítót kellene megnézni, hogy biztosan működik-e. Telefon kamerája fele fordítva az elején (ahol a led van) nézni kéne a kamerában, hogy villog-e mikor nyomkodod a gombot. Ha villog, akkor a vevőegységnél lesz valószínűleg a hiba. Lehet még az IR vevő is, leírásod alapján a többi része működik a panelnak. Tehát mindenképp a vevő résznél lesz a gond, ha a távirányító biztosan jó.
(#) proba válasza pongiii hozzászólására (») Júl 19, 2021 / 1
 
Telefonnal óvatosan, van olyan ami már infra szűrős, azon a táv nem látszik. Esetlegesen az előlapi kamera még alkalmas erre a feladatra.
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Szerintem is.
De elolvasva a történetet, szerintem nem a távirányitó ment tönkre a viharban...
(#) kaqkk válasza aszim hozzászólására (») Júl 20, 2021 /
 
A régebbi klímákban volt egy újraindító elektronika a beltériben az elektronika mellett-mögött egy vékony szalagkábelen egy picike plexi házban . Ha szerencséd van és van benne akkor ő a hibás , vedd ki . egyszerűen ki kell húzni a csatlakozóját és egy mozdulattal beleejteni a kukába .
(#) tubybb hozzászólása Júl 22, 2021 /
 
Üdv!

A következő videóra találtam a neten. Link lent.

- ON/OFF Split klíma, amelyen a beltéri egység helyett egy lemezes hűtőközeg/víz hőcserélő van .
- Egy edényben 100 liter 20°C-os víz van, azt keringeti a lemezes hőcserélőben.
- Kinti hőmérséklet szerintem 20 Celsius, bár ezt nem jelzi a nézők felé.
- A vizet kb. 43 perc alatt fűti fel 40 fokra.
- A klíma fogyasztása kb. 600W körül van
- A kültéri csöpög, valószínűleg azon az éghajlaton párásabb a levegő, ami nagyon jó, mert a víz kondenzációja a kültérin javít a hatásfokon.
- A leírásban kiszámolja a víz fajhője, mennyisége és a hőmérsékletváltozás alapján közölt energiát, és veszi a villamos fogyasztásmérőn kapott energiamennyiséget. Ha egyiket a másikkal elosztja, akkor a COP érték neki 4,39-re jön ki.

Ami nekem furcsa, hogy a fajhő alapján az ő számítása, hogy
Q = M * C * DT = 100 liter * 4180 [J/(kg*K)] * 20 K = 8360000 Joule
jön ki 43 perc munka után, amit ha átalakítok kilowattórára, és kiegészítem 60 percre, akkor
2,32 kWh / 43perc * 60perc = 3,237 kW fűtőteljesítmény jön ki.
Ez reális?

- Ami még eszembe jutott, hogy bár a vízben merülős pumpa van, lehet, hogy rétegződött a melegvíz, és a tetején mérte a melegebb vizet, miközben ha összekeveri jobban, akkor lehet kevesebbet mutatna.


Kérdésem, ki mit gondol:
Ha a külső levegő hőmérséklet a kültérinél 20 fokos, akkor a 40 fokos víz az vajon már az a határ amit tovább melegítve már jócskán fog csökkeni a hatásfok?
Jól gondolom, hogy ez a rendszer így csak padló/falfűtésre lehet alkalmas? Esetleg olyan használati melegvízre, aminél nem kever az ember hideget hozzá.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=L6RfIUUhgLs
(#) tubybb hozzászólása Júl 23, 2021 /
 
Split klíma nyomáspróbájához ha pont nincs otthon nitrogén, de van argonom, akkor az megfelelhet?
(#) GPeti1977 válasza tubybb hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
És a széndioxid?
(#) Libus válasza tubybb hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
Igen, reális, de ugye ha kint 20 fok van, akkor minek fűteni?
És ahogy nő a hőlépcső, úgy csökken (zuhan) a COP.
Ha vissza osztod a 3.237kW-ot, a COP-val, akkor megkapod a betáplált elektromos teljesítményt, a többit a kültéri a levegőből veszi ki

A hőszivattyűt fűtés kulcsa a jó hőszigetelés és a nagy hőleadó felület, az elöbbi a felhasznált hő miatt fontos, a második meg az alacsony hőlépcső miatt.

Z
(#) tubybb válasza Libus hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
Volt most áprilisban a hónap elején, hogy napközben már 20 fok volt (éjszaka 10 körül) és a feleségem a 18 fokos szobára azt mondta hogy hideg és bekapcsolta a kazánt, hogy legalább 20 fok legyen.
(#) Libus válasza tubybb hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
Klimával simán lehet fűteni is, sőt még kedvezményes áramot is lehet hozzá kérni, ez a H tarifa.
(#) GPeti1977 válasza Libus hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
Nem egyértelmű nekem a H tarifa, fűtési szezonban alacsony áron van áram, és azon kívül? Van áram de teljes árral, vagy nincs és ilyenkor a hűtésre is alkalmas hőszivattyút nem lehet használni?
(#) GPeti1977 hozzászólása Júl 25, 2021 /
 
Tegyük fel hogy, felszerelés után a klímából nagyon lassan szökik a gáz. Annak van valami előjele?
Pénteken felszereltem a klímát, de a nagyobbik csavart 25Nm-rel húztam csak meg a 30-40 helyett (rooszul emlékeztem) és pont a klíma mögött van.
Szakembört azért nem hívtam mert hetek mire kijön, meg a munkatársamnál is most voltak de elmondás alapján se N palackot se szivattyút nem láttak, felhányták és bedugták a konnektorba (remélem fázishelyesen), mindezt 60ezerért.
(#) Libus válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 25, 2021 / 1
 
Nyáron rendes áron számolják, amikor általában hűtésre használod, a téli időszakban pedig kedvezményes tarifát adnak, ami kb a fele. Mindig van áram a H tarifa alatt.
(#) kaqkk válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 26, 2021 / 1
 
Először elkezd nagyon hűteni a kültérin lefagynak a szelepek és a beltériből elkezd folyni a kondenzvíz (a falon) ezután már nem hajlandó hűteni , elindulni sem hibát dob ...
(#) saadun hozzászólása Júl 27, 2021 /
 
Van egy Genex G4WMC-25GW típusú split klímám. A hibajelenség a következő: a szerelő szerint a beltéri egységen állítólag a panel tönkrement. Valaki tud segíteni honnan lehet új panelt megvenni, esetleg javítani?
(#) teglascs válasza saadun hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
(#) tubybb válasza teglascs hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Ha lyukas lenne, a kérdező hogyan tudná ellenőrizni?
Kérdező: kiszerelték a panelt, vagy még benne van a gépben?
Következő: »»   90 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem