Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFID Miértek és hogyanok
 
Témaindító: adamhollos, idő: Jún 18, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 14
(#) Laca13 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Kérlek segíts, mert én nem hogy a frekvenciákra való utalást, de a teljes leírást sem igazán találom. Firefox-ot használok, de lehet hogy hiányoznak egyes kiegészítőim, mer még a képek se mind jelennek meg.
Azt mondod, h 13,56Mhz kulcsokat veszek, azok jók lesznek?
(#) Inhouse válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Ha az eredeti kettő 125kHz-es, akkor az utólag vásárolt azért nem jó, mert 13.56MHz-esek. Ott van a lap közepe táján, görgess lejjebb. Vagy írd be a keresőbe (Ctrl+F), hogy 13.56, egyből odaugrik.
(#) Laca13 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 

Csak most jöttem rá, hogy te a kulcsokról írtál. Akkor bizony nagyon mellé nyúltam.
Na, akkor keresek valóban 125Khz-es tag-eket. Lehetne ugyan mentség, hogy a címben 125Khz szerepel, de hülye voltam és nem olvastam végig a leítást.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2019
(#) job335577 hozzászólása Jan 2, 2021 / 2
 
Sziasztok.
Tudom, nem frissek a beírások, de felesleges lenne új témát nyitni, mivel ehhez tartozik
Ha Valakit érdekel... Egy projekthez érkezett nekem olyan RFID kártya, ami 125 KHz-es, és UHF is egyben. A 125 KHz-es egy normál beléptető kártya, az UHF része pedig 4-5 méterről olvasható.
Az volt a feladat, hogy aki autóval érkezik a munkahelyre, ne kelljen kiszállni lehúzni a kártyát a belépéshez. Mielőtt kérdezitek, a hely adottsága miatt nem volt megoldható, hogy a vezetőoldali ablakon kinyúlva lehúzza a sofőr a kártyát. Ráadásul a meglévő rendszerhez úgy kellett illeszteni, hogy csak egy kártyája legyen a dolgozónak. Ha Valakit érdekel a téma, nagyon szívesen meg tudom mutatni, tudok adni "játszani" ilyen kártyát. Ha kérdésetek van, szívesen válaszolok.
(#) SzilCsong válasza job335577 hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Hi

Nekem hasonló projektem lenne.
Vállalatnál, már meglévő kártyákhoz kellene egy sorompós parkolót létesíteni.
Ez a tipus:
570 4K NXP MIFARE CLASSIC EN1

Frekvencia: 13,56 Mhz.

Szerinted ehhez is lehet ilyen 4-5 méterről kommunkiáló olvasót tenni?
(#) bbalazs_ válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Csaknem teljességgel kizárhatónak tartom.
Passzív kártyáknál (ezen a frekin) a tíz centi is ordas túlzás. Inkább max kettő.
125-ösnél láttam már működőt tíz centiről, gyári, eredeti olvasóval....
(#) job335577 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Szia!
Elnézésedet kérem, hogy nem reagáltam erre az üzenetre, nem részletezem, miért. Mégegyszer Sorry!
Szóval kombinálni szeretnéd a hagyományos beléptetést egy UHF-es rendszerrel (ami 4-5méterről nyit sorompót) Nem lehetetlen. Ha még aktuális, írj rám, ígérem figyelni fogom. Van is nálam összerakva egy ilyen, meg is tudom Neked mutatni. Igaz, az 125 KHz és UHF (tehát nem 13,56 MHz), de ugyanúgy működik.
Üdv
(#) job335577 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Szia!
125 KHz-nél sem alap, hogy működjön. A ROGER-nek van olyan readere, ami kb 40-50 cm-ről tud olvasni, de nem általános, és egy 60-70 cm átmérőjű az antennája. De méterekről csak az UHF (passzív) rendszer tud olvasni.
(#) pajesz66 hozzászólása Szept 3, 2021 /
 
Sziasztok! Egy beléptető rendszert kellene kiviteleznem. A mifare classic 1k-s kártyáival már játszottam néhány alkalommal, ezek meg is felelnének a célnak, viszont hátrány, hogy a védelmük feltörhető (saját magam még nem próbáltam).
Mennyire valós ez a veszély? Mennyire nehéz ezt a törést/másolást megcsinálni?
Mezei kulcsmásoló tudja másolni a kártyákat?

Milyen egyéb(biztonságosabb?) lehetőségeim lennének rfid-s megoldásra?

Bocs a sok kérdésért....
(#) KBal76 válasza pajesz66 hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Házilag nem sanszos hogy feltöri valaki. Van direkt jelszóval lezárható része, az csak akkor olvasható ki ha az olvasó tudja a jelszót, tehát lemásolni sem lehet azt a részét. Tehát nem a sorozatszámát kell kiolvastatni (a beléptetônek) hanem a lezárt részt.
Sajnos nem minden telefon képes írni ezeket a kártyákat, vagyis inkább ritka ami képes rá. Pl. az LG F6 képes írni egészen biztosan (ami egy nagyon régi telefon).
(#) pajesz66 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 16, 2021 /
 
Szia!
Az újabb NFC-s mobilok nem látják? Nincs róla valami információd? Kulcsmásoló?
(#) KBal76 válasza pajesz66 hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Próbáld ki. Sok éve az ritka ha nincs egy telefonban NFC. Letöltöd Play-ról pl. a MIFARE Classic tool appot (ingyenes), és megpróbálod olvasni és átírni vele a kártyát. Ha írja is akkor örülés van, tudsz fejleszteni vele. Én a jelzett telefonnal tudtam csak, újabb Huawei és Samu telefonokkal nem. De, én csak néhány itthoni telefonnal próbáltam.
Kulcsmásoló kérdést már leírtam, érthetően.
(#) Remci hozzászólása Jún 10, 2023 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a kínai vackot? A guglin semmit nem találok róla. Úgy hozták ide,hogy rá kellene tanítani pár proxy kártyát, amit adtak hozzá,meg kódot beállítani, de leírás nuku. Esetleg valakinek ötlet? Előre is köszi.
(#) user1914 válasza Remci hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Szevasz!
Ezt megtaláltad? Link.
Üdv. M.
(#) Remci válasza user1914 hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Szia!
Köszi,most már igen . Kipróbálom.
(#) user1914 válasza Remci hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Az alin megvan a leírás is csak elég gyér a minősége.
Link Képet megnyitva új lapon kicsivel nagyobb.
Üdv. M.
(#) meslac válasza Remci hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Hány kártyát lehet hozzá tanítani? Itt van egy 500 kártyás: http://www.vabolis.lt/2014/01/02/kiniska-rfid-kodine-spyna/
Több féle is található, van 2000 kártyás is. Természetes máshogy kel azt programozni, de még az is lehet, a hozzáadott kártya nem hozzávaló.
(#) Remci válasza meslac hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Sajna gőzöm sincs hogy mennyit lehet rá tanítani. Nem az enyém, csak elhozták hogy programozzam már rá őket. Egyébként 10 db ilyet adtak hozzá. Arra már rá jöttem, hogy #8888# -el megy a zár nyitás, de hogy a tag-eket milyen kóddal lehet ráprogramozni, gőzöm sincs.
(#) meslac válasza Remci hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Valószínű az a teg nem hozzávaló. Próbáld meg hozzáérinteni, ha akkor nem csippan akkor az nem ahhoz való. (én is ezeket kaptam hozzá, venni kellet másikat) Programozni úgy lehet, először bekell lépni programozás módba. Próbáld meg: *#### ha zödre vált akkor ez a mesterkód. Amit az elöbb küldtem ott: *990101#
(#) Remci válasza meslac hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Akármelyiket érintem hozzá,nem csippan. Amiket leírtál kódokat,az sajnos nem jó hozzá. Arra rá jöttem,hogy a #8888# nyitja a zárat, de ennyi. Úgy döntöttem hogy nem foglalkozom vele tovább, a gazdája ha sajnálja a pénzt egy normálisra,nem pedig ilyen olcsó vackokra, akkor szórakozzon vele ő. Köszönöm a segítséget.
(#) meslac válasza Remci hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Feladod? Nem próbálkozott vele már valaki?
(#) Remci válasza meslac hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Már feladtam. Sőt,vissza is adtam. A tulaj is mondta hogy neki sem sikerült. Pedig már párat felszereltünk, felprogramoztunk,mágnes zárhoz,kapunyitó motorhoz,stb. De azok rendes kereskedésből valók voltak,rendes leírással,garival. Ha valami mégsem úgy ment ahogy kellett volna,telefon a boltnak és a szervizes segített. Ja, és ezt kültérre akarja szerelni, ahol az eső is éri,pedig beltérinek tűnik. Kíváncsi leszek hogy mennyi ideig bírja.
(#) meslac válasza Remci hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Szerintem az első eső után megadja magát. Nálam is a polcon van, ép ezért. Amúgy szerintem nem lenne vele baj, de csak beltéren.
(#) igor4122 hozzászólása Szept 5, 2023 /
 
Üdv mindenkinek.

Van egy 13,56Mhz-es proxy kapunyitó korongom amit le kéne másolnom (Mister minit és az egyéb kulcsmásolók zsákutcának bizonyultak).
A másoláshoz vettem egy a képen látható olvasót, így elvileg le tudom másolni.
A probléma ott kezdődik hogy nem találok megfelelő proxy korongot, ami van az írható/olvasható meg újraírható néven lett véve, de mind előre megírt korong, nem tudok vele mit kezdeni.

A kérdésem az hogy hol tudok valóban üres, újraírható, 13,56Mhz-es kapunyitó proxy-t venni?

s-l1600.jpg
    
(#) KBal76 válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Bemész az elsô ALDI üzletbe, és elsétálsz a legutolsó pénztárig, ott szokott lenni egy érintôképernyôs kiosk (egy PC), amivel a törzsvásárlói kártyát készíted. A gép mellé ki szokott lenni téve pár kártya is (ha nincs, kérsz, adnak). Elveszel amennyit jónak látsz. Ezek a kártyák mind írható 13.56-os MIFARE kártyák. (Amúgy legtöbb telefon is olvassa/írja ôket.)
Azt viszont jó hatudod, ezek jelszóval levédhetôek (az egyes szektorok a kártyán), tehát nem minden kártyaszektor másolható le, csak aminek ismered a nyitókulcsát (ami alapesetben vagy hexa FFF... vagy 000... -k), ezért olvashatóak az üresek végig.
(#) igor4122 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Köszönöm a gyors választ, ki fogom próbálni de nekem igazából korong alakú kell amit kulcskarikára lehet tenni.
(#) igor4122 válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Kipróbáltam, az Aldis kártyák is előre meg vannak írva és a "kiosk" rendeli hozzá a kártyaszámot az általam beírt címadatokhoz.

Nekem ez nem jó, üres "újraírható" proxy kell, azonnal látom ha nem üres.
(#) KBal76 válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Most én is elôvettem egyet, igazándiból nem néztem eddig jobban meg. Szóval a Sector 0 elsô sora nem írható át valóban, az összes többi sor írható. Ha saját projektbe kell akkor ez egy vállalható kompromisszum. Ha egy meglévôt kell klónozni, akkor nem ez a kártya a jó megoldás.
(Nekem nincs ilyen olvasó céleszközöm, simán telefonnal próbáltam.)

Mit mondtak amúgy a kulcsmásolósok, hogy miért nem tudják megoldani?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2023
(#) igor4122 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Igen, valóban klónozni kell, panelház kapunyitó proxy korongot hogy pontosítsak.

Az olvasóba betettem az Aldis kártyát, rányomtam a scan gombra, kiírta hogy "IC Type - A" vagyis 13,56Mhz-es , alatta pedig egy jó hosszú számsort pont mint a mellékelt képen, vagyis nem üres a kártya, de azt be kell valljam ennél jobban nem tudom kielemezni csak üres - nem üres alapon.
(#) KBal76 válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Telefonodra (ha Androidos) rakd fel ezt az ingyenes és reklámmentes
MIFARE Classic Tool appot, azzal lehet olvasni, és legtöbbször írni is (nekem itthon 10 éve minden telefonommal lehetett).
Most elôkapartam a sokéve vett kártyákat és tegeket, amikre fejlesztettem riasztót, ezt adták az olcsó, arduinos kártyaolvasó elektronikához (ehhez: RC522-MFRC). Ezeken ugyanúgy az elsô sor tartalmaz valamit, amit nem lehet letörölni. Tehát ezek a töküres (mármint tényleg csa egy fehér lap) kártyák is ugyanolyanok mint az ALDI kártyája, ami a 0. szektor elsô sorát illeti.
Következő: »»   13 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem