Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   686 / 726
(#) msteve válasza szenorb hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Jobban járnál ha megjavíttatnád
(#) Szazbolha válasza msteve hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Szia msteve. A 010.jpg képen van egy ívelt oldalú doboz. Miből és hogyan építetted meg?
Nyilván az ivelt oldal érdekelne legjobban.
(#) violin válasza Szazbolha hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Én pl annak idején így oldottam meg.... de lehet hajlítással is....
(#) Szazbolha válasza violin hozzászólására (») Júl 16, 2021 / 1
 
Köszi!
Ezt egy vagyon lehet legyártattni.
(#) msteve válasza Szazbolha hozzászólására (») Júl 16, 2021 / 4
 
Csináltam egy íves prést,amibe 6db beragasztózott 3mm-es hdf lapot raktunk. ezt összecsukva,békazárral lezárva kb. 4óránként készült el egy oldal.
Most készül a webshopom,tervezem hogy lesz a kínálatban ilyen meghajlított lap is.
(#) violin válasza Szazbolha hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Nem volt olyan vészes, bár az is igaz,hogy kb 6 éve csináltam-csináltattam... ráadásul ismerős volt a CNC-s...
(#) Aladdin25 hozzászólása Júl 27, 2021 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni tőletek egy Rft L3402-es páron szeretnék membránt cserélni de nem nagyon találok hasonlot sem, de most talán szerintetek ez jo lehet?Bővebben: Link
Segítséget előre is köszönöm.
(#) veroka válasza Aladdin25 hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Ha a tömegük hasonló, akkor jó lesz.
(#) Aladdin25 válasza veroka hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Sajna nem tudom az eredeti hány gramm pontosan, hasonló méretű hangszóróknak néztem a membrán tömege 24-32gramm körül van ez 28gramm. Iveset nem találtam itthon azt javasolták még páran olyat keressek ez hála istennek az.
(#) Suba53 hozzászólása Aug 17, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy másik topik bejegyzése kapcsán jutott eszembe, hogy megkérdezem azoktól, akik esetleg már építettek be piezo magas sugárzót hangdobozba.
Nem titkolt elkézelésem az, hogy van két régi hangdobozom eléggé lestrapált dóm sugárzóval, amiket piezora cserélnék. Vagy jobb ha maradok a dómnál?

A piezo magas sugárzó impedanciája két nagyságrenddel is magasabb lehet, mint a hagyományos hangszóróké. ( nekem 4ohmos )
Kell elé impedancia transzformátor? Gyártanak ilyeneket kifejezetten piezo hangszórókhoz?
Vagy ezt egyedileg kell mindenkinek kibogarászni, ha hangfalat, hangváltót épít?
A meglévő hangváltóim jók lehetnek a módosítás után?
(#) dB_Thunder válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Amott válaszoltam!
Idézet:
„Vagy jobb ha maradok a dómnál?”

Garantáltan jobb a dóm!
(#) Suba53 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Köszi. Olvastam a másik válaszodat is. Én azért többet reméltem egy ilyen piezo magas sugárzótól.
Akkor maradok a dómnál. Nem volt vele bajom korábban, csak gondoltam kipróbálok egyszer egy piezot ha már úgy is cserélni kell.
(#) dB_Thunder válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Ettől még vehetsz egyet játszani!
(#) kokozo hozzászólása Szept 5, 2021 /
 
Sziasztok! Egy elméleti kérdésem lenne. 6 x4 méteres színpadba helymegtakarítás végett csinálnánk 2 db W (2200x960x800mm) mélynyomót vasbetonból. Színpadot úgy is csinálni kellene, és a holt tér jobban ki lenne használva. Bármilyen véleményt szívesen vennék.
(#) elektrorudi válasza kokozo hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Nagyon kockázatos. Ha bármi miatt nem úgy szól, ahogy elképzelted, akkor csak a légkalapács segíthet. A rendelkezére álló helyre inkább egy "hagyományos" anyagból készítenék ládát. Azt utólag is lehet hangolni, módosítani, ha esetleg szüksége lenne rá.
(#) Gafly válasza kokozo hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Nekem nagyon tetszik az ötlet.
Brutál mély, a többit töréspontot meg lehet tologatni izlés szerint...
(#) misi93 hozzászólása Okt 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek a Soundking J215 hangsugárzókról?
Érdemes leváltani a Voice Kraft LK618 15-öket?
Vagy van hasonló árkategóriában jobb?
300W-ot biztosan nem bír, mert egy T-Amp TA1050-el lett meghajtva egész este, aztán az egyik hangfal nem bírta a gyűrődést...
Válaszokat köszönöm!
(#) zoz11 hozzászólása Nov 5, 2021 /
 
Sziasztok
Nekem egy erősítő és hangfallal kapcsolatba lenne kérdésem.
Egyik ismerősömnek van egy EL84PP kapcsolású csöves erősítője, ami 10-15W-ot tudhat maximum, és a linken szereplő hangfalat tenné rá, egyáltalán azt megtudná hajtani? Egyáltalán milyen hangfalat érdemes rá tenni, ha a kiszemelt típus nem jó hozzá.
Bővebben: Link
Válaszotokat köszönöm!
Üdv: Zoltán
(#) Ge Lee válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Nyugodtan ráteheti. Nyilván, ha 100W-ot tud a doboz (amit kétlek) akkor a 15W-os erősítő nem fogja tudni 100W-tal meghajtani, hanem csak 15-tel. Egy akkora mélysugárzónak nem kell akkora teljesítmény, szobai zenehallgatásra meg bőven elég a 15W.
(#) zoz11 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Köszönöm, én is hasonlóan gondoltam, max az erősítő lesz maximumra kihajtva. Ha jól gondolom, akkor egy kb 15 négyzetmétres szobába annak bőven elégnek kell lenni.
(#) Ge Lee válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Általában elég, na meg zenefüggő is, ha tuctuc zenét akar dübörögtetni ahhoz nyilván kevés lesz. De ahhoz a 16 centis mélyhangszóró is kevés lesz, meg csöves erősítő se feltétlen kell hozzá.
(#) deebo válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
A 0dB nem zenefüggő, az minden zenénél a maximális kivezérlés.
(#) gyuszo válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Érdemes lenne egy jó öreg 30 cm mély sugárzóval rendelkező hozzá illő hangsugárzót keresni.
(#) Szazbolha hozzászólása Nov 6, 2021 /
 
Üdv! Egyik hangszórómat baleset érte. Csavarhuzó megszaladt és kiszakította kb 5-6mm-en a gumi peremet. Mivel és hogyan javíthatnám meg?
Az a probléma, hogy a gumiperem bordás.
-
- - Kép - -
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) Ge Lee válasza deebo hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Mi az, hogy 0dB? A lehallgatás helyén nem 0dB van hanem mondjuk 60dB, és mivel akkora hangnyomáson még mindig van a fül hallásgörbéjében 40dB különbség a mély és a középhangok között, nagyon nem mindegy, hogy milyen zene szól!
Például a 15W-os erősítő koppra kivezérelve egy tuc tuc zenével a szobában még kevés is lesz, miközben egy hangszeres zenével meg fülsiketítő.
(#) Ge Lee válasza Szazbolha hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Vékonyan kend meg szilikonnal.
(#) Cinema válasza Szazbolha hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Palmatex-erős ragasztóval, hátulról vékonyan bekenni és hagyni legalább két napig összeérni.
A szilikonos is jó lehet, ha tapad a gumihoz, nem mindegyik tapadós-ragadós szilikon, vagy sziloplaszt.
Sok sikert!

Üdv!
(#) Szazbolha hozzászólása Nov 9, 2021 /
 
Köszönöm, fbs szilikont használtam belül. Úgy tűnik megtapadt. A külső oldalra egy ragtapasz ment a ragasztás idejére. Azt hittem jól összefogja a szakadást... de nem. Lámpával át lehet világítani rajta, de a szilikon belülről fogja. Félek kicsit sok is lett. rugalmasság alig változott, pár grammal növeli a peremet, de a szélén van.... talán nem szól bele a működésbe nagyon. vagy hallhatóan.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Srácok!

Ne keverjétek a jel feszültséghez csatolt dB skálát, a szobában lévő akusztikus teljesítmény dB-jeivel!
Jel 0dB: 1mW 600 Ohmon, azaz 0,7746 V RMS

2x10-15W értelmes hatásfokú ládával már egész jól hallgatható, de a lányok bugyiját nem fújja le!
Következő szint az a kb. 100W / csatorna...

Idézet:
„16 centis mélyhangszóró”

A 16 centis az nem mély, legnagyobb jóindulattal mélyecske!
A mélynyomó 30 centistől kezdődik, és még ott is küzdeni kell a fizikával, hogy szóljon!!
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Nem tudom miért nekem írod, nem én kevertem a kettőt. Épp arról beszéltem, hogy nagyon nem mindegy annak az ugyanannyira kivezérelt zenei anyagnak a jellege, tartalma...
Következő: »»   686 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem