Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   79 / 81
(#) tibibalogh520 válasza vision61 hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Ez az összetétele:
Idézet:
„Product composition: ZnO 24%, NH4cl 30%, Hcl 6%, C3H3COH 30%, H2O 12%, surfactant 3%”

A 4. összetevő nem tudom mi lehet...
(#) synergy válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 7, 2020 / 1
 
Talán ez akar lenni: C3H3(COOH)3 citromsav.
(#) Chipmunk1960 válasza vision61 hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Szia, Igen, nagyapám is így forrasztotta az akkor még bádog csatornákat.
(#) Bakman válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Ez rendben is van de eredetileg forrasztahatatlan elem/akku érintkezőkről volt szó, gyaníthatóan nem bádogból vannak.
(#) kettosderival hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy FAHRENHEIT 28003-as állomásom van (https://www.hestore.hu/prod_10029521.html), amihez vettem pluszba 2db másik pákahegyet.
Probléma: A pluszba vett pákahegyek belsejében lévő fémrész valamiért (pár alkalom után) eldeformálódott. Illetve korábban amikor egy forrasztás után leszedtem a pákahegyet, a belső fémrésze fent maradt a fűtőbetéten; és gondoltam hogy a fémrészt minden gond nélkül visszacsúsztatom a kerámia hegybe. (Könnyen lehet, hogy itt rontottam el...)
Valaki találkozott ezzel hasonló jelenséggel (a fémrész deformációjával)?
Esetleg van egyéb ötlet, hogy mitől alakulhatott ez ki (pl: rossz használat vagy pákahegy)?
Képeket csatoltam.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2020
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 30, 2020 /
 
Helló.
Régóta problémát okoz nekem a különböző lipo akksik kivezetéseinek a forrasztása... Nem mindegyik, hanem kb. az összes 10%-a ilyen speciális.
Rengeteg mindent megpróbáltam, egyszerűen nem fogja az ón. Van 100W-os forrasztópákám is, hátha a hőmérséklet nem volt elég. Próbáltam karcolni, csiszolni a felületet, bekenni forrasztó vízzel (Lötwasser), semmi.
A kivezetésen van már egy forrasztás, tehát lehetséges valahogy forrasztani. Arra tippelek, hogy valamivel elő kell kezelni a felületet.
A másik problémám, pont ezzel kapcsolatban: amelyik forrasztó csúccsal próbálkozok, azt szinte 99%, hogy utána nemsokkal eldobhatom. Keletkezik a csúcson egy réteg, amit nem fog utána az ón. Ezt a réteget sem tudom eltávolítani a páka csúcsról. Se csiszolás, se gyanta, se "kiégetés", semmi. Próbáltam már több féle csúcsot, pákát, minden esetben tönkremegy a csúcs. Árulja el valaki nekem, mi lehet a titok.
Szeretnék váltani valami jobb pákára, ami drágább is, de ha ott is tönkremennek a csúcsok, elég drága mulatság lesz a forrasztás.
Rakok fel képeket, ahol látszik is a probléma. A páka két oldalán látszik, hogy az egyik oldal már tönkre van menve, míg a másik tökéletes...
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2020
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Idézet:
„mi lehet a titok”
Néhányszor már leírtam, többször nem írom le, mert olyankor mindig jön egy okostóni és elkezd véleményt formálni valami olyanról amit még életében nem próbált. Ne haragudj, és ezt most maximális jóindulatból mondom, de azok a képen nem forrasztások hanem taknyolások. Jól látszik hogy oxidos a felület, nem terül az ón, és nem csak az oxid miatt hanem a folyasztószer hiánya miatt sem.
Egyetlen szer van amivel kb. 2 másodperc egy olyan fül felónozása (bármilyen közönséges pákával a pisztolypákát kivéve), meg utána újabb 2-3 másodperc ráforrasztani a drótot. Merthogy az oxidot nem lehet forrasztani, és a gyanta nem közömbösíti.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Ez gyári forrasztás (Yuki Lipo), másrészt, mint írtam, megtisztítva sem lehet forrasztani, sem megcsiszolva, sem sehogy! És nem csak erről a kivezetésről van szó, hanem másikról is, amin nincs oxidréteg. Másik akksi forrasztófülén (ami nem ilyen forraszthatatlan) az oxidos felületet forrasztva az ón az oxidréteget 1mp alatt elpucolja!
Valószínűleg te még nem találkoztál ilyen problémával. ezért nem érted, amiről írok.
Amíg nem forrasztottam ilyen forrfüleket, én sem tudtam, hogy egyáltalán létezik ilyen. És ha mégis az oxidréteg lenne a baj, mi okozza a páka csúcsának a szinte azonnali tönkremenetelét? De remélem, ezzel az infóval már nem kell magad ismételgetni...
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2020
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Plusz, mint írtam,
Idézet:
„nem forrasztható”
. Ha már ilyen taknyolás sikerülne, boldog lennék, mert akkor a felület
Idézet:
„forrasztható”
lenne. De nem az. Ezért kértem segítséget, nem azért, hogy a forrasztás szép vagy csúnya.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
"Egyetlen szer van" - ezt bezzeg nem írtad le, hogy mi... Nem mintha ebben az esetben segítene.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2020
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Lehet, sejtem mi a félreértés oka. Azt írtam, nem forrasztható a felület, és egy olyan képet raktam fel, amin rá van forrasztva a vezeték a kivezetésre. Akkor tisztázva a félreértést: ott, ahol gyárilag van forrasztóón, ott forrasztható, de nem terül tovább az ón egyik irányba sem. Azon a helyen, ahol nincs gyári forrasztás, lehetetlen az ónt a felületre felvinni, akármit csinálok, és plusz tönkreteszi a pákám hegyét is. Tehát ha letörik a kivezetés azon része, ahol az eredeti ón van, de még maradt ép rész, akkor dobhatom ki a cellát, mert nem lehet azt a részt forrasztani, csak maximum pontheggeszteni. Azt nem értem, a gyári forrasztást hogyan végzik el.
(#) Atis57 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Szia!
sok féle trükk van a "gyári forrasztásra "

Gépkocsi villamosság témakörben (VALEO, JCI ) ultrahangos hegesztés utólag átforrasztva ?
mindenféle vegyianyagok a kézi ? (merülőónos )forrasztáshoz.

Hiába láttam 1000X itthon nem tudom megcsinálni.
láttál már ezüst , vagy platina forr anyagot?
Na nem ebből állnak !
Nincs más ,át kell térni a ponthegesztésre , vagy az indukciós hevitésre.
(#) Kovidivi válasza Atis57 hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Köszi.
Akkor ezek szerint házilag nem éppen megoldható a dolog. Inkább beszerzek egy pontheggesztő készüléket.
Az még mindig kérdéses, hogy miért eszi meg a pákám végét... Ha nem takarítom le a csúcsot azonnal, valami elkezd lebontani vagy bevonni a részt, amire az ón felfutna.
Más kérdés: A csúcsok végén egy bevonat van? Lehet ezt valahogyan regenerálni? Van több olyan csúcsom is, amiről vagy teljesen hiányzik ez a rész, vagy teljesen bevonta valami. Csiszolásra sem bújik elő a csillogó rész, úgyhogy én úgy gondolom, nem eltakarva van, hanem "elhordva". Van erről másnak is tapasztalata?
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Idézet:
„A csúcsok végén egy bevonat van?”
Igen.
Idézet:
„Lehet ezt valahogyan regenerálni?”
Valószínűleg lehet, csak házilag nem éri meg vele foglalkozni. Most nem találom, de valahol olvastam, hogy galvanizáláshoz hasonló módon készítik házilag a bevonatot, legalább kétféle vegyszer közbeiktatásával.

A képről nekem úgy tűnik, hogy a hegy bevonatát oldotta le valami. A helyes válaszhoz kellene a bevonat anyaga és az, amit megpróbáltál forrasztani vele és némi kémia/fizia. Nagyobb cégek ezt a bevonatot úgy említik, mint ónozott rész. De hogy az hogyan marad a helyén, passz, talán valamilyen diffúziót alkalmaznak.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2020
(#) dokidoki válasza Bakman hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Szalmiáksó - kocka, 420-470fok, horganylemezből finom reszelék, kicsi dörzsölgetés a kockán a reszelékben és a réz pákacsúcson horganybevonat keletkezik. A hőmérsékletet csökkentve folytatható a forrasztóónnal való befuttatás.
(#) Kovidivi válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Huh. Na ezt nem fogom tudni megoldani házilag.
Köszi.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Sajnos nem tudható sem a bevonat, sem az, hogy a kivezetésen milyen anyag lehet. Megjelöltem az akksikat, hogy nem forraszthatóak, és legközelebb óvatosabban fogok eljárni, nem hagyom, hogy a hegy tönkremenjen. Köszi.
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Idézet:
„: A csúcsok végén egy bevonat van? Lehet ezt valahogyan regenerálni”

Én a múltkor rátaláltam
csúcs galvanizálása

(Az előbb rosszat tettem be )
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2020
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Szerencsére nem jól emlékeztem, csak egy vegyszer kell hozzá. Vajon mennyire tartós az ilyen hegy?
(#) Kovidivi válasza szs hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Közbe levideóztam egy tisztítási procedúrát. Bővebben: Youtube A kedvenc hegyem...
(#) dokidoki válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Azt az acéldörzsit ne használd meleg pákán, de a másik se ajánlott. Kihűlt vagy épp langyost lehet vele, a ráégett gyantakokszot takarítani ... Törlésre tisztításra ha a nedves pákaszivacs nem tetszik, akkor papírzsepi szárazon. De azonnal ónt futtatni rá és hagyni törlés nélkül rajta a következő használatig. Ha leégett a bevonat a gagyi vas hegyről akkor így a szokott módszerrel nem lehet visszafuttatni rá az ónt. Csak ahogy elébb alább írtam, kihagyhatod a horgany bevonatot, és csak 300fok körül forrasztóónnal is lehet de akkor messzire ne tedd a kockát. Vagy alacsonyabb hőfok és több odafigyelés az ónozásra a hegyen. Mindig maradjon ónfelesleg a hegyen, csak használat előtt töröld és frissítsd.
(#) Bakman válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Én a "másikat" szoktam használni, szerintem teljesen rendben van.
Idézet:
„azonnal ónt futtatni rá és hagyni törlés nélkül rajta a következő használatig”
Ez gyári ajánlás is sok pákánál.
(#) kadarist válasza Bakman hozzászólására (») Okt 31, 2020 / 1
 
Vegyi reakció folytám fém cink (horgany) ötvöződik a fémfelületre, így az forraszthatóvá válik.
(#) gyulank hozzászólása Aug 2, 2021 /
 
Találtam ilyen fokozatmentesen szabályozható hőlégfúvókat. Melyik a jobb forrasztáshoz? Fahrenheit 28401; TUSON Basic 130016; vagy HECHT 2022 ez nem fokozatmentes de 350 fok az egyik állásban. A másik 400 fok. Vagy mást ajánlotok? Olcsó kéne ha lehet. Milyen hőmérséklet, és sebesség ajánlott? Nyilván annak is örülnék, ha másra is lehetne használni, ha nem sokkal drágább, de a forrasztás szempontjából fontosabb, hogy jó legyen.
(#) Chipmunk1960 válasza gyulank hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Szia, Mit akarsz vele forrasztani, az a kérdés??? Mert ez nem éppen elektronikára való. Jó, autó lökhárítót egyengetni, festéket leégetni, panelről mindent letermelni..
(#) kaqkk válasza vision61 hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Idézet:
„Házilag is készíthetsz háztartási sósav, és cink lemez szükséges hozzá”
Erre mondta a sváb (és régen a bádogos) hogy lötvasser (magyarul :forrasztóvíz )
(#) szs válasza gyulank hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
No, akkor lefordítom magyarról magyarra
Azt mondta, hogy (a többi felhasználáson kívül) kiforrasztani jó, beforrasztani nemigen.
Kb arra gondolhatott, hogy kiforrasztásnál jól jön, ha nemcsak egy pontot melegítünk (márpedig a hőlégfúvó fújja a levegőt, ami nem áll meg egy ponton), ez beforrasztásnál hátrány lehet.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2021
(#) szs válasza gyulank hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
***
Ha soklábú alkatrészt szeretnél kivenni, akkor jól jöhet.
Ha soklábú alkatrészt forrasztanál be, akkor hátrány lehet, ha ott is melegítesz, ahol már nem kéne.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) teglascs válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Idézet:
„...lötwasser...”

Sőt: "letwasser", így hallottam többször is.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2021
(#) Moderátor hozzászólása Aug 5, 2021
 
Az értelmetlen hőbörgés és reakciói eltávolítva.
Következő: »»   79 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem