Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1618 / 1670
(#) sargarigo válasza mateatek hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Ez aztán igen! Nagyon jó lett! Én is nagyon örültem volna egy ilyen kompakt mindenesnek, ha akkor lehetett volna ilyesmit! Még ma sem triviális, hogy ennyi minden hasznosság egyetlen készülékbe legyen csomagolva (őszintén én még nem láttam ilyet).

Le a kalappal!
(#) sargarigo válasza mateatek hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Nem kell regisztálni, elég ha bejelentkezel google fiókoddal! Utána engem valami kérdőívre vitt, de bezártam . Amikor újra megpróbáltam megnézni, akkor már nem kérdezett semmit, mutatta hoyg be vagyok jelentkezve, és néztem a videót
(#) sargarigo válasza mateatek hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Amúgy a DSO-t hol vetted? Most hirtelen rákerestem, de csak egy magyar oldalt találtam ahol foglalkoznak vele, és ott csak email cím van.
(#) mateatek válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Amit találtál, az a gyártó oldala. Hazai gyártású a cucc, a fórumon is megtalálható a készítője.
(#) sargarigo válasza mateatek hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Köszi!
(#) Kovidivi válasza vorosj hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Ez igen. Szuper lett!
(#) Josi777 hozzászólása Dec 27, 2021 / 1
 
A HE Store karácsonyi ajándékáról jutott az eszembe, hogy kb. egy évvel ezelőtt csináltam én is egy Arduino Uno lapra egy ilyen játékot. Wire Dexterity Game
A cél a minimális alkatrészigény volt
(#) sonajkniz hozzászólása Dec 28, 2021 / 3
 
Nem az én alkotásom.
Nem is tudom kié.
De az eredetisége végett szerintem itt a helye.
Egerben fotóztam, a "Város a város alatt" kiállítás előterében.
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 28, 2021 1 / 6
 
Én lefényképezni sem mertem volna. Valószínűleg valamilyen gyári Nixie csöves óra egy határtalanul igénytelen módon szétvágott, összetákolt régi rádió dobozában. Mindkettő többet érdemelt volna.
(#) killbill válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 28, 2021 1 / 7
 
Ez még giccsnek is rossz... Már önmagában a LED-del megvilágított nixie egy rémálom, de mindez egy régi rádió dobozába így belekókányolva...
(#) sonajkniz válasza killbill hozzászólására (») Dec 28, 2021 / 2
 
Én pontosan így vagyok Picasso "művészetével".
Én abban nem tudom sehogy sem meglátni a művészi mondanivalót.
Te és Bakman pedig ebben. Nem vagyunk egyformák.
De ha feltűnt volna, hogy még a hátlap sem egész, nem is illeszkedik, az oldalán is oda nem illő dolgok vannak, pláne a tetején, akkor gyanús lehetne, hogy az alkotó célja nem egy nixie csöves óra készítése volt.
(#) bandika válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 29, 2021 1 / 2
 
Nagyon rosszat álmodott a készítője. Sajnálom a szétbarmolt dolgokat.
(#) Egri Frédi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 29, 2021 / 1
 
A náci Németországban ( és a megszállt területeken ) a "degenerált" művészek közé sorolták és üldözték társaival együtt. Spanyolországban találtak menedéket - ott megtűrték őket, de "alkotni" nem tudtak, éheztek. ( Megették a medencéből a dísz aranyhalakat ... ) Alkotó tevékenységükre az "erős kábítószeres befolyásoltság" nagy hatással volt. Valószínűleg ők tették elfogadottá a "művész világ" narkotikumok alatti alkotásait.

De azért a "Szétfolyó idő" egész jóra sikeredett. ( Meg még jópár ...)
(#) Ódenka válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 29, 2021 1 /
 
Én még az óra, perc, mp kijelzéseket is összekevertem volna, így túl rendezett.
A címe lehetne: T+1 Big Bang
(#) killbill válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Feltűnt, hogy van ott más is, de már ne is haragudj, maga a fénykép is csak bizonyos részét mutatja az alkotásnak. Hiányzik a teteje. Ezért szóltam csak a LED-es nixie részhez hozza. Egyébként bennem felmerült, hogy ez a mű egy fricska akar lenni, szándékosan van túltolva...
(#) Udvari Zsombor válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 29, 2021 1 / 1
 
Gyári óra kit, a Nixie csövek világítása sem szép (az ilyen csöveket vétek megvilágítani), valamint alaposan szétfaragott egy régi rádiót, aminek úgy tűnik, hogy benne va a belseje, csal már nem működik. Felrakott oldalra pár régi alkatrészt "díszítésnek" és még szegény rádió tetején is van valami.
Nem azért, de az alapján, amiket itt szoktam látni, ti messze sokkal igényesebb dolgokat raktok össze, nem mint az, aki ezt követte el.
(#) Henrik1996 hozzászólása Dec 29, 2021 / 17
 
Sziasztok!
Éppen időben elkészültem a karácsonyi szünetre az automata haletetőmmel. Sajnos a ház nem lett tökéletes, így még kell egy újabb verzió, viszont a hosszú hétvégén tökéletesen tette a dolgát, etette a halainkat és kapcsolta fölöttük a lámpát.
A rendszer szíve egy Arduino Nano, az időt egy DS3231 modul adja, a kijelző I2C vezérlésű.
A lámpát egy relével kapcsolom, az etető motor pedig egy egyszerű tranzisztorral van vezérelve.
Beépítettem egy akkumulátor pakkot is, ami nagyjából másfél napig el tudja látni árammal a teljes rendszert, hogyha véletlen kimaradás lenne.
A négy gombbal lehet váltani a “menüben” és beállítani az időket és az étel adagot.
Az adag mennyiség beállítástól függő ideig forog a csiga a tartály aljában és adagolja az ételt.
A következő verziót már nem modulosan, hanem egy Nyákon akarom kivitelezni.
(#) tufatofu válasza Henrik1996 hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Jó lett, ügyes vagy, gratulálok! Mi a baj a házzal? Szerintem jó.
(#) Ódenka válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 29, 2021 / 1
 
Hagyjad, a magas művészet nincs mindenkinek ínyére.
Amikor a filmben a szegény, de alkotó korszakát összefoglalták Picassonak: Csak festett, festett és nem adott, nem adott el. (Nem vette senki a képeit) Az akadémikus festés oktatás nagyon jó, "henial, henial".
A balett meg végképp nem mindenkinek való... Olga...
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Hát igen, a balett. Rakéta hajtással könnyű magasakat szökellni.
(#) Alkotó válasza Henrik1996 hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Gratulálok!
Mint akvárium tulajdonos kérdezem, milyen körülmények indokolnak egy ilyen (egyébként teljesen kiforrottnak tűnő) eszközt?
Én reggelente, munkába menés előtt, szórok egy kis vörös szúnyoglárvát, illetve néhány naponként lemezes díszhaltápot nekik. Ez a tevékenység szinte már beidegződött, már akkor tódulnak fel a halak, amikor nyúlok a dobozért (nem tudom hogyan érzékelik), utána mohón tátogva eszik a kaját. Ilyenkor nézegetem őket egy kicsit. Még sosem mértem le, de kb. 2 percet vesz el a napomból, és még egy olyan érzést is ad, hogy táplálom őket.
(#) Henrik1996 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Köszönöm szépen!
Két apróság volt amit a tervezés során elszúrtam:
- A kihúzható étel tartó vég borítása elforog, úgy rögzíti a helyén a tartályt, viszont úgy sikerült megtervezni, hogy nem lehetett módosítás nélkül össze rakni.
- Szintén a tartályban van a másik hiba, a nyílás ahol az étel beesik az adagoló csigához túl kicsi lett, így az első tesztek során nem igazán jött belőle az eledel, azt a nyílást kellett kb 4-szeresére növelni.
Ennyi csak ami apró módosítás kell még majd bele.
(#) Henrik1996 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Köszönöm!
A karácsonyi hétvégére haza utaztunk párommal a szülőkhöz, és nem akartam élelem nélkül hagyni a hal csapatot 4 napra.
Elég gyakran utazunk haza, így még sokszor jó szolgálatot fog tenni.
(#) asch válasza Henrik1996 hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Nagyon szép!

Nem írtad, de a ház 3D nyomtatással készült ugye? A befelé álló oldala vízálló gumival tömítve, azt is jól látom?

Az akksi milyen konfigurációban van és mi vezérli a töltését?
(#) Henrik1996 válasza asch hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Köszönöm!

3D nyomtatott igen, a lehető legegyszerűbb anyaggal.

Nincs tömítve sajnos, a gumi pusztán csak egy plusz rögzítés, bár fölöslegesen mert szerencsére kifelé néz a nehezebb oldala, így nem kell attól féljek, hogy beleesik a vízbe, illetve a tartó is egyedi tervezés, kényelmesen felfekszik benne.

Ezt nem is írtam le, annak állítható a mérete, így nem csak erre az egy akváriumra jó.

Az akku 1S3P konfigurációs 18650-es Panasonic cellákból áll. Eléggé gyengék már, mivel megjárták már Amerikát (munkahelyről kértem el őket).
(#) trickentrack hozzászólása Dec 31, 2021 / 3
 
Szisztok, mikor a szilveszteri buli előtt 1 órával szólnak, hogy kéne valami fény...
Amit hirtelen találtam össze dobtam, rondább nem is lehetne, de működik és a semminél jobb
Videó
Sikerekben gazdak boldog újévet kívánok mindenkinek!
(#) sany válasza trickentrack hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Jó.
Csak laptopról táplálod majd?
(#) trickentrack válasza sany hozzászólására (») Dec 31, 2021 / 1
 
Kapott egy töltő adaptert
Az arduinoból kapja a tápot, nincs neki külön, ezt az éjszakat csak kibírja...
(#) sany válasza trickentrack hozzászólására (») Dec 31, 2021 / 1
 
Jó szórakozást.
Következő: »»   1618 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem