Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1345 / 1384
(#) Egri Frédi hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Ezel a felirattal szemezek már egy jó ideje ...
Lenne valaki a fórumlakók közül, aki elmondaná hogyan kell ezt értelmezni ?
(#) Bakman válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Nem csak nálatok vannak fogalmazásgátlót szedő emberek.
(#) Egri Frédi válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Ez csak helyesírási hiba - gyakran előfordul itt is ...
De egy többrétegű panel belsejében lévő zárlattal mit tudnak a Risztonozóban kezdeni ? ( Azt a panelt már nem lehet csak szétszaggatni ... )
(#) Hp41C válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Idézet:
„De egy többrétegű panel belsejében lévő zárlattal mit tudnak a Risztonozóban kezdeni ?”

Attól függ mekkora a zárlatot okozó áramút és a hozzá vezető vezetékek keresztmetszete. Ha elég kicsi a zárlatot okozó áramút keresztmetszete, árammal el lehet égetni.
(#) Egri Frédi válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Igen, azt mi is szoktuk alkalmazni. De nem a Risztonozóban. Ott a fényérzékeny anyagot viszik fel ...
(#) majkimester válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Ha árammal megszüntetitek a belső zárlatot, akkor mi történik valójában az ott lévő zárlatot okozó rézzel? Távozni nem tud. Érzésre ha elolvad és meg is szakad a zárlat, ott nem lesz olyan szigetelés a két fóliasáv között mint máshol. Később ez még okozhat kellemetlen meglepetést.
(#) Egri Frédi válasza majkimester hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Csak olyan esetben alkalmasható ez a módszer, ha nem "igazi" a zárlat. Értem ezalatt azt, hogy nem a vezető sávok közti "rézmaradvány" a zárlat okozója, hanem a felület előkészítés ( csiszolás ) során a vezetősávok közé kerülő "fémszemcs/por" a zárlat okozója. 10Ω alatt sosem szokott jó eredményt hozni. Ha a zárlat meg is szűnik, a felületen igen jól látható nyoma marad ( felpúposodik, felhólyagzik és jelentősen elszíneződik ). De egy aprócska porszem eltüntethető és a forrasztásgátló lakk el is takarja a nyomokat. Ha találok ilyen panelt majd teszek fel képet róla ...
(#) majkimester válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Köszi, így már értem.
(#) Egri Frédi hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Furatgalvanizáláshoz készült tesztpanel ...
Ki szúrja ki a hibát ?
(#) papus51 hozzászólása Aug 13, 2021 /
 
Sziasztok!
NYÁK készítéshez transzfer fóliát hol lehet rövid idő alatt beszerezni? (sárga, viaszos tapintásút)
(#) Epu2 válasza papus51 hozzászólására (») Aug 13, 2021 /
 
Próbáld meg az oldal tetején. Hestore.
(#) papus51 válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 13, 2021 /
 
Köszi
(#) FAZ1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Annyit tudnék csupán hozzáfűzni, a hidrogén-peroxid természetes "önbomlását" egy kissé le lehet lassítani, ha sötét (pl. barna) jól záró üvegben van!
Avagy - fémfóliával "le kell sötétíteni" a bolti műanyag flakont. (amiben elvileg adják)
(#) Egri Frédi válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
A boltban eleve fekete műanyag vagy átlátszatlan, vegyszerálló flaskában kapod. Ne zárd le jól, üvegben meg különösen ! Huzamosabb állás alatt szétnyomja az üveget.
A hidrogén-peroxid nem stabil vegyület. Semmire nincs szüksége a bomláshoz. A hűvös és sötét környezet lassítja ugyan a bomlását, de leállítani nem tudja.
(#) Suba53 hozzászólása Szept 20, 2021 /
 
Srácok!
Tudja valaki hogy hol lehet viszonylag jó áron beszerezni egyenes szárú 0,8mm-es keményfém fúrót?
Kis kézi proxxon fúróval, és állvánnyal fúrom a nyákjaimat. A vastagított szárút egyből töri, míg az egyenes szárúval több ezer furatot is vígan kifúrok.
Azok általában más figyelmetlenség miatt pattannak el.
(#) Ge Lee válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 20, 2021 1 /
 
Ha mezei HSS-ről van szó, azt a legtöbb szerszám vagy csavarboltban tartanak, de azokkal 20 furat és már nincs éle. Az a vastagított szárú, az a jó. Azért töri, mert nem központos a fúród (vagy lötyög az állványban) és üt a fúrószár forgás közben. Az kemény anyag, nem hajolgathat semerre sem. Szóval inkább fúrógépet kéne cserélned.
Vagy megpróbálhatod még azt, hogy csak a végét fogod be, bár akkor sem fog tudni többet hajlani. Én oszlopossal fúrok vele, ez se tökéletes, emiatt vissza szoktam venni a sebességet a leglassabbra, így nem tördeli.
(#) Suba53 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Pont erről van szó. Nem mezei HSS, mert azt 30-50 furat után újra kell éleznem.
Régebben minden nyákgyártó használta a keményfém egyenes szárú fúrókat, de amióta elterjedt a vastagított szárú, azóta nehéz hozzájutni, ezért kérdeztem.
Amúgy valóban nem precíziós a fúrógépem, de emiatt nem fogok egy méregdrága fúrógépet venni.
Az egyenes szárúnak pont az a lényege az esetemben, hogy azt a kis bizonytalanságot elviseli, de a vastagított szárú már nem. A nyakánál elpattan pár furat után.
Volt egyenes szárú keményfém fúróm pár darab. Volt amelyiket évekig használtam, sok ezer furatot vígan kifúrt, nem ment el az éle. De sajnos kifogytam, és nagyon hiányzik.
(#) Ge Lee válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Nem tudom hol lehet kapni olyat, nekem a vastag szárúból van, azokat használom évek óta.
(#) majkimester válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Tulajdonképpen melyik az a hobbi fúrógép ami alkalmas vastagított szárú keményfém fúrókhoz? Megvan a kellő fordulatszáma és nem üt, nem lötyög? Kinek mi vált be? Dremel állvány pl. vicc kategória ehhez.
(#) Suba53 válasza majkimester hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Én még a nyolcvanas években vettem egy akkor még nyugatnémet utazásom során a proxxon kézi fúrót a hozzá tartozó proxxon állvánnyal. Azóta használom nyák fúráshoz.
Kicsit kikopott már, de az egyenes szárú fúrókkal ez nem okozott gondot.
A vastagított szárúhoz sajnos alkalmatlan.
(#) Suba53 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Milyen fúrógépet használsz?
(#) Bakman válasza majkimester hozzászólására (») Szept 20, 2021 / 1
 
Proxxon TBM 220. Igaz, az ára nem hobbibarát de nekem nagyon bevált, csak ajánlani tudom.
(#) Ge Lee válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Már leírtam, oszlopos, valami olcsó barkács kategória, valami TIP ha jól emlékszem. Ebből vettünk akkoriban hármat, egy volt belőle aminek nem ütött a tokmánya, a többié igen. Illetve ez is üt, de annyira keveset hogy lehet használni erre is.
Elkezdtem régebben egy adaptert építeni az esztergámhoz amivel precízebben tudnék fúrni, na de közben alig építek már valamit, általában azt se nyákra, szóval azért az évi pár darab nyákért felesleges.
(#) pont válasza majkimester hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Marómotorként kell keresni pl. Bővebben: Link nyákfúrásra a legolcsóbb patronos is megfelel, a legutóbbi munkámnál 1200 furatot kellett készíteni, végig bírta egy db. karbid 08-as és még ki tudja mennyit fog....
(#) Suba53 válasza pont hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
És ezt milyen állványban használod? Mert nekem az állvány kopott ki, amiatt üt a gép.
(#) Bakman válasza pont hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
A motor még csak-csak de sokszor az állvány nem elég merev, abból kell jót venni.
(#) pont válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Én mini 3018-as cnc-ben, de akár még kézbe is foghatod, bármilyen állvány jó, az én "cnc-m" nek a leggyengébb pontja a marómotor felfüggesztése, marni ez miatt nem is lehet vele, de fúrni tökéletes.
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Szept 20, 2021 / 1
 
Én egy pc tápból átalakított, állítható tápegységgel hajtom, meg lehet keresni azt a fordulatszámot amikor a legsimábban megy, bármilyen állvány jó, nem kell tonnásnak lennie....
(#) Suba53 válasza pont hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Én úgy csinálom, hogy az összes furatot végig fúrom 0,8mm-el, majd ahol nagyobb kell, azt egy kis kézi fúróval fúrom át nagyobbra. Oda már jó a HSS is, és azt simán állvány nélkül.
De a 0,8-asokhoz kell az egyenes szárú fúró, vagy egy precízebb állvány, ami nem üt.
(#) Suba53 válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Kaptam egy linket egy fórum társtól, és ez valószínűleg az amit keresek.
Keményfém fúrók.
Következő: »»   1345 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem