Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Karácsonyi fényfüzérek
Lapozás: OK   26 / 29
(#) proba válasza VIM hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Lehet reménykedni, de ha a füzér tételezzük fel felénél szakadt. és két szál megy párhuzamosan. A szakadtra ráadod a fázist, az a szakadásik sugároz a mellette lévőbe. A szakadás után meg az vissza a szakadás utániba. Végig világítani fog, hacsak a füzért szét nem bontod. Mellékesen a két vezetéket még a ledek is összekötik, így aztán tulajdonképpen mindkét vezetékre ráadtad a fázist. amíg mindkettő egy pontban nem lesz szakadt, addig ez a fajta hibakeresés bukott. A teljesen szakadt kábel meg talán már ránézésre is kibukik.
(#) proba válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Szerintem egy 150-200 ohm-al nem sokat tévedsz. Bár lehet kevesebb kell, mert túl halovány lesz.
(#) VIM válasza proba hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Nem tegnap vettem és használom ha éppen szükség van rá de érteni kell a hibakeresés módjához. Bővebben: Link
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Tudom, mert hosszabbítóba kerestem már vele szakadást. Azt sem lehet addig, míg a túlvégére nem teszek egy fogyasztót, ami mindenféle kapacitív áthallást a nulla felé levezet. Szerintem hazudott nekem már eleget ahhoz, hogy ismerjem a háklijait. Szeretem, de erre csak 230V-os fűzérrel, és csatlakoztatott fázis-nullával alkalmas.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2021
(#) antiktelefon válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Ha a led színt változtat, akkor ic van benne, ha a ledek színe fix, akkor simán csak szemét minőség. A 3db elem 4.5V-ja elég közel van az usb feszültségéhez, ha előtét nélküli ledek, akkor előtét ellenállást javasolnék, ha színváltós ledek akkor pedig egy diódát, de szerintem 5V-tól sem lesz semmi bajuk, legalábbis a 4mm-es színváltós ledek 6V-ot is bírták.
De segítene, ha mutatnád miről van szó.
(#) Gafly válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Idézet:
„Darabolható mezőnként egy led, semmi ellenállás ...”

Attól még hogy nem látod...
Idézet:
„Features:
1. Emitted Color : Green.
2. Lens Appearance : Water Clear
3. Mono-color type.
4. 3.2x1.6x1.1mm(1206) standard package
5. Suitable for all SMT assembly methods.
6. Compatible with infrared and vapor phase
reflow solder process.
7. Compatible with automatic placement
equipment.
8. For DC and pulse operationWith current
limiting resistor for 5V TTL & CMOS
compatible.
(#) Udvari Zsombor válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Megnézed a "füzér" polaritását az elemtartónál, a kapcsoló üres lábára megy az egyik vezeték, az elemtartó másik kivezetésére pedig a másik. 3,7 / 4,5 / 5V adaptereket használhatsz (vagy USB tápellátást), de a választott tápfeszültségnek megfelelően tegyél sorba az egyik pólussal egy korlátozó ellenállást, nehogy LED kinyírás legyen a vége. Ha így kivitelezed, akkor továbbra is megmarad az elemek lehetősége, csak adapter esetén a feliratokhoz képest fordítva fog működni a kapcsoló.
Én jópár éve egy olcsó 3×AA elemes melegfehér LED sort használok 3,7V Nokia adapterről, kitűnően működik.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Nem javasolom korlátozó ellenállás nélkül a külső tápellátást! Egy 2×AA elemes LEDes adventi fényt (melegfehér LEDek) próbáltam 3,7V adapterről, pár nap üzem után az egyik LED megpusztult ‒ mint kiderült, eredetileg az elemek belső ellenállása volt az "ellenállás" az áramkörben, semmi más.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2021
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Azt én írtam még neked
Elemtartóra kábelt rakni azért problémás, mert ha mégis kerül bele elem és rátöltesz, azt nem fogja szeretni, főleg ha USB 5V.
Amiről én beszéltem ha jobban megnézed az az autómata ics színváltós led, mert nem írta egyértelműen. Azokban a ledekben ic van és 3.5-6V tápfezsen szépen elmennek bármi előtét nélkül. (Azért tudom, mert most is fent van a fán, 4 éve csináltam, 4 színváltós led van sorba kötve és a csoportok párhuzamosan és ahogy színt vált, változik a ledeken eső feszültség aránya)
Sima ledhez persze kell előtét ellenállás.
(#) nedudgi válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Akkor örülhetsz, mert használt a tanácsod! (Bocs Zsombor.)
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Az elemtartóban a kapcsoló egy három lábú kapcsoló: az egyik szélső lábon az elemtartó egyik kivezetése van, a középső lábra a "füzér" egyik pólusa csatlakozik, a másik szélső láb üres (eredetileg az az OFF állás). Ha a kapcsoló üres lábára kötöd a külső tápforrás egyik pólusát, akkor sose kerülhet az elemtartó a külső tápforrás két pólusa közé. Valamint, ha úgyis külső tápforrásról használnád, akkor értelmetlen elemeket tenni az elemtartóba (úgyse lenne szerepük).
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2021
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Ha erről a verzióról van szó, akkor ok, sokban kapcsoló sincs, csak egy rugólemezt nyom meg a műanyagpöcök.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Én csak olyannal találkoztam, amiben rendes három lábú kapcsoló van ‒ a megoldáom olyanra vonatkozik.
(#) nedudgi válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
A powerank használata helyett megfontolandó lehet egy 18650 akku, és TP4056 töltő.
Az akkut három elemes elemtartó helyett lehet használni, legfeljebb egy kis előkisütést alkalmazva. Ide nagyon jó egy némileg megnövekedett ellenállású cella is.
(#) Macsek71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget !

Éreztem, hogy kevés az információ ... - monochrom ( jól írtam ? ) ledek vannak a szalagon, (csak piros, és csak zöld ... fényűek )
Az elemek kiváltását azért szeretnénk, mert a fiamnak megtetszett a szalag által produkált kevert fény, ezt szeretné a szobájában "hangulatvilágításnak" alkalmazni. A powerbankos táplálás azért merült fel, mert van és másra nem használjuk ...
(#) proli007 válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Hello! Ezek szerint aki kétszínű, az is monochrome?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Macsek71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Tisztelettel jelentem : megoldódott az olcsó LEDszalagos "probléma"

Kb 10 napja üzemel esténként 4-5 órát... Először a piros fény kezdett rózsaszínűvé változni, majd a kék lett egyre lilább, halványabb... Majd a zöld is halványulni kezdett, megérett egy elem csere ( 3*AA). Az új elemekkel már csak a zöld LEDek világítanak , igaz nagyon kellemes fűzöld árnyalatban ...
(#) Udvari Zsombor válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Ha csak a zöldek világítanak, akkor az már nem jó. Lehet, hogy mégis kellett volna korlátozó ellenállás?
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Az eredeti felállásban az elemek belső ellenállása (és teljesítménye) korlátozta a ledekre jutó áramot . A powerbank jóval nagyobb áramot tud ami természetesen tönkretette a led sorokat előtét nélkül .
(#) proba válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Az én olvasatomban átalakítás előtt tönkrement, így okafogyottá vált a projekt.
(#) Macsek71 válasza proba hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Tiéd a pont

Sikerült egy gagyi vacakot kifognom, ami egy elem-szett élettartamát sem bírta ki

mondjuk ajándék volt két normális ledszalagos-dekorvilágítás mellé... tehát ajándék lónak nem nézzük ...
(#) FAZ1 hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Nálunk a fehér LED-es villogó sor december 24.-én lett feltéve a fára. Aztán este vacsora után kihúztuk, mert eléggé zavaró, ha egész éjjel villog. Másnap és azóta viszont csak "nagyon gyengéden" viszi a gombbal változtatható műsorát, és nincs a LED-eknek számot tevő fényereje.
Ilyenkor mi van?
Valahol egy ellenállás szakadás, netán a huzal ment volna gajra?

Nos, most már mindegy, majd január 6.-án, a fa lebontásakor úgyis ellenőrzöm, vajon miért és hogyan rontotta el egy nap után a karácsonyunkat?
(#) chris1990 hozzászólása Okt 24, 2022 /
 
Sziasztok!
Tudtok ajánlani nem gagyi, de mégis megfizethető kültéri rénszarvas+szán dekorációt? Lehetőleg hidegfehér színben, kb 40-50 ezer forintig. Köszi!
(#) david87 hozzászólása Nov 27, 2022 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy ledes jégcsap fűzérem 1 panelen nem világit vagy 3 led
De én cserélnék vagy 10 ledet egyik oldala kék lenne másik fehér lehet ezt igy? Másik milyen ic van benne minden panelen van egy. Sajnos a pici kinai le sutulta róla.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2022
(#) pipi válasza david87 hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Meg kell nézned a ledek bekötését, az a kettő ami itt látszik sorban van...
A különböző szinű ledeknek más-más a virítási feszültségük, igy akár lehet hogy erősebben/halv
ányabban, esetleg nem is viágítanak. Ki kell próbálni, esetleg soros ellenállással korlátozni
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
A jégcsap működéséról is leírhattaál volna némi infót...
(#) david87 válasza uniman hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Sokat nem tudok róla tápja halott azt se tudom hogy hány Voltáról járt
Én 2 sorba kötött 18650 celláról hajtom a maradék 7 db panelt. A panelek párhuzamosan vannak felfűzve.
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
De ha működik az a 7 "panel" akkor leírhatod , hogy hogyan!? Úgy ahogy a videómon is látszik?
Ha igen, akkor azok lehet, hogy nem is "sima" LEDek...
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2022
(#) Tomi111 válasza uniman hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Szerintem nekem ugyanilyen van, de nem kerestem elő. Úgy működik, ahogy a videón látszik, de más a műanyag kialakítása. A panel végére DC6,8V van ráírva. Én az aliexpressről rendeltem. A hozzáadott tápot egyből levágtam, nem bíztam a szigetelésében( nagyon kínai volt) és amúgy is 7-8V között adott le. Én két sort ( 16 panel) kötöttem egy régi gyári nokia telefontöltőre. ( 650mA-es) Az 6V körül ad a paneleknek, minimálisan kisebb a fényük, de tökéletesen működnek. A múlt karácsonyt végigvillogták. Egyébként szerintem sima ledek. Egyszerre 4db világít, kettő-kettő a panel két oldalán. Egyszerűen kettő sorba, majd a párhuzamosan kötve. Előtét ellenállás szerintem csak a betápnál van egy közös.
https://www.aliexpress.com/item/4001238754097.html?spm=a2g0o.order_...SDe7ai
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2022
(#) david87 válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Nekem is ugyan ez amit linkeltél még az műanyag bura is.
Minden panel végén ott van egy pici ic amiről nem tudjuk hogy ki.
Következő: »»   26 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem