Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   113 / 119
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Ez kis "dóm" ezek szerint nem is porvédő ,hanem maga a membrán?
(#) GARFIELD13 válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Szia!
Igen ez maga a membrán.
Szép munka, a golyó jó ötlet volt, mert azzal lehet a gömbfelületet a legjobban rekonstruálni.
Ami fontos, gyereket most már tilos a közelébe engedni, vagy igen magas állványt kell szerezni.
Üdv.
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 8, 2021 /
 
Hát igen...ez egy 50mikron vastag alufólia membrán.
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Szia! A másik magas sugárzónak is van hiányossága, ez is meggyűrődött és egy pici darabka hiányzik is belőle.Ez így már kuka? A hosszú műanyag csőr a hátulján levált a mágnesről,ezt csak vissza kell ragasztanom?

049.JPG
    
(#) Fats Domino válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Sajna a lakásfelújításnál sérült.Nem figyeltek erre.
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Ha befoltozod hátulról vékonyan akkor nem lesz szép,de működni fog.
A műanyag csőr elvileg egy fordított exponenciális tölcsér, az könnyen lejár, vissza kell ragasztani.
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Van vékony öntapadó alufóliám, az esetleg jó lehet? Vagy UV fényre kötő ragasztóval? Esetleg van még nagy kötésszilárdságú színtelen két komponensű is.Melyik lenne jó?
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Én csak egy kontakt ragasztó csíkot húznék rá. Nem kell rá plusz anyag, csak a nyílást kell bezárni. Ez a ragasztó az oldószer elpárolgása után csak egy vékony filmréteget képez a felületen
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Ilyen lett ! A nyílást UV fényre kötő színtelen ragasztóval töltöttem fel,hátoldarára is ragasztottam öntapadós alucsíkot. Remélem jó lesz,de azt gondolom , ez már megérett a cserére. Utángyártottat biztosan ne vegyek, ? Azért köszi a sok hasznos tanácsodat. üdv
(#) GARFIELD13 válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Szia!
Az a Magyarország az adatlapodon melyik részét takarja az országnak?
Pénteken megyek msteave-hez két prelu méllyel, tudok membrán párt venni neked ha kell és az ország elég sok részre el is tudom juttatni kézből kézbe.

Felújítás...
Mestert, költöztetőt, segítőt a Hi-Fi közelébe nem engedünk. Ahhoz más nem nyúl csak a gazdája.
Üdv.
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Jó lesz így. Ha téged nem zavar a megjelenése, akkor nem kell kicserélni. Hangban az annyira kicsi változást okoz, hogy nem fogod észrevenni.
Örülök ha segíthetek...
(#) Fats Domino válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Köszi,ez igazán kedves felajánlás tőled, de inkább gyártanék egyet magamnak,találtam ugyan is egy pont ilyen görbületű régi vetítő objektív egyik lencsetagját.Talán jó lehet. Már csak olyan vékony alufóliát kell szereznem. Egyébként Budapest, Vérmező közelében.
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Köszi,tényleg sokat segítettél.Ha nem titok, megtudhatom hol lehet venni olyan vékony alufóliát amiből gyártani lehet ilyen dómot? Kell ellendarab is ,hogy a görbülete meglegyen,vagy elég ha egy puha szilikon tömbbe nyomom ?
(#) mnyugger válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Tejfölös pohár teteje.
(#) GARFIELD13 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Szia!
Az vékony lehet és a festett is a pohár tetején lévő.
alumínium zárófólia
itt pl. 30-35 mikronnak írják, erre meg 50 mikron volt írva.
Üdv.
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Egy barátomtól vettem egy kis tekercset, ezt használom évek óta. Két szerszámmal nem tudod jól nyomni mert gyűrődik. Ezt levegővel lehet szépen alakítani. Ha érdekel hogyan készül, akkor várj néhány napot, rövidesen jönnek az infók

10.13.14.jpg
    
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Köszi,várok! Nagyon érdekel. A csavarokat eltakaró kis gumidugókat lehet nálunk venni valahol? Néhány már tönkrement.

001.JPG
    
(#) Fats Domino válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
A tejfölös poharat kihagynám, ehhez a hangsugárzóhoz azért illik valami professzionálisabb megoldás. A linket megnéztem,itt valóban lehet kapni, de a legkisebb csomag is 8000 darabból áll....ez valószínűleg elegendő lehet a következő jégkorszakig. Azért köszi, üdv
(#) Peter65 válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Nem tudom a pontos vastagságát, de a vízipipához kapható vastag alufólia, páncél fóliának is hívják. Kb. 20-25m hosszú kb. 12cm széles tekercsekben árulják.
Az Alin is kapható többféle méretű: 40mikronos
Vagy ha még ennél is vastagabb kell, akkor esetleg egy sörös doboz oldalát is kipróbálhatod.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) GARFIELD13 válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Szia!
A tejfölös poharat nem én javasoltam.
A linket csak a vastagság (vékonyság) bemutatása miatt raktam be, nem mint beszerzési forrást.
A sörösdobozt és az egyéb tákolásokat is érdemes elfelejteni, az meg túl vastag.
Mondjuk az aljából már láttam "porvédő pótlást", és egyéb csodákat is.
Házilagosan nem lehet olyan membránt gyártani, ami olyan mint a megfelelő szerszámozottsággal készült.
Ezt a prelu párt is pl. elég mélyről kell majd visszahozni aminek a mélyeit viszem. Még nem tudtam rájönni mi volt az alapötlet, de sok energiát, időt és pénzt fordíthattak arra, hogy egy szerintem igen rossz irányba elvigyenek egy jobb sorsra érdemes B32-es párt.
A mélyekre is nagyobb beavatkozás vár a megfelelő kezektől.
Üdv.
(#) Fats Domino válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Igen,tudom,nem is neked címeztem.! A tejfölös pohár poénnak jó volt, az a vastagságú dóm, valószínűleg egy nagyobb hangerőnél szét is repedne azonnal.Egyébként azok a zárófóliák lehet,hogy jók lennének,de 8-10.000 darabot megvenni??
Amit Peter65 említett, ti. a vízipipához kapható fólia,lehet,hogy jó,és nem is olyan túl drága megoldás lehet.üdv
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Ha kísérletezni akarsz, akkor természetesen tudok adni néhány darabra elegendő fóliát. De én nem állnék neki egy darabért szerszámot készíteni. Bár nem tudom mennyi a szabadidőd, de én mindig magamból indulok ki. Húsz évvel ezelőtt én is próbálkoztam a tejfölöspohár tetejével, de az az élelmiszerrel közvetlenül érintkezik, tehát be van vonva egy lakkréteggel. nem volt egyszerű eltávolítani róla, de egész jó hangja volt. Azt tudni kell, hogy így préselni csak lágy fóliát lehet, amit aztán fel kell keményíteni hogy kezelhető legyen. Ehhez a legjobb az eloxálás.

10.13.19.jpg
    
(#) GARFIELD13 válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Szia!
Hát akkor el kell menni enni egyet a byblosba és a vízipipából csak a fóliát kell kérni.
Üdv.
(#) msteve hozzászólása Dec 23, 2021 / 6
 
A mai nappal befejeztük a hangszórók javítását, és januártól átállunk a kis szériás audiofil hangszórók készítésére. Ennek nagyon sok oka van, pl. az hogy a javításban már nincs fejlődési lehetőségünk, és a gyártás nem köt a városhoz. A családból és a barátaim közül senki sem akarta továbbvinni ezt a munkát, ezért hogy ne vesszen el a rengeteg összegyűjtött információ, a tapasztalatok nagy részét leírtam egy könyvbe. Próbáltam az 520 oldalba amit lehet belesűríteni, és azt minél közérthetőbben átadni. Az előszóban említett weboldal ahol az eszközök, anyagok, alkatrészek beszerezhetőek lesznek még nem működik, mert csak most fogok nekiállni megtanulni a készítését, és a feltöltését. Az volt a terv hogy ezek egyszerre lesznek készen, de a végén a tördelést is nekem kellett megtanulni, és megcsinálni. Akit a könyv érdekel, az a vaterán, a jófogáson, itt az apróhirdetésben, vagy személyesen a műhelyünkben meg tudja vásárolni a 8.ker-ben. Figyelem! Trolloknak, mindenkinél mindent jobban tudóknak, wikipédia professzoroknak, foteltudósoknak nem eladó!
(#) GARFIELD13 válasza msteve hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Szia!
Köszönöm az egyik utolsók között elkészült Vifa mély pár megmentését és az elsők között megszerzett könyvet is.
Összeraktam vele a B32 párt és mától irodai munkára osztom be Őket.
Megmutatom majd az ajándékozó kollégának is, hogy vissza lehetett hozni egy normális B32 közelébe. < Ha van hozzá minden a "tartalékban". >
A porvédő miatti esetleges fanyalgóknak jelezném, hogy az előző "mekkelek" által használt neccharisnya darab ragasztási nyomait el kellett takarni, ezért lett ekkora.
(Ilyen lett és egy magányos ilyen volt kép mellékelve.)
A könyvet olvasom, de az biztos, hogy igen sokat kell gyakorolni mielőtt mondjuk egy ilyen kihalófélben lévő M21-et a kezembe merek majd venni.
Sok sikert a továbbiakhoz.
Üdv.
(#) msteve válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Köszönöm, remélem azért elég informatív lett a könyv ahhoz idővel Te is neki merj állni pl. peremet cserélni
(#) GARFIELD13 válasza msteve hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Szia!
Hát nagyon gyorsan meg is lett a méretben kb. megfelelő jelölt a gyakorlásra.
Videoton DB2228 mély.
A kiszereléskor már éreztem, hogy a perem állaga nem az igazi és szakadt is rendesen.
Nagyon olcsón vettem pár éve, külsőleg nagyon szép állapotban van, de az előző "gazdája" valamiért úgy érezte, hogy az egyik váltó alkatrészeit mindenestől ki kellett szaggatnia, az egyik magasba meg összegyűrve kell visszaraknia a tekercset. (ezért volt olcsó...)
H2000 szerelt pillék már vannak a magasakhoz, a váltó alkatrészeket is begyűjtöttem a logotech oldaláról (amikor még működött az oldal).
Akkor peremeket, oldószert és ragasztókat kell tőled rendelnem majd a mélyekhez.
HA22 1544 599
DB2228 mély adatlap
Szóval várom a weblap indulását.
Üdv.
(#) veroka válasza msteve hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Lesz majd 31 centis perem is?
(#) msteve válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Ezt könnyű lesz javítani
(#) msteve válasza veroka hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Normál 12"-osra való perem van...
Következő: »»   113 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem