Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   75 / 94
(#) Levyy válasza boxtif hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
...Amúgy le tudod vákumolni? Réz csövet meg tudod peremezni?.... pontosan mire irányúl a kérdés? Ezek nélkül nyílván nem szerelhető fel.. A nyomás proba már érdekesebb.. levegővel tuodm csak nyomásprobázni. és max 30 bárral. ennyit bír az óra.
(#) habazutty válasza Levyy hozzászólására (») Júl 17, 2021 / 1
 
A 407C -s rendszert ne is piszkáld nagyobb nyomással.
A levegővel csak akkor nyomáspróbázd, ha tudod szárítani az erre használt levegőt…
(#) Levyy válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Köszi, de mst nem kimondottan a hollandik meghuzására gondoltam , hanem a sarokszelepeket milyen erósen lehet elzáráskor meghúzni.?. mert le volt tárolva a gép felszerelés elött.
(#) Levyy válasza habazutty hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Szia...szárítani az erre használt levegőt….. hogy oldható meg esgyszerűen ?
(#) habazutty válasza Levyy hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
A legegyszerűbb valami abszorber anyag lenne, mint amit az ipari munkaállomások mellé szoktak telepíteni.
Gyanús, hogy házi körülmények közt felejtős. Az olaj és vízleválasztóknak nem elég jó a hatékonysága.

A sarokszelepeket meg lehet húzni rendesen, de akkor is ereszteni fog. Nemrég szedtünk le néhány gépet. Mindet ledugóztuk rendes hollandival meg gyári rézsapkával, az a tuti. Ki tudja mikor lesz újra felszerelve...
(#) Levyy válasza habazutty hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Na összeraktam a gépet nagyobb kültérivel.Működni működik Viszont ahol a beérkező 6-os cső kettéválik a beltériben ott kicsit jegesedik. Már 5 perc alatt, nem tudom ez mennyire normális. az also 2-3 vízszintes csík (párologtató) nem igazán hideg. Ezt sem tudom jól van e így? A kültéri elég hangosnak tűnik nekem a kisebb gépekhez viszonyítva, beltér 28C fokos kifújt levegő kb 15C fokos. (közvetlen a mókuskeréknéll mérve) A beltéri burkolat még nincs visszatéve, lehet ez is befolyásoló tényező ? Nekem úgy tünik a mokus kerék egy sebességen forog, mitöl függ a sebessége? hiába álítom a távirányitóval. A kültéri 6-os holnadere kicsit jégpárás.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2021
(#) Levyy válasza habazutty hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Lehet buta kérdés. klíma által lehűtött levegő száraznak számít ? mert akkor azt lehet közvetlen belenyomni nyomás probához ? (mobil klíma ) végülis csak kb 2-3 percig kell nyomini még a 30bárhoz is.
(#) kaqkk válasza Levyy hozzászólására (») Júl 17, 2021 / 1
 
Tényleg buta kérdés , vákuumold le és hagyd rajta a csaptelepet-nyomásmérőt ha másnapra nem megy fel a nyomás akkor megtöltheted .
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2021
(#) Joe_001 válasza Levyy hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
A levegő nem száraz. Használj száraz Nitrogént. Aztán is kell vákumolni.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2021
(#) habazutty válasza Levyy hozzászólására (») Júl 17, 2021 / 1
 
Több, mint valószínű, hogy gázhiányos a rendszer. Azért rakd össze a beltéri burkolatát és úgy is próbáld ki, de nem sok reményt fűzök hozzá…
A kapillárcsöves adagolásnál előfordul, hogy egy rég be nem indított gépnél akár 10-15 percig sem áll be az egyensúly. Ha ettől többet ment, akkor szükséged lesz egy klímásra.

Szerk.: a beltéri ventillátor sebességét vagy relék vagy triak szabályozza. Megnézheted, hogy a panelon található általában 1µF-os üzemi kondija jó-e.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2021
(#) habazutty válasza Levyy hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Járj el kaqkk kolléga ajánlása szerint.
(#) Kokass Nandee hozzászólása Júl 18, 2021 /
 
Sziasztok. Még mindig az icecool 18000 tip. Klímával szenvedek. Nem merem direktbe kötni a kültérit, valakinek belülvisszarughat?? Múltkor írtátok a kódokat, de samsungét, gondolom ehhez nem jó.. Hol lelem meg a hozzá tartozót?
(#) kaqkk válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Nézd meg a klímád típusszámát és próbáld meg a hozzá legjobban hasonlító típus kódját , mint a kolléga írta sok márkanév alatt forgalmazták ... De ez mint írtam nem kódfelejtés hanem segédfázis kondenzátor hiba , cseréld ki a kondikat a kültériben és lássuk mit művel ...
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2021
(#) Kokass Nandee válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
A segéd kondi arra kell vagy adott irányba el legyen lökve a motor ugye? Na de kifelé a relék nem engednek se a kompresszornak, se a fan nak fázist. Na ez mitől lehet!?
(#) kaqkk válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Amikor bekapcsold a kompresszort próbálja indítani az elektronika de mivel nem indul ezért tűl nagy az áramfelvétel ami azt okozza hogy hibára áll az elektronika ,és ezért nem tudsz áramot mérni kint ...
(#) Kokass Nandee válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Mondjuk ez már valós ok, csak mikor bedugom a klímát már abba a minutumba villog az összes led. Ez a folyamat lezajlódna egy pillanat alatt??
(#) kaqkk válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Mostmár nem értelek ,
Idézet:
„kinyilik a zsalu és megy a beltéri ventilátora, de csak 10mp ig. Utána leáll, de nem zár be a zsaluja...”
Ez tipikus túláram tünet , viszont ha halgatsz rám pénteken már nem kéne itt írkálnunk hanem élveznéd a hűvös szoba örömeit ...
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2021
(#) Kokass Nandee válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Megértettem. Még kondit éppen tudok bele ma szerezni, de sajna nemrég láttam hogy a kültériben vannak migránsok. Egy kB 4 tenyérnyi felületű darázsfészek, amihez irtót kellene szereznem..
.
(#) Joe_001 válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Na erre jó a WD40. (Ha másra nem is.) Oly híg, hogy belefut a tracheákba, megfullad tőle a darázs. Utána brigéciolal, vízzel lemosható, persze áramtalanítás előtte!
(#) Levyy válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Tehát ha jól értem az egynapos -1 bar- os vákuum ha nem "enged", az akkor felér mondjuk egy 30 bar-os proba nyomással ?
(#) Levyy válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Köszi szépen, ha lenne száraz nitrogén akkor eleve nem is teszem fel a (levegős) kérdést. szép napot.
(#) kaqkk válasza Levyy hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Igen .
(#) Levyy válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
És a gáz semfog elszökni idővel ?
(#) kaqkk válasza Levyy hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Ha jó a perem és rendesen meg van húzva a hollander akkor nem .
(#) Levyy válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
nyílván ezért akartam nyomás próbát.
(#) yoman917 hozzászólása Júl 20, 2021 /
 
Sziasztok!

Láttam, hogy a témában sokszor felmerültek a Samsung klímák. Jelenleg egy AQV12UGAN/X típust vizsgálgatok. A beltéri szerint szerint kommunikációs hiba (2 led villog). A kültéri, ahogy megkapja a feszültséget a beltéritől, a 3 led folyamatosan világít, zúg, és kattan egyet. Ezután a beltéri elveszi a feszültséget, így a kültéri kikapcsol.

Hibafeltárással kapcsolatban a következő lenne a kérdésem: Normális működés, hogy a beltéri bekapcsolás után megszakítja a feszültséget? Amennyiben nem, máris leszűkült a hibakeresés a beltéri panelre. Mi lenne a helyes működés? Folyamatosan kint kéne lenni a tápfeszültségnek a kültérinél is?
(#) habazutty válasza yoman917 hozzászólására (») Júl 20, 2021 /
 
Nem tudom Samsungéknál hogy működik, de lehet normális. Nem tud kommunikálni és elveszi a tápot. Szerintem szkóppal nézz rá a kommunikációs vonalra, külön külön meg együtt is, hátha kiderül valami.
De vigyázz! A klímák többsége 50-100 V-on is kommunikálhat!
(#) Levyy hozzászólása Júl 22, 2021 /
 
Sziasztok. ha jól tudom az R407C  hűtőközeg helyettesítő  HC134a h közeggel.
De szóljatok ha tévedek. Ha mégis jó split klímában, hogy kell ezt értelmezni ? 

A  370g palackhoz ez van írva.HC drop-in helyettesítő hűtőközeg R134a, R1234yf, R406, R409, R413-el üzemelő hűtő rendszerekhez. A palack tartalma  ~1000g-os gyári töltet mennyiség megfelelő.

A klíma   gyári töltet R407C ből  680g akkor a 134a ból mennyi kell bele az eredeti helyett ?  370 g palackot lehet venni , gondolom akkor ebből kettőt kellene beletölteni?
 A segítséget előre is köszönöm. 
(#) StMiklos válasza Levyy hozzászólására (») Júl 22, 2021 / 1
 
Szevasz!

A helyettesítő felsorolásban nincs R407C.
Ég és föld az R134a/HC134a és az R407C.
Az összes helyettesítőnél felsorolt közeg az R134a-hoz hasonlatos nyomásban (és akkor nagyjából teljesítményben is) és messze van az R407C-től.
Nem helyettesíthető vele.

Üdv: StMiklos
(#) Levyy válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Köszi a választ. akkor pontosan mivel helyettesíthető már ha van rá megoldás ?
Következő: »»   75 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem