Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3331 / 3546
(#) Egri Frédi válasza rolie hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Az ital, látjátok mit tesz az ital ...
Árban a kettő közt nagyságrendi a különbség.
(#) Skori válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Nyáron eltettem a klimából kifolyó kondenzvízből pár litert (= desztillált víz).
Akinek kell, és beugrik érte (pesterzsébetre), az a vendégem egy 1,5l-es palacknyira.
Pákaszivacs nedvesítésére használom, mert ebben nincs vizkő...
(#) mnyugger válasza Skori hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Nálunk a kifolyóból a madarak isznak.
(#) Egri Frédi válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Nekem az alattunk lévő rózsabokorra csöpög a víz ...
Kár, hogy a gazdája nem ért a meccéshezMETSZÉSHEZ, ezért nem szokott virágozni. Sajnálja megmecceniMEGMETSZENI rendesen ...
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) jani1987 hozzászólása Okt 26, 2021 /
 
Gyerekek ez megér egy említést. Parabola a dzsumbujban.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Biztos atomstabil a jelszint...
(#) granpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
A györöki szomszédom antennája is hasonló környezetben van; azóta jó a vétel.
(#) ftirius hozzászólása Okt 26, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy szemes sarut kellene a hegesztőkábelre nyomni, a gyárinál hatékonyabban lehetőleg
Nekem sajnos nincs szerszámom hozzá.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2021
(#) Gafly válasza ftirius hozzászólására (») Okt 26, 2021 / 1
 
Satu?
(#) ftirius válasza Gafly hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Az éppen van...
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Nem hangyás a kép? Nézd, lehet a kódolt természetfilmek is bejönnek majd.
(#) kameleon2 válasza ftirius hozzászólására (») Okt 26, 2021 / 1
 
Egy satu és egy anyacsavar kombo pont ugyanígy tud sajtolni. De előtte ráhúznék pár gumi és zsugorcsövet is tehermentesítőként. Aztán rámelegíteném. Akkor nehezebben törne így meg.
(#) Ge Lee válasza ftirius hozzászólására (») Okt 26, 2021 / 1
 
Fogó, de inkább satu sarka. Utána pedig le kell forrasztani, és örök élet + 1 nap.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2021
(#) Gafly válasza ftirius hozzászólására (») Okt 26, 2021 / 1
 
Satu, anyacsavar, zsugorcső, hőlégfúvó, bazinagy páka és forrasztóón van, ha megint erre jársz.
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 26, 2021 / 1
 
Nem kell még "bazinagy páka" sem, én is kb. úgy préselem rá, mint ahogyan Ge Lee írta. A páka helyett a régi rezsón olvasztott ónfürdőbe mártom.
(#) Fats Domino hozzászólása Okt 29, 2021 /
 
Jó reggelt!
Azt kérdezném a Tisztelt Uraktól,van-e valakinek használható ötlete, arra vonatkozóan: miként melegíthetném fel kb. 100-150 C fok közé ezt a lencsét,lehetőleg fokozatosan és egyenletesen. Ha készen lehet ilyen szerkezetet kapni az is jó, mivel előfordulhat,hogy még kellhet. Mikrózás, hőlégfúvó,gázsütő ,”zsebsárkány”,vízforraló nem opció, ahogyan a Jedi fénykard és hasonló jópofaság sem. Tényleg használható ötlet kellene, egy igen drága objektív egyik lencsetagja ez. A pénzérme a mérete miatt van mellette, a fekete szél nem műanyag, ez fényzáró festés,nem gond ha ez leég. Ha nincs semmi ötlet, azt is tudomásul veszem,sőt hálával tartozom azért,ha egyáltalán bárki elolvasta a kérésemet, nagy megtiszteltetés számomra, ha energiáját ráfordítva gondolkodik a használható megoldáson és azt közzéteszi.

003.JPG
    
(#) Kovidivi válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Szinte minden lehetőséget kizártál. A forralás miért nem jó? Kuktában magasabb hőmérséklet is elérhető.
(#) nedudgi válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Miért akarod melegíteni?
(#) Lucifer válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Én Vötsch VC3 7060 klímakamrát ajánlanék az tudja amit szeretnél

Amúgy a reflow kemencék környékén is körbenéznék amik nem online-ok (az online-ok a konveyor sebességével és a zónákkal állítják a hőprofilt).
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) Gafly válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Milyen hőátadó közegben gondolkozhatunk?
Csak levegő?
(#) Fats Domino válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Igen,leginkább az lenne a jó, és ha közben figyelemmel kisérhető a melegítés,akkor pláne
(#) Fats Domino válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Látni kell a melegítés közben a szétválást.
(#) Fats Domino válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Ragasztott lencsetag, a két üveg között elöregedett a kanadabalzsam. Ez a természetes ragasztóanyag 130 C fok körül veszíti el adhéziós tulajdonságát, a két lencsetagot így szét lehet választani , és tisztítás után újra ragaszthatom,kanadabalzsamom van.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) Fats Domino válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Köszi,az ötlet jó,már csak a horror árával kell megbarátkoznom,de egyelóre ezt nem erőltetném, mivel ezért az árért 100 ilyen komplett objektívet lehetne venni.
(#) Ge Lee válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Amit el tudnék képzelni az 2db halogén izzó. Azért kell a 2db, mert ha csak az egyik oldalról melegíted akkor tuti hogy el fog pattanni mert nem lesz egyforma a két tag hőtágulása. Na meg kell hozzá valami tartóka is, ami ott tartja adott távolságra a két izzót a lencsétől.
Hőmérséklet szabályozásra meg vagy labortápok, vagy a távolságok növelése-csökkentése. A kromatikus lencse elég kényes jószág, el nem tudom képzelni hogy azt újra úgy össze tudd ragasztani hogy az jó legyen, de hajrá.
(#) ftirius válasza ftirius hozzászólására (») Okt 29, 2021 / 1
 
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
A satu-anyacsavar kombinációval oldottam meg!
A forrasztás gondját levette a vállamról, hogy kívülről szép rézszínű aluszálakból van a kábel.
(#) Fats Domino válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Csak a szétválasztása és a tisztítása a komplikált, az újra ragasztása gyerekjáték, még kollimálni sem kell, a két lencsetag hajszálra azonos átmérőjű, ezt könnyedén lehet tartani egyszerű eszközzel. Egyébként csináltam már több hasonló ragasztást, de ott a ragasztó, UV fényre kötő anyag volt, azt teljesen más módon lehet/kell szétválasztani . Majd küldök fotót az erdeményről ,hogy elhidd, ez nem lehetetlen feladat. Köszi a hozzászólásod, a halogénlámpás megoldás jó lehet.
(#) vision61 válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 29, 2021 / 1
 
Szia!
Ha a közelemben laksz, akkor a melegítésben tudok segíteni.
Van a laborban klímakamra.
(#) Fats Domino válasza vision61 hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Ez igazán kedves felajánlás tőled,de ha jól sejtem Miskolc környékére kellene mennem, az pedig nem épp a szomszédban van. De azért nagyon köszi !
(#) Gafly válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Én egy ilyen felajánlásnak örülnék (mint majom a farkának), mert nagylelkűbbet nehéz elképzelni.
Következő: »»   3331 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem