Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1032 / 1149
(#) pipi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Hali!
A 79xx-nek ugye negatív IN , és negatív OUTja van, szóval 78xx-helyett láb név szerint nem köthető be.
(#) Egri Frédi válasza pipi hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Tudomásom szerint semmilyen értelemben nem kompatibilis a kettő. A 79xx -et pozitív földelésnél szokták használni vagy kettős +/- tápoknál.

Ez a nyavaja +12V -os tápja volt valami videoátalakító akárminek - valamikor. Hozzám csak a táp került el. Van benne néhány érdekes dolog, lehet holnap fel is teszem. A trafócska 4 csévetestes biztonsági trafó, valami mexikói kis csuda, egy hosszú Wickman betéttel van biztosítva. Áramérték jelölést sehol nem láttam rajta - egy biztin !!! Jó, mi ?
A panel alulról 2 helyen gyárilag be van marva a 220 -as vezetéknél. Valószínűleg 2x110V -os a trafócska és 1x220 -ra is jó. De sehogy nem jön ki a vezetékezés.
Azon kívül a 220V -os oldal védőföldje össze van kötve a 7812 GND -jével. Úgy tudom, biztonsági trafó után nem szabad védőföldelni, De, lehet tévedek ...

Igazából csak ki akartam próbálni jó -e, mert szeretném használni - más helyen. Hát jó.
(#) fakóló hozzászólása Aug 6, 2021 /
 
Üdv
Tv psu-n lévő alkatrészről lenne kérdésem, hogy a mellékelt képen a "cs"-vel jelölt kis kocka alkatrészek mik lennének?

tv psu.png
    
(#) Bender válasza fakóló hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Elsőre kondit mondtam volna, de a CS109 és CS106 két kivezetése össze van kötve, a többiből pedig nem megy vezetősáv semerre, úgyhogy távtartóra tippelnék.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2021
(#) fakóló válasza Bender hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Valóban, távtartó lesz. Köszönöm.
(#) fakóló hozzászólása Aug 6, 2021 /
 
Üdv
Ennek az ellenállásnak színkód alapján nem 30000Mohm -nak kellene lennie, mérve 0,5ohm.
(#) pipi válasza fakóló hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Vagy a fehérnek látszó az nem fehér hanem ezüst... és akkor 0.3 Ohms 5%
De én nem látok odáig...
(#) fakóló válasza pipi hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Három van belőle egymás mellett, de mind a hármon fehérnek látszik egyértelműen.
(#) pipi válasza fakóló hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Szomorú A többin is (kiforrasztva) 0.5-öt mérsz?
(#) fakóló válasza pipi hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Igen, ezért vált gyanússá.
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Abból szokott "anyázás", lenni, amikor ész nélkül cserélik a 78 és 79 IC-ket, vagy közös hűtőbordára teszik őket... Bővebben: Link
(#) pipi válasza fakóló hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
3-an nem mennek tönkre egyszerre, pláne így
Akkor jó az , nem ott van a hiba
Azért az áramköri környezet elárulja a nagyságrendet minek kéne lennie...
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2021
(#) Régi motoros válasza fakóló hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Mivel mérted milliohm mérővel? Mert sima ohm mérővel azt nem tudod mérni.
Az egymás mellett három van értsük úgy hogy párhuzamosan is van bekötve? Esetleg sorban?
Nem lehet, hogy söntellenállás? Mert akkor értelmet nyerne a 0.3ohm...
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2021
(#) fakóló válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Fluke asztali multiméterrel mértem. Kiszedve mértem őket. Az áramkörben párhuzamosan van kötve.
(#) Régi motoros válasza fakóló hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Nem a márka a lényeg, hanem a méréshatár amiben mérted...
(#) killbill válasza fakóló hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Az nem volt gyanús, hogy 30 GOhm-os ellenállás nem létezik?
(#) vision61 válasza fakóló hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Szia!

Lehet ez induktivitás is.
(#) pipi válasza vision61 hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Nem valószínű hogy induktivitásokat párhuzamosan kötnek, akkor inkább nagyobbat tesznek be
(#) Epu2 válasza pipi hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Merő zsinórral együtt?
(#) vision61 válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Miért anélkül is lehet mérni?
Azért egy asztali Fluke műszerről (illetve arról aki ilyet használ), feltételezhető, hogy mérés előtt nullázza, balanszolja.
(#) Epu2 válasza vision61 hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Na ez ami nem jellemző. A műszerét nem ismerem, de amelyekkel találkoztam, nem nullázhatók. Ezért kérdeztem.
(#) Stage hozzászólása Aug 8, 2021 /
 
Üdv,
Ez milyen trafó lehet?
Mire lehet használni?
Köszi.
(#) Egri Frédi válasza Stage hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Olaj vagy gázégőknél használatos gyújtótrafó.
Ezzel lehet meggyújtani az elporlasztott olajat vagy a levegő-gáz keverékét. 10.000 V -on szikrát ad a gyújtógyertyákon. A folyamatos üzemet nem bírja. 3 -5 mp. a normál működési intervalluma.
Ha ennyi idő alatt nem gyullad be a keverék, szellőztetés majd újraindítás lehetséges.
(#) Stage válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Köszi a választ.
Szerinted mennyit érhet?
(#) Gafly válasza Stage hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Nem tudom mekkora rá a kereslet, mert ez "ipari" cucc, ahhoz meg nem börzén veszik az alkatrészeket.
Valamint nem tudom az előéletét, de ezek szerintem elég gyakran pusztulnak. Csak akkor add el sok pénzért, ha biztos vagy benne, hogy hibátlan...
(#) Stage válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Nem ismerem az előéletét.
Felteszem az ingyen elvihetőbe.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Nem pusztulnak azok olyan gyakran. Ipari gépekhez való, azok nem egyszer non-stop üzemmódban működnek, a gyújtó ritkán üzemel. Cégnél van olyan gázégő, ami 15+ éves, a takarításon kívül nem sok karbantartást igényel. A konkrét vezérlő szokta időnként feladni a harcot.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Apám sokat javitott annó olajégőket, még mikor lehetett fűtőolajat venni és megérte a fóliát fűteni vele. Én hordtam neki az alkatrészeket Pestről.
Az nagyon durva volt, amikor a bekapcsolt olajégőt elöntötte viz. Ott kellett utána alkatrész...
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Egy olajégőbe hol kell víz ?
Ezeknél az égőknél a leggyakoribb hiba a lángőr automatika meghibásodása. Nevezetesen az ionizációs infra érzékelő "kimerülése". ( Vagy ha elfogy a fűtőanyag ...)
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Viz az nem kell bele, de ha elönti a viz a fóliasátrat, ahol egy betonozott gödörben van a befúvós olajégő, akkor azért kap. És azt nagyon nem szereti, különösen üzem közben.
Ezekben az olajégőkben a lángérzékelő Tesla fotóellenállás volt, vittem is egyet szombaton Egerbe mutatóba. Pénteken vágtam le az automatika csatlakozójáról. Hoho SZF5335.JPG képén az, amelyiken foglalat van lecsipett vezetékkel.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
Következő: »»   1032 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem