Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1347 / 1384
(#) NGY válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 21, 2021 / 1
 
Idézet:
A fordulatszám helyett a szögsebesség, amit figyelembe kellene venni

Mindkettő ugyanazt a fizikai jellemzőt (=egyenletes körmozgás) írja le, csak más mértékegységben kifejezve (pl. 1/min. vs. radian/sec).

Ha a kerületi sebességre gondoltál, akkor teljesen jó helyen keresgélsz.
(#) nedudgi válasza NGY hozzászólására (») Szept 21, 2021 /
 
Jogos, arra gondoltam .
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2021
(#) sdrlab válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 21, 2021 /
 
Igen, elég tág határok között fogható be motor e célra. Én anno Kínából vettem egy 12V-on kb 25000-et forgó morgót, hozzá univerzális(állítható) patronokat is, de csak a közönséges, kb legolcsóbb, fix beszorítópofa vált be, a többinek, ha kis mértékben is, de volt némi rezonanciája. Ilyen merev, vékony hegyeknél már problémát okozott. Ez a fajta befogó viszont tökéletes balanszot adott, semmilyen fordulatszámon nincs, vagy csak minimális a rezonancia...
A4-es méretű nyák-okat nem szoktam készíteni, de két oldalról nekiesve talán még pont átfogja keresztbe...
(#) Egri Frédi válasza pont hozzászólására (») Szept 21, 2021 /
 
Kézzel nem tudnál vele fúrni, oszloposban arany áron kapható. Ezek a gépek már légmotorral vagy frekvencia váltóval működtetett szerkezetek.
(#) Suba53 hozzászólása Okt 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Milyen tapasztalataitok vannak a fényérzékeny bevonattal kapható nyák lemezekről?
Mennyire érzékenyek a tárolásra, mechanikus hatásokra? Hasonlóan kell megvilágítani, mint a Positiv 20-al lefújt lapokat? Ugyanúgy NAOH oldatttal lehet előhívni?
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Ha most veszel ilyet, valószínűleg már nem fogsz találkozni vele de egy időben két változtot lehetett kapni attól függően, honnan rendelted. Az új verzión vékonyabb a fényérzékeny réteg, kevesebb megvilágítási idő is elég valamint a régebbinek a hordozója sárgásabb, kevésbé áttetsző.

Csak jót tudok mondani róluk. Instant, egyenletes a lakkréteg, a réz felület tökéletes, csomó időt lehet velük spórólni (tisztítás [rézréteg megsértése], fújás, szárítás). Ok, egy hártány, drágább, mint a normál lemez.
A tárolási idő nem probléma, van olyan alapanyagom ami már több, mint két éves. Kb. egy hónapja használtam, olyan volt, mint az új. Én hűvös helyen tárolom, sík felületen. A védőfólia viszonylag vastag, elég jól védi a lakkot.

A megvilágítási idő hosszabb mint P20 esetén de ugyanúgy NaOH-val hívható elő. Az előhívás a P20-hoz képest kicsit lassabb, nem 10-15 hanem 30-40 másodperc alatt oldja a megvilágított részeket. Ugyanakkor ezt is, mint a P20-at, a túl tömény előhívó nullára radírozza. Én fél liter vízben 4.5-5 g NaOH-t szoktam feloldani.
(#) gerry válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Csak jót tudok én is mondani a fényérzékeny nyáklemezekről. Anno a conradban vettem párszor, aztán a kontelben is volt. Felhasználása, megfelelő körülmények között (garázsban a kupiban) évekig eltárolható és felhasználható.

Levilágítása nálam 4kw-os lámpával 3-4 másodperc! 80W-os letört burájú izzóval 8 perc volt. Granulált lefolyótisztítóból kevertem előhívót amivel tökéletesen előlehetett hívni mind a P20-al lefujt, mind az előérzékenyített nyákot is.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) ahinoam hozzászólása Okt 11, 2021 /
 
sziasztok, van valaki aki normális áron készítene nekem egy kb 16x10 es panelt fotóeljárással? Múltkor vettem egy fényérzékeny panelt a Conradban de sehogy sem sikerült kb 20 féle beállítással kimaratnom, szerintem a panel fényérzékeny része volt elfáradva, el is ment tőle a kedvem, plussz régen csináltam már ilyen eljárással panel, viszont pontos rajzolat kellene.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
(#) Elektro.on válasza ahinoam hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
PNP transfer fólián nem gondolkodtál?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
(#) ahinoam válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
köszönöm a reagálásodat, nem tudom hogyan kell használni
ragasztani kell vagy vasalni?
hát utánaolvasva eléggé problémásnak tűnik mivel még soha nem vasaltam panelt és sok idő lenne míg kitapasztalom hogyan kell, a fotóeljárást is sokáig kellett tapasztalnom mire jó lett de ilyen nagy tábla esetében főleg 2 oldalas lemez esetén nagyon pontosnak kellene lennie, mivel a rajzolat nagyon kis vonalakból és forrpontokból áll, nem akarok most sok ilyen Pnp fóliát és fényérzékeny panelt elhasználni és se időm se kedvem ezzel most kínlódni, ezért írtam hogy már besokaltam a legutóbbi kb 20 próbától, inkább fizetnék érte
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
(#) Elektro.on válasza ahinoam hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Rányomtatod lézerrel a mintát és rávasalod.
Nekem elsőre ment. Finom kék por van a lapon, amit a panelra ragaszt a nyomtató tintája.
Simán elvittem 2 vezetőt az IC kábak között zárlat és szakadás nélkül. Nem az a macera mint a hagyományos vasalás. Persze azért ezt is el lehet rontani.
(#) Egri Frédi válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Hány µ -os lapra csinálta ?
(#) Elektro.on válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Sima hétköznapi 1,6mm es kétoldalasra. 35µ ha jól emlékszem. De csak teszt volt.
(#) ahinoam válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
köszönöm, akkor lehet hogy kiprobálom majd, addig viszont szereztem egy fotósnyákot az Árwill kft-től, 2000 ft volt a 20x12 cm, nem pénz érte
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2021
(#) SVFeri hozzászólása Okt 18, 2021 /
 
Sziasztok.
Ajánljatok légyszives olyan nyaktervező programot (nagyon egyszerű megfelel) amelyik tud maráshoz Gkódot generálni.
Persze ingyen kéne..
(#) kaqkk válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 18, 2021 / 1
 
Sprint layout
(#) Suba53 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Linkeltem volna egy oldalt, ahonnan letölthető volt a Sprint Layout 6, de már leszedték.
Torrenten viszont megtalálhatod.
(#) vision61 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Szia!
Ez nem olyan, mint az Eagle volt néhány évvel ezelőttig (amíg be nem kebelezte az Autodesk), hogy magán célra lehet használni, de van méret (100 x100 mm) korlátozás?
(#) Suba53 válasza vision61 hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Erről nem tudok. Alkotó mélyebben ismeri. Ő készített is egy nagyon jó segédletet a használatához.
Ezer köszönet érte.
(#) n0409bp válasza vision61 hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Sprint Layout 6.0-t használok (angol). Nincs benne méretkorlátozás.
(#) Egri Frédi válasza n0409bp hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Nem tudom honnan szerezted, nem is érdekes ... A hivatalos ingyenes verzióban 160x100 mm méretkorlát van. A teljes verzióban nincs. Eredetileg német nyelvű, de már telepítéskor át lehet állítani angolra.
***
Alkotó fórumtárs valóban készített hozzá egy igen részletes "Használati útmutatót" .pdf formátumban. Ha írsz neki szerintem elküldi.

A nem legális használatra utaló részt eltávolítottuk.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Suba53 hozzászólása Okt 20, 2021 /
 
Én innen, a fórumról töltöttem le a leírást.
(#) SVFeri hozzászólása Okt 20, 2021 /
 
Minden oldal ami felkínálja Sprint Layout-ot csak kamu. Valójában nem kehet letölteni.
Van ötlet, honnan lehetne letölteni?
(#) Suba53 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Biztosan van olyan barátod, ismerősöd, akinek van torrent hozzáférése.
A kalóz öbölben fent van az 5-ös.
(#) SVFeri hozzászólása Okt 21, 2021 /
 
Köszönöm a prg-t.
Ez HPGL állományt készít.
Hogy lehet ebből Gkódot készíteni?
Vagy melyik prg készít Gkódot?
(#) niedziela válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Oszd meg amiből G kódot akarsz készíteni.
(#) tigris127 hozzászólása Nov 14, 2021 /
 
Üdv! Itthon kifogytam a 35%-os hidrogénperoxidból (elég rég volt az utolsó beszerzés), és a napokban szembesültem vele, hogy magánszemélyként nem kaphatok már. Tud vki segíteni beszerzés terén?
(#) Epu2 válasza tigris127 hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Ne csodálkozz. Semmit nem kaphat magánszemély töményen. Már 21% oxigén tartalmu levegőt sem.
(#) kaqkk válasza tigris127 hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Merre laksz ? Pesten az AZÚR vegyszerboltban vehetsz , vagy ha közelebb laksz Szegedhez , egy fél kannával (kb2,5l) tudok adni , ha eljössz érte . Régről maradt nem biztos hogy 100% os de szerintem még használható .
(#) Ódenka hozzászólása Nov 14, 2021 /
 
Nekem 4 literes, fehér kannában volt tárolva 3l, 1 l egy régi, hengeres, fekete flakonban volt, könnyebb abból adagolni a maratáshoz..
Amikor utántöltésre került sor, kiderült, a maradék és nem kevés peroxid megromlott, semmit nem csinált...Állítólag a fényre érzékeny a lötty, fogalmam sincs róla, igaz-e. Hétfőn kiderül, mennyire, vagy semennyire sem vagyok "közület", rákérdezek a helyi boltban, nem-e lehetne-e, e...
Ja igen, 4l-es kiszerelésben adták csak anno ugyanott.
Ui: Utánanéztem, írja a net, fényérzékeny. Akkor...aha...
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2021
Következő: »»   1347 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem