Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   273 / 288
(#) erdgab válasza Remci hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Szia!
Ez egy 680V varisztor,gondolom a tirisztor A-K között van-volt.A fizikai mérete és a feszültsége a mérvadó.Bármi szinte ami hasonló nagyságú és 680V-os jó lehet helyette.Talán ez
Megkérdezhetem milyen típusú tirisztor van abban a gépben?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2021
(#) Remci válasza erdgab hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Szia!

Köszönöm a linket. Pontosan, a tirisztor anódja és katódja között volt, de kipukkadt. Valamint a tirisztor is tönkre ment. Gyárilag CS30-12i01 volt benne. Mivel ilyet sem találtam itthoni boltban,így rendeltem bele BTW69-1200 -at. Elvileg ez 1200v/50A, a régi meg 1200v/31A ha jól emlékszem. Nem óccó, 3000 píz volt .
(#) deak francis hozzászólása Aug 18, 2021 /
 
Üdv.
Nem tudom mi történik a tirisztorokkal ,de én a "síma " Bt 152-800 -at használom,a 10-16u kondin úgy 500-650V van és birja a strapát...varisztor nélkül...
(#) Remci válasza deak francis hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Szia!

Állítólag egy villám "villámlátogatást" tett a közelükben, azóta nem működik. Előfordulhat hogy ez miatt ment tönkre. De más hibát,égésnyomot nem találtam rajta.
(#) fleta válasza deak francis hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Milyen nagyfesztrafót használsz?
(#) deak francis válasza fleta hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Szia. Magam tekerem meg....
(#) fleta válasza deak francis hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Ez oké de milyen? Rúd, vagy EI magos vagy legreses vagy légmagos ?
(#) deak francis válasza fleta hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Szia.A javát I vasra tekerem....ha nagyon beterhelődne a trafó,akkor ne verje le nagyon az elektronikát...Holnap ha nem felejtem el akkor teszek fel fotót...
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2021
(#) fleta válasza deak francis hozzászólására (») Aug 21, 2021 /
 
Ez esetben a tirisztor nincs kiteve visszarugasnak.
(#) Beki76 hozzászólása Szept 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna nekem véleményt mondani tapasztalat alapján a következő villanypásztorról?

Agro Electro DL 7200
(#) deak francis válasza Beki76 hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Szia.
Első nézésre egy román gyártmány,12V -nél/300mA fogyasztásnál 7,2 J leadjon......nem igazán hinném.(saját vélemény).
(#) Bakman válasza deak francis hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Miért ne lehetne lehetséges? Feltölt egy kondenzátorcsomagot (valamennyi idő alatt), majd annak segítségével adja le az impulzust.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
A valamennyi idő az 1 sec, vagy több.

Lehet számolgatni: 1 sec 7.2 J, hatásfok, 12 V 300 mA...
Kiváncsi vagyok az eredményre, mármint ki mire jut a számolással?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2021
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
(#) deak francis válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Szia.
Azt mondtam
Idézet:
„saját vélemény”
(#) mex válasza Gafly hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
100% hatásfokkal számolva 2másodpercenkénti impulzusszám esetén jöhetne létre az a "7.2 J" energia. Vagyis mese kategória.
(#) deak francis hozzászólása Szept 6, 2021 /
 
Aki ilyen gépeket gyárt(unk) ,az tudja(uk) mi is az a 7,2J....az nagyjából 50u kondi 600V körül feltöltve ...
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2021
(#) Swedhart válasza Beki76 hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Szia már hoztak ilyet javítani de táp hibás lett a hűtőborda kispórolva jó hogy tönkre megy és még garanciális.Nekem ez a tapasztalatom vele.
(#) Bakman válasza mex hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Mennyi a gép periódusideje?
(#) mex válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
A forgalmazónál letölthető a manuál, aszerint 1sec az ismétlési idő.
Valaki nem mond igazat, Vagy kínai szabványú a specifikáció.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2021
(#) proli007 válasza mex hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
A mi cégünk, gyors, pontos, olcsó! Ön ebből két opciót választhat.
(#) Beki76 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Ha jól számoltam, és a veszteségektől eltekintve, akkor a bemeneti oldalon max a 3,6 J jön ki. Elvileg így a kimeneten sem lehet több. Mert gondolom másodpercenként ad impulzust, vagyis annyi a feltöltési idő is. Ugye? Vagy nem jól gondolom?
(#) Stage hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
Üdv,
Villanypásztor vezetőknek a 1.5mm2 réz vezeték megpucolva alkalmas?
Köszi a segítséget.
(#) Remci válasza Stage hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Szia!
Én rezet nem tennék,oxidálódik,meg ha megfeszíted, akkor egy idő után kinyúlik. Én horganyzott 1,2-1,6mm-es venyige kötő drótot szoktam javasolni. 1000Ft-ért elég sokat lehet kapni. Nem méterre,hanem kilóra lehet kapni.
(#) Stage válasza Remci hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Köszi. Az oldman féle kapcsolást építeném meg. Esetleg van tapasztalatod a témában?
(#) Remci válasza Stage hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Azt a kapcsolást nem építettem meg, két fajta inverterest szoktam néha készíteni.
(#) Krisztián93 hozzászólása Okt 25, 2021 /
 
Sziasztok van egy villanypásztorom és csak sípol és nem süt ki.
Szerintetek mi lehet a baja?
A segítséget előre is köszönöm
(#) erdgab válasza Krisztián93 hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Az autótrafót Te kötötted le? Tudsz e mérni feszültséget azon a nagy fehér kondenzátoron olyan 500V körül?Ehhez vissza kell kötni az autótrafót,de előtte ellenőrizd,hogy nem szakadt e valamelyik tekercse.Ha nem akkor szakadt vagy zárlatos a ferrittrafó szekunder tekercse vagy rossz a triak esetleg a mellette lévő put (2N6027) adta meg magát.
(#) Krisztián93 hozzászólása Okt 27, 2021 /
 
Az autótrafót én kötöttem le meg mérem amiket irtál. triakom elvileg van itthon. Köszönöm a segítséget
(#) jdani hozzászólása Okt 31, 2021 /
 
Üdv. Egyáltalán nem vagyok otthon villanypásztor témában. Viszont eljött az ideje, mivel a kutyám megállíthatatlannak érzi magát. Már mindent elkövettem, és már unom, úgyhogy úgy gondolom eljött egy kis barátságtalanabb megoldás. Házi készítésűben gondolkodtam, láttam egyszerű pásztorokat, amik motor-autó gyujtótrafójából készültek, és egy tranzisztor kapcsolta rá a feszültséget, kimenete meg már a ,,sokkoló,,
Ezek tényleg jó hatásfokúak? A terület 15x50m kb.
Amit én elképzelek, ahogy működik:
A földelést leszúrom egy ponton, ahol van az egység, és a másik elektródát húzom végig a kerítés mentén lent?
Következő: »»   273 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem