Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   272 / 288
(#) Beki76 hozzászólása Aug 13, 2021 /
 
Sziasztok!

Valakinek esetleg lenne egy jól és megbízhatóan müködő, 10 - 15 J -t leadó villanypásztor kapcsolási rajza?
Egy nagyobb területet szeretnék megvédeni nagy vadaktól, hogy ne kajálják meg a kis fákat.
Tudnám táplálni 12 V -ról is, meg 230 V -ról is.
Most csatlakoztam, és böngészgettem itt, és láttam, hogy vannak fent kisebbek, de erősebbet nem találtam.
(#) deak francis válasza Beki76 hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Szia.A 10-15J nagyon -nagy energia barátom....defibrillátort akarsz?(viccnek szántam)
(#) fleta válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
A nagyfesz trafón látszik-e hogy légréses-e? Ha nem légréses akkorát rúg vissza hogy tirisztor legyen a talpán ami megfogja. Ha van légréses trafód vagy egy rúd trafód tedd bele próbára. A szikraközt földeld le ha kerítés nélkül járatod.
(#) Gafly válasza Beki76 hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Nem véletlenül nem találtál:
Idézet:
„2006-ban az Európai unió új szabványt vezetett be a villanypásztorok, azaz elektromos kerítések létesítésére 3 év felkészülést hagyva az átállásra. A szabvány percenként max. 60 impulzus mellett legfeljebb 6 Joule energiát leadó készüléket enged forgalmazni és üzemeltetni.”

Wiki.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Hali! Nem biztos hogy nálam nagyfesz trafó gond van. Trafót cseréltem, Triak csere volt, 10 percig ment, aztán vége. Alkatrészre várok, tehát nálam most áll a téma. Szívesen referálok, hogy mire jutottam a későbbiekben. Gondoltam már arra is, esetleg hűtőbordára rakni a tirisztort. ?
(#) Beki76 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
És 6 - 7 J -os villanypásztor kapcsolásirajzot, ami megbízhatóan működik, tud valaki?
Mert az kb terhelt állapotban benne lesz a szabályos intervallumban.
(#) erdgab válasza ferci hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Lement a feszültség és betettem egy légmagos 42uH tekercset,kimeneten minimális szikra aztán nagy csend.
(#) ferci válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Mérni kellene a tápot is folyamatosan, aztán a 22 u-t is a diac előtt, van-e rajta sacc 25-30 V...
Mi az, ami eltűnik esetleg.
Azon az elkón minden szikra után kicsit lejjebb megy a fesz, mikor a diac vezet egy impulzusnyit, aztán feljebb újra pl. 27 voltig?
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2021
(#) erdgab válasza fleta hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Szerintem nem légréses a nagyfesz trafó,legalábbis a szabad részeken nem látszik.Egy úgy nevezet Ó magon van. Sajna nincs más trafóm.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2021
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Azért említettelek a fenti hozzászólásomban mert nálad is egy olyan gép van javításon,azt hittem az működik.Én nem értem ezt az egészet,minden alkatrész jó,mindegyiket megmértem kiforrasztva,azt mondhatom,hogy 5% -on belül vannak a kondik és az ellenállások,diódák jók,fojtót újratekertem és a kezdő és utolsó menet kapott varnicső szigetelést,diakot minden újabb kísérletnél cseréltem,semmi nem melegszik az alatt a rövid idő alatt.Nagyfesz trafót nem tudok cserélni,nincs.Már abban is kételkedem,hogy ez a konstrukció valaha működhetett,esetleg még a trafó primerje lehet zárlatos,de akkor meg nem lenne szikra a kimeneten azon a néhány alkalmon amíg él a gép.
(#) erdgab válasza ferci hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Folyamatosan rajt van a 16µF kondin a műszer (mutatós analóg),szépen látni a ciklust és a 22µF kondin is egy másik,azon is látni.A TYN1225 tirisztor 1 a BTA41/800 triak 4-5 ciklus után megy teljes K-A zárlatba,utána már nincs fesz a 22µF kondin.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2021
(#) ferci válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Gondolom, zárlat után táp sincs, a 22 u se tud töltödni már, mert lent tartja a zárlatos triac a 330 voltot- a bemenő 470 nF miatt nincs más gond.
Lehet, hogy az impulzus ampert nem bírja annyira a triac?
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2021
(#) ferci válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
A következő kísérletednél kösd le a 16 u-t a tápfeszről, csak az 1 u maradjon - mit szól hozzá.
(#) erdgab válasza ferci hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Idézet:
„A következő kísérletednél kösd le a 16 u-t a tápfeszről, csak az 1 u maradjon - mit szól hozzá.”

Majd,ha valaki megajándékoz egy nagy marék tirisztorral ingyen!
Megmértem a trafó induktivitását a primer=4,45uH a szekunder=428mH és egy 18mmx18mm vason van elkészítve. Szerintem,kevés lehet a primer menetszám azért alakul ki valami hatalmas áram amikor a tirisztor rákapcsolja a delejt.Van itt egy másik gyári masina,abban kondit kellett cserélni,elöregedett és már működik.Megmértem itt is a trafót,ez is 3,5 joule,primer=39,56uH,szekunder=1H,de,hogy ennek a trafóját át nem teszem kísérletezni az biztos (!),meg időm sincs rá,viszik el.Azt tudom,hogy ezen a trafón a primer az 50 menet a szekunder + 550 menet.
(#) ferci válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Az a topik most éppen nem él..
Azért az a sacc tizedrész uH lehet, hogy menetzárlatot jelez ( a 4,45-nél )? Vagy így tervezték?
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2021
(#) ferci válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Meggondolandó egy (Ua-k max-100 ) volton biztosan védő varisztor beépítése az anód-katód közé.
A paralel dióda a pozitív túlfesz ellen semmit se csinál, de oda is gyors kell.

Ha van 48...60 V AC-d, egy gyengébb amperes tirisztorral kipróbálhatod, hogy ketyeg-e különben..
A trafód helyére tegyél be valami combosabb 47...56 ohmot+trafó, vele paralel 2 db ellenpárhuzamos led+5k6, aztán teszt.
(#) erdgab válasza sityuka80 hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Teszek ide egy képet,hátha segít egy újabb,mostani gondodon.
(#) erdgab válasza ferci hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Írtam,hogy van bent varisztor,ott a rajzon a típusa is,közvetlen a tirisztor A---K lábára forrasztva a panel alján.
(#) ferci válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Láttam.. csak az a kérdés, jó-e ide.
(#) fleta válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Én 5,48mH mértem azon a zöld magos fojtón.Én 20-50uH fojtót használok. Nekem a trafó gyanus. Egyébként a tirisztorok honnan vannak? A TYN1225 ha kínai akkor az nem hozza azt amit tudni kell. Nálam is elszálltak sorban. 450Voltos pásztorba jó mennek.
(#) erdgab válasza fleta hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Nekem az LCM3 van,még innen a fórumról építettem anno,azzal mértem.Csak idézőjelben mondom,akármennyit csal is esetleg,akkor is bőven elég az induktivitás.Egy régi,nem tudom milyen típusú pásztorban találtam 100uH légmagos fojtót,de nagyobbat nem.Most hivatkoznék engineerman fórumtársra (bocsánat),Ő azt mondta,olvasható,hogy 30-40uH-nek elégnek kell lenni.A TYN1225 kínai,tettem 580-620V kondenzátor feszültségű gépbe és most is megy,de a kivétel erősíti a "szabályt". Csak mellékesen,amit említesz az vonatkozik az NE555 ic-re is,sorban döglöttek 12-13V feszültségen,de akadt ami a 18V is bírta,pedig ez már 2V több a rá megengedett max. feszültségnél.Nekem is gyanús a trafó,mert másra már nem tudok gondolni,megpróbálom megmérni a két tekercs ellenállását és jelzem majd.Ha lenne rá módod és megmérnél egy ilyen trafót,azért hálás lenné és nagyon megköszönném.
(#) erdgab válasza ferci hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Ez a varisztor volt benne eredetileg.
Egyébként a tulajdonos itt van a fórumon,olvassa a diszkurzust,nem akarom felfedni.
Ő azt mondja,hogy működött a pásztor nála,sőt,eléggé jól működött,aztán egy ideig nem használta mert....... ,de nem azért mert elromlott.
(#) fleta válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
primer 0.02mH szek 310mH áttétel 1.19
ellenállást ne mond semmit. Ha ennél több az induktivitás akkor zárt a vasmag. Az nem baj de akkor egy eredeti tirisztor kell bele ami 1200 voltos.
(#) Gafly válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Idézet:
„Egyébként a tulajdonos itt van a fórumon,olvassa a diszkurzust,nem akarom felfedni.”

Ezzel lehet nem dicsekednék annyira, de amit a gazdi parancsol, azt kell csinálni. Ez van.
(#) erdgab válasza fleta hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Köszönöm a szívességedet!
Hogy milyen az eredeti tirisztor egy másik ilyenben azt nem tudom,ebben BT152/800 volt,ez biztos,én vettem ki belőle és nem voltak forrasztási nyomok,hogy esetleg cserélték volna.
(#) erdgab válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2021 / 1
 
Idézet:

Ezzel lehet nem dicsekednék annyira, de amit a gazdi parancsol, azt kell csinálni.”


Megin nincs rajtam sapka?!
Nem dicsekvés volt és nem irányít a gazdi!!
Na kérem,ez van!
(#) sityuka80 válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Köszönöm.
(#) fleta válasza erdgab hozzászólására (») Aug 15, 2021 / 1
 
A BT152/800 ami benne volt eredetileg, eddig bírta. Gondolj bele a pásztor 630 Voltal megy elég közel van a 800V hoz. Kell egy eredeti 1200 Voltos tirisztor és megoldódik a probléma.
A kínai tirisztorok szinte mind hamis, a TYN sorozatba több feszültségű van, a 600 Voltosra rámárkázzák az 1200 Voltot..Ezért 50 Ft darabja.Ha reklamálsz az ALIn akkor kérik hogy bizonyítsd be hogy hamis. Egy eredeti itthon vásárolt tirisztor 1200 Voltos
1000-1800 ft között van.Megtanultam hogy mindig az olcsóbb a drágább.
(#) erdgab válasza fleta hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
A fentiekkel egyetértek.
(#) Remci hozzászólása Aug 18, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy Horizont pásztorban tönkre ment egy varisztor, aminek a felirata TVR 681. Tudom bugyuta kérdés, de ezt mivel lehet helyettesíteni? Nem igazán értem,értek a varisztorokhoz, de ilyet nem találtam boltban. Ha esetleg valaki tudna ez helyett egy helyettesítő tipust ajánlani, ami kapható is, azt megköszönném.
Következő: »»   272 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem