Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   270 / 291
(#) at22 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Rendben. 1 es re tettem.
(#) at22 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Azóta már kétszer meg ált meg kétszer beindult.
Köszönöm. A hűtést kell figyelnem , hogy 1 esen eléggé fog e hűteni.
Gondolom a hőérzékelő kapcsoló lehet benne a rossz!
(#) kaqkk válasza at22 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Nem rossz... tökéletes , fogadni mernék hogy nincs 20 fok a helyiségben ahol a hűtő van ...
(#) at22 hozzászólása Nov 21, 2021 /
 
Fával fűtök kandalóba a konyhába van a hűtő elég meleg van a konyhába.
(#) Gafly válasza at22 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Idézet:
„Gondolom a hőérzékelő kapcsoló lehet benne a rossz!”

Gondolom kaqkk mester arra akart utalni, hogy hagyjad békén, mert nincsen semmi baja.
De a púpos kondenzátoroknak azért neki állhatsz kicserélni, ha ennyire unatkozol (internet szerint annélkül úgysem lesz jó).
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Ebben a típusban nincs elektronika (szerencsére) nem talál benne kondenzátort ....
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2021
(#) at22 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
(#) at22 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Azóta jól teszi dolgát, (1 es en)de ha feljebb tekerem mondjuk 2-3 ra miért nem kapcsol ki?
(#) kaqkk válasza at22 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Ki fog kapcsolni csak hosszabb idő után ( mélyebbre viszi a hőfokot ) és ehhez idő kell , mire minden cucc+ a levegő is áthűl (a levegő nagyon jó hőszigetelő és szinte nincs semmi hőkapacitása ) ezért szinte csak a benne lévő árú hőmérsékletétől és tömegétől függ mennyi idő után kapcsol be újra a hűtő .Minél több áru van benne annál ritkábban kapcsol be ....
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Rendben köszönöm.
(#) phr3ak válasza at22 hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Ha alul a fagyasztó hideg -20/-30 de felül a hűtőtér lasabban hül le mint ahogy felmelegszik a gép akkor ez gázhiány vagy dugulás? Egy jó hűtőnél milyen gyorsan hűt le? Itt most egy celsiussal való hűtés több mint egy óráig tart. Érdemes lenne töltetni? R600.
(#) kaqkk válasza phr3ak hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Milyen hűtő 1-2 kompresszoros ? Milyen hőmérséklet van a spájzban ? Mennyi cucc van a normál térben-fagyasztóban ?
(#) phr3ak válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Egy kompresszoros, 26 fok van a lakásban. Üresen is így működik...
(#) uniman válasza phr3ak hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Idézet:
„Üresen...”

...és tele is? Üresen nem csoda, ha nem működik rendesen!
(#) phr3ak hozzászólása Nov 24, 2021 /
 
Tele is. bár most éppen csak a hűtő téren van étel. Elmondanád kérlek miért nem csoda?
(#) phr3ak válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Értem, köszönöm a választ.
(#) oregharcos válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Szia Joe_001, köszönöm a választ! Bőven beért az érzékelő cső. Nem az a baj, hogy nem kapcsol ki, hanem az a baj, hogy nem ad a kompresszornak áramot, a 6-s és a 4-es között szakadás van. Az új termosztát is egy hét után megadta magát, de az üzletben nem cserélték ki. Szétszedtem és a 6-s bemenet környéke feketére volt égve. Ekkor döntöttem úgy, hogy elektronikusan oldom meg
StMiklos. Köszönöm a pdf fájlt!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2021
(#) petkat hozzászólása Dec 18, 2021 /
 
Sziasztok!Bosch Cooler kombinált hűtővel kapcsolatosan szeretnék kérdezni.
Leolvasztottam a hűtőt,és bekapcsolás után észrevettem,hogy ahol a fagyasztó,és az alsó ajtaja a hűtőnek találkozik,nagyon meleg!Mitől lehet ez?
A lámpán találtam a képen látható kis kapcsolót,tudja valaki esetleg,hogy ez mire való?Közvetlen a lámpa mellett van,egy kis kapcsoló.Sajnos nem biztos,hogy sikerült letöltenem a képet.
(#) petkat válasza petkat hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Kérem,ha valaki tudja,hogy mi okozza ezt a problémát segítsen,mert egyedül vagyok itthon,nem szeretném,ha valami elektromos probléma miatt baj történne.
(#) erbe válasza petkat hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Ilyen kapcsolóval lehetett indítani a kézi leolvasztást néhány hűtőn. Valószínűleg ebben is az a funkciója.
Az a nagyon meleg pont az ajtó gumiját védheti az odafagyástól.
(#) petkat válasza erbe hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Köszönöm a választ!
Nem probléma az sem,hogy kívül is meleg egy részen a fagyasztó ajtaja?Ezt még eddig nem tapasztaltam soha.Azt gondoltam,hogy ezt a kis kapcsolót a tisztításnál elnyomtam.Most vissza nyomtam,ezért nem tudom,hogy milyen állásban kell lennie?
(#) erbe válasza petkat hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Azt én sem tudom, de a használati útmutató igen.
(#) petkat válasza erbe hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Sajnos a használati útmutató már nincs meg,legalább 6 éve vettük a hűtőt.
(#) erbe válasza petkat hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Mi előbb az eszközt szoktuk kidobni, később a használati útmutatót.
Utóbbi nem foglal annyi helyet.
(#) petkat válasza erbe hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Igazad van.legközelebb én is így teszek!Megoldódott szerencsére a probléma.Csak addig volt meleg a fagyasztónál,amig a takarítása után ismét beüzemelte magát a hűtő.
(#) Busz hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
20 év körüli whirlpool kombihűtő nem indul el és nem is világít a belső lámpa. Létezik az hogy csak letiltott a vezérlés mert csak 8 fok van a konyhában?
Vagy leégett a ledermedt kompresszor?
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Idézet:
„nem is világít a belső lámpa”
Valószínűleg nem kap áramot . Vagy a 8 fok miatt nem indul és kiégett a lámpa . Ha ez a helyzet akkor erről úgy tudsz meggyőződni hogy teszel a normál térbe egy fazék gőzölgő forróvizet , rácsukod az ajtót ha nem indul rövid időn belül akkor hőfokszabályzó csere .
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2022
(#) vladcepes hozzászólása Jan 22, 2022 /
 
Sziasztok! Adott egy Whirlpool kombinált hűtő, a kompresszor dolgozik, de nem hűt. KB 14 éve volt benne gáz cserélve mert azt hitték az a baj, közben kiderült hogy termosztát a hiba azt is cserélték. Most ismét fent áll a hiba bízom benne hogy ismét csak termosztát. A termosztátot kiszedve tudom valahogy ellenőrizni, ki mérni? Válaszokat köszönöm!
(#) kaqkk válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Ha a kompresszor megy és ennek ellenére nem hűt akkor sajnos gázszökött a hűtő és nem is biztos hogy érdemes javítani , ha sokat járattad ilyen módon akkor szívott be levegőt-párát elsavasodhatott az olaj a kompresszorban , olajcsere szűrőcsere szivárgáskeresés- megszüntetés -gáttöltés lehet hogy ennyit már nem ér az egész hűtő . Keress egy hűtőszerelőt és nézesd meg ...De a kompresszor hiba (szeleptörés) sem kizárt
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
Következő: »»   270 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem