Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1038 / 1155
(#) granpa válasza NGY hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Én a nagyon minimalizált, 4 lábú DM160-hoz viszonyítottam.
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Nagyon "gyári" a tejüveg; egyenletes, határozott szélű, valamint szemmel láthatóan használatlan az eszköz, ugyan nem eredeti dobozában volt.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Folytatás: A mért ellenállás is erre mutat szerintem.
(#) Epu2 válasza NGY hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Nekem is volt áramstabilizátor csövem. Két láp. De nem bolt opál. A korábbi képek között is volt olyan.
(#) Epu2 válasza granpa hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Csak melegen. Árammérős labortáppal percek alatt bahatárolható a jellemzője. Max annyira izzik, hogy még számottevő fényt épp nem AD.
(#) Epu2 hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
Üdv! Kaptam egy csokor kábelt. Van löztük egy, amiről halovány ultraibolya gőzöm nincs, mire jó. Tudtok segíteni. Laposabb, mint az USB és nincs egész dupla széles.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2021
(#) uniman válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Élesebbb fotó?
(#) img válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 11, 2021 / 1
 
iPad töltőkábelnek látszik.
(#) Epu2 válasza uniman hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Pont amit mellékeltél.
(#) Egri Frédi hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
Uraim !
Mi lehet ez a 3 lábú 1 "farkú" valami. Semmi felírat nincs rajta, eltekintve a tetején ( a farka mellett ) egy K betűhöz hasonló ( lehet épp egy Kínai írásjel is ) jel.
(Az ónpaca csak ahhoz kellett, hogy állva is tudjam fényképezni.)
(#) kaqkk válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 14, 2021 / 1
 
Nekem vaku hoz való "gyújtótrafónak" tűnik
(#) mraulajos válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Hali! Munkámból adódóan, találkoztam ilyennel. A közúti járművek tetején lévő, sárga villanócsöves villogóba van ilyen. Ez gyújtja be a villanócsövet.
(#) Egri Frédi válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Biztos, hogy nem az. Bonyolultabb áramkörben volt, de hogy mibe, azt nem tudom. Van benne egy PIC16F716, meg néhány ismeretlen IC.
(#) Egri Frédi válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Ha már ketten is ezt mondjátok, meghajlok ...
De villanó cső a környéken sincs. Egyébként ez hogy "gyújt" ?
(#) mraulajos válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Azt, hogy hogy gyújt, nem tudom. Biztos kap valami impulzust a kondenzátor kisülésekor, de nem akarok butaságot írni. Valaki biztos megtudja mondani/magyarázni.
(#) nedudgi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 14, 2021 / 1
 
Valószínűleg autotrafó. Ellenállásméréssel ellenőrizheted feltételezésemet. Esetleg induktivitásmérés is segíthet, de alkatrészterre ne kapcsoljad egyszerre a három lábat, mert többszáz voltos feszültéget generálhat.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2021
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 14, 2021 / 1
 
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Apukám ! Hol van ebben szó erről a 3 lábú 1 farkú akármiről ? Egyeltalán mi a neve ennek az izének ?
(#) Egri Frédi hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
A farok és a középső láb közt multival 139Ω mérhető. A másik két láb közt 0.3Ω. A teszter azt írja: 5.3µH 18nF 1.3Ω 525.7kHz valamint Q=21 ( ez utóbbit nem tudom mi lehet ) a két szélső láb közt. A farok és a középső labnál: 145Ω 20.9mH 160.5kHz Q=7.1
Ez mit jelenthet ...
(#) kaqkk válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 14, 2021 / 1
 
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 14, 2021 / 1
 
Hogy neked semmi sem felel meg.
ONSEMI szerint pulse transformer.
(#) majkimester válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Idézet:
„Q=21 ( ez utóbbit nem tudom mi lehet )”

Ez a Jósági tényező.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Iiiigen, ha a kutyaszar egy kicsit poros, már meg se eszem !
Valószínűleg sosem fogom felhasználni csak a kíváncsiság miatt érdeklődöm.
Szedtem már szét vaku meghajtó elektronikát, de még egyben sem találtam PIC -t. Igazából ilyet se láttam benne és a villanócső meghajtása is kissé idegen nekem.
(#) Egri Frédi hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
Akkor végül is mi ez ?
Egy trafó vagy valami összetett rezgőkör ?
(#) DJmike hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
Üdv! Felismeri valaki ehhez melyik csatlakozó a megfelelő? Egy központi porszívó csatlakozója, de elveszett.
Köszönöm előre is
(#) Régi motoros válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Egy transzformátor kevés menetszámú primer, és nagyon sok menetszámú szekunder tekercseléssel. Hasonló, mint az autó gyújtó transzformátor.

A primer tekercsre impulzust adva a szekunder tekercs kivezetésein szikra ugrik át, ha elég közel vannak egymáshoz. Gyakorlatilag a bemenő feszültségimpulzust transzformálja fel nagy feszültségre, és általában impulzus üzemben működtetik.
Sok impulzust adva a primerre sok szikra ugrik át, akár "folyamatos" szikrázás is lehet,
ha elég nagy frekvenciával hajtják primer oldalon.
(#) kistee válasza DJmike hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Egyszerűbb lenne, ha legalább érintkező távolságot írtál volna... Kezdésnek pl. itt nézz körül.
(#) antiktelefon válasza DJmike hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Valamiféle 45 fokos quick connect csatlakozó, lehet a másik fele csavaros, lehet krimpelhető. Ha 2.54mm vagy 2mm szabvány távolságúak a pinek én kicserélném egy csavaros blokkra és érvéghüvelyes kábelt raknék bele.
(#) Bakman válasza DJmike hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Ránézésre erre hasonlít: Bővebben: Link. Ennek van nyitott változata is. Ha másként nem megy, cseréld ki csavarozhatóra, az garantáltan nem veszik el: Bővebben: Link. Már ha a lábak távolsága 5.08 mm. Ha 5 mm, akkor abba is bele lehet szuszakolni.
(#) DJmike válasza Bakman hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat, így már megoldható.
Következő: »»   1038 / 1155
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem