Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3626 / 3940
(#) Sanyoo8 válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Ezegyhegesztőtrafó.
Akkor rosszúl lenne bekötve?
Mert 1 fezeték a test, a kék a nulla és egy a fázisba van bekötve. (Az 5 pólusú dugóba.)
Akkor a nulla-nak gondolt vezeték mehet az egyik fázisba, így lesz 2 fázis és egy föld bekötés?
(#) Lamprologus válasza Sanyoo8 hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Idézet:
„Akkor a nulla-nak gondolt vezeték mehet az egyik fázisba, így lesz 2 fázis és egy föld bekötés?”

Elvileg igen!

Miért szeretnéd 380V-ról járatni? Maxra feltekerve is kicsi a hegesztőáram?
(#) gkari válasza Sanyoo8 hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Ma már a vonalfeszültség: 400V. A leírásod alapján lehet, hogy az "ezegyhegesztőtrafó" csak egyfázisúnak van bekötve? Ez esetben nem tanácsos 400V-ot ráküldeni, mert egy fázisok közti zárlat nem csekély rombolással járhat!
(#) kadarist válasza gkari hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
A trafó adattábláján 380V szerepel, ezért egyértelmű, hogy két fázisra kell kötni annak ellenére, hogy 1ph van mellé írva.
(#) Patópali válasza Sanyoo8 hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Szia!
Típus szám, képek a készülékről? Lehet egyszerűbb lenne a segítséghez. Persze ha nem titok.
Üdv.
(#) Patópali válasza kadarist hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
380V x 20A csak7600 VA, (7,6 kVA). Az adat tábla szerint max felvett teljesítmény 14 kVA......
? Nem kötekedés, de ez így csak találgatás a készülék ismerete nélkül.

Ki tudja, hogy ki mit kötözgetett át és hogyan, miért?
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2021
(#) Patópali válasza Sanyoo8 hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Idézet:
„Akkor rosszúl lenne bekötve?
Mert 1 fezeték a test, a kék a nulla és egy a fázisba van bekötve. (Az 5 pólusú dugóba.)”


Valószínű. Lehet már valaki babrálta.

Ajánlom keress a környékeden egy hozzáértő szakit, mielőtt bajod esik!
Ne barkácsolj, ha nem látod át a készüléket és a gyári bekötését.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2021
(#) Sanyoo8 válasza Patópali hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Elvileg jól volt bekötve.
Csak fordítva néztem a 0-as dugót.

Kicsit furcsállottam a 3 vezetékes villanymotorok után a 2 fázisra kötést.

Ns de a lényeg, hogy a többit már hozzáérző nézi majd.
(#) Bakman válasza Sanyoo8 hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Nem ritka dolog, hogy nagyobb transzformátoros hegesztőgép két fázisról üzemel.
(#) kadarist válasza Bakman hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Bizony, a nagy Hetra típusok is 380-400V-os primer tekerccsel rendelkeztek.
(#) majorka hozzászólása Júl 17, 2021 /
 
Szerbusztok.
Van egy PT-177 Z8DC kiszeret nyákba ültethető trafóm.Sokat keresgéltem de sehol nem találom a lábak beültetésén a rajzát. Ha valaki segítene aszt megköszönném. majorka
(#) Bakman válasza majorka hozzászólására (») Júl 17, 2021 / 2
 
Azt mi is megköszönnénk, ha lefényképeznéd mindkét oldalról és ellenállásmérővel méregetnél kicsit.
(#) majorka válasza Bakman hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Ember legyen a talpán aki ezt kiméri
(#) vargaf válasza majorka hozzászólására (») Júl 17, 2021 / 1
 
És az is ember legyen a talpán, aki ezeknek a fényképnek csúfolt valamik alapján tud segíteni!
(#) proli007 válasza majorka hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Hello! Ez a homály, szerintem egy kapcsolóüzemű táp trafója. Mit szeretnél vele tenni? Mert ha hálózati 50Hz-re gondoltál, akkor az felejtős..
(#) martin66789 hozzászólása Júl 18, 2021 /
 
Sziasztok

Az ellenállás színkóddal meggyűlik a bajom. A kalkulátorokba fordítva lenne belerakva az ellenállás mer én úgy tudom hogy a legszélső az utolsó szín? (BSS elektronika, ElectroDroid)
5 gyűrűs ellenállás mértem 150 K Ohm, kalkulátor színkód szerint (Barna,Narancs, Fekete, Zöld, barna) 13 M Ohm.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2021

1.jpg

2.jpg
   
(#) kadarist válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Szia!
Most már a számodra is világos, hogy fordítva kell nézni a sorrendet, nem úgy, ahogy gondoltad.
(#) martin66789 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Akkor ez ennyire rossz ellenállás lenne hogy 13 M Ohm-ból 150 K Ohm lett, vagy rosszul lett festve.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2021
(#) kadarist válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
A helyes sorrend: barna, zöld, fekete, narancs, barna, ezért 150 kohm az ellenállása és nem 13 megaohm. Egyébként meg nincs rosszul festve, ez ilyen fajta.
(#) szs válasza kadarist hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Oké, én mondjuk az alábbi képet előkapva értettem is, hogy csak meg kell fordítni, és kijön a 150K.
De:
-honnan lehet tudni biztosan, hogy melyik oldalról kezdjünk? (Ha nincs műszer, amivel ellenőrizzük)
-honnan lehet tudni bitosan, milyen teljesítményű? (Watt)
(#) kadarist válasza szs hozzászólására (») Júl 19, 2021 / 1
 
Az utolsó (tolerancia) színgyűrű mindig egy kicsit nagyobb távolságra van a szorzó gyűrűtől, mint az első a másodiktól. A képen szereplő ellenállásnál is így van.
(#) szs válasza kadarist hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Köszönöm, így már értem, megjegyzem.
A képen láthatón (akárhogy forgatom), már látom, hogy 470K, és 1%-os tűrésű.
De azt honnan tudom, hogy 0,6W-os?
(Mert most csak onnan, hogy azt írták róla)
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Júl 19, 2021 / 1
 
Azt jó tudni, hogy milyen típusú (szénréteg/fémréteg), akkor a mérete alapján lehet saccolni.
Persze, ha gyári csomagolásból veszed ki, illetve a készüléknek, ahonnan kiveszed, megvan a szervízkönyve, az más .
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Rövid szösszenet.
Igazán két fő dolog van ahogyan nedudgi is mondja:
- Méret a lényeg (mert a hőt el kell tudni vezetni, és minél nagyobb valami annál jobb ebben),
- Gyártás/technológia (anyag, kivitel, stb., mert nem mindegy az anyagok hogyan birják a meleget, és hogyan oszlik el a testen belül).
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2021
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Ez most a kérdés jó kis megkerülésének tűnik
Azt, hogy a méretekből, és a "tapasztalati saccográf" használatával lehet sejteni, azt sejtettem.
A kérdés az lett volna, van-e rajta olyan jel, amiből tudhatom.
De ha hazaérek, elolvasom azt is, amit linkeltél, (most fuvarban vagyok, épp csak rövid várakozás van).
Köszönöm addig is.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2021
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 19, 2021 / 3
 
Idézet:
„Ez most a kérdés jó kis megkerülésének tűnik”

Mikor kapott itt tőlem bárki is rendes választ?

Megyek a Hungária körúton, látom hogy szegény gyengénlátó ott áll tanácstalanul fehér bottal a sarkon a vakok intézete előtt, a néni meg már két kézzel is mutogatja, hogy "Arra menjen fiatalember, arra, hát nem érti!?".
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2021
(#) killbill válasza kadarist hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Azért vannak határesetek...
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Jó esetben, a gyengébbek kedvéért ráirják.
(#) majkimester válasza Gafly hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
A méret nagyon fontos, de néha mégis teljesen reménytelen a fizikai méret alapján meghatározni. 2512-es SMD-ben például van 1W, 2W és 3W-os is.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Na, már hazaértem, elolvastam, hát ez tényleg szösszenet volt, azt hittem, kimerítőbb.
Ennyit te is (és nedudki is) elmondtál két mondarban

Amit még mutattál: igen, van olyanom, amire ráírva van. Azzal könnyű...
Még egy kérdés: ezeken, amit mutatok, van utalás a teljesítményre, vagy ez is csak tapasztalatból saccolható?
(Szerintem van rajta, csak nekem nem egyértelmű -de lehet, hogy tévedek)
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2021
Következő: »»   3626 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem