Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   230 / 249
(#) gtk hozzászólása Okt 4, 2021 / 7
 
Sziasztok.

Jo ideje nem jartam itt. Jo nehany probalkozas utan vegre sikerult az SMS dolgot megoldani a rendszer fele.
Kozben elkeszult a HF radiom "direct sampling" valtozata . Nehany kep lathato a blogomon (foleg az elso valtozatrol). Megosztok egy videot. Ekkor meg "majdnem kesz" allapotban volt a radio. Azota mar "befejezodott" az elso teljes erteku mukodokepes valtozat. H7R SSB FPGA/DSP radio
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) sany hozzászólása Okt 18, 2021 /
 
Egy kis érdekesség.

Magyarország első adóállomása
(#) Ferkógyerek válasza gtk hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Szia Szabi!
Nagyon jó lett a rádió, akár egy gyári!
(#) gtk válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Szia Feri ! Koszi. Meg nagyon sok mindent lehetne csinalni rajta, csak eppen idom nincs hozza. Meg meg szeretnem csinalni ket sav egyidoben valo vetelet (egyidoben ket vizeses es spectrumkep)
(#) Sanyesz5 válasza gtk hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Szia!

Tetszik a rádiód, milyen hardver ketyeg alatta? Ha jól látom az oldaladon stm32, de melyik típusa?
(#) gtk válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Koszi. LTC2208 AD, Cyclone iV FPGA, STM32H743 (ha jol emlekszem) 176 pin.
(#) Sanyesz5 válasza gtk hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Komoly cucc, azért kérdeztem mert mintha kicsit lassú lenne néha a kijelző frissítése a videón azt hittem talán gyengécske alatta a hardver.
(#) gtk válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Konkretan mire gondolsz ? A kijelzo frissitesenek sebesseg mindig ugyanannyi.Ennyire van beallitva. A spektrumkepnel pl 3-al atlagol.
(#) Sanyesz5 válasza gtk hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
A pirossal bekeretezett rész tűnt nekem kicsit lassúnak, de lehet élőben más:

sav.jpg
    
(#) gtk válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 18, 2021 / 2
 
Az a spektrumkep, ott van alapbol 3-al valo atlagolas (allithato), tobbek kozott. Ha az atlagolast kiszedem majdnem realtime. Szandekosan van igy csinalva.
(#) Gyantáscin hozzászólása Nov 2, 2021 / 1
 
UFO járás 20m-en
(#) tnl válasza Gyantáscin hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
A hangja milyen?
(#) Kera_Will válasza Gyantáscin hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Nem hagynak SüSüTVzni ?!
Hmm valami OTR vagy lokális zavar ?
WEBSDR-en is látszik ?
Melyik WEBSDRen látszik még ?
(#) Gyantáscin válasza tnl hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 1
 
Jószerivel nem is volt hangja, hanem amolyan fehérzaj, de lenyomta az éppen vett adást. Az a tűzijáték szerű jel meg olyan volt, mint amikor valaki üres vivővel végigpásztázza a sávot.
(#) Gyantáscin válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Sajnos, amikor észleltem, nem néztem meg máshol, most viszont éppen az albertisai WEBSDR-en látszanak érdekes motívumok.

Alberirsa.jpg
    
(#) Kera_Will válasza Gyantáscin hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Keresztbe futó ,seprő vivőszerűre gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) Gyantáscin válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 1
 
Arra, meg 13 MHz környékén is van valami díszítősor.
(#) Kera_Will hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 1
 
Wobbler. Szórt spektrumú hírközlés. Újabban pedig a digitális technika számtalan lehetősége.
(#) sany válasza Gyantáscin hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 1
 
Akkor csaknem az idegenek, azok más frekvenciát használnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) Gyantáscin válasza sany hozzászólására (») Nov 3, 2021 / 2
 
Még jó, hogy nem csináltam alufólia sisakot
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Nov 3, 2021 / 2
 
Frekvencia készlet csak egy van, az emberiségnek, és az idegeneknek is. Kénytelenek vagyunk megosztozni rajta.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 12, 2021 /
 
Sziasztok. Esetleg annyi segítséget kérhetek valakitől hogy segít lefordítani a szövegeket a képről? Próbálkoztam de olyan kicsi hogy alig látom őszintén szólva és annyira még nem vagyok jó az oroszban hogy "kikövetkeztessem" a szavakat.

Csak hogy témában is maradjak: épp egy R-112-őt élesztek, a táptrafó elkészült a bekötést akarom pontosítani.
Válaszokat előre is köszönöm.

112.gif
    
(#) Gyantáscin válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 12, 2021 / 1
 
Amit meg tudtam fejteni a bal oldali aljzatról :
A képek elölnézetben vannak (vagy nem?)
1- Gégemikrofon "+"
2-
3- PTT
4- Hallgató "+"
5- Gégemikrofon "-"
6 - Valaminek a megnyomásakor testre kapcsolódik
A gégemikrofon két vezetékes+árnyékolás
A mikrofon valami dinamikus
Próbáltam az Interneten utánanézni, de csak annyit tudtam meg, hogy a gazdatest 45 kg-os
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2021
(#) szikorapéter válasza Gyantáscin hozzászólására (») Nov 12, 2021 / 1
 
Igen az R-112 egy szép nagy jószág, és nemrég készült el hozzá a táprész csak a bekötéseket akartam tűpontosan keresni.
A hallgató gyári lesz úgyis mivel van hozzá itthon, a táprészt viszont félvezetőztem mivel a tápja gyárilag 2 unformerből áll az egyik folyamatos a másik csak adás módban kapcsolt rá a készülékre.
(#) Gobe54 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Arra nagyon ügyelj, hogy a saját tápod is csak a PTT megnyomására adja ki az adó tápfeszeket. Nem ismerem a 112-t, de pl. az R-104-nél komoly füstjelek voltak, ha vételkor jelen volt a tápcsatin az adó tápfesz is.
(#) szikorapéter válasza Gobe54 hozzászólására (») Nov 15, 2021 / 1
 
Igen több helyen relézve lesz a tápfesz róla hogy csak a megfelelő pillanatban adja ki.
(#) pont hozzászólása Nov 24, 2021 /
 
Sziasztok! Megtudná mondani valaki, rádiózásban kezdő szinten, hogy kell használni az ilyet : Bővebben: Link szóval hova milyen illesztéssel mit kössünk? Az ilyen videókból nem nagyon okosodom : Bővebben: Link A cél az lenne, hogy a 130-174 Mhz vevővel más amatőr sávot is figyelhessünk.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2021
(#) HA5AWS válasza pont hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Szia!
Az adatok közt ott van pontosan mit mekkora jelszinttel hova kell kötni!
RF bemenet: 0,1-500MHz
RF bemenet: 10dBm (1dB tömörítési pont)
Helyi oszcillátor bemenet: 0,1-500MHz
Helyi oszcillátor bemenet: -10dBm
IF kimenet: 0,1-200 MHz
Tápfeszültség: 9-11V egyvégű tápegység
Melyik adat nem világos???
Üdv: Gábor
(#) Kera_Will válasza pont hozzászólására (») Nov 24, 2021 / 1
 
Ilyen videók helyett szerintem inkább a rádió és elektrotechnika alapjaival ismerkedjél meg.
A kérdésedből az látszik, hogy nem nagyon vagy képben a működésével.

Ezt így pár szóban kissé nehézkes lenne elmagyarázni ...

130-174 MHz vevődről nem tudunk semmit.
Analóg / pll hangolású ?

Milyen amatőr sávokat szeretnél fel/le konvertálni a vevőd bemenetéhez?
Ennek függvényében kell keresgélni a hozzá tartozó lokáloszcillátor frekvenciákat.
Ettől függ a bemeneti rövidhullámú sávszűrők tulajdonságai is.

Pontos típusa sokkal többet segítene.
Tipikus gombhoz a kabátot problémát vetettél fel.
Sejtésem szerint ez egy URH kézi rádió lesz ... ezek általában ebben a frekvencia tartományban keskeny FM-et vesznek.
Más opció nagyon nincs ... esetleg jobb esetben AM az is korlátozott frekvencia sávban.
130 MHz az a légisáv felső régiója AM vételre.Jobb esetben ez egy szkenner ami AM/FM vételre képes ...


NBFM nem jellemző a rádióamatőr rövidhullámú adásvétel technikában. Max a felsőbb sávokban 10m 6m 4m esetén.
Lejjebb keskenyebb az engedélyezett frekvencia terjedelem ebből adódóan az AM és FM üzemmódok széles átviteli csatorna foglaltságuk miatt nem használatosak .Ennél keskenyebb sávszélesség igényű üzemmódokat használnak : SSB / CW .
Ezenkívül az AM túl sok energiát is pocsékol el az ssbhez képest az információ átvitelre.
Itt a baj a meglévő rádiód demodulátora nem lesz képes érthetően és jól feldolgozni a CW/SSB jeleket mivel nem erre tervezték.

Amire képes lehet a rendszered , hogy esetleg a 27 MHz CB sávban lévő CEPT normás NBFM modulációt feldolgozza.
28MHz amatőr sáv FM szegmensét vegye.
51-52 MHz körüli FM forgalmat hallhasd.
70-71 MHz közötti FM fóniát érzékeld.
Akkor még nem beszéltünk a vevő antennákról.(az is 1 külön "mise")
Vevőbemenetek előerősítők ,sávszűrők kialakításáról , a keverő panel oszcillátor bemenetére építendő áramköri egységről (lokál oszcillátor) .
A keverő panel kimenetén lévő sávszűrőről ( persze ez részben benne van már a meglévő rádióban) .
A vevőd lépésköze is bonyolítja az életed.
Hááát szóval nem egyszerű ez a vételi konverter építési lehetőség.
Pláne úgy hogy nem tudunk semmit arról a rádióról amihez építeni/illeszteni szeretnéd.
Demodulátoráról , lépésközéről , alapérzékenységéről ... stb.
Következő: »»   230 / 249
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem