Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   810 / 839
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Azért ne felejts el időben szólni a választott kollégának, hogy legyen otthon.
(#) Baxi hozzászólása Nov 25, 2021 /
 
Hi Mesterek!
Segítségre lenne szükségem, megepitettem em-1 kapcsolást. Most élesztettem vele egy hangfrekis erősítőt s a hiba az hogy "fülre " 3-4KHz körüli zajt ad ki. Kiprobaltam az erősítőt más labortápon is, ua723 as ic vel szerelten. Hibátlan, nincs cicergés. Valakinek tipp, hogy mivel lehetne ezt a "jelenségét" hibát megszüntetni?
Segítséget, válaszokat előre is köszönöm.
(#) Imi65 válasza Baxi hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
A tápegységek gyakorlatilag egy zárt hurkú erősítők, ahol a kimeneti jelet visszajuttatjuk a (hibajel)erősítő bemenetére, ahol azt valamilyen referenciával összehasonlítva a kimeneti áteresztőegységet úgy vezérli, hogy a beállított állapot jöjjön létre. Ha ez az erősítőrendszer nincs jól kompenzálva, akkor gerjedést okozhat. Ezt oszcilloszkóp segítségével nagyon egyszerűen ki lehet mutatni, megszüntetése már kissé bonyolultabb. "Jó helyen" elhelyezett pár 10-100pF-es, máshol pár nF-os kondenzátorokkal ki lehet küszöbölni, azonban a helyek megtalálása próbálgatást igényel. Törekedni kell arra, minél kisebb értékek kerüljenek bele, hogy ne "lassítsuk le" az erősítőrendszert, mert akkor mindenre lomhán fog reagálni.
Elviekben kipróbált kapcsolásoknál ez minden további nélkül megvalósul, de előfordulhat akár alkatrész-módosulás után is egy gerjedékeny állapot.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2021
(#) Imi65 válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Jani, esélyes, hogy érdekel ez a Lengyel tápmaradvány? Mert ha nem, akkor felteszem ingyen elvihetőbe
(#) Baxi válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Rendben, megnézem. Tetszik a táp, nem szeretném "kidobni". Pakolgatok bele egy két kondit, hatha jó helyre nyulok
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2021
(#) Gafly válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Még nem mérted meg, hogy hány kiló.
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Ha túl nehéz, addig kell kivenni belőle dolgokat, amíg 10kg alatt lesz. Probléma megoldva!
(#) sargarigo hozzászólása Nov 27, 2021 /
 
Hú, nagyon bele vagytok rágódva ebbe a tíz kiló dologba
(#) mex válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 27, 2021 / 2
 
Nekem is van egy ilyen nehézsúlyú versenyzőm.
Jó régen már belenéztem, van benne egy nagyon gondosan kivitelezett trafó csillió leágazással, fokozatkapcsolók kis túlzással az örökkévalóságnak gyártva, áteresztő tranzisztorok serege, (külön hűtőlemezeken), pufferkondikból is akad pár darab, és hogy árnyaljam az összképet, van egy gagyi kivitelű hűtőventillátor...
Emlékem szerint hibásan öccázé volt ezelőtt vagy húsz évvel. A nagyobb áramú fokozatban csak sípol, de még eddig nem vitt rá a lélek, (és a kapcsolási rajz hiánya), hohy nekiálljak rendbetenni.
Mármost a rajz meg is lett Gafly fórumtárs jóvoltából. Valamit ki kell találnom a további halasztás indokának...
(#) Ge Lee válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Ha azt a nyákot építetted meg amit feltettem azzal nem kéne ilyen gondnak lenni, legalábbis nálam nincs, pedig én is élesztettem róla végfokokat is.
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Idézet:
„Hú, nagyon bele vagytok rágódva ebbe a tíz kiló dologba”

Mérnökként, nekem adatokból kell kiindulnom.
Jani1987 ezt az egy számszerűsithetőt adta meg, tehát V, A és W mindegy.
Van olyan üzleti szegmens ahol ez fontos, a többi titkos.
(#) Baxi válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Szia.
Saját tervezésű a panel, és igb-t vannak a vezérlés végén. Érdekesség pl.: st151 fantázia nevű erősítővel nem volt gond. Viszont aminél elő jött a hiba, az egy tranzisztor temető, gondolom érzékenyebb. Még nem néztem szkoppal, de majd neki esek, hogy mi lehet a baja. Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Óhh, banyek!
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Mai eset. Van egy 15V-os adapterem kb 1A-el. Ráakasztottam egy több méteres huzalt aminek métere 1,2 ohm körül van. Nem volt forró de érezhetően meleg volt.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Akkor legyen tiszta a helyzet, hogy miben sántikálok. Vannak a háznak sarkalatos pontjai ahol "húz a hideg befelé". Ilyen pont a bejárati ajtó ami bár cserélve van és amúgy műanyag attól még érzem a hideget körülötte. Így ezeken a részeken lenne egy szabályozott fűtés pár wattal. Legalábbis remélem.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Én úgy hallottam, hogy erre valóak a tömítések, amiket akár utólag is lehet pótolni, plusz az ajtó berakását is szakszerűen kell elvégezni, van rá műszaki leírás, tehát nem csak berakni, kiékelni, becsavarozni, majd kifújni pur habbal, mert az nem jó... A plusz kábeles fűtés csak a következményt próbálja elfedni, de nem szünteti meg az okot. Esetlegesen az ajtó még állítható is, mint az ablakok, vagy hiányzik valami (pl. küszöb?).
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Hello! " pár wattal" Inkább dörzsölgesd azzal többre mész..
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Tehát akkor nem kéred Imi65 cuccát, és felteheti az ingyen vihetőbe...
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Nem érezhetsz ott semmit. Ha érzel akkor vagy nem nyomták ki rendesen purhabbal, vagy nincs az ajtó zár része rendesen beállítva. Ha normálisn meg van csinálva, akkor ott szinte légmentes zárás van.
(#) sargarigo válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Nekem az ajtó körül a szigetelő gumicsík volt rossz. Kicseréltettem, és azóta zongorázom a különbséget!

Mondjuk ez már nagyon nem labortáp ám!
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
(#) pisti hozzászólása Nov 29, 2021 /
 
Sziasztok! Nem igazi labor táp, de nekem most ez kellett. Egy régi számítógép tápegységét alakítottam át. Tettem bele egy feszültségmérőt is, de a 3,3 V-ot nm méri. Az 5 V-nál halványabb és 12 V-nál nagyon szépen világít a kijelző. Ezeknél a kis olcsó eszközöknél nincs szükség külső feszültségre? A panelen van egy hely. Ide kellene csatlakoztatni külső feszültséget? Mekkorát?
(#) pipi válasza pisti hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
A 2 vezetékesek a mérendő feszből működnek, Ha -mint a tiéden- megvan a 3. csatlakozási pont akkor ott lehet neki külső tápot adni, de a rövidzár smd ellenállást/forrpöttyöt el kell távolítani a panelen a táp és a mérendő fesz közül. Meggyanúsítom, hogy az R3 amit el kell távolítani, de mérd ki, hová megy, nem igazán látszik
(#) pisti válasza pipi hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Az R3 a bal oldali forrszem és a mérendő pozitív pont közözött van. Kiforrasztottam, majd ráforrasztottam egy +5V-ot a forrszemre, de most 0-át mutat. Visszaforrasztottam az ellenállást hogy legalább 5V-tól mérjen.
(#) pipi válasza pisti hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
És mekkora volt az r3? 0 Ohm?
Ha a mérendő jel rajta volt, meg kapott tápot, akkor valamit mutatnia kell...
(#) kivancsi4 válasza pipi hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
A képen a háromvezetékes változat.
(#) pipi válasza kivancsi4 hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Igen, ez egy sokkal jobb minőségű kép
V+ a táp, mert az megy a stab kockára D3-U1
Vt a mérendő fesz R2-R15-R16 a mérendő fesz osztója...
R3 nincs
D0 D1 D2 lehetséges rövidzárak a kalibrációhoz
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Most látom hogy 78L05 van rajta... Ha a Pistién is ez van, akkor a tápnak illik >7-8V körül lenni, hogy a stab után meg legyen az 5V, alacsonyabb tápfesznél ellenőrizni kell mennyit csal, kérdés milyen belső referenciát használ a méréshez...
(#) pisti válasza pipi hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Az enyémben is a 7805 van. 12 V az sok neki?
Az R3 68 ohm volt.
(#) pipi válasza pisti hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Jó lehet, óvatosan tapizd meg, ha melegszik forrassz rá egy rézlemez darabot
(#) Thomas10100 hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
Sziasztok!

Apróhirdetéseknél vettem egy labortápot, elég nagy a katyvasz benne. LPSU3A50, mennyi verzió volt belőle? Melyiket, hogyan ismerem fel? A FET-ek már külön panelen vannak 3db.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
Következő: »»   810 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem