Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   162 / 172
(#) Inhouse válasza pajesz66 hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 

PT1-1010.jpg
    
(#) pajesz66 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Köszi!
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 17, 2021 /
 
Sziasztok!

Ez 0,5A vagy 1A terhelhetőségű IC?
LF33CDT

Ezen az oldalon találtam csak 1A-nek,m@shol mind 0,5A-ert írnak rá.

Köszönöm
(#) klausz18 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Használom ezt az IC-t sok helyre, adatlap szerint 1A, de egyéb paramétereit mégis 500mA-re adják meg. De számold ki, hogy mennyit enged meg a maximum diszipációra. Mert ha 5V-ról kell 3.3V-ot csinálni, akkor 1.7V * 1A már 1.7W melegedés, az sok lenne ennek a tokozásnak. A gyártók max áram adatai sokszor olyanok mint az autók fogyasztás adatai...
(#) Thomas10100 válasza klausz18 hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Igen, de van az AMS1117 SOT223 IC, ehhez mindenhol 1A van megadva, pedig kisebb tokozású.

Az LF33CDT se lenne kihajtva teljesen. 800mA kb és 6-7V bemeneti feszültsége lenne.
(#) klausz18 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
1A-nél túláram védelem fog kioldani, azért adják meg max-ként. Ez messze van az üzemitől.
600mA és 7V esetén = 4.2W-ot fűt el. Minimum footprint esetén 100°C/W ez a tok adatlap szerint. 4.2W esetén gyakorlatilag ki fogja forrasztani magát. 800mA-re már kapcsolóüzeműt használj.
6V-3.3V között bőven van elegendő feszültség különbség, hogy szinte bármelyik kapcsolóüzemű jó legyen.
Az IC-k gyári PDF-jében ezen max adatok inkább arra vonatkoznak, hogy hirtelen impulzusnak elvisel 1A-t, de tartósan kivenni belőle melegedési okokból nem lehet.
(#) Kastler hozzászólása Aug 2, 2021 / 1
 
Sziasztok. Egy érdekesség ezzel az úszókapcsolóval kapcsolatban hogy az úszó megfordításával a kapcsolás módja is megváltoztatható (bontó vagy záró).
(#) Black7275 hozzászólása Aug 10, 2021 / 1
 
Rendeltem a Hestore-ról egy kevéske csomagot (amit a kép is mutat). Ma de legrosszab esetben holnap át is tudom venni. Ha tegnap este rendeltem volna meg akkor ma biztos át is tudtam volna venni. Én ezért szeretem a Hestore webáruházt mert nagyon gyorsak és már nem először fordult elő, hogy rendeltem valamit korán reggel és még aznap át is tudtam venni 13-14 óra körül.
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 16, 2021 /
 
Sziasztok!

Rendeltem zöld és piros 1206 tokozású smd LED-eket.
A zöld világított a piros nem.
Mint kiderült a pirosnak nem jó az adatlapja, mert fordítva van a polaritása.
OF-SMD3216R
Az adatlap a jelölt zöld végét mutatja katódra, a led alján a háromszög is arra mutat. Mégis fordítva világít csak.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2021
(#) még1MbR hozzászólása Szept 17, 2021 /
 
Sziasztok!
Vettem itt egy RTU5035 GSM kapunyitót, mivel az aliexpresses RTU5024-em pár hónap alatt megnyuvadt.
Letöltöttem a dobozában talált QR kódon lévő linken lévő manual pdf-et, de valami nem okés ezzel
Az SMS parancsokat mintha nem fogadná el, pedig figyelek a kis nagybetűkre is, ahogyan le van írva.
A relé bekapcsoló parancsot pl. elfogadja: 1234#ON#
Szépen billen a relé tőle, igaz astabilan, nem marad ON állásban.
De a PWD átíró parancsra (1234#PWD6666#PWD6666#) vagy a nyitó mobilszám beprogramozására (1234#TEL+36301234567#001#) már nem történik meg a beállítás.

A régi cuccal elsőre ment minden.
Más nem szívott ezzel?
Direkt ezért vettem itt, hogy minőségibb lesz az eszköz, erre még macerásabb a dolog

Na túrom a netet tovább, hátha kiderül, hogy már más parancsok szükségesek.
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 17, 2021 /
 
Az 1234#AA# is működik, tehát a bármely számról nyitást is elfogadja. Lehet az a megoldás, hogy minden parancs után hosszú percekig meg kell várni, hogy megegye és visszazöldüljön a led rajta. Tesztelem tovább.
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 17, 2021 /
 
Nos, ez lett a megoldás, rettentő lassú a másikhoz képest, tehát az sms elküldése után ki kell várni a perceket, míg visszazöldül. Csak utána szabad a következőt ráküldeni!
(#) nedudgi hozzászólása Okt 29, 2021 /
 
HEStore.hu: HT-225D
A szerszám típusa eredetileg: HT-225D, szóköz nélkül.
Idézet:
„Kábelvég-megmunkáló szerszámok tulajdonságai:
a módosított szorítómechanizmus a klasszikus szerszámokéhoz képest,
ergonómikus rátétek a markolaton,
a kábelsarú pofa egyidejűleg préseli rá a kábelvéget a kábelérre,
a kilincsműves mechanizmus a karok blokkolási funkcióját is betölti
feketített szerszám,
edzett szeszám”

Néhány sajtóhiba a leírásban...
(#) Baxi hozzászólása Nov 15, 2021 /
 
Hi, nem tudja valaki az elerhetöségüket email-en kívül? E-mailre nem válaszolnak, telefonszam nincs az oldalukon. Már egy hete ülnek a rendelésen. Ami készleten volt rendeléskor már az sincs. Le akarom mondani a rendelést, de így nehéz hogy nem jelentkeznek, nem elérhetők. Szám az még élhet ami a fejlécben van? Segítséget előre is köszönöm.
(#) Topi válasza Baxi hozzászólására (») Nov 15, 2021 / 1
 
(#) Baxi válasza Topi hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Köszönöm szépen, szégyenlem magam, Én csak ezt találtam:
(#) bitboy95 hozzászólása Nov 16, 2021 /
 
Sziasztok!

https://www.hestore.hu/prod_10035257.html <-- Ezzel típusú koax kábellel van valakinek tapasztalata? Milyen minőségű stb. Most rendeltem belőle valamelyik nap, hogy a régi 2x árnyékolású kábelt kiváltsam vele a házban.
Minden RG6-os koax kábel egyforma átmérőjű?
(#) Moderátor hozzászólása Dec 10, 2021
 
Más webáruházakkal és azokkal történő levelezéssel kapcsolatos hozzászólások eltávolításra kerültek. Kérjük, hogy a továbbiakban a topik az eredeti céljára legyen használva.

Ami pedig HESTORE ügyintézés lenne, azt pedig a HESTORE saját elérhetőségein keresztül van lehetőség lebonyolítani.
Lásd fejlécben:
Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)

Köszönjük az együttműködéseteket!
(#) NGY hozzászólása Dec 13, 2021 /
 
Idézet:
„"Ami pedig HESTORE ügyintézés lenne, azt pedig a HESTORE saját elérhetőségein keresztül van lehetőség lebonyolítani.
Lásd fejlécben:
Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)

Köszönjük az együttműködéseteket! "”


Az együttműködést én is elvárnám. A (törölt) kérdésem az volt, felejtős-e az email-es ügyfélszolgálat vagy sem, mert hetek óta nem válaszolnak. Erre még mindig nem kaptam választ, se itt, se az email-es ügyfélszolgálattól.

Ezek után enyhén szólva is megkérdőjelezhető a fent idézett "tanács".

Amúgy lehet féltékenykedni más áruházak jobb gyakorlatára, de az okos kereskedő inkább tanul belőle, és a maga hasznára fordítja (ld. "best practice").
(#) klausz18 válasza NGY hozzászólására (») Dec 13, 2021 / 2
 
Amúgy hívtad egyáltalán őket? Tekintettel arra, hogy nekem mindig válaszoltak minden felületen, nem lehet, hogy az e-mailed nem ért célba? (Spam, vagy túl nagy melléklet, vagy valami ilyen egyszerű dolog)
Azért javasoltam hogy hívd fel őket még a hozzászólás törlés előtt, mert egyszerűen ki tud derülni meg tudnak oldódni dolgok.
Itt a a fórumon nem fog megoldódni, vagy megválaszolódni a nekik írt emailed. Mi nem tudjuk megválaszolni a fórumon.

Elég segítőkész az ügyfélszolgálatuk. Tegnap is leveleztem velük e-mailen egy folyamatban lévő rendelésemmel kapcsolatban, ennél nem tud élőbb lenni az e-mail ügyfélszolgálat. Ráadásul műszaki kérdésem volt egy pákával kapcsolatban, de mint valószínűleg sokan mások én is választ kaptam a kérdésemre. Ha Te nem, akkor kérdezd meg miért nem, de ne tőlünk, hanem tőlük.
(#) nedudgi válasza NGY hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Egy e-mail akkor tekinthető kézbesítettnek, ha a olvasási visszaigazolást kértél, és azt megkaptad.
Manapság könnyű tiltólistára, spam mappába kerülni. Érdemes ellenőrizni az elküldendő levelek mappáját is.
(#) NGY válasza klausz18 hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Idézet:
„Amúgy hívtad egyáltalán őket?”
Egy pár gondolatot ide:
- mint a törölt hozzászólásomban leírtam (és betű szerint idéztem az ő oldalukról ide vonatkozó "szabályukat"), a kérdés természete miatt "nem volt jogosult" a telefonos ügyintézésre;
- de még ha az is lett volna, akkor sem tudok nekik éjjel egykor telefonálni, amikor általában eljutok végre hobbi jellegű dolgaim intézésére, mert hétköznap munkaidőben mással foglalkozom;
- az email-es megkeresés pontosan azt lehetőséget adja, hogy kényelmesen utána tudjanak járni a megfelelő válasznak, szemben a telefonhívással - amit meg úgyis meg kell ismételni, ha nem tudnak azonnal felelni a feltett kérdésre.

Idézet:
„Itt a a fórumon nem fog megoldódni, vagy megválaszolódni a nekik írt emailed. Mi nem tudjuk megválaszolni a fórumon.”
Semmi olyasmit nem írtam ide, hogy itt várnám a nekik feltett kérdésem megválaszolását.
Mégegyszer, és utoljára: az itt leírt kérdésem az volt, hogy felejtős-e az email-es ügyfélszolgálatuk, mert hetek óta nem válaszolnak, többszöri megkeresésre sem.
Ehhez semmi köze nincs annak, amit az emailben kérdeztem tőlük, és amit itt meg sem osztottam, tehát nem is vártam el, hogy azt itt bárki megválaszolja.

Idézet:
„kérdezd meg miért nem, de ne tőlünk, hanem tőlük.”
Pontosan ezt tettem. Nem "tőletek" (a "tőlünk" az ki is pontosan?) kérdeztem, hanem az "ide fel-felnézegető" ügyintézőktől, ahogyan az a téma fejlécében áll:
"Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is..."

Értékelem, hogy próbálsz segíteni, de mielőtt az értékes idődet rámáldozod, kérlek figyelmesen olvasd el, amit írok, akkor elkerülhetők a fenti és hasonló félreértések.
(#) klausz18 válasza NGY hozzászólására (») Dec 14, 2021 / 1
 
Szerintem az a legegyszerűbb ha megismétled a nekik küldött leveledet, vagy rákérdezel megkapták-e (hátha a tartalma miatt az ismétlés is bekerül spambe, stb.). Nem kötekedni akarok, de megint feltetted a kérdést, hogy válaszolnak-e az emailre. Csak ismételni tudom az előzőt, nekem tegnap is válaszoltak.

Nem értem miért ismételgeted a kérdést, hogy válaszolnak-e, mikor még a törölt hozzászólások között más fórumtagok is írták hogy igen. Nem értem mi a célod ezzel.
Ha a fórumtagoktól nem fogadod el a megerősítést, hogy igen emailen lehet velük műszaki kérdésekben beszélni, telefonon meg inkább adminisztratív ügyekben, akkor miért a fórumra írsz? (tőlünk alatt fórumozók, vásárlókat, topik olvasókat értem).

Írj egy emlékeztető email, vagy hasonlót nekik. Ennyi az egész. Ebben a topikban egymástól szoktunk kérdezgetni, meg néha elírásokat ilyesmiket adunk a tudtukra, aztán ha felnéznek ide akkor látják ennyi.
(#) kistee válasza klausz18 hozzászólására (») Dec 14, 2021 / 1
 
Idézet:
„Elég segítőkész az ügyfélszolgálatuk. Tegnap is leveleztem velük e-mailen egy folyamatban lévő rendelésemmel kapcsolatban, ennél nem tud élőbb lenni az e-mail ügyfélszolgálat.”


Ezt csak megerősíteni tudom. A múlt héten leveleztem velük egyik rendelésemmel kapcsolatban és csak jót mondhatok: gyorsak, korrektek. E-mail-ben is.

NGY kolléga kérdésére válaszolva: Nem, nem felejtős.
(#) Proci_85 hozzászólása Dec 19, 2021 /
 
Sziasztok!

12V-os relé panelt keresek, amit 12V-tal tudok vezérelni.
A RELC sorozatot nézem, nem tudom elírás vagy tényleg eltér az 1,2 és a 4,8 csatornás panelek vezérlő feszültsége?

1CH 3.3-12V
2CH 3.3-12V
4CH 3.3-5V
8CH 3.3-5V
(#) HESTORE válasza Proci_85 hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Kedves Proci_85!

Köszönjük az észrevételt. Kollégáink javították a cikkadatlapot, illetve ki is próbálták 12V-os vezérlőfeszültséggel a modulokat. Csatorna felépítése az 1-2 csatornásoknak egyezik a 4-8 csatornáséval.
(#) erzsé hozzászólása Dec 20, 2021 /
 
Sziasztok!

Ma vettem át az egyik megrendelésem, s meglepett, hogy kis karácsonyi ajándék áramkőr is volt benne.
Köszönöm!
Boldog karácsonyt !
(#) sargarigo hozzászólása Dec 20, 2021 /
 
Sziasztok!

Szeretnék rendelni pár cuccot, de a címeknél gondban vagyok, mert a számlázási címem már nem él, de nem lehet törölni. Saját címem pedig nem lehet számlázási címnek megadni (gondolom azért mert nincs adószám). Na ilyenkor mi van?
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Topi itt leírta, milyen opcióid vannak: Bővebben: Link.
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Köszönöm szépen, akkor így csinálom!
Következő: »»   162 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem