Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   344 / 360
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Szia meg egyszer köszönöm a segítségedet.Nekem igazából az a problémám , hogy a másodpercet igy írja ki 16 És 0 ,vagy is igy 160 , Működik a másodperc kijelzés , csak az a zavaró , hogy nem tudom mi az oka annak ,hogy a kétjegyű másodperc érték után kiír egy nullát . Akármit csinálok az a 0.. ott marad.
(#) kaqkk válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
A másodperc kijelzés után betettem egy szóközt , nézd meg hogy kioltja e kóbor 0-t
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
A "Disp_Time" makróban van több hiba is. Ha elkezdődött a kiírás, nem kell pozícionálni a kurzort. Ha pozícionálod, akkor viszont jó helyre kell. Mindjárt az elején:

LCD_Clear (törli a kijelzőt és a 0;0 pozícióba rakja a kurzort)
Ha az óra kisebb, mint 10, kiírsz egy nullát, ami a 0;0 pozícióba kerül. ezután a kurzor automatikusan az 1;0 pozícióba ugrik.
Cursor(0,0)
Kiírod az órát.

Visszaviszed a 0;0 pozícióba a kurzort (ahova már került egy nulla) és kiírod az időt. Tíz alatt máris csúszik az egész balra, hasonló hibák a perc és másodperc kiírásnál.

Mellékletben egy javított változat.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Jún 21, 2021 /
 
Köszönöm szépen a segítséget .
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Próbálkozom az 595 test programoddal , de sajnos nem sikerül át tennem 628 ra (ha értenék kicsit a c hez lehet hogy más lenne a helyzet) , de így mindig dob valami hibát és nem fordítja be hex be ... Leírnád -kikommenteznéd szájbarágósan mi mit csinál a C blokkokban ?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Nincs kéznél valamilyen fiatalabb PIC? 628-asban nincs MSSP (SPI/I2C) modul.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
18f1320 ? Megpróbáljam arra portolni ?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2021
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Abban sincs.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
18f252 ebben van de itt is hibát dob.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2021
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Átírtam ahhoz a regisztereket, 8 MH-es kavrc-ot állítottam be a konfigurációban.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Köszönöm .
(#) Horváth P Tamás válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Szia , szeretném úgy programozni az RTC ,hogy az időt be lehessen alítani . Próbálkozom a programoddal de nem jutok vele semmire .Elküldöm amit eddig sikerült csinálnom. Segítenél ? Előre is köszönöm .
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Nehéz kérdés. Az a baj, hogy alapvető dolgok/logikai lépések hiányoznak/hibásak, a program pedig tömve van felesleges lépésekkel. Meg tudom csinálni de akkor nem fogod érteni, mit miért.

Pl. az RB0 bemenetre van kötve egy nyomógomb, miközben az RTC egyik kimenete is oda van kötve.

Készítettem egy vázlatot, hogyan kellene kinéznie a programnak, ezt próbáld felépíteni. Lásd melléklet.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Én erről az oldalról próbálok információt szerezni . https://www.matrixtsl.com/blog/setting-rtc-in-a-flash/
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Itt is le van írva sok dolog: Bővebben: Link.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Megy már a 74hc595 bitbang a 8 as verzióban A 16f628 al is ...
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2021
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Teljesen rendben van, de ha van kéznél MSSP modullal rendelkező kontroller, akkor egyszerűbb, nem kell annyit programozni.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
A bitbang-et kiexportáltam makróként így bármikor pár kattintással beemelhetem az újabb programba ...
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 20, 2021 /
 
Sziasztok , szeretnék a mellékelt programmal kapcsolatos segítséget kérni . Szeretném az időt beállítani, egyelőre csak a percet próbálom a regiszterbe beírni . Csak azt szeretném megérteni ,hogy ebben a progiban melyik a Transmit byte, és az ack jelentését sem nagyon értem . Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 20, 2021 /
 
ACK: két állapota lehet, igen vagy nem. Ez egy jelző "állapot". Ha a mester kiküld egy címet miszerint szeretne beszélgetni egy adott eszközzel, akkor két válasz lehetséges. Igen, ha valamelyik eszköz magára ismer, nem, ha egyik eszköz sem ismer magára. Pongyolán fogalmazva.

Mivel a program azon kívül, hogy az "ack" nevű változóban tárolja ezen válaszokat, nem törődik a dologgal, akár törölheted is a rendszerből.

A "Transmit_Byte" makró mindössze annyit tesz, hogy küld egy bájtot, tele van vele a program.

Ha a másodperc regiszterbe akarsz írni, három bájtot kell küldeni:
1: Az IC címe (ebből tudja majd, hogy neki szól az üzenet). [RTC_W]
2: A regiszter címe (ebből tudja majd, hogy melyik regisztert fogod írni). [0x00]
3: Az adat (a konkrét bájt, amit adott regiszterben szeretnél látni). [tetszőleges, a kép szerint 11 másodperc {0x11}]

A perc a 0x01-es, az óra a 0x02-es regiszterben lakik.

szerk.:
Nem értem, miért szenvedsz ezzel a katyvasz programmal. Indulj az elejétől egy új, programmal, úgy érteni is fogd, mit csinálsz. Anélkül csak szenvedés lesz.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2021
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Köszönöm szépen a tanácsodat,kezdek egy új progit .Ha elakadok akkor kérhetek segítséget ? Köszi előre is .
(#) Horváth P Tamás válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Szia igazából ezt a részét sem értem . Amit eddig elmagyaráztál azt megértettem .
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
- A PIC-ben lévő I2C modul indítása.
- Egy bájt küldése (RTC IC megszólítása, a megszólításban benne van az is, hogy írni akarsz bele).
- Egy bájt küldése (RTC IC 7-es regisztere lesz a cél).
- Egy bájt küldése (A 7-es regiszterbe beírsz 0x10-et (decimálisan 16, binárisan 0001 0000).
- A PIC-ben lévő I2C modul altatása.
(#) neoone hozzászólása Júl 24, 2021 /
 
Sziasztok! Az alábbi progit hogy kellene beállítani, hogy a helyes eredményt kapjam?

Flowcode1.fcf
    
(#) kokozo válasza neoone hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
Szám kijelzés csak integer lehet, de ha stringet csinálsz belőle bármilyen lehet.

Flowcode1.fcf
    
(#) neoone válasza kokozo hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) Horváth P Tamás válasza neoone hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
Köszönöm szépen a segítséget .
(#) Georgee hozzászólása Aug 7, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy bő másfél éve napi használatba lévő saját kapunyitóm (flowcode-al írtam a programot). Szerettem volna módosítani rajta, de módosítás után nem indul el a kapu. Ezzel nincs is gond. De a sokadik sikertelen kísérletre megpróbáltam azt, hogy az eredeti flowcode fájlt (ami eddig is futott és működött) megnyitottam, majd mentés másként és forítás .HEX-be ezen módosítást nem hajtottam végre, csak szimpla mentést és fordítást. De ez a módosítás nélküli mentés se hajlandó elindulni. Ha az eredetit vissza töltöm gond nélkül nyit zár teszi a dolgát. Szerintetek mi lehet a gond, ha már egy módosítás nélküli mentés se indul el?
(#) niedziela válasza Georgee hozzászólására (») Aug 7, 2021 /
 
Az a probléma, hogy vagy csak azt hiszed, hogy nem módosítottad, vagy ami fut, az nem az mint amiről most azt hiszed. hogy az.
Következő: »»   344 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem