Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   276 / 288
(#) Aladdin25 hozzászólása Dec 31, 2021 /
 
Sziasztok Buék!
Segítséget szeretnék kérni tőletek a villany pásztorom sajna kb 11év után meghibásodott, csináltam képet a hibás panelről nem tudom trafót honnan tudnám beszerezni hozzá páran írtátok nem boltban kapható valaki gyárt ilyen trafót? Vagy esetleg panelt az is érdekelhet. Segítséget előre is köszönöm.
(#) deak francis válasza Aladdin25 hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Szia. Próbáld újratekerni!
(#) Swedhart válasza deak francis hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Szia nálam van egy ilyen de az újabbik verzió bár annak is van valami baja de nem biztos hogy a trafó.Ingyen oda adom ha kell.
(#) Aladdin25 válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Szia érdekel a dolog egyenlőre semmit nem találtam róla.
(#) KBal76 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Mi a konkrétabb tünete, azon túl hogy meghibásodott? Miért gyanakszol pont a trafóra?
(#) Swedhart válasza Aladdin25 hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Szia rendben írd meg hogy tudod átvenni esetleg csatolok képet róla itt
(#) Chipmunk1960 válasza deak francis hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Hali, Próbáltam szétszedni, de eltörtem a vasmagot. Van valami jó tipped rá? Hallottam már, hogy meg kell mikrózni, de nekem csak fel akart gyulladni...
(#) deak francis válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Szia. Forró vízbe kellett volna tenni ...tudni illik a ferrit könnyen törik!
(#) Chipmunk1960 válasza deak francis hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Hali, Köszi, van még, kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) ferci válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Szia!
Néha 3-4-szer is újra kell leönteni elég forró vízzel, bele egy csepp mosogatószert.
Ha E... féle trafót akarsz szétszedni, az összes lehetséges ragasztónyomot le kell vakarni, a cséve mellett is, mert a középrész fogja össze legjobban. Többször ki kell kapni a vízből és nagyon érzéssel mozgatni, de nem feszegetni a vasat.
Fazékvasat ugyanígy kell kezelni.
Már sokat és sokfélét szedtem szét, persze vannak makacs trafók is.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2022
(#) jdani hozzászólása Jan 10, 2022 /
 
Üdv. Alin vennék gyújtótrafót. Érdemes?
Ha igen, milyet?
Második ugyanolyan Villanypásztorom megy tönkre. A hiba ugyanaz. A kimeneti feszültség kuckol, nem pedig csap.
(#) madzagos válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Meg lehet mikrózni csak tegyél mellé egy pohár vizet is. Meg legyen a kezeden vastag kesztyű amikor kiveszed. 1-2 perc elég.
(#) jdani hozzászólása Jan 17, 2022 /
 
Üdv. Az előző hozzászólásaimban lévő villanypásztor trafója helyébe tettem be egy gyujtótrafót. Amíg az eredeti primer-szekunder teljesen el volt szigetelve egymástól, addig az autótrafó primer és szekunder minusza ugyanaz. Beépítettem egy szikraközt is, a villanypásztor jól működik. Illetve amíg használtam max 1 órát, jol ment. A tápja egy hálózati adapter. Első adapterrel próbálva, a villanypásztor kisült néhányszor, majd az adapter szétlőtt. Gondoltam valami gagyi adapter lehet, kipróbáltam egy más félét. Azzal ment is vagy egy órát, aztán kormolódott el csak az adapter. Gondolom nem smakkol neki, hogy a trafó magasfeszültsége a közös minuszra sül ki, ami ugye visszamegy az adapterbe is. Mi lehet a megoldás? Vagy mitől durrognak szét az adapterek?
(#) JZoli válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Földelni kellene az villanypásztor kimenetét. Így most valószínűleg a hálózati adapter nullája felé átüthet.
(#) jdani válasza JZoli hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Mégpedig hogy? A trafó primer oldala, ahova a szikra átüt, az a mínusz, az az ág van lenyomva a földbe, az a földelés.
(#) JZoli válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Én már több villanypásztort is építettem, ezek nagy része autó gyújtótrafóval üzemelt, mindegyik adapterről ment, és egyik sem ütött át. Ott nálad valami földelési gondnak kell lenni, mert csak abban az esetben üti át a hálózati trafót, ha túl nagy a feszültségkülönbség a hálózati trafó két oldala között.
(#) jdani válasza JZoli hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Mi a megoldás? Mit földeljek, és hogyan?
(#) erdgab válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Most melyik pásztorról van szó,amelyiket a múlt év november 27. mutattál? Ha igen,akkor kérdés,hogy mit kötöztél mert a kimeneti nagyfesz résznek nincs igazán kapcsolata az előtte lévő inverter résszel,max. a tirisztoron át,de az meg a tirisztort tönkre tenné.Nem értem milyen úton juthat el a nagyfesz az adapterig.Mivel cseréltél nagyfesz trafót autós gy. trafóra,csak annyit kellet volna tenned,hogy az eredeti nagyfesz trafó primer tekercse helyébe kötöd be az autó gy. trafó primerjét.Az autós gy. trafónak a negatívval jelzett lábán van a két tekercs közösítve ez a pont a kimenő nagyfesz negatívja is.Igazából a panelen semmilyen átkötést vagy mást nem kellett volna elkövetni.Mértél áramfelvételt az adapterről,remélem DC kimenetű volt.
(#) dizi hozzászólása Jan 18, 2022 /
 
Hát engem az olyan maszek készülékek szoktak felb...ni amelyeknek a földelő csatlakozójára kötik rá a hálózati csatlakozó ( dugvilla) földelését.
Mert úgy gondolja a gyártó, hogy ez milyen jó..
De nem!
A legtöbb esetben veri a FI relét.
Meg ugye nem illik a villanypásztor földelését közösíteni a létesítmény üzemi földelésével.
A múltkor is felhívott egy termelő, hogy a villanypásztor kisülésének ütemében halványan felvillannak a LED-es fényforrások a szobában, ami részben zavaró, de részben hasznos is, mert így láthatja, hogy üzemel, anélkül, hogy kimenne ellenőrizni.
Hát mondom hozza el megnézem..
Hát igen abban a készülékben is közösítve volt a földelés.
Elvágtam a vezetéket és a probléma megszűnt.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
(#) jdani válasza erdgab hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Igen az. Ha a nagyfesz a trafó minuszára sül ki, és a trafó primer és szekunder minusza ugyanaz, akkor a nagyfesz a tirisztorra is mehet, amin keresztül a hálózatba.
Régi trafó ki, új trafó primerjét bekötöttem. Lásd a képen.

41.JPG
    
(#) JZoli válasza jdani hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Hát a kép egyértelmű! Hol van a földelés? A villanypásztor földelése nem az elektromos hálózat földelését jelenti, hanem egy földelőnyárson keresztül külön elkészített földelésről van szó! Hát ez azért így elég nagy probléma! A képen sehol egy rendes földelési csatlakozó. Ezzel így nagyon vigyázni kell!
(#) erdgab válasza jdani hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 1
 
Látom a képet,de nem látom a nagyfesz kimenetre kötött 8mm-es fix SZIKRAKÖZT!! Szikraköz nélkül oda üt át ahova éppen akar.Sokszor elmondtam ,a kimeneten szinte kötelező a fix szikraköz,ellenkező esetben saját magát öli meg a készülék.A gyári gépeken szinte egyiken sincs normális szikraköz,ezeket terhelés nélkül nem is szabad bekapcsolni még egy pillanatra sem,ha mégis megteszik akkor hasonló események történnek mint most nálad,ezt még leírva nem olvastam egy használati utasításban sem sajnos.
(#) jdani válasza erdgab hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ez az asztali teszt verzió, de élesben már szikraközzel van. De attól még mindig csapdossa a hálózati adaptert. Földelés ide-oda, még most se tudom mi a teendőm. (azon kivül hogy földeljem le a villanypásztort)
Földelőrúd le van nyomva a földbe, a nagyfesz negativja arra kötve, a pozitív a vezetékre a kerités alatt. Mi kell még, hova kössem a földelést még?
(#) JZoli válasza jdani hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Itt egy képrészlet amit ide a fórumra régebben raktak fel. Talán segít a bekötés megértésében.
(#) jdani válasza JZoli hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
A trafó vasmagját az esetemben kössem össze a primer mínuszával?
(#) JZoli válasza jdani hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Hát azzal rosszat nem teszel.
(#) jdani válasza JZoli hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ha ettől nem fogja enni az adaptert.. De kétlem.
(#) jdani hozzászólása Jan 21, 2022 /
 
Nem segített az rajta, újabb adaptert ett meg.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2022

1.JPG
    
(#) JZoli válasza jdani hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Hát akkor nincs ötletem. Az a gond, hogy amit feltettél képet azon semmi nem látszik.
Valahol nem tud"záródni" a kimenő szekunder kör. Ennek kellene utánanézni.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2022
(#) ferci válasza jdani hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Szia!
Azért megpróbálhatnád akkumulátorról is, ha még nem tetted volna.
Legalább addig járasd, ameddig az akkumulátor bírja..
Következő: »»   276 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem