Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lofty elektromos kerékpár
 
Témaindító: szucsistvan123, idő: Aug 10, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Heló!

Egy 36V lofty töltőnek mennyi az üresjárási feszültsége?
Elcsavargatták a kis trimmert, így nem tudom mennyinek kellene lennie. 38-49V között állítható.
Olvastam valahol, hogy 42V. Ez mennyire reális?
Köszi!
(#) kowi hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
36 Voltos akku töltésének teljesen korrekt a 42V. Mondjuk a lofty nekem semmit nem mond... Bővebb típus akku típus STB. Ajánlottam egyet de sokba beleférne...
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2018
(#) szucsistvan123 válasza kowi hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Innen szedtem a 42V-ot, de inkább megkérdeztem mert ezeknek az oldalaknak nem nagyon hiszek!

Köszi a választ!
(#) kowi hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Ha ezt a topikot meghagyják befonom a nem létező hajam Jelezném ismét a PID szabályzót élből törölték Mi a feltétele hogy modi legyek?
(#) Gafly válasza kowi hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Idézet:
„Mi a feltétele hogy modi legyek?”

Próbálj meg térden állva, sírva könyörögni

Annyira nem nagy buli szerintem, de nem értek hozzá...
(#) Bakman válasza kowi hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Apró vagy fórumtéma? Bosszúvágy szaga van a kérdésednek.
(#) Robin2 válasza kowi hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Engedd el ezt a PID topikot. Nincs és nem is lesz.
(#) ovodás hozzászólása Nov 12, 2018 /
 
elektromos kerékpár gázkar ck397152bekötése érdekelne,mert két vezeték(piros és fehér)kivan szakadva és nem tudo hova valók?
(#) szsrobert válasza ovodás hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
piros +5v, feher v. zold gazkar jel.
(#) ovodás válasza szsrobert hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Köszönöm Robi,ezt a bekötést ismerem,nekem a gázkaron belüli bekötés kellene mert ott szakadt le.
(#) Biro F. válasza ovodás hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Üdv.
Ugyanúgy kötöd be, mint a motorban lévő hall elemet. Nézd meg pl. a ss41-es hall adatlapját.
(#) ovodás hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Tudnál segiteni? van egy 36v 350W-os vezérlöm aminél POWER csatlakozonál három kivezetés van egy vastagabb piros egy vékonyabb oiros és eg fekete,a pirosak közül melyiket kell megszakitanom a gyujtás kapcsolóhoz és a másik pirossal mit kezdjek? Van még kérdésem a szinekkel kapcsolatban ezt majd késöbb.
(#) Biro F. válasza ovodás hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Üdv.
A vastag piros àllandó àramos szàl, a vékony piros megy a gyujtàskapcsolóra és a fekete a test.
(#) ovodás válasza Biro F. hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Biró p.-köszi a választ,nagyon jókat irsz!
(#) villanyipi hozzászólása Aug 20, 2021 /
 
Sziasztok ha már lofty, bár ne lenne !
Szóval a mellékelt képen szereplő vezérlővel működik megy megáll, ezekkel semmi gond, de van rajta egy szál kék-fehér vezeték, ami elvileg a féklámpa kábele, de én azon sehogy sem mérek feszültséget!
Szeretném már bekötni a féklámpát mert szereltem rá,bár sosem működött, ahogy irányjelzőt is utólag vettem rá kapcsolóval külön, így azzal semmi gondom bajom.
Konkrét kérdésem hogy a féklámpa ezzel alapból kellene működjön, vagy "tanítani" kellene, és ha igen mégis hogyan?
Nem szeretném ha gázadásra tolatni kezdene
Előre is köszönöm megtisztelő válaszaitokat, a kedves tulajdonos nevében is!
ipi
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2021
(#) bbalazs_ válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Esetleg nyelő uzemmódban működik, nem?
Más szavakkal a testet kapcsolja.
(#) villanyipi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Ezt nem tudom, de akkor ha jól értelmezem, a kábelt rákötöm a féklámpa +-ra, testet meg a féklámpa kapcsolók negatív ágára, és így mikor a kapcsoló megszakítja a motort, megadja a lámpának a testet?
(#) pipi válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Mielőtt rákötöd a lámpát, jobb lenne műszerrel mérni...
(#) bbalazs_ válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Először lámpa helyett valami kis fogyasztót tennék oda, mondjuk 10K-t. Utána mérés.
A kapcsolás:
Pozitív a lámpa egyik oldalára, a kérdéses szál a lámpa másik oldalára.
A próbánál a lámpa helyére az ellenállás megy, a mérés a negatív ágban. Alapesetben ott a pozitív fesz, kapcsoláskor földre húzza.
Ja, és szerintem a pozitív NEM a 48V, hanem kb. 12. Már ha találsz valahol...
(#) villanyipi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
No majd méregetek, ámbár lehet az 48 is a lámpa maga 48 voltos, ha nem sikerül elsőre akkor továbbra sem lesz féklámpa 25 km/h-nál amúgy se hiszem hogy teret vált a jármű fékezéskor
(#) villanyipi válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Nos !
Mérni akartam de a kábel soha nem csipog a negatívval, így 3000 forintos kis lámpáról lévén szó puding próbája alapon rádugtam a feszültségszabályzó kábelére a negatívat a pozitívat direktben az akku kábelre, és lőn csoda ég a féklámpa és tilt a vezérlés nem megy a motor !
Ilyenkor mégis mihez kezdjek?
Nem vágyom széthúzni az elektronikát a dobozból ha csak nem lehet ott valami zárlat vagy bármi hiba.
Ha nincs rá megoldás hát marad a motorokon is bevált mikrokapcsoló a fékkarokba plusz 4 szál vezetékkel és azokra kötve a féklámpa, de ezt terveztem a végső utáni megoldásnak
Szóval Holnap után eldől a sorsa holnap használatban lesz a bicaj addig jöhetne valami tipp
Köszi
ipi
Update:
Kipróbáltam sima égőszálas égővel is a dolgot az nem gyullad ki de a motort az is tiltja
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2021
(#) bbalazs_ válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Akkor ez nem fékLÁMPA, hanem fékKAR vezeték.
Azt hittem, a fékkar már be van kötve.
(#) villanyipi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Jól hitted, be vannak kötve és működnek is, fékezés első jele hogy a motort leállítják majd működni kezd a manuális fékezés.Lényegében véve minden fotón ez a sima egy eres kék-fehér kábel van írva féklámpának, a fen maradó szürke szerény véleményem szerint, pedig a sebességmérő jeladó kábele.
Leginkább erre hasonlít
Márpedig itt is féklámpa a kék-fehér.
Majd egyszer belenézek a dobozba, de ha nem lesz bekötve féklámpa az sem vészes, erre az "olcsó" szerkezetre eleve egy sima piros hátsó lámpa volt a full extra.
(#) bbalazs_ válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Én csak agyalok most, nincs tapasztalatom ezekkel a meghajtókkal. Más kinai (hoverboard és LCD) vezérlőkkel tett kalandom arra a következtetésre engedett jutni, hogy két egyforma hardver véletlenül sincs - annak ellenére, hogy az interfész akár kompatibilis is lehet.
Ha bele tudsz nézni a dobozba, hogy az a kanóc hova megy, akkor lehet tovább gondolkodni. Így tényleg csak egy lövés a sötétbe.
Ja igen, és a hozzájuk adott (tragikus angolságú) leírások legtöbb esetben arra elegendőek, hogy egy erős középszintű amatőr pár nap alatt be tudja kötni, hogy működjön valamennyire, bár akkor sem érti, hogy miért úgy.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2021
(#) KKNN hozzászólása Okt 23, 2021 /
 
Kedves Tagok!

Segítség kellene!

Kedves szomszédomnak ( nyugdíjas, mozgásában korlátozott ) van egy Lofty triciklije (platós)
aminek elszállt az elektronikus vezérlő egysége. A forgalmazó nem segít neki (nem részletezném most)

Tudnátok segíteni neki?
Ami kellene: töltés jelző óra (műszer), vezérlő egység, gázkar. Nem sikerült eddig találniuk sehol.
Amennyiben ismertek (vasmegyében szakembert) aki meg tudná javítani, nagyon megköszönnék.
Bármilyen tanácsnak, segítségnek nagyon örülnének.

Csatolnék pár fényképet a járműről.

Köszönettel
Kiss Norbert
(#) KKNN válasza KKNN hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Még egy kép a vezeték kiosztásról
(#) villanyipi válasza KKNN hozzászólására (») Okt 23, 2021 / 1
 
Vezérlőt nem nehéz találni neten van fent ezer le kell olvasni a régit és azzal egyezőt kell venni, ez a legdrágább része, gázkart nem tudom a kép alapján megítélni, de ezek általában design-ban térnek el, esetleg hogy ara kerül a gyújtáskapcsoló stb, az akku töltöttség mérő meg szerintem nehezen száll el megéri kipróbálni a régivel működik-e, már ha volt rajta !
Ami fontos infó hozzá akkupakk feszültsége ez szűkíti le a vezérlő lehetséges számát.
lofty weblap
Én innen vásárlok!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem