Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PM129A alapműszer
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kokosys72 hozzászólása Júl 14, 2021 /
 
Üdv van a tárgyban említett alapműszerem 200 mV os alapbeállítással hogyan tudnék belőle -50 +150 c fokot mérő műszert csinálni ? Google nem a barátom..
(#) kistee válasza kokosys72 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Itt találtam ezt a rajzot, neked csak a jobb alsó sarkában lévő részlet kell.
(#) kokosys72 hozzászólása Júl 14, 2021 /
 
ehez kell illeszteni

pm129a.pdf
    
(#) kistee válasza kokosys72 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
A bekeretezett részt kell megépíteni hozzá, a többi értelemszerűen. A rajzon az IC 30-31-es lába a te műszered bemenete. A -5V-ot kell még levenned az IC 26-os lábáról, a +5V-ot az egyesről.

Kb. ennyi.
(#) proli007 válasza kokosys72 hozzászólására (») Júl 16, 2021 / 1
 
Hello! Bár az ajánlott kapcsolás a 741-el szellemes, de félő hogy számodra nem lesz megfelelő.
Az oka pedig az, hogy a kapcsoláshoz mind a referencia két bemenetre, mint az IN+ és IN- bemenet két pontjára szükséged lesz. De a referencia a műszerben már ki van alakítva, valamint általában az IN- pont általában közösítve van az IC COMM pontjával. (Valamint a legtöbb esetben ez a tápfesz negatív pontja is egyben, ha ICL7107 van az áramkörben.)
Én megpróbáltam megrajzolni, hogyan lehet ezt pld. megoldani. De ide is +- tápfeszültségre van szükség, mert ha a műszer IN- bemenete a táp negatív pontja, akkor nem lehet ennél negatívabb pontot előállítani, csak negatív tápfesz alkalmazásával. (Ha az IN- bemenet független lenne a COMM ponttól, akkor egy 5V táppal is megoldható lenne, De várhatóan ez nem így van, mert a panelképen sem látom csak az IN+ bemenet feliratát.)
Természetesen ha 150 fokig mérsz, az 150mV feszültséget jelent, Az LM358 így nem a legjobb választás, mert offset hibafeszültsége 5mV körül van. Lehetne ennél jobb (és drágább) IC-t is választani, pld. TLC272 személyében.
A beállítást nulla fokon kell elsőként végezni, majd a 100 fok (vagy 150 fok) értéken.
A +- tápfeszt így is ki kell keresni és kivezetni a műszerből. De értéke 3..5V között lehet bármi.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2021
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem