Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   213 / 250
(#) fakezű válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 11, 2021 / 1
 
Szerintem rossz az infód. A posta akkor is felszámolja a saját díját (399/799Ft), ha te az IOSS-be bejelentkezett helyen (pl. Aliexpress) vásárolsz, és ott kifizeted az áfát. Az igaz, hogy nem dolgoznak vele, de ez nem tartja vissza őket attól, hogy ezért pénzt szedjenek.
Sőt olvastam érdekesebbet...
Van már olyan csomag, ami az Ali-n lett vásárolva már az új IOSS rendszerben, ennek ellenére a posta rádobta pluszban még egyszer az áfát. Bővebben: Link Bővebben: Link
(meg "természetesen" a 399Ft-ot is)
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2021
(#) Kovidivi válasza fakezű hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Ezért írtam, hogy lehet rosszul tudom. De kívánom, hogy ne nektek legyen igazatok! Mert akkor jól megszívom én is, most volt időm megrendelni a kb. 2 hónap alatt összegyűlt szükséges holmikat, 20csomag, 20x5€ az egy száz € pluszban (Ausztria), de van közti drágább megrendelés is, nehogy arra még többet számokjanak fel. Majd kiderül... Annyiból jó, hogy nem 1-3€-s dolgokról van szó, hanem inkább 6-20€, de az 5€ csomagra még 5€-t csak úgy rádobni, na azért fáj. Rákerdezek hétfőn, csak attól félek, ahányszor hívnám a postát, annyiszor kapnék másik választ.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2021
(#) vision61 hozzászólása Júl 11, 2021 /
 
Pénteken vettem át az első "fizetős" csomagomat a postán, amit kb. 10 napja rendeltem. Semmit nem kértek a csomag értékének igazolására.
628 Ft-ot kellett fizetni, ebből 399 Ft volt az ügyintézési díj, a többi az Áfa, ez még bőven belefért a költségvetésbe. Azt viszont nem igazán tudom kimatekozni, mi alapján számolták ki az Áfá-t. Az eladó a kb. A5-ös pufis csomagon 1$ értéket adott meg. (Ettől sokkal többet fizettem a benne lévő LED meghajtókért.) A csomag láthatóan nem volt kibontva. Lehetséges, hogy van egy minimális Áfa összeg, amit mindenképpen ki kell fizetni?
(#) sitto hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
Mouser-től nem rendel valaki mostanában?
Csak egy tekercs ragasztó kellene de csak ezért nem éri meg rendelni.

4011
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2021
(#) nedudgi válasza sitto hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Mausel.hu.
(#) sitto válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Idézet:
„Mausel.hu.”

Ez mi lenne? Nem megy az oldal.
(#) nedudgi válasza sitto hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Bocsánat, nem ellenőriztem. Mausel
(#) mcc válasza sitto hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Hónap vége felé tervezem.
(#) sitto válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Köszi!
Közben megfejtettem én is. Az .eu oldal működik.
(#) SzilCsong válasza vision61 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Szerintem azért, mert a NAVi.k nagyon jól tudják, hogy valójában mennyit fizettél ezért, hiába ír rá 1 dolcsit, meg ajándék, ott banki tranzakcióról a jelentés a bank részérő.
"Egy lélek se tud elbújni"
(#) sitto válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Elvileg jövő héten itt is a csomag.
Köszönöm!
(#) helektro hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Azt tudja valaki, hogy ha pl. az ebay-en veszek valami használt cuccot magán eladótól (tehát nem cégtől), akkor arra is ráverik a 25%-ot, ill. a vámolási összeget?
(#) Bakman válasza helektro hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Lényegtelen, hogy ki/mi az eladó, új vagy használt cuccról van szó. EU-n kívüli vagy belüli.
(#) helektro válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Ah, köszi. Ez azért elég undorító, hogy egy használt cuccra ráverik az áfát.
(#) attika válasza helektro hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Az senkit nem érdekel, hogy használt e vagy sem, csomagra fizetsz.
Vehetsz Te egy bontott téglát is, arra is fizetned kell.
(#) pana-papa hozzászólása Júl 14, 2021 /
 
Na erre varrjatok gombot!
Rendeltem korábban az ebay-ről 5 db Li_Ion töltésvezérlő IC-t (kevesebbet nem lehetett) mindösszesen 2 US dollárért. Ma megérkezett a két dolláros (nagyjából 600 Ft-os) cucc egy számviteli bizonylat kíséretében, miszerint fizetnem kellet még 1050 Ft-ot vámteher és vámkezelési díj címen.
Kérdem én, mióta 170% a VÁM és az ÁFA együttes összege?
Aki nem hiszi el a történetet, annak majd lefényképezem a csomagot és ezt a bizonylatot, de most olyan pipa vagyok, hogy majd szétdurran az agyam. Ezek normálisak?
(#) reishi válasza pana-papa hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Előre fizettél, vagy a csomag átvételekor?
Mert előre utaláskor 399 Ft a vám elé állítási díj, utánvétnél úgy tudom hogy a duplája.
(#) pana-papa válasza reishi hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Természetesen előre kifizettem az árut (és a szállítási költséget, ha volt) Paypal-en keresztül. Korábban is mindig így vásároltam. De ez most mellbe ütött.
(#) pana-papa válasza reishi hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
A vonalkód vége alatt kissé nehezen olvashatóan, de ott van a 2 USD vételár a csomagon. Ehhez képest nem tudok napirendre térni az 1048, kerekítve 1050 követelt díjon.
(#) mcc válasza pana-papa hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
A vámkezelési díjat is lehet előre fizetni. Akkor nem 799, hanem 399Ft, tehát mindját beljebb lettél volna 400Ft-al. A 249Ft-os ÁFA kiszabása talányos. Ha volt szállítási díj, akkor azt is hozzá számolják a szabályok szerint
(#) Ódenka válasza pana-papa hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Akkor az alkatrészek itthoni ára - ha van egyáltalán - és az itthoni postaköltség (Postás hozza helybe) mennyi lehet?
(#) StMiklos válasza pana-papa hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Szevasz!

A NAVot, VÁMot sosem érdekelte, mi van a csomagra írva.
Kicsi kínai akár Neked kedvezve azt írt rá, amit akart, vagy azt, hogy ajándék, vagy amit kértél.
Innen kezdve nyilvánvaló, hogy nem az a kiindulási alap.
Amikor fizetős csomagjaim érkeztek, bekérték a csomagszámhoz/eladóhoz tartozó OTP (nálam) utalási bizonylatot és fillére pontosan fizettem.
Sosem a valós érték volt feltüntetve.

Üdv: StMiklos
(#) proba válasza pana-papa hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Régen sem 27% ÁFA volt csak. Posta még megtoldotta 5000ft vámkezelési költséggel. Arra sem hívták fel sehol a figyelmet. Én sem repestem az örömtől. Az Áfát még kalkuláltam, de a plusz rosszul esett.
(#) bolond6 válasza pana-papa hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Erre való az ügyfélszolgálat.
(#) sany hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Én azt gondoltam, hogyha kifizetem online a bekért összeget, akkor talán 2-3 nap múlva megérkezik a küldemény.
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Ha alin rendelek, de német raktárból, akkor "csak" az ÁFÁ-t kell kifizetnem?
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Nem, a posta díját is a 799ft-ot.
Az online 400ft-os fizetés nem működik, hozza a postás és fizeted a +799ft-ot.
(#) morgo válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
A napokban rendeltem Wishről, német raktárból, express szállítással. Itthon semmit nem számolt rá a posta.
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Mi van, ha azt mondom, kösz, kend a hajadra a 800 forintodat? Visszaküldi?
Mi van, ha megdumálom a postással, hogy fizetek neki havonta 1-2 ezret és eljátszuk, mintha eltűnnének a csomagjaim, becsszó nem fogok reklamálni.
(#) vision61 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Írtam, hogy nem jó a matek. Összesen fizettem 628 Ft-ot, holott a termékért kifizetett összeg után csak az Áfa közel 900 Ft lett volna.
A bank nem fog jelentgetni a NAV felé ilyen összeg után, főleg, hogy nem is banki átutalással fizettem.
A másik, ami érdekes, hogy azon a napon több rendelésem is el lett indítva, ma megjött egy újabb csomag, és ügyintézés, fizetés nélkül megkaptam. Természetesen nem reklamáltam érte.
Következő: »»   213 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem