Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 67
(#) kaqkk válasza uniman hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
A link nálam nem működik , de ha beindul a "gyártás" kevés is lesz a 140l ...
(#) Moderátor hozzászólása swich hozzászólására (») Okt 20, 2021
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyre teszünk fel!
(#) steve25 hozzászólása Okt 29, 2021 /
 
Sziasztok,
Azt lehet tudni hogy ez a motor állandó mágneses vagy sem? Adattábla szerint kerestem de nem jöttem rá....
(#) Bakman válasza steve25 hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Vagy állandó mágneses vagy soros gerjesztésű. Aszinkron motor 60 Hz-es hálózat mellett is maximum 3600-at fordul elméletileg. Gyakorlatilag még kevesebbet a slip miatt.
(#) steve25 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Nem lehet hogy egyenáramú a motor? Mivel nincs rajta frekvencia jelölés?
(#) Bakman válasza steve25 hozzászólására (») Okt 29, 2021 / 1
 
Lehetséges. A Y130 jelölés, mintfeszültség, inkább állandó mágnesesre utal. Tehát ebben az esetben soros motor nem lehet.
(#) pucuka válasza steve25 hozzászólására (») Okt 30, 2021 / 1
 
(#) erbe válasza steve25 hozzászólására (») Okt 30, 2021 / 1
 
Minden fontos adat rajta van az adattáblán. Legfelső sorban 3f~(váltakozó). Szerintem szinkronmotor, azt jelezheti az "Észak-Dél" ábrázolású mágnesrúd. Feszültségnél Y150V, azaz csillag kötésű tekercselés 150 V feszültséghez. 4000 fordulatot frekvenciaváltóval tud elérni, így érthető a 150 V feszültség.
(#) steve25 válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Köszönöm, Ilyet még nem láttam, de ami lényeg hogy állandó mágneses, Gyakorlok tesztelek, szélgenerátor miatt, hogy mivel induljak el. az állandó mégnes jobb lehetőségeket nyújt
(#) erbe válasza steve25 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Idézet:
„szélgenerátor miatt”

Tegyél föl napelemet!
(#) hapro hozzászólása Feb 22, 2022 /
 
A lengyel GEKO villanymotorokról mi a véleményetek? Van tapasztalatotok vele?

például
(#) bbatka válasza hapro hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Az alumínium ház talpa vajon mennyit fog kibírni ? hajmeresztő !
(#) erbe válasza bbatka hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Mi bajod azzal a talppal? Nagyon jó alu ötvözetek is léteznek.
(#) uniman válasza hapro hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Az a motor tuti nem "lengyel"! Csak a kereskedő az...aki rádásul nem közli, hogy hol gyártják az általa forgalmazott termékeket.
Vajon miért titkolja? (Fura, hogy a lengyel előírások ezt megengedik) Mindenestre sokat elárul, hogy a saját webshopjában gagyi kínai termékekkel azonos fazonú cucokat árul...
Honfitársi vélemény : "Csakúgy, mint bármely más magát "gyártónak" nevező importőr, aki saját márkaneve alatt kínál rossz minőségű, gyenge minőségű generikus termékeket közvetlenül Kínából."

A motor súlyát kellene összevetni régi "rézdrótos".. villanmotorokkal...kiderülhet, hogy nem "Cu".
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2022
(#) zaza99 hozzászólása Feb 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy a képen látható aszinkron motrohoz mekkora kondenzátor szükséges?
(#) hapro válasza uniman hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Leírás alapján 21kg ennek a konkrét motornak a tömege.
Mivel használtan szinte lehetetlenség 1 fazisű 2880 1/min haszálható, minőségi motort venni, és újonnan a 100.000ft nyaldossa egy ilyen kereskedőtől, pl cemplexnél, így igyekszem olcsóbb alternatívát keresni. Tájékozódni. Amiről tudjuk, hogy kínai egy két kivétellel mindenki szidja, óva int tőle, aztán találtam ezt a lengyel motort, ami árban kb a kettő között van. Adatai alapján még lehet akár normális is. Gondoltam hátha van tapasztalatotok vele és megkérdem.
(#) batyu1970 hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
sziasztok!
Van egy imi motorom megszeretném forditani a forgásirányt.
Ebben szeretném kérni a segitségeteket.
Előre is köszönöm.
(#) StMiklos válasza batyu1970 hozzászólására (») Feb 26, 2022 / 1
 
Szevasz!
Lehet másnak a fényképeddel több szerencséje (esze) lesz, de még az is kérdéses volt számomra, hogy 1 vagy 3 fázisú.
A 2 fehér vezetéktől (kondi) mondjuk 1.
Bejön a másik oldalon 4 fekete vezeték.
Minek annyi, honnan jön, hova megy?
Ha széthuzigáltad volna a vezetékeket, hogy látható lenne egyértelműen.
Kíváncsian várom mi a megoldás, ha már én felsültem.

Mod: nézegettem, szerintem a jobbszélső fekete a 0

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2022
(#) Bkrisz válasza batyu1970 hozzászólására (») Feb 26, 2022 / 1
 
Hát tény könnyebb ha írtál volna de ki lehet találni...
Ha jól látom. A bal bejövő vezeték a nyomógombra megy, jobb meg a fázis/nulla/föld.
Nincsenek a " helyén" a kivezetések, bár meg lehet így is.
Ami számomra furcsa hogy a sárga motor vezetéke van segédfázisnak bekötve, bár tény lehet így is ha már tekerték de a gyári sárga a főfázis szokott lenni. Biztonság kedvéért én rámérnék.
Ha így jó akkor:
A jobb oldali lemezt átrakod képhez viszonyítva a jobb felső és a középső sor jobb oldali csavarra. A fehér vezetéket ami meg ment a jobb felső csavarra az meg megy a jobb alsó csavarra. Minden más marad úgy.
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Senkinek nincs ötlete?

Ha mérni kell hozzá azt is meg tudom csinálni.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2022
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Az adattáblán nem szerepel kondenzátor érték, azaz lehet, hogy nem is kell hozzá. Abban az időben nem voltak ilyen olcsó kínai kondenzátorok, ezért más trükköket alkalmaztak, pl. ellenállásos fázistolás. Relé vagy röpsúly működtetésű érintkező indított. Kísérletezni kell!
Ha mérsz, egyből látszik, a nagyobb ellenállású a segédfázis, a kisebb a főfázis. (már tucatszor leírták itt ) Utána egy nyomógombbal megpróbálhatod elindítani. Bekötést találsz a képek között.
Nem szedted még szét? Hátha ebben is röpsúly van belül.
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Még nem szedtem szét. A tekercseket már azonosítottam. A bekötés is egyértelmű, holnap kipróbálom a nyomógombos indítást.

Köszönöm.
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Írhattad volna a mért értékeket. Ha a segédfázis jóval több, mint kétszerese a főfázisnak, akkor valószínű az ellenállásos fázistolás.
(#) Macsek71 hozzászólása Feb 27, 2022 /
 
Megerősítést kérek
A minap "javítottam" egy fachips készítő készüléket ( ágdaráló )
A tünet ami miatt szétszedtük : a múltban egy darálás során valószínű vastagabb-keményebb ágat kapott (túlterhelés ? ) azóta nem akar elindulni, csak "belökve".
Szétszedve valóban nehezen forgatható az aprítótárcsa ...
Tovább bontva ( tárcsa levesz...) megjött a bátorság - indítsuk el üresen.
Biztonsági retesz áthidal, delej , kapcsoló be : nagy kattanás a motorból és hangtalanul felpörög
Kapcsoló ki : "csattanás*" a motorból és nagyon hamar megáll ...
Csattanás ... vajon mi mozog a motorban ? Csapágyai rendben levőnek látszanak, forgórészen sérülés nem látszik (amennyire bele lehet lesni ...)
Szumma : kikapcsolva nehezen forgatható, viszont a csattanást leszámítva gyönyörűen, hangtalanul forog.

Összeraktuk, kipróbáltuk működik... Daráltunk vele vagy fél órát, semmi melegedés, plusz zörgés nem tapasztalható ...

Feltételezem van valami fék a motorban, az tréfálhatott meg ...

* kb. egy izmosabb relé hangja
(#) erbe válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Valóban van benne egy fék, ami feszültségmentes állapotban befog. A működése gyártónként kissé eltérő lehet. Létezik röpsúlyos, rugós, kúpos,... De van, ahol a forgórész csúszik el tengelyirányban.
(#) batyu1970 válasza Bkrisz hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
szia,
Mindent úgy csináltam ahogy mondtad és nagyon szépen forog ellentétessen.
Még egyszer köszönőm szépen.
(#) batyu1970 válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
itt a megoldás..
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
A főfázis ellenállása 9Ω
vezeték átmérője: 2x 0.5mm

A segédfázis ellenállása 27Ω
vezeték átmérője: 0.4mm

Egy 60W-os izzót kötöttem a segédtekecsre így felpörög a motor az izzó teljes fénnyel világít, megszakítása után is forog tovább a motor.

Elég jól belátni a motorba röpsúlyt nem látok benne.

Nyomógobbal is elindúl, de a kapcsolás idelye alatt sikít a motor.
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
A leírtak alapján szép kora ellenére lehet, hogy mégis kondenzátoros indítású. 20 µF-dal próbáld! Szerintem az elég lesz. Vagy még jobban sikít.
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Rendben veszek egyet.
Mivel az izzóval jól ment nem lehet hogy ellenállás volt rajta gyárilag? Ha igen akkor mekkorával kellene próbálnom?
Következő: »»   60 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem