Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1053 / 1149
(#) Georgee válasza Peter65 hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Köszönöm. 6 pólusút vadászok, de valószínűleg ma megrendelem a gyárit.
(#) Rosszmáj hozzászólása Dec 18, 2021 /
 
Nincs valakinek robbantott ábrája, hogy kell összelegózni ezt a kapcsolót?

Nem akarok újat venni
(#) Epu2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Ez annyira elterjedt volt múltszázad közepén, amikor még nem volt divat a posztolgatás, hogy nehezen találsz rajzot. Aki benne élt ebben a technikákban, az össze tudja rakni. Ha még emlékszik rá. Fröccsenő víz ellen védett forgócsapos kapcsoló.
(#) Egri Frédi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Nem lehet túl bonyolult az összerakása. Ha megvan hozzá minden egy kis logika, a kopási nyomok észrevétele stb ... szerintem összerakható rajz nélkül is. 20 db. alkatrész az egész és egyes darabok "adják" a helyüket. Ezeket behelyezed a maradék már némi műszaki inteligenciával megoldható.
(#) Bell hozzászólása Dec 19, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy Suzuki távirányítóban készülök nyomógombot cserélni.
A benne lévő 1A58000 IC-ről nem találok semmilyen adatot. A kimenő jelet nem analizáltam, de 433,93 MHz-en meghallgatva úgy tűnik, hogy ez nem ugrókódos, tehát pillanatok alatt feltörhető.
Van erről valakinek infója?
(#) Gafly válasza Bell hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 1
 
Talán itt van adatlap, ha regisztrálsz.
Tényleg nem sok minden van róla...
(#) villanyipi válasza Bell hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Ha valaki autók feltörésére szakosodik feltör bármely kódot ezen kár kattogni.
(#) sonajkniz válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 1
 
Ez csak addig igaz, míg az gyári, és a gyárból kikerültek a feltöréséhez szükséges infók.
Egy egyedi rendszert lehetetlen feltörni.
(#) MD_Pepe válasza MD_Pepe hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Végül egy kézzel visszaállíthatót vettem a HR Elektronikánál, Schurter_T9-311C-6 a típusa, ehhez volt porálló gumi kupak is.
(#) vargham válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Idézet:
„Egy egyedi rendszert lehetetlen feltörni.”

Feltörhetetlen rendszer nincs. Ha nem használtál kifejezetten védett komponenseket (pl mikrokontroller), akkor kifejezetten könnyű is. Nem secure MCU esetén a hozzáértők egészen jól tudnak következtetni a belső működésre a tápfelvétel ingadozásából. Betöréshez pedig a megfelelő időben történű alul/túl feszültség impulzus adást használnak. De egy flash memóriáról leszedve a tetejét, kiolvasható a tartalma, stb.
(#) KBal76 válasza Bell hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 1
 
Vedd fel simán hangkártyával (vagy digi-diktafonnal ha az jobban kéznél van), és egy wav-editorban láthatod azonosat küld-e minden alkalommal. Bár az utóbbi 15 évben gyártott autóknál ez nem valószínű.
(#) sonajkniz válasza vargham hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Az alap tézis nem arról szólt, hogy a birtokodban van a kódkulcs is és a fogadó egység is, valamint egy igen jól felszerelt laboratórium, illetve korlátlan idő, hanem arról, hogy kívülről, pusztán a kommunikáció lehallgatásával kielemzed és megfejted a kódot.
Márpedig ez az alaprendszer ismerete nélkül maximum a kínai távirányítós lámpa esetében lehetséges.
(#) villanyipi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 1
 
Mégsem sok luxus autó köré építenek laboratóriumot, és feltörhetetlen rendszer.. ugyan már bármi feltörhető amit ember alkot ! Természetesen lehet azzal a tudattal élni hogy feltörhetetlen az autónk, még ha ez tévedés is, de attól még mindig lesznek új rendszerek és később ezen rendszerhez megfelelő módszerek.
(#) sonajkniz válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Habár az ENIGMA-t is feltörték, de igen sokan igen sokáig dolgoztak rajta.
Azért egy autótolvajnak a kocsi mellett állva nincs erre esélye.
De ha úgy gondolod, hogy csak a kommunikációt hallgatva te fel tudnád törni azt amit én csinálok, állok elébe.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2021
(#) Kinka István válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Egyszer a rádióban volt egy riport, egy néhai autótolvajjal. Ha az autó kellet és néhány másodperc alatt nem tudták beidítani, egyszerűen elvontatták.
(#) Bell válasza Gafly hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Köszönöm a linket! Nem találtam ott sem.
(#) Egri Frédi hozzászólása Dec 19, 2021 /
 
Nem tudom mi az igaz belőle,, nem voltam ott ...
Egy Genfi autó kiállításon a BMW autógyár az új modelljének a biztonságát úgy "reklámozta", hogy aki a paláston lévő kocsit fél óra alatt ki tudja nyitni, az elviheti ( ingyen és bérmentve ) ... Hányan próbálták, nem tudom. Odament a kocsi mellé egy "magyar" nepper, valamit matatott a zsebében, majd bedobott valamit a kocsi alá. Úgy 20 mp után a kocsi 4 ajtaja egyszerre kipattant ... Semmi hókusz-pókuszra nem volt szüksége csak egy égő papírzsebkendőre. ( Egy baleset alkalmával, tűz esetén az ajtóknak ki kell nyílni. ) Nem tegnap történt és nem tudom merre változott a technológia.
(#) KBal76 válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
A kódfeltörôk többnyire valamilyen kiszivárgott információból kiindulva építik fel a törést (leginkább össze-legózott modulokból), nem pedig lesavazzák a chiprôl a tokozást, és nem elektronmikorszkóppal bányásszák ki a chipmorzsáról a biteket .
Ha egy programozáshoz értô maga készít magának egy saját algoritmussal mûködô ugrókódos távirányítót+vevôt a riasztójához (tehát nem "összemazsolázza" a kódot honlapokról), azt egy parkolóban, anyósülésen görnyedô tolvaj nem fogja csak úgy kinyitni. Csak a filmekben állnak zsenik autótolvajnak.
(#) Bell válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Köszönöm a választ!
Egy kocsit számtalan módon fel lehet törni.
Csak az IC-re és a kommunikációra voltam kíváncsi.
(#) Bell válasza KBal76 hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Köszönöm a tippet!
Sokkal egyszerűbb, mint RF modullal és digit szkóppal.
(#) KBal76 válasza Bell hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Az RF modult nem úszod meg, azt kötöd egy kondival-ellenállással a vonal/mikrofonbemenetre. Persze nincs kizárva hogy valami zavarjel egy sima mikrofonba behallatsszon.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2021
(#) Egri Frédi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 1
 
Ha néznéd/hallgatnád a titkosítás alól feloldott dokumentumokról készült híradásokat, tudnád, hogy az ENIGMA szerkezeti leírását az egyik megalkotója "aprópénzért" eladta a franciáknak. Azok nem vették komolyan a dolgot és átadták a lengyeleknek. Azok nagy nehezen - a doksi nem volt teljes értékű - összedobtak valami hasonlót, amivel részben - még a háború kitörése előtt !!! - meg tudták fejteni az adásokat. Szerencsétlen lengyelek tudták, hogy meg fogják őket támadni, de egyik nagyhatalom sem vette komolyan őket. Karl Dönic - a tengeralattjáró flotta főparancsnoka - kezdett el gyanakodni, hogy megfejtik a kódot. Ő építtetett be még egy tárcsát a szerkezetbe. Innentől kezdve nem tudták sokáig megfejteni a kódot ...
(#) villanyipi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Nem tervezek sem autót lopni sem kódokat feltörni, maradjunk annyiban hogy legyen igazad én nem mondok több offot erről, legújabb audikat is ellopják nyom nélkül még a rendőrök sem találják soha többé, de akkor maradjunk az ufóknál Patakit is ők lopták el!
(#) baumi67 hozzászólása Dec 19, 2021 /
 
Sziaszok! Tudja valaki, hogy ez pontosan milyen motor, hogy kell bekötni?? Köszönöm!
(#) sonajkniz válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Ha az Audikat az UFO-k lopták el, akkor nincs baj.
Patakit is visszahozták.
(#) Egri Frédi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Inkább az Audikat hozták volna vissza. Pataki maradhatott volna ...
(#) baumi67 válasza baumi67 hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 2
 
Bocs, közben találtam egy villanymotor bekötés fórumot is, inkább ott a helye..
(#) chipi hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
Sziasztok,

Keresek CD6282CS típusú IC -t, esetleg ha valakinek lenne otthon elfekvőbe
(#) Ódenka hozzászólása Dec 23, 2021 /
 
Került a tulajdonomba egy jó pár ismeretlen tranzisztor.
A felirataiból nem tudtam a neten megfelelőt találni, hátha valaki ügyes és lesz...

SOT-223 tokozású ST gyártmány
A vizsgáló apparát szerint tranzisztor, NPN, nagyjából mindegyik hfe 100-as és egy ellenirányú dióda van az emitter-kollektor között
A feliratok egymás alatt:
VNO3N (VN03N?)
VO4 (V04?)
30J233
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2021

nem tom.jpg
    
(#) antiktelefon válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Nem lehet, hogy téved a teszter és inkább FET?
A kép alapján képtelenség kikeresni, felirat alapján meg nincs semmi. ha hővezető pasztát kensz a feliratba, akkor olvasható nagyító alatt.
Következő: »»   1053 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem