Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor

Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   276 / 281
(#) jdani válasza erdgab hozzászólására (») Dec 3, 2021 /

Akkor +al jelölt az állandó pluszra, két külső a kapcsoló minuszra, a foldeles is ide jön, a nagyfesz meg a vezetékbe, és kész.
2-3centi szikrát csapos, sokallom. Nagyfesz kondenzátor kapacitás csökkentésével csökken a nagyfesz ,, ereje,, is?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2021
(#) erdgab válasza jdani hozzászólására (») Dec 3, 2021 /

Csökkenhet,de nem biztos.A kisebb kapacitást ugyanazon idő alatt nagyobb feszültségre is töltheti és marad a joule érték,mérni,számolni kell.
http://www.electronics2000.co.uk/calc/capacitor-charge-calculator.php

Mi a legegyszerűbb megoldása a kimeneti feszültség csökkentésére? Ha teszek szikraközt, az 50méterre lévő vége hatásos lesz? Szikraköz hátránya, hogy fog hallhatóan csattogni..
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Dec 3, 2021 /

Ha túl gyors az autód, akkor Te behúzod a kéziféket?
(#) jdani válasza proli007 hozzászólására (») Dec 3, 2021 /

Ha nincs jogsim, azt mondanám talán, mivel nem értek hozzá. Ezért kérdem a tapasztaltat.

A szikraköznek hangja van,zárt dobozba szerelve csökkenthető,de az ott keletkezett ózon mindent felemészt egy idő után.A kimeneti feszültséget csak a kondenzátort töltő feszültség csökkentésével lehet orvosolni,csökkenteni.A szikraközzel lehet korlátozni a kimeneti feszültséget bizonyos határokon belül illetve a szikraközzel lehet védeni a készüléket,ha a készülék kimenetére van kötve.
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Dec 3, 2021 /

A villanypásztoroknál elterjedt a szikraközös túlfesz és átütésvédelem a kimenőfeszültség a tüskék távolságával tökéletesen beállítható .

Legelső ötletem ez volt, hogy ne töltse 450Vra a kondit, hanem hamarabb süljön ki. Az alkatrészek variálásával el lehet érni, de ehez nem értek,melyiket és milyenre.

Nem igazán értem miért kellene a kimeneti nagyfeszt csökkenteni,de Te tudod,mert,ha nem lehetne kordában tartani még meg is érteném.Mekkora értékű az a barna,nagyobbik kondenzátor a panelen?

Végülis ezt csak én gondolom hogy erős. Nem akarom hogy a kutyus odamaradjon a keritésen
10uF
(#) kaqkk válasza erdgab hozzászólására (») Dec 3, 2021 /

Sokszor a kimenőtrafó védelmét látja el a szikraköz (megóvja az átütéstől) nem engedi felszaladni a feszültséget
(#) erdgab válasza jdani hozzászólására (») Dec 4, 2021 /

Ne félj nem sül rá a kerítésre a kutya,de csipkedésből nem tanul.
(#) erdgab válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 4, 2021 /

Pontosan erről van szó.
(#) spectraman hozzászólása Dec 10, 2021 /

Ha van valami infótok a nagy kondenzátorról, ami a képen látható készülékből hiányzik kérlek írjatok meg. Köszönöm!
(#) Chipmunk1960 válasza spectraman hozzászólására (») Dec 26, 2021 / 1

Szia, Egy másik hasonlóban, amit javítottam, 20-30 µF motor segédfázis kondi volt.

KONDI0005.png

(#) Aladdin25 hozzászólása Dec 31, 2021 /

Sziasztok Buék!
Segítséget szeretnék kérni tőletek a villany pásztorom sajna kb 11év után meghibásodott, csináltam képet a hibás panelről nem tudom trafót honnan tudnám beszerezni hozzá páran írtátok nem boltban kapható valaki gyárt ilyen trafót? Vagy esetleg panelt az is érdekelhet. Segítséget előre is köszönöm.
(#) deak francis válasza Aladdin25 hozzászólására (») Dec 31, 2021 /

Szia. Próbáld újratekerni!
(#) Swedhart válasza deak francis hozzászólására (») Dec 31, 2021 /

Szia nálam van egy ilyen de az újabbik verzió bár annak is van valami baja de nem biztos hogy a trafó.Ingyen oda adom ha kell.
(#) Aladdin25 válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 1, 2022 /

Szia érdekel a dolog egyenlőre semmit nem találtam róla.
(#) KBal76 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Jan 1, 2022 /

Mi a konkrétabb tünete, azon túl hogy meghibásodott? Miért gyanakszol pont a trafóra?
(#) Swedhart válasza Aladdin25 hozzászólására (») Jan 1, 2022 /

Szia rendben írd meg hogy tudod átvenni esetleg csatolok képet róla itt
(#) Chipmunk1960 válasza deak francis hozzászólására (») Jan 2, 2022 /

Hali, Próbáltam szétszedni, de eltörtem a vasmagot. Van valami jó tipped rá? Hallottam már, hogy meg kell mikrózni, de nekem csak fel akart gyulladni...
(#) deak francis válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 2, 2022 /

Szia. Forró vízbe kellett volna tenni ...tudni illik a ferrit könnyen törik!
(#) Chipmunk1960 válasza deak francis hozzászólására (») Jan 8, 2022 /

Hali, Köszi, van még, kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) ferci válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 9, 2022 /

Szia!
Néha 3-4-szer is újra kell leönteni elég forró vízzel, bele egy csepp mosogatószert.
Ha E... féle trafót akarsz szétszedni, az összes lehetséges ragasztónyomot le kell vakarni, a cséve mellett is, mert a középrész fogja össze legjobban. Többször ki kell kapni a vízből és nagyon érzéssel mozgatni, de nem feszegetni a vasat.
Fazékvasat ugyanígy kell kezelni.
Már sokat és sokfélét szedtem szét, persze vannak makacs trafók is.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2022
(#) jdani hozzászólása Jan 10, 2022 /

Üdv. Alin vennék gyújtótrafót. Érdemes?
Ha igen, milyet?
Második ugyanolyan Villanypásztorom megy tönkre. A hiba ugyanaz. A kimeneti feszültség kuckol, nem pedig csap.
(#) madzagos válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /

Meg lehet mikrózni csak tegyél mellé egy pohár vizet is. Meg legyen a kezeden vastag kesztyű amikor kiveszed. 1-2 perc elég.
(#) jdani hozzászólása Jan 17, 2022 /

Üdv. Az előző hozzászólásaimban lévő villanypásztor trafója helyébe tettem be egy gyujtótrafót. Amíg az eredeti primer-szekunder teljesen el volt szigetelve egymástól, addig az autótrafó primer és szekunder minusza ugyanaz. Beépítettem egy szikraközt is, a villanypásztor jól működik. Illetve amíg használtam max 1 órát, jol ment. A tápja egy hálózati adapter. Első adapterrel próbálva, a villanypásztor kisült néhányszor, majd az adapter szétlőtt. Gondoltam valami gagyi adapter lehet, kipróbáltam egy más félét. Azzal ment is vagy egy órát, aztán kormolódott el csak az adapter. Gondolom nem smakkol neki, hogy a trafó magasfeszültsége a közös minuszra sül ki, ami ugye visszamegy az adapterbe is. Mi lehet a megoldás? Vagy mitől durrognak szét az adapterek?
(#) JZoli válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2022 /

Földelni kellene az villanypásztor kimenetét. Így most valószínűleg a hálózati adapter nullája felé átüthet.
(#) jdani válasza JZoli hozzászólására (») Jan 17, 2022 /

Mégpedig hogy? A trafó primer oldala, ahova a szikra átüt, az a mínusz, az az ág van lenyomva a földbe, az a földelés.
Következő: »»   276 / 281
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem