Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   7 / 577
(#) Doszpot válasza Doszpot hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Húúúú! Bocsánat!
MBA810! Tegnap estéről rosszul maradt meg az emlékezetemben.
Egyébként a gyártója is Tesla.
(#) Dudus válasza Doszpot hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Szerintem ugyanaz. Hallottam legendákat arról, hogy a különböző gyártók termékei között gerjedékenységben különbség van, de nem tapasztaltam. Én egy Tesla rádióban cseréltem TBA - ra MBA 810- t és semmi gond nem volt. ( SBA ?)
(#) masi1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Egyébként t(m)ba800 is jó helyette, ha nincs más.Csak tápfesztürésben és hütőfülben térnek el a 800-as javára.SBA teljesen másfajta jelölés.
(#) Doszpot válasza Dudus hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Csak azért érdekelt, mert van itthon egy Tesla rádiósmagnó, elég recsegős volt, (aztán a potik megfújkálása segített) és ha már szétkaptam, feltűnt, hogy hoppá, ez meg miféle végfok IC?
Szerencsére nem azokkal volt gond. De hála nektek, már akár azzal is lehet gond, megvan a megoldás.
Köszönöm!
(hogy az az SBA honnan bukkant fel a fejemben... )
(#) retro válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Sajnos ezt én is tapasztalatból tudtam meg. Egy orion 221-es skálaüvegét akartam tisztára törölni nedves ruhával és egész európa odalett. Most ha igaz hozzájutok egy másik skálaüveghez. Kérdésem a következő, mivel lehez ezeket egyátalán megtisztítani a kosztól, hogy a felirat az üvegen ne sérüljön? Másik kérdés, hol lehet ilyen régies aranyozott, vagy világos színű hanszóróvásznat beszerezni?
(#) hg1dmt válasza retro hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Én 1 napig áztattam a skálaüveget (http://www.bnbt.hu/sutoipari.html) mosószeres vízben, majd vízsugárral mosattam le a szennyeződést.
Törölni csak a feliratmentes oldalt szabad.
(#) Iszkakof István válasza retro hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Tanácsolom mindenkinek, hogy mielőtt hozzákezdene egy skálaüveget megpucolni, előbb fényképezze le nagy felbontással, vagy szkennelje be a gépébe. Nekem szerencsém volt a Philipsemmel, mert valakinek megvolt a skálaüveg fényképe, és a fénykép után tudnak csinálni másat. A Ciocirliám skálaüvege is elég siralmas, de lefényképeztem, a képet mellékelem. Isten őrizzen meg valakit attól, hogy egy ilyen üveget lemosson, mert utána jó lesz ablakba
(#) hg1dmt válasza Iszkakof István hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Bizony az ilyen állapotú Ciocirlia skálaüveg tisztítása csak imádkozással oldható meg )
De csak halk imával!!!
(#) Iszkakof István válasza hg1dmt hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Meg sem próbálom. A keresztfiam ismer valakit, aki a gépkocsi műszerfalán lévő műszereknek átírta a skáláján lévő számokat, biztosan egy skálaüveg sem állítja meg. Imádkozni fogok, de azért, hogy hamar készítse el. Amúgy a régi üveget teszem vissza, az újat pedig szépen becsomagolom. A másik topicban megkérem a hozzáértőket, hogy alakítsanak át egy PC tápot (természetesen csak igy a képernyőn) 1,5 és 45 volt feszültségekre. Ez azért szükséges, mert még azesetben is, ha a fűtést a katódnak szárazelemről táplálom és az anódot trafóról, természetesen egyenirányitva és megszűrve, a hangszóróban hallik a hálózati brrrummm.
(#) Simon Balázs hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Nekem kettő VEF 206 os rádióm van mind a kettő működik és néha használom is. Képek késöbb. :gumicsirke:
(#) hg1dmt hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Sziasztok!
Szeretném a rádióimat megmutatni nektek, Íme:
Tegnap gyarapodtam 1 Szatmár VT ra 2103 - készülékkel .
Igaz, hogy nem "ősi", de csöves.
Most nálunk lakik.
(#) hg1dmt hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
És ami lemeradt:
(#) hg1dmt hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Ha valaki tudna segíteni a Melódijához kapcs rajzot szerezni, nagyon megköszönném.
Az összes többihez már letöltöttem.
Köszi.
(#) masi1 válasza hg1dmt hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Mármint a Bulgar "meloda"-hoz keresed a rajzot(m10)?
(#) masi1 válasza masi1 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Na sikerült megtalálni:

m10.pdf
    
(#) hg1dmt válasza masi1 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Sziasztok!
A #245461 üzenetben közölt képen lévő Melódia- hoz keresem a kapcs rajzot.
Üdv.
(#) hg1dmt válasza masi1 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
De azon melódija 102 van.
(#) hg1dmt hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
És Rádiotehnika a gyártó.
(#) masi1 válasza hg1dmt hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
valo igaz.Itt a kapcsija:

m102.pdf
    
(#) hg1dmt hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Köszönöm szépen, ez kellett.
(#) boy23w hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Sziasztok
Nagy takarítás közepette találtam 2db 16cm es kiválló állapotú hangszórót. Tippem szerint Videoton, vagy Orion. Azt szeretném kérdezni, hogy ki tud róluk vmit, mert szivesen építenék hozzá hangfalt. Esteleg kinek van hangfala ilyen hangszórókkal? Szerintetek milyen és mekkora hangfalt építsek?
A válaszokat nagyon szépen köszöünöm előre is
(#) Doszpot válasza boy23w hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Bővebben: Link
Orion hangszóró, hirtelen google barátommal ezt találtuk a típusszám alapján.
(#) hg1dmt válasza boy23w hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Szia!
Itt olvasgass, biztosan találsz valami infót:
http://www.google.hu/search?hl=hu&q=lb+0932&btnG=Google+keres%C3%A9...ang_hu
(#) boy23w hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
Az orion hangszóróhoz egy 35,5 magas 30cm mély és 23cm széles zárt ládát röktönöztem 19-es bútorlapból, de nagyon bevált! A magassabb frekikhez képest nagy csillapításal de hallahtó a 20Hz is. Felső tartományban sem rossz és nincsen az hogy bizonyos frekiken nagyon hangos lenne, bár csak 100Hz körülig néztem. Szépnek nem szép de ahol használnám nem is kell hogy az legyen. (Hulladék bútorlapból raktam össze, mert szegény ember vagyok) De így is hangzásban ( ugyan arról az erősítőről) odalök a 20cm es benti hangfalamnak.
(#) llaci56 válasza boy23w hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Nem értem, mi az, hogy "odalök"??? Lehet, hogy valamilyen kiveszett mértékegység, amit nekem már nem is tanítottak?

Próbáltam értelmezni:

A 35,5cm x 30cm x 23cm -es "odalök" a 20cm - esnek...
(#) boy23w válasza llaci56 hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Köbzolinak igaza van, ez egy szleng. Van egy 20cm es sunflowerem és attól kellemesebben szebben szól a 16cm es orion hangszórókkal elátott láda mint a sunflower. Igaz akkorát nem bír szólni de ahhoz képest hogy ez egy régi hangszóró hulladék bútorlapból és ráadásul kissebb nem rosz még hangerőre sem. De ahova kell oda a kettő együtt nagyon durva lesz, mert kb akkora szobába kell mint egy Merci Sprinter beltere. Egy régi rádiót akarok kiváltani vele, mert sajnálom használni (Servo-Sound)
(#) llaci56 válasza boy23w hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Értem, így már világos.
Köszönöm a magyarázatokat. A szleng szótárban nem találtam.
(#) retro válasza hg1dmt hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Most már tudom én is. Közben megtudtam, hogy Győrben egy úriember sok rádióhoz gyárt skálaüveget. Pl az Orion 222 höz van sima fehér, és színes is mint az eredetiken. vettem is és teljesen jó, ráadásul kemencében ráégetve, szóval akár dörzsölgetni is szabad.
(#) Alexej hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
Hi!
Szereztem egy régi orosz elektroncsöves rádiót. Mikor bemelegszenek a csövek és felerősödik a hang elkezd kattogni, rendszertelenül és minden csatornán, minden frekvencián. Van egy varázsszem is benne ami nem világít még jó vétel esetén sem, szerintetek mi lehet a hibák oka?

Előre is köszönöm válaszotokat!
(#) Imi65 válasza Alexej hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Elképzelhető, hogy tápkondi, vagy hidegítő kondi kapacitásvesztése okozza a hibát. Ezekre próbaként rá ell tenni egy jó kondit, amelyiknél megszűnik a jelenség, azt kell cserélni.
A varázsszemeknek mindig van fényük (nemcsak jó vétel esetén), tehát gondolni kell a cső hibájára (kimerült), vagy a kiszolgáló áramköreinek is lehet gondja (fűtés, + feszek).
Következő: »»   7 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem