Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3625 / 3940
(#) zamatőr válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
A tehetetlensége miatt nem jó PTK mert a pillanatnyi áramszünetre a mágnesszelep kikapcsol de a megnövekedett soros ellenállás miatt nem fog bekapcsolni. Ipari időzítő kapcsoló sem mindig indul újra ( ezért is égett le a mágnesszelep tekercse mert nem bírta behúzni a vasmagot).
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
A lineáris, azaz vonalas, mint egy egyenes vonal, úgy emelkedik, nő az ellenállása. Ha negyedéig tolod, tekered, az összellenállás negyede lesz, ha 2/3-ig, akkor 66.6 %-a.
A logaritmikus pedig a ln görbének megfelelően változik, -azaz nem egyenletesen-, mint a fülhallásod. Ha félállásba tekered az eszközt, a lin. a fele lesz, a log. pedig nem. A kezdeti változás nagyobb.
(#) pipi válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
És hogy teljes legyen a káosz, valaki gondolt egyet, az "A" lehet log is, és a "B" lehet lin is...
lin: https://www.hestore.hu/cat_171.html?filters=60:1303;&q=
log: https://www.hestore.hu/cat_171.html?filters=60:1307;&q=
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Kicsit csodálkozom a kérdéseden, azt hittem, te ezt tudod. (És a nevében benne van)
A lineáris az egyenes arányban változtatja az ellenállását az elmozdulással, a a logaritmikus pedig nem egyenesen, hanem növekedően, méghozzá logaritmikus
Jelölik A-val és B-vel is csakhát valódi megegyezés nincs is rá, melyik betű melyiket jelöli. (Vagy van, csak a fele gyártó és kereskedő juszt is ellenkező betűjelet használ, mint a másik fele)
Azért kérdeznek így rá, mert abból, hogy "A" vagy "B" nem lehet tudni, hogy most melyik "vonalat" követi a gyártó. Vagy a kereskedő. Vagy akár a dolgait eladni szándékozó használó.
De, ha szó szerint megválaszolják, hogy log-os, vagy hogy lin. akkor nincs kavarodás.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2021
(#) jimitek hozzászólása Júl 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék az alábbi két műnyomó papír közt van-e bármi különbség?
(Az árát leszámítva )
Van egy olyan sejtésem, hogy a "Press & Peel" újra használható, szóval többször is lehet rá nyomtatni/vasalni, vagy ez csak egy rossz feltételezés?

https://www.hestore.hu/prod_10037700.html
https://www.hestore.hu/prod_10028124.html
(#) orcika70 válasza jimitek hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Néz meg youtube videókat, azonnal láthatod hogy egyszer használatos a PNP fólia.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2021
(#) szkics hozzászólása Júl 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy régi (60-70's évekbeli) fényképezőgép ami 1,35V higanyelemmel működött.
Mivel ennek gyártása már tiltott, így cink-levegő elemmel szeretném helyettesíteni, csakhogy az említett elemtípus 1,4-1,45V, így ellenállással szeretném a kívánt mértékre csökkenteni. Nem tudom a készüléknek mekkora az áramigénye, így hogyan számolhatom ki mekkora ellenálásra van szükségem?
(#) Bakman válasza szkics hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Ha nem tudod a szükséges áramot, akkor nem lehet kiszámolni az ellenállást. Az ellenállásos módszer csak fix fogyasztás esetén használható és gyaníthatóan a fényképezőgépnek ingadozó áramfelvétele van, így az ellenállás egyébként sem lenne megoldás.

A Cink-levegő elemeket a higanytartalmú elemek kiváltására (is) tervezték, mindenféle trükk nélkül helyettesíthetőek egymással. Igaz, a cink-levegő elemeknek fajlagosan kisebb a kapacitásuk.
(#) Peter65 válasza Peet19 hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Bár nem írtad, feltételezem, hogy 48V DC feszültséged van. Jó hatásfokkal kapcsoló üzemű tápegységgel lehet ez az átalakítást elvégezni. A kapcsoló üzemű átalakítók dinamikus viselkedése nem tudom elég-e neked, mert a pontos felhasználásról nem írtál, de azt sem tudjuk, kell-e leválasztás, vagy milyenek a kimeneti elvárások.
Sajnos az ilyen feszültség szint kevésbé "járatos", kész modult nem biztos, hogy találni fogsz. A hálózati tápegységekben használatos vezérlőkkel lehet szerintem az ilyen feladatot a legegyszerűbben megoldani.
(#) gkari válasza szs hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
És hogy még bonyolultabb legyen a dolog: azok a (3 leágazásos)potik jelzése: 2x1M+, amit én sem tudom, hogy mit jelent. A pályák egyes pontjain lemérve viszont nagyon jó együtt-futást tapasztaltam. A másik potik 2x1M jelzésűek csak, minden egyéb jelölés nélkül, az a gyanúm, hogy lineárisak, ezt persze méréssel szinte lehetetlen igazolni.
(#) nedudgi válasza szkics hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Nagy valószínűséggel az elemről a fénymérő működik - gondolom, csak egy elem kell bele.
Legegyszerűbb, ha a műszer ellenállását megméred, valamint a végkitéréshez tartozó áramot, így meghatározható mekkora sönt szükséges.
Az is valószínű, hogy a ilyen kis eltérést tolerál a műszer, hisz a legtöbb ilyen gép kalibrálható, és semmilyen beavatkozás nem szükséges. Konkrét részletek nélkül ennyit lehet elképzelni. Járható út az is, hogy (mivel antik készülékről van szó) a gyártó készséggel segít, mi történik modernebb elemek használata esetén).
(#) Régi motoros válasza Peet19 hozzászólására (») Júl 11, 2021 / 1
 
Van az, csak keresni kell...
(#) gyulank hozzászólása Júl 11, 2021 /
 
Az olyan dolgokkal, mint pl. az izzó halványodása hegesztés vagy mikró kapcsoláskor lehet valamit kezdeni? Nem úgy értem, hogy cseréljem ki ledre, hanem, hogy ez a hatás megszűnne mondjuk attól, ha mondjuk vastagabb vezetéken menne a konnektorba az óradobozból?
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Júl 11, 2021 1 /
 
Az óra előtti szakaszon van a jelenség oka.
(#) pucuka válasza gyulank hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Közelebb kell költözni a trafóházhoz.
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Azt most cserélték ki, és még azt is mondták, hogy ha bővíteném 32A-re, azt akkor se kéne cserélni.
(#) gyulank válasza pucuka hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Van vagy 100m-re, de nem közvetlen ide jön. Gondolom tesz egy kört előtte. És mi vagyunk az utolsók. Nem tudom mi honnan jön, de 2 trafó van. Hány házat kell kiiktatnom?
(#) granpa válasza gyulank hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Méréssel próbálkoztál már? Az órától jövőt és a lakáselosztótól, ill. az adott szakasz elejét, végét?
(#) gyulank válasza granpa hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Mit, miért?
(#) granpa válasza gyulank hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Ha a bejövőnél nincs hiba, ott nem esik le a feszültség. Vagy a lakáselosztónál nem, de a szakasz végén igen.
(#) gyulank válasza granpa hozzászólására (») Júl 11, 2021 1 /
 
Milyen hiba? Mit mérnék? Mire lenne csavarva a műszer?
(#) granpa válasza gyulank hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Átmeneti ellenállás; rossz kötés, elnyűtt vezeték, hibás csatlakozó. Feszültséget mérnél. Fázis és nulla között. Tehát, bejövőnél ráakaszt, néz mikor indul a terhelés. Terhelt végnél ugyanezt. Ha nem esik a főbiztinél terhelésre, akkor sorra; a szakasz elején, és minden kötésnél, csatlakozásnál, valamint a végpontnál. Csak kiderül, hol a hiba.
(#) gyulank válasza granpa hozzászólására (») Júl 12, 2021 1 /
 
Na, ha már említetted, ez fontosabb. A biztosítéknak van értelme? Mert a "szabványosításnak" nevezett szavaim sincsenek mi által, nem rakták vissza. Meg mikor ott volt akkor is mindenki azt magyarázta, hogy ki kell cserélni kismegszakítóra. Nem mintha nem lenne már az óradobozban egy...
(#) jani1987 válasza szs hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Ritkán építek bármit potméterrel így kiesik az info. Amire nekem kell arra jó az egyenes szabályzás.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Oké, nem is számonkérés akart lenni az a csodálkozás
Ha majd hangerőt akarsz szabályozni, akkor lesz célszerűbb a logaritmikus.
(#) gyulank hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
A DVD lejátszó sokszor néma volt, és párszor újra kellett indítani, hogy legyen hangja már a teszkóban is de már ott akkor nem vették vissza. Azóta egyre többször jött elő ez a probléma, és egyre többször kell újraindítani hogy egy darabig jó legyen, de sokszor még ilyenkor is ha elkezdek váltogatni az effekteken mondjuk hogy PL2-re rakjam, mire oda jutok elnèmul. Már a hangszórókat se lehet beállítani, mert ugyanez van a képpel is. Mitől van ez?
(#) Epu2 válasza gyulank hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Létezik a garanciális javítás. Ha nem javítható akkor csere.
(#) gyulank válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Jó, én nem tudom hogy létezik-e még DVD lejátszó, abból indultam ki, hogy nem. Ez tizenakárhány éves. Lg ht202sf-cu
(#) Sanyoo8 hozzászólása Júl 16, 2021 /
 
Sziasztok!

Létezik olyan átalakító hogy 220v-ból 380 3 fázist csinál.

De vajon van-e olyan átalakító, ami 380v 3 fázisból 1 fázis 380-at csinálna?
Esetleg hogyan lehetne kivitelezni?
(#) Lamprologus válasza Sanyoo8 hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Mit értesz 1 fázis 380V alatt?

Egy 380V háromfázisú hálózatnál bármely két fázis között 380V van. Bármely fázis és a nulla között 220V.

Tehát, ha neked 380V kell akkor két fázisvezetékre kell kötnöd a fogyasztódat, de ez esetben nem lesz nulla vezetőd!
Következő: »»   3625 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem