Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1044 / 1149
(#) Gafly válasza Pixi hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Mármint olyan mozgásérzékelő ami lámpát kapcsol?
Mert akkor szerintem is triac.
Darabja nincsen meg, a felirat bal alsó sarkával?
(#) Ronen02 hozzászólása Okt 20, 2021 /
 
Sziasztok! A google nagyon nem volt a barátom
Ki tudna nekem valamit mondani a BEAG TK129-M röl, azon kívül, hogy transzformátor?
(#) granpa válasza Ronen02 hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Méréssel próbálkoztál már?
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Okt 20, 2021 / 1
 
Jelölésrendszerük alapján (TK -> Trafó Kimenő) lenne, de ilyet, ráadásul igy kiöntve még nem láttam.
Vagy fél órát én is elszórakoztam a kereséssel.
(#) Patópali válasza Ronen02 hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
TK125-M az AKT 408 BEAG keverőben van, a vonali jelkimeneti trafó.
De hogy a képen látható TK129-M mibe lehetett jó kérdés. Esetleg lehet az is, hogy nagy keverő asztalban volt.
Gafly -nak igaza lészen.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2021
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 22, 2021 /
 
Sziasztok.
Torony tetején vannak ezek a műszerek. Leginkább az üvegbe zárt forgó fém lap érdekelne, hogy az mi lehet. Felismeritek a többit is, hogy mi célt szolgálnak? Köszi.
Az én tippem az 1029 feliratúra egy szmog szenzor, az agancs alakú melletti egy sima hőmérséklet-páratartalom-nyomás mérő, az agancs talán egy villámlás detektor, üvegbúrába zárt forgó: UV mérő? Egyébként fogalmam sincs, csak tipp.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2021
(#) gyerek67 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Talán egy szelénes fényerő mérő lehet, de hogy a többi kütyü mi...?
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2021
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Az üvegbúrás forgó izé azt detektálja, hogy süt-e a nap vagy nem. Én sem tudtam mi az, de volt aki igen: Bővebben: Link.

szerk.:
A négyágú szerkentyű, ha minden igaz, ultrahangos szélmérő.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2021
(#) uniman válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Netes infók...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2021
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Szuper, köszi. A német szöveg fordítása meg az, hogy ha van egy kis különbség a szenzorok által mért fényintenzitásnak (az árnyékolás miatt), akkor a napsütéses órákat tudja számolni. Gondolom így detektálják a felhős, beborult eget, mert az nem "napsütéses", és nem ad annyi árnyékot, ami a szerkezetnek be van állítva.
Uniman: Köszi, ma is tanultam valamit.
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Nagyon jó a kérdésed, maga a cég sem kutyaütő.
Köszönöm szépen a szemfelnyitást.
(#) Nasir Pirooz hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogy a mellékelt kapcsolási rajzban milyen transzformátort használják?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Egri Frédi válasza Nasir Pirooz hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
A csövek nem igazán az én asztalom, de ha 27 voltot adsz a fűtőszálra akkor nem lesz hosszúéletű a szerkezeted ...
(#) synergy válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Az nem fűtöszál (indirekt katód fűtés), hanem a pentóda 2. rácsa. a segédrács. A lerajzolt áramkör amúgy ebben a formában működésképtelen.
(#) Gafly válasza synergy hozzászólására (») Okt 25, 2021 / 1
 
Szerintem egyikőtöknek sincsen igaza, javaslom az adatok tanulmányozását.
Idézet:
„A csövek nem igazán az én asztalom, de ha 27 voltot adsz a fűtőszálra akkor nem lesz hosszúéletű a szerkezeted ...”

Dehát ha pont ezt szereti?
Idézet:
„A lerajzolt áramkör amúgy ebben a formában működésképtelen.”

Erre sem vennék mérget. Diszkóban nem lehet vele dübörögni, de megszólalhat. Ne vegyük el a kolléga kedvét az épités örömétől. Legalább nem csapja agyon az áram, és szépen világit.
Ekkora áramnál szinte bármilyen akár légrés nélküli (pl. csengőreduktor) transzformátor is jó lehet próbára...
(#) synergy válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2021 / 1
 
Bocsánat, még fáradt voltam, igazad van, működhet, de ez így csak játszásra való. Ha viszont arra kell, szinte bármilyen hálózati trafóval ki lehet próbálni, nem fog telítődni a vas.
(#) mnyugger válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
DE! PL504
(#) VJ72 válasza Nasir Pirooz hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
A cikk szerint 230/24V hálózati trafóval lehet próbálkozni.
Bővebben: Link
(#) Egri Frédi válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Elektroncsővel annyi kapcsolatom volt, hogy a "régi rádiókon" a "macskaszem/varázs szem" mutatta az adóra való pontos hangolást. Ez nekem - gyerek fejjel - nagyon tetszett. Aztán kijött az a verzió, ami már egy csíkkal mutatta ugyanezt. Talán EM72(?). Kaptam egy ilyet egy öregebb szakitól, aki berhelgette, javítgatta a TV -ket, Rádiókat. Rettenetesen megörültem neki és be akartam üzemelni. Első lépésben meg is vettem Magyari Béla - Elektroncső atlaszát. K..va drága volt a többi könyvhöz képest -akkor. Végig nyálaztam, különösen az engem érdeklő szakaszokat. Végül is egy rádióból kibontott trafóval "színeket varázsoltam" a csőre. Földöntúli boldogság töltött el. Viszont ez így önmagában semmire nem volt jó. Az atlaszt forgatva rájöttem, hogy rengeteg féle cső van. Egyéb támogatás hílyán el is ment a kedvem a csövektől. Annyi viszont megmaradt bennem amit a mai napig se értek: miért 6.3V a fütőszál feszültsége - álltalában ? Miért nem 5 vagy 10, 12V ???
Ha valaki elárulná, megköszönnêm. Ne halljak meg tudatlanul ...
(#) VJ72 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 25, 2021 / 1
 
Az akkori autók 6 voltos ólom akkumulátorai ilyen névleges feszültséggel működtek, ezért lett az E csősorozat fűtése 6,3 V.
(#) Remci hozzászólása Okt 26, 2021 /
 
Sziasztok.
Ez szerintetek milyen értékü elko lehet?
(#) nedudgi válasza Remci hozzászólására (») Okt 26, 2021 / 1
 
68µF 35V.
(#) Remci válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Köszönöm.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Okt 27, 2021 /
 
Sziasztok, SMD dióda 14, alatta 55 a jó 530Ω körüli. Gugliban sem katalógusban nem találom. Jó -e a sima, vagy van valakinek valami infója?
(#) Imi68 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Szia! Esetleg ez? SMD14RGP SCHOTTKY Diode 1A,40V SMD14APT SMD marking 14
(#) Chipmunk1960 válasza Imi68 hozzászólására (») Okt 28, 2021 / 1
 
Szia, Köszi a tippet, elfelejtettem írni, keresztben van a felírat. A Shottky-k 150-250Ω körül vannak általában. A panelt nézegetve, lehet csak egy sima védődióda a kimeneten.
(#) Patópali válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Szia!
Supressor dióda esetleg?
Sajnos a begyűjtött SMD katalógusokban nem találtam 1455 címszó alatt semmi egyértelmű adatot.
(#) Chipmunk1960 válasza Patópali hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Szia, annyit tudok, hogy elektomos targonca, vagy emelőgép elektronika, tehát 12,24,48 esetleg 72 V os rendszer vezérlője lehet. A másik oldalon van 14db SMD-FET.
(#) melorin hozzászólása Okt 29, 2021 / 1
 
Ez milyen OPA lehet? Értem én hogy ami rá van írva, de mintha nem is létezne ilyen.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) Epu2 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
A PL504 fűtőfeszültsége 27V. úgy gondolta a szerző, hogy egy táppal működik. Nem tudhatom, de komoly teljesítmény nem jöhet ki. A trafó meg a kimenőkre jellemző légréses, szerintem 1-2 négyzetcentis vasmag. Menetszámot nem írt a szerző ezért a régi emlékeim alapján 500/100 menet.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2021
Következő: »»   1044 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem