Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   267 / 291
(#) bbalazs_ válasza Villanypasteur hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Szerintem nagyon meleg van. A megadott érték meg egész éves átlag.
(#) StMiklos válasza Villanypasteur hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Szevasz!

A fogyasztási értékek megadott feltételek mellett igazak: éspedig környezeti hőmérséklet és hűtőtér hőfoka.
A mélyhűtőben Te -22 fokot mérsz, arra -18C fok van megadva, és a környezeti hőmérséklet sem +32-re van megadva.
Vásárlók számára nem publikált (de nem titkos), hogy a hűtött terek milyen mennyiségű áruval vannak feltöltve, mert a mérést megadott feltételek mellett kell végezni és a gépnek annak kell megfelelni, amely egyébként szokványos felhasználást jelent.

Szerintem probléma nincs, a jelenlegi felhasználási körülmények erősen eltérnek a szokásostól.

Üdv: StMiklos
(#) Villanypasteur hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
bbalazs_ StMiklos, köszönöm a válaszaitokat!

Engem leginkább az gondolkodtatott el, hogy a kikapcsolt állapotok mindösszesen 20-30 percig tartanak, a folyamatos üzemek pedig 4-5 órásak. Lehetséges, hogy nem megfelelő a hűtőgáz mennyisége a rendszerben? Esetleges szivárgás? Nincs csurig rakva a hűtő ételekkel, az ajtó tömítések jók, direkt napsugárzás nem éri a gépet és 26 foknál nincs melegebb a konyhában. Éjszaka, amikor nem nagyon van nyitogatva a gép, hasonló ki-bekapcsolási arányokat mutat.
Köszönöm!
(#) StMiklos válasza Villanypasteur hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Szevasz!

Lehet gázhiány is, de sokat számít az elhelyezés is, mennyi hely van mögötte és mellette.
Mikor volt a hűtő hátulja, a hőleadó felületek letakarítva, lemosva.
Biztosított-e a megfelelő légáramlás?
A belső hőmérsékleteket nem érdemes mélyebben tartani, mint ami megkívánt.
Ajtószigetelések rendben vannak-e, nem kell-e túl gyakran leolvasztani.
Nálam mélyhűtő max. 3 havonta.

Üdv:StMiklos
(#) Villanypasteur hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
10 cm-re van a hátulja a faltól, és amikor 4 nappal ezelőtt leolvasztottam, akkor a hűtőrácsot is leportalanítottam. Az ajtószigetelések jók, még nincs 2 éves sem a masina. Az 5-ös skálán 2-es fokozatra van állítva a hőfokszabályzó.
(#) StMiklos válasza Villanypasteur hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Szevasz!

A hőfokszabályzó fokozatszámával nem megyek sokra, de azért Neked elmondom, hogy a termosztát kapcsolási értéke szokásosan -17C, itt fog kikapcsolni 2-es álláson. (5-ös álláson -25C)
Úgy gondolom Te sem tudod ezt hasznosítani, hova tenni.
A hűtött terek hőfoka számít, amit ott lehet mérni.

Üdv: StMiklos
(#) tyllatylla hozzászólása Júl 23, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy Gorenje R6192DW hűtő javíthatóságával kapcsolatban szeretnék informálódni.

A tünet, hogy nem kapcsol le a kompresszor.
A hűtő nincs nálam, elmondás alapján nem megfelelően, de hűt, felül jegesedik.

A - nem túl kimerítő - keresgélésem során úgy tűnt, hogy ez mechanikus vezérlésű és a szenzor a bal oldalán van középtájon, de ennél sokkal messzebb nem jutottam. A jegesedésből gondolom, hogy - valamennyi - hűtőközeg még van benne.
Meglátásotok szerint javítható a jószág, és ha igen kb. mennyire bonyolult/drága?
Illetve ha valamilyen egyéb tesztet is el kellene végezni rajta, akkor mi legyen az?

Szívesen lábra állítanám, de csak ha épeszű kereteken belül javítható, egyébként nem állnék neki elhozni azért, hogy aztán kerülgessem és még nekem is kelljen elvinni a MÉH-be (annál azért nagyobb darab).

Üdv,
Attila
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2021
(#) kaqkk válasza tyllatylla hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
Idézet:
„nem megfelelően, de hűt, felül jegesedik.”
Tipikus jele a gázhiánynak , a gorenjék mostanában alu elpárologtatókkal (csövezéssel ) készülnek , nagy valószínűséggel valahol a szigetelésben ,talán a fagyasztó rész aljánál oxidálódott el a csövezés , nagy rombolás nélkül nem tárható fel és nem javítható a hiba a javítása nem gazdaságos .
(#) tyllatylla válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Időközben beszéltem az emberrel, neki is azt mondta egy szerelő valamikor, hogy valószínűleg gázhiányos. Szóval akkor ez így felejtős.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, további szép napot!
(#) gyerek67 válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Úgy tűnik, tovább folytatódik a nyaralóban lévő alig 3 hónapos hűtőszekrényünk kálváriája.
Kezdetben nem lehetett 14 fok alá tornászni a belső hőmérsékletét.
Miután múlt hónap végén a szerelő feltöltötte hűtőközeggel a rendszert, megoldódni látszott a probléma.
Azonban a héten azt tapasztaltuk, hogy a gép kompresszora szinte folyamatosan üzemel, a belső hőmérséklete 4 fok, tökmindegy, hova állítjuk (nyomógombbal lehet(ne) állítani a hőmérsékletet).
Az itt olvasott hibajelenségek alapján már megint kevés a hűtőközeg....
Szerintetek mi a fene lehet ez? Valahol elengedi a gázt?
Mi a teendő egy ilyen garanciális esetben?
Van ötletetek?
(#) kaqkk válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Gar cserét kell kérned.
(#) gyerek67 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Tehát a hűtőnek gyárilag kampec?
(#) kaqkk válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Igen ..
(#) gyerek67 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Köszönöm szépen az infót!
Elkezdem intézni.
(#) mraulajos hozzászólása Aug 1, 2021 /
 
Hali! Nem tudom, mennyire tartozik ide a téma.? Ha nem, akkor kérlek, irányítsatok jó helyre. Van egy ilyen jégkészítő gépem. Szerelt e már szét valaki ilyet? Amikor tölti fel a vizet, a fiók fölött nyomja ki. Valami tömítés, esetleg cső repedésre gondolok.
(#) csocsoszan hozzászólása Aug 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni! A hűtőtérbe időről időre befolyik a víz. A kifolyón lévő gumiszelepet megszüntettem, mert szerintem nem nyitott ki. Whirlpool arc 4170 IX, 2010-es, felül van a fagyasztó. Hogyan tovább?
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2021
(#) kaqkk válasza csocsoszan hozzászólására (») Aug 21, 2021 / 2
 
Takarítsd ki a kifolyót
(#) csocsoszan válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Köszönöm a tippet!
Megnéztem és nem volt eldugulva. Máshol lesz a gond. Leengedtem és minden víz kifolyt a kompresszor tetejére, kb. 5 dl.
Azon agyalok, hogy talán rosszul volt használva (albérlők). Mondtam nekik, hogy tegyenek 2-3 palack vizet a fagyasztóba, hogy legyen mit lehűtenie, de csak fél zacskó borsó volt benne. Korábban már volt ilyen gond, hogy üresen járatták. Ettől vizes lett a zsilip és meghülyült, ingadozott a hőmérséklet a hűtőtérben, mert rosszul nyitott/zárt. Szétszedtem, de nem lettem okosabb.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2021
(#) kaqkk válasza csocsoszan hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Az is lehet hogy tényleg rosszul használják , ha a hátlaphoz hozzáér egy papír vagy egy flakon akkor az levezeti az olvadékot ,és egy része a hűtőtérbe kerül .
(#) istozi hozzászólása Aug 23, 2021 /
 
Kedves Fórumtársak4
A következő problémát szeretném megoldani: Adott egy kisebb méretű háztartási hűtőszekrény, kb 60W-os motorral (220 V-on). Ezt a hűtőt egy járműben szeretném üzemeltetni, akkuról egy 12/220 V-os inverter közbeiktatásával. Az inverter 1200/1800 W-os, sinusos. Azonban - úgy tűnik - hogy a hűtő induló áramfelvételét nem bírja el az inverter. Bekapcsolási kísérletnél mindig lekapcsol. Tudtok-e valami jó megoldást ezen a teljesítményszinten? Köszönet előre is!
(#) StMiklos válasza istozi hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Szevasz!

Nehéz ügy..
Nagy általánosságban legalább 10*-es inverter teljesítményt ajánlanak, és azt, "de próbáld ki".
Egy tipp, kis eséllyel, hátha bejön.
Mielőtt egy hűtőt, ilyet, másmilyet indítani akarsz, előtte várj legalább 15 percet. Normál üzemben, ha nem piszkálják tekergetik, van min. 10 perc az újraindulásig.
A bekapcsolás a termosztáttal legyen nagyon határozott.
És legyen az akku és az inverter között rövid, nagyon vastag bekötő (10mm2 próbára) és nagyon kontaktbiztos sarucsatlakozás.
Aztán vagy-vagy..
Jobb tippem nincs.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2021
(#) Joe_001 válasza istozi hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Szia! Az inverter szinuszos feszt ad ki? A motorok többsége csak azt szereti.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2021
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Idézet:
„Az inverter 1200/1800 W-os, sinusos”
(#) StMiklos válasza istozi hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Szevasz!

Kaptunk egyszer próbára invertert az EVIGtől (mond valamit?) hasonló okból (ez volt a próbáld ki fázis).
Nem ment, aztán egy ötlet: összekötöttünk párhuzamosan vagy 3db 12V-os akkut, jó vastag vezetékkel, az inverter bekötés is jó combos volt, és amennyire lehetett csutka rövid, és azzal ment!
Oszcilloszkóppal néztük ( ha lehet tanuljunk valamit alapom), az inverter bemenetén a feszültséget, hát rángatta rendesen, és az számít mennyi van a bemeneten!
A rendszer (inverter) átlag áramfelvétele nem volt nagy, de azt igen durva áramcsúcsokkal (aztán hosszabb szünetekkel) vette fel.

Üdv: StMiklos
(#) Zrick hozzászólása Aug 30, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy Samsung RL36EBMS hűtőm van, és pár órája elkezdett csipogni. Néhány percenként egyet csippan. Olyat, amit nyitott ajtó esetén is szokott, csak akkor 3-at.
Tud valaki valami okosat? 15 éves darab, tehát sokat nem érdemes rá költeni, azaz szervízt hívni hozzá, mert az gazdasági totálkárnak számtana. Félek ez a KO előszobája, és ugye egy család nem sokáig maradhat hűtő nélkül.
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!
(#) StMiklos válasza Zrick hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Google..

https://hutoelektronika.freewb.hu/samsung-hibakodok/
Itt 5 LED-ről ír, de ha a csipogásokra helyettesítek, akkor jó lehet, mert a nyitott ajtós a 3.helyen van (felmelegedés).
És akkor: 1 csipogás: "Hőérzékelő hiba elpárologtató"
És akkor leolvasztási gondjai támadhatnak...

Üdv: StMiklos
(#) Ge Lee válasza Zrick hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Működik rendesen (kapcsol ki/be) vagy folyamatosan megy? Ha van hűtő hőmérőd akkor hőfokot kéne benne mérni. Amikor szépen lassan engedi el a gázt olyankor szokott lenni az, hogy folyamatosan megy, mert nem bír már a csökkent nyomású gázzal az adott hőfokra hűteni. Nálunk a 28 éves zanussi fagyasztóláda adta így meg magát nemrég, a -18 fok helyett -4 volt a maximum amit csinálni tudott, és éjjel nappal ment.
(#) Flashrider hozzászólása Szept 4, 2021 /
 
Sziasztok!

Lenne egy ilyen látvãnyhütőnk. Mellékelem képben. Ami lecsapja a biztosítékot. Amit tudtam kimértem. A kompresszor vezetékeinél 23 Ohm-t mérek,tehát a kompresszort kizárnám,hogy zárlatos.
Ellenben a tekerhető kapcsolójánál zárlatot mérek. 1 ohm ami ott van ( narancs -szürke vezeték). Gondolom a hiba itt van. Holnap kapok 2 hütőt abból kell összekukáznom,hogy müködjőn. Az állításom helyt áll? Vagy. It tudnénk még kimérni?
(#) kaqkk válasza Flashrider hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
A tekerhető kapcsolónál zárlator mérsz akkor be van kapcsolva (az ad delejt a kompresszornak) a 23ohm ellenállás nekem kicsit gyanús , 10A áramfelvétel egy kishűtőnél elég soknak tűnik .
(#) erbe válasza Flashrider hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Amit írtál, minden igaz lehet. A motoron van egy adatlap, mit lehet arról leolvasni? Az indulási áram többszöröse, akár 6-9-szerese is lehet az üzemi áramnak. A motor ellenállása 23 Ohm-nál kevesebb is lehet. Máskülönben a hatásfok (és a melegedés) nagyon rossz lehetne. Háztartási hűtőknél a tényleges felvett teljesítmény 100-120 W körül van. Az indulási áram bőven lehet 10 A. Ha ennek ellenére lecsapja a biztosítékot, vagy a motor hibás, vagy a biztosíték.
Következő: »»   267 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem