Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   59 / 62
(#) pisti89 válasza llaczo hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
(#) GPeti1977 hozzászólása Okt 31, 2021 /
 
Indukciós főzőlap tekercsétáttekertem más formára, még az a gond hogy teli a grafit tégely vassal és nem indul be.
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Kevesebb vassal indítsd el.
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Kevesebbel sem megy, úgy csinálja mint amikor eredetiben nincs rajta edény. Pont nincs otton az induktivitásmérőm most jól jönne. Esetleg a vannak még ide való kondenzátorok ha még berakok párat hátha elindul.
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Oké, de egy hevítőnek el kell indulni belső vas nélkül is... vagy ez egy "asztal" kapcsolás?
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
A gyári indukciós fözölap, párszor ciccen az után letilt, mikrokontrolleres nézhet sok paramétert
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Ja, az más...
Először csinálj egy enyhén "tölcséres" tekercset, hasonló méretben az eredetihez, aztán abból már többet tudsz tapasztalni, mikor és hogyan fog izzítani.
Talán az erővonalak eloszlása, sűrűsége visszafogja és nem mindegy az elektronikának.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2021
(#) csavarkulcs hozzászólása Okt 31, 2021 /
 
Kevés a vas. Nem érzékeli. Próbáld meg kicserélni a tégelyt vascsőre, hátha úgy beindul.
(#) GPeti1977 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Tényleg vascső szögvas mellett elindult, csak az kellene hogy kevesebb vassal is binduljon
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Ezek szerint a vas távolsága nem mindegy a tekercstől ( persze.. ) - mint a főzőlapon.
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Jó lenne ha beválna akkor egy zárt vascsőben mely grafittal bevont tudnák alut olvasztani. Az ebay es önrezgők nem jók mert figyelni kell az áramkorlátot, illetve kell egy feszültségszabályozható táp, egy főzőlap meg tizen ezrek és szabályozza a teljesítményt, persze egy 1: 1 es leválasztó trafő nem árt használat közben
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Jó meló lesz, megválasztani az optimális vascső átmérőt a távolság miatt és a vastagságot első lépcsőben, de attól tartok, hogy sokat kell oda kísérletezned..- nehogy az energia nagy része ott vesszen el.
Különben én is így tudtam alut olvasztani vas csőben ( mint egy katalizátorral, átvitt értelemben..), csak normál hevítővel.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2021
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Szerintem csak induktivitást mér, ha jó egy határon belül elindul, onnan meg szabályozza a teljesítényt nem szalad meg
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Amiket mértem eredeti tekercseket, 60-70 uH voltak.
Ez a te formád sokkal kevesebb lehet?
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2021
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Nem mértem, ami rajta volt a tányéron betekertem kaptonnal és mind feltekertem a samott tégelyre, meg a ferriteket is oda rögzítettem, így nő az induktivitás meg nem szór ki annyira, még a tekercs meg a tégely közé höszigetelő paplan kellene.
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
A "külső" ferrit inkább a szórás miatt jó/kell, mint az eredetiben..
Külsőleg is hőszigeteld majd, mert itt nem tudod vízhűtésre csinálni a sodratot és ebben a formában nagyon sütni fog.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2021
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Tesztnek jó volt, a tekercset vékony csőből kellene elkészíteni jó hőálló szigeteléssel vízhűtéssel inkább olajhűtéssel, a melegítés ment de csak nagy mennyiségű vas esetén kevéssel nem indul el, sok vassal viszont az az előnye az önrezgőhöz képest hogy szabályzott teljesítményt ad le nem terhelődik túl, illetve a curie pont elérésekor lekapcsol az áramkör, olyan mélyvörös izzást sikerült elérni. Illetve a bizonságos használathoz kellene 3kVA 1:1 leválasztótranszformátor
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Bejáratod majd... a mélyvörös már elég lesz az alunak is. A lényeg az ( talán ), hogy vas henger minél közelebb legyen a tekercshez is és az aluhoz is, hogy a legjobban át tudja adni a hőt.
(#) granpa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Adok vasat, csévét, ha megcsinálod a leválasztót. Még tán drótot is.
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Egyik ismerősömnek készítettem pár éve GU81M mel egy 13,56MHz- es majdnem rádióadót (500W) antenna kicsatolás illesztése hiányzik, nagyfrekis kísérlethez, már bedobta a sarokba nem tudta semmire használni de megvan, emlékeim szerint azzal nem tudtam fémet melegíteni (nem vas fémet persze), nem tudom miért, amit a múltkor javítottam fogászati öntőt az csak 1MHz körül ment de önrezgő volt. Olyan kellene amiben egy kerámia tégelyben tudok olvasztani. Illetve pár hete voltam egy dekor cégnél gépet javítani, ott is van egy nagyfrekis centrifugál öntőgép de valamiért nem használják, vagy nem tudják használni vagy nincs rá megrendelésük.
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Azért a méretek és a watt kis mértékben összefüggnek.
Nagyfrekis olvasztásnál még inkább lényegesebb az illesztés, mert nem mindegy, a csőben vagy csövekben mekkora a veszteség és mennyi a kimenő..- meghalnak-e a csövek elhangolás esetén.
Hálózatnál pedig majdnem csak az érdekes, olvad-e az anyag vagy sem.

Nálad most elsőrendű a tekercs és a vas henger közti minimális és optimális hézag, hogy izzon a vas, onnan pedig átadja az alunak a hőt, minél vékonyabb tégely vatagsággal.
Legalábbis a hagyományos hevítőnél ezt tapasztaltam.

Gondolom, a céges gépet le kéne selejteztetni.. - aztán adj neki..
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 2
 
Én meg 6 mm külső átmérővel, 1 mm falvastagságú vörösréz csövet, ha kell GPeti1977-nek ajándékba, mert jó ember...
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) GPeti1977 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Köszönöm olyan van, de mivel ez nagyobb feszültségről működik így 3mm es rézcső kellene a nagyobb menetszám miatt, illetve le kellene szigetelni hőálló szigetelőanyaggal, plusz a vastégelyt kívülről hőszigetelni, ehhez láttam hőálló paplanokat, szöveteket, illetve itt olajhűtés kell, víz nem jó a 1000V van a tekercs sarkai között, olyasmi olaj ami nem vezeti az áramot, azt hiszem a Toyota Prius valami egységében van hasonló.
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Én trafóolajban hűtöttem a kondikat, nem hűtött csövön lógtak.
Nem volt semmi gond az olajjal.
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
Láttam hogy kőműves kanálban is olvasztanak alut gázzal, gondoltam egy kanalat felraktam a konyhai nem szétszedett hevítőre és beindult tőle, a lámpa pislákolásán láttam hogy van teljesítményfelvétel. Lehet nem kellene csak egy kívülről hőszigetelt kőműveskanál, egyrészt a hö veszteség miatt másrészt az üveg alatt van hőszenzor ami max 240 fok felett letilt, ennél egyszerűbb megoldás nincs is.

Illetve van még egy, mikrohullámú sütőhöz pár tízezerért lehet kapni kerámia égetőkemencét, ebben 1000 fok feletti hőfokot lehet előállítani, azt hiszem Szilicium karbid höszigetelve.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) Egri Frédi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Hol láttál és mi ez a kerámia égető kemence ?
Ha alumíniumot akarsz olvasztani réz vagy vas csőben, arra készülj fel hogy idővel az olvadt alumínium fel fogja oldani a rezet, de a vasat is, úgy mint a páka hegyén az ón a rezet ... A fémek többé-kevésbé oldódnak egymásban !
(#) GPeti1977 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Itt üveg olvasztónak írja de láttam hasonlót kerámia égetésre:
Bővebben: Mikrohullámú kemence
(#) llaczo hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Sziasztok.
A cégben van egy indukciós melegítő és a főnök szeretné a csinálnék még egyet.
A baj az hogy van benne egy IC ami le van csiszolva.
Van e valakinek tippje hogy milyen IC lehet?
Én úgy tippelem hogy az előállított frekvenciát vágja, vagy alakítja.
Mellékelek egy rajzot a frekvencia generátor részről.
Köszönöm.
(#) ferci válasza llaczo hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia!

Csak egy javaslat.... valamelyik rajzoló progival rajzold le/be, sokkal jobban olvasható minden ( nekem legalábbis..).
A másik... ha tudod, nézd meg szkóppal, a bal szélső poti tekerésére hogyan változik a 4047 Q és Qneg kimenete.
Egyrészt a freki miatt, másrészt az impulzusok szélessége miatt.
Ha csak a baloldali poti "tekerhető" ( a többi beállító ), talán csak freki változtatás van.
Ha csinálnod kell egyet, úgyis kellenek a mérési adatok.

üdv, ferci
(#) kissi válasza ferci hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia!
Idézet:
„Ha csinálnod kell egyet, úgyis kellenek a mérési adatok.”
Ha copy-val készül, akkor nem !
Következő: »»   59 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem